dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Termalica 24cm. - bez dalszego ocieplania?

    Witam wszystkich!

    Skłaniam się do wyburzenia i postawienia od początku budynku biurowego o powierzchni 50 m2 i kubaturze niespelna 112,5 m3 (wys. = 2.25 m).
    Obecny budynek to prawdziwa dziupla z problemami a potrzebuję biura w którym nie śmierdzi i jest relatywnie ciepło
    Następca miałby również 50 m2 jednak kubatura wzrosłaby do 125 m3 (wys. = 2.5 m).

    Wstępnie wybrałem pustak Termalica 600, o grubości 24 cm (współczynnik U [w/m²K] , dla λ 10,D = 0,5
    Rozmawiając z kolegą, który juź coś takiego zrobił dla siebie, zapamiętałem jedno stwierdzenie - że jeśli wybieram 24-centymetrową termalikę i wykonam wszystko szczelnie i dokładnie, mogę nie dawać styropianu lub zastosować jego minimalne ilości!

    Czy to stwierdzenie jest prawdziwe? Czy reklamowanie tego produktu jako sam w sobie ocieplonym jest prawdziwe?

    To by mi powzoliło baardzo dużo zaoszczędzić.
    Ogrzewanie zapewniałby kominek na drewno opałowe z płaszczem wodnym i wymuszonym obiegiem wody do kaloryferów.

    Z góry dziękuję za udzielone odpowiedzi i pomoc.



    Wiem, że temat jest troche niepoważny, ale jednak oszczędności są mi bardzo potrzebne - szczególnie, że porównując samą termalikę oraz maxa z 12cm styropianem, różnica wynosić może nawet 40% lub 55% na korzyść termaliki!

  2. #2
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Fo_

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Częstochowa
    Kod pocztowy
    42-200
    Posty
    314

    Domyślnie

    Jak chcesz oszczędzać na ogrzewaniu to nie tędy droga.
    Pomimo niekwestionowanych zalet ścian jednowarstwowych to przy grubości pustaka 24 cm po uwzględnieniu mostków termicznych, nawet przy zastosowaniu systemowej zaprawy klejącej nie można mówić o ekonomice takiego rozwiązania..

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Fo_ Zobacz post
    Jak chcesz oszczędzać na ogrzewaniu to nie tędy droga.
    W sumie to w tej wypowiedzi nie chodziło mi o kwestie oszczędności na ogrzewaniu - no chyba, że ktoś będzie mi potrafił procentowo określić różnice w zapotrzebowaniu grzewczym.

    Cytat Napisał Fo_ Zobacz post
    [...]ścian jednowarstwowych to przy grubości pustaka 24 cm po uwzględnieniu mostków termicznych, nawet przy zastosowaniu systemowej zaprawy klejącej nie można mówić o ekonomice takiego rozwiązania..
    Mnie interesuje czy jeśli tak zrobię (termalica bez styropianu) to czy budynek nie spleśnieje, zagrzybi się, czy po prostu nie będę mieć tam wilgoci jak w akwarium? Grzanie będzie kominkiem, będzie to jeden pokój (dziś przyszły wstępne plany od kolegi architekta i taki wariant mi się najbardziej podoba) plus pomieszczenie socialne oddzielone ścianką kartonowo gipsową. Zależy mi na niskich (baaardzo niskich) kosztach startowych, które muszę ponieść od startu do możliwości użycia.

    Najtaniej jak się da

  4. #4
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Fo_

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Częstochowa
    Kod pocztowy
    42-200
    Posty
    314

    Domyślnie

    Wentylacja, ciągłe ogrzewanie ,zabezpieczenie zewnętrznej części ściany przed opadami, izolacje poziome..

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony