dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 16 z 16
  1. #1

    Domyślnie Ogrodzenie panelowe... szukam pomocy...

    Witam.
    Jestem na etapie ogrodzenia i chciałem zaczerpnąć pomocy jakiego producenta brac pod uwagę....
    Wydaje mi się ze ogrodzenie panelowe jest ładne i estetyczne. Myślałem o Wiśniowskim ale chciałem porównać z innymi producentami...
    Na co zwracać przede wszystkim uwagę????
    Chodzi mi żeby było solidne no i najważniejsze aby nie rdzewiało....
    Proszę o pomoc zorientowanych...

  2. #2

    Domyślnie

    Witam
    Firma Wiśniowski ma na pewno już wyrobiona dobra markę swoich produktów i co się z tym wiąże ma też swoją cenę, proponuje poszukać w swojej okolicy, podejrzewam że znajda się też jacyś lokalni producenci ogrodzeń panelowych z tańszymi cenami. Już się raczej nie spotyka paneli nie ocynkowanych które by rdzewniały, standardem są ocynkowane i do tego malowane proszkowo. Parametry proponuje drut 5mm w pionie jak i poziomie, przy wysokości około 150cm by były 3 tłoczenia a oczko w panelu 5cm x 20cm

    Pozdrawiam
    Kamil Polakowski
    Zadowolenie klienta ze wzajemnej wspolpracy... Bezcenne...

  3. #3
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar tomek wroclaw
    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-033
    Dzielnica
    Partynice
    Posty
    2

    Domyślnie

    Warto zwrócić też uwagę na rodzaj ocynku. Galwaniczny jest mniej trwały niż ogniowy. Często bywa tak, że zamawiając ogrodzenie ocynkowane i pomalowane proszkowo, otrzymujemy ocynk galwaniczny, a zamawiając ocynk bez malowania - ogniowy.
    Oba procesy są ok, ocynk ma to do siebie, że z upływem czasu regularnie się utlenia i tym samym stopniowo zanika powłoka antykorozyjna.
    Ocynk ogniowy tworzy mocniejszą, szczelniej i mocniej związaną powłokę ze przedmiotem "powlekanym". Ale jest kilka procent kosztowniejszy dla producenta, stąd te niełanse

  4. #4
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Bashir

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Chorzów
    Kod pocztowy
    41-500
    Posty
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał ramzes wielki Zobacz post
    Witam.
    Jestem na etapie ogrodzenia i chciałem zaczerpnąć pomocy jakiego producenta brac pod uwagę....
    Wydaje mi się ze ogrodzenie panelowe jest ładne i estetyczne. Myślałem o Wiśniowskim ale chciałem porównać z innymi producentami...
    Na co zwracać przede wszystkim uwagę????
    Chodzi mi żeby było solidne no i najważniejsze aby nie rdzewiało....
    Proszę o pomoc zorientowanych...
    Wiśniowski jest bardzo dobrym producentem, mają duży wybór no i czasem mają promocję - warto ich obserwować

    Ogrodzenie powinno być ocynkowane (+ proszkowanie) no i pięknie prezentować się na lata. Tutaj warto mimo wszystko nie oszczędzać - nie jest to coś, co się co chwilę zmienia.
    Daj znać na co ostatecznie postawiłeś!

  5. #5

    Domyślnie

    Cały czas biorę pod uwagę tylko Wiśniowskiego. Moje działania maja na celu znależc najlepszą oferte bo jak orientujesz się nie idzie kupic bezpośrednio od producenta.....
    Mam do ogrodzenia 170 mb więc robi to nie mała sumkę....

  6. #6

    Domyślnie

    pomalowane juz i ocynkowane wychodza okolo 55zl/mb w wersji bez podmorowki a z podmurowka systemowa okolo 70-80zl/mb

    sam zrobilem ten system tylko ze sam wylalem podmurowke i zalauje bo moze wyglada ona lepiej ale cenowo na niej poplynolem. poszlo mi az 12m3 betonu na 50mb ogrodzenia. lepiej chyba jednak uzyc systemowa podmurowke

    ogolnie to system jest zajeb... i trwalosc antykorozyjna napewno lepsza niz tradyjnych przesel ''od kowala''
    pozdrawiam

    Andrzej

    Zapraszam na moja budowe na http://z500.pl/plac-budowy/Z216/355/...ony-garaz.html

  7. #7

    Domyślnie

    Witam

    A jakie parametry tego ogrodzenia którego podajesz ceny miedzy 70-80zl/ mb ?
    Zadowolenie klienta ze wzajemnej wspolpracy... Bezcenne...

  8. #8

    Domyślnie

    Wysokosc panela 153 cm kolor antracyt, drut gr. 5 mm + słupek gama 2400 cm. Wychodzi 108 zł za mb ogrodzenia. Podaje cene za materiał bez płyty betonowej (płyta średnio 31 zł, 20 cm wysokości). Mowie o Wisniowskim. I chyba lepszej oferty nie znajde...

  9. #9
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał ramzes wielki Zobacz post
    Wysokosc panela 153 cm kolor antracyt, drut gr. 5 mm + słupek gama 2400 cm. Wychodzi 108 zł za mb ogrodzenia. Podaje cene za materiał bez płyty betonowej (płyta średnio 31 zł, 20 cm wysokości). Mowie o Wisniowskim. I chyba lepszej oferty nie znajde...
    Ło matko toż to bym wolał już zapłacić połowe tej ceny i po 15 latach wymienić gdyby mi się znudziło lub rozleciało. Mnie kosztowała całość (słupki, panel, płyta i robocizna) 65 zet z metra. Gdybym wybrał kolor to dopłata 5 zet z metra Cóż tam takiego Wiśniowski daje że tak się ceni?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	WP_000104.jpg
Wyświetleń:	380
Rozmiar:	94,5 KB
ID:	239305
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  10. #10

    Domyślnie

    wystarczy porównać jakośc wykonania.... A jeśli ktoś nie widzi różnicy miedzy mercedesem a oplem no to nie ma o czym mówic...

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał plusfoto Zobacz post
    Ło matko toż to bym wolał już zapłacić połowe tej ceny i po 15 latach wymienić gdyby mi się znudziło lub rozleciało. Mnie kosztowała całość (słupki, panel, płyta i robocizna) 65 zet z metra. Gdybym wybrał kolor to dopłata 5 zet z metra Cóż tam takiego Wiśniowski daje że tak się ceni?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	WP_000104.jpg
Wyświetleń:	380
Rozmiar:	94,5 KB
ID:	239305
    Podaj namiary na tego wykonawce. Potrzebuje zrobić ogrodzenie ale nie z paneli tylko z siatki, a oferty jakie dostałem to ............ ło matko

  12. #12
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał certa Zobacz post
    Podaj namiary na tego wykonawce. Potrzebuje zrobić ogrodzenie ale nie z paneli tylko z siatki, a oferty jakie dostałem to ............ ło matko
    Nie ma problemu tylko oni po za łódzkie raczej się nie ruszają. Poszło na PW
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  13. #13
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    paula85

    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-940
    Posty
    5

    Angry

    Ja moge polecić firmę, która jest o niebo tańsza od Wisniowskiego. Bo u nich to nie tyle za jakoś co, za markę sie płaci.

  14. #14
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    edelka

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Gliwice
    Kod pocztowy
    44-100
    Posty
    10

    Domyślnie

    Witam. Najlepiej wejdź na Ceneo i porównaj ceny ogrodzeń panelowych.Tam znajdziesz panele Wiśniowskiego, ale i innych producentów.

  15. #15
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Kubencki

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Piła
    Kod pocztowy
    64-850
    Posty
    278

    Domyślnie

    Cytat Napisał yendrek3 Zobacz post
    ogolnie to system jest zajeb... i trwalosc antykorozyjna napewno lepsza niz tradyjnych przesel ''od kowala''
    Możesz to jakoś uzasadnić? Montujemy ogrodzenia ocynkowane ogniowo z malowaniem natryskowym jak i proszkowym, zero problemów z korozją. Osobiście wolę malowanie natryskowe. Daje lepszy efekt wizualny przęseł z elementami metaloplastycznymi, trzeba jednak zwrócic wiekszą uwage na przygotowanie przęsła do malowania

  16. #16
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Plot-bud

    Zarejestrowany
    Apr 2021
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał ramzes wielki Zobacz post
    Witam.
    Jestem na etapie ogrodzenia i chciałem zaczerpnąć pomocy jakiego producenta brac pod uwagę....
    Wydaje mi się ze ogrodzenie panelowe jest ładne i estetyczne. Myślałem o Wiśniowskim ale chciałem porównać z innymi producentami...
    Na co zwracać przede wszystkim uwagę????
    Chodzi mi żeby było solidne no i najważniejsze aby nie rdzewiało....
    Proszę o pomoc zorientowanych...
    Przede wszystkim trzeba unikać kupowania paneli ogrodzeniowych w marketach, bo niestety ich jakość pozostawia wiele do życzenia. Nie ma się co łudzić ale jeśli jakiś producent produkuje pod market to można śmiało sobie odpuścić jego wyroby. Nie ma co liczyć na to, że na jednej lini produkcyjnej produkuje dobre wyroby a na drugiej gorszej jakości. To samo tyczy się podmurówki betonowej, warto zwrócić uwagę ile taka podmurówka waży i z jakiego betonu jest wykoanana, bo poszczególne produkty czasem już na pierwszy rzut oka potrafią się od siebie znacznie różnić.
    Ostatnio edytowane przez Redakcja ; 25-04-2021 o 15:29

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony