dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 18 z 18
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Wilkuxx2

    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Skąd
    Sochaczew
    Kod pocztowy
    96-500
    Posty
    10

    Post Dobór sterownika pokojowegoz z sterowaniem c.o. i c.w.u. do sterownika kotła argon2

    Witam, Mam dom o powierzchni mieszkalnej 63m2. -ściany z pustaka u-220 25cm Współczynnik przewodzenia ciepła [W/mK]: λ250 = 0,199 + ocieplenie styropian 15cm knauf expert fasada ≤ 0,031 λ Opór cieplny 4,80. -okna średniej klasy około 14 m2 -podłoga 20cm piachu,10cm beton,28 cm styropian termo-organika PLATINIUM PLUS dach / podłoga ≤ 0,031 λ Deklarowane wartości oporu cieplnego RD 9,00 i 5cm wylewki -stropodach wentylowany, sufit z płyt gipsowo-kartonowych + 40 cm wełny mineralnej SCHWENK climowool DF1 039 Deklarowane wartości oporu cieplnego RD 10,20. -fundament na głębokości 1 metra w ziemi i 30cm ponad gruntem ocieplony styropianem 10cm WODOSTYR EPS P 100 0,035 λ wartości oporu cieplnego nie z nalazłem, ale chyba można założyć że będzie około 2,85. Posiadam kocioł 19kw z podajnikiem ślimakowym na ekogroszek (nawet nie wiem co to za firma)i sterownikiem Argon 2 ,chciałbym dokupić do niego termostat pokojowy z sterowaniem c.o. i c.w.u. .Piec posiada jedna pompę do rozprowadzenia c.o. i drugą pompę do podgrzania zbiornika c.w.u. oprócz tego zasobnik c.w.u. jest podłączony grawitacyjnie. Szukam sterownika pokojowego z sterowaniem c.o.(programem tygodniowym) i c.w.u. żeby zaoszczędzić jeszcze na ekogroszku i nie grzać wody w godzinach gdy nikogo nie ma w domu porami zimowymi,upieram się żeby było sterowanie c.w.u. bo wejście do kotłowni jest z drugiej strony domu i nie chce mi się tam ciągle biegać żeby sterować pompami. Nie wiem czy to w ogóle ma sens sterowanie c.w.u. ,czy nie lepiej zostawić by cały czas grzało wode (włączoną pompkę na 1 biegu albo zostawić samą grawitacje ale czy da rade?) i kupić sterownik tylko na c.o. ?? Też się zastanawiam jak z temperaturą na piecu ?? czy 45 stopni wystarczy podgrzać wodę w c.w.u.??Szukam jak największych oszczędności nie żebym był sknerą ale jeśli się da to czemu nie ??. Proszę o pomoc w kwestiach powyżej wymienionych i wyborze modelu sterownika pokojowego pasującego do sterownika na kotle argon 2

    Z góry dziękuje za pomoc i wszystkie wypowiedzi .

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wilkuxx2 Zobacz post
    Witam, Mam dom o powierzchni mieszkalnej 63m2. -ściany z pustaka u-220 25cm Posiadam kocioł 19kw z podajnikiem ślimakowym na ekogroszek (.
    Jeeeeeezu..... kto Ci tak doradził???? masakra !!!! nie to, że mam coś przeciwko kotłom na eko (sam równiez mam) ale 19kw do takiego ocieplonego domu??? i tylu m2??

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Wilkuxx2

    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Skąd
    Sochaczew
    Kod pocztowy
    96-500
    Posty
    10

    Domyślnie

    No wiesz ja tam bym wsadził gaz ale niestety nie mamy gazociągu żeby się podłączyć,a piec 19kw wyszedł z tej sytuacji ze mniejszy na eko tylko 15 kw a że miał male palenisko dodatkowe to się zdecydowałem na 19 kw różnica 200 zł a palenisko o polowe większe sprzedawca stwierdził ze nie będzie odczuwalna więc się kupiło 19kw gdyż mam kuuuuupe węgla i drewna i jak na razie nim pale a za jakiś czas się przeprowadzkę to przejde na ekogroszek i tylko w porach przejściowych będę palił na ruszcie dodatkowym.No ale cóż tak już mam i muszę teraz kombinować dalej.

  4. #4

    Domyślnie

    Masz sterownik z firmy Prond
    Argon 2cwu oraz Argon P sa na dole listy sterowań do podajnika. to proste dwustany bez stref czasowych z obsługa 2pomp
    Dalej jest Titanic, też dwustan, ale wyświetlacz lcd 2x16znaków, możliwość podłączenia czujnika pogodowego, strefy czasowe na c.o., cwu różnica cenowa do argona to 20-30zł...
    Do tych 3-ech idzie dobrać panel firmowy albo Pilot R albo Pilot G

    Dalej jest dwustanowy Iryd z wyświetlaczem graficznym obsługą 4pomp, siłownika zaworu, rozbudowa o cz.pogodowy i opcja podłączenia 2paneli
    Dalej jest Iryd PID, z modulacja mocy obsługa urządzen jak wyżej
    Dalej jest IRYD PID z czujnikiem spalin.......


    Do całej rodziny tych sterowników zastosować możesz Pilot G, jak w argonie jest nowy soft, to będziesz miał:
    - obsługa temp. wody na kotle, strefy czasowe tygodniowe na temp. wody na kotle
    - praca w/g temp. powietrza w pomieszczeniu, strefy tygodniowe
    - zmiana temp. CWU, ale bez stref czasowych

    Jak soft jest starszy, to aby zmieniać temp. cwu z poziomu pilota należy wysłać argona do firmy Prond do aktualizacji softu

    Tak to wygląda, jak widać w załączonych fotach, cena detaliczna tego urządzenia to 160zł:
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	PilotG wł.jpg
Wyświetleń:	50
Rozmiar:	38,5 KB
ID:	234816   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wybór rodzaju pracy.JPG
Wyświetleń:	42
Rozmiar:	71,0 KB
ID:	234817   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Ustawienia temp pow.JPG
Wyświetleń:	36
Rozmiar:	77,2 KB
ID:	234818   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ustaw temp w dzien.JPG
Wyświetleń:	36
Rozmiar:	86,5 KB
ID:	234819  
    Sterowniki - przegląd: http://forum.muratordom.pl/showthrea...C4%85d-rynkowy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...sterownik-Puma
    Szacunkowy dobór źródła ciepła: http://cieplowlasciwie.pl/
    Spalajmy węgiel czysto!

  5. #5
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Wilkuxx2

    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Skąd
    Sochaczew
    Kod pocztowy
    96-500
    Posty
    10

    Domyślnie

    O super .Czyli ten pilot G pasował by mi do mojego sterownika Argon 2 a jeśli będzie stary soft to nie zmienie temperatury zadanej na c.w.u za pomocą pilota r a reszta ustawień będzie działać poprawnie czy dobrze zrozumiałem?, jak sprawdzić jakiego mam softa?, dałbym rade sam go wgrać podłączając go do kompa? A jeśli tak to skąd go wziąść?.Wiem tylko tyle że sterownik argon 2 wyprodukowano 2012 -12-10 i numer seryjny to 21211156

  6. #6

    Domyślnie

    Zmianę temp cwu umożliwia tylko Pilot G ten za 160zł (na fotach)
    Pilot r jest za 100zł, nie ma stref czasowych, jedna nastawa c.o. i ewentualnie 1nastawa t.powietrza, prosty, moim zdaniem do zasypówek a nie podajnika...

    Nie pamiętam kombinacji guzików w argonie do sprawdzenia softu na sterze, w instrukcji masz nr telefonu do serwisu.

    Soft natomiast można zmienić przez rj-12 jak się posiada serwisowy logger z kartą SD. Klient indywidualny musi wysłać ster do serwisu Prond.

    wklejam foty pilot r, abyś widział różnicęKliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	pilot_r_2008_small.JPG
Wyświetleń:	22
Rozmiar:	64,9 KB
ID:	234833
    Ostatnio edytowane przez Jarecki79 ; 13-01-2014 o 12:25
    Sterowniki - przegląd: http://forum.muratordom.pl/showthrea...C4%85d-rynkowy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...sterownik-Puma
    Szacunkowy dobór źródła ciepła: http://cieplowlasciwie.pl/
    Spalajmy węgiel czysto!

  7. #7
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Wilkuxx2

    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Skąd
    Sochaczew
    Kod pocztowy
    96-500
    Posty
    10

    Domyślnie

    Wielkie dzieki za porade !!! Jutro będę męczył tych z serwisu prond

  8. #8

    Domyślnie

    Chyba muszę Cię zmartwić, rozmawiałem dzisiaj z firmą prond i akurat do argona nie ma obsługi CWU z poziomu pilot g, nie została dopisana funkcja softwerowa w argonie z tego względu,że kończone są prace nad Argonem3 z kilkoma nowymi funkcjami, inna obsługą CWU...

    z pilot g można zmieniać nastawę cwu w nowszych titanic, w irydzie, irydzie pid oraz w sterach zasypowych krypton cwu oraz proton cwu...

    Stwierdzili,że jak będą mieli więcej zgłoszeń, to pomyślą, czy dopisac cos do argona2 oraz argona p.... trzeba zatem się zgłaszać i dobijać w kwestii argona
    Sterowniki - przegląd: http://forum.muratordom.pl/showthrea...C4%85d-rynkowy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...sterownik-Puma
    Szacunkowy dobór źródła ciepła: http://cieplowlasciwie.pl/
    Spalajmy węgiel czysto!

  9. #9

    Domyślnie

    hmmm a jakby zastosować takie cos??? http://kotlycocwu.pl/pl/p/DIGITIME-8...emperatury/169 ustawić strefy czasowe, w tych godzinach co jesteś w domu np od 06:08 i jak wracasz z pracy np od 15:22 w tych godzinach grzałbyś np 22 st a w pozostałe godziny np 20-21st, zmostkować pompy od CO i CWU i w jednym czasie chodziła by pompka od CO i CWU....

  10. #10
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Wilkuxx2

    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Skąd
    Sochaczew
    Kod pocztowy
    96-500
    Posty
    10

    Domyślnie

    Nieźle kombinujesz z tym zmostkowaniem ale wolałby jednak rozwiązanie z osobnym podłączeniem pomp.

  11. #11
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Wilkuxx2

    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Skąd
    Sochaczew
    Kod pocztowy
    96-500
    Posty
    10

    Domyślnie

    Panie Jarecki79 to mnie pan zmartwił.Z tego co widzę to nie ma sterownika pokojowego spełniającego moje kryteria i działającego z argonem 2 .Jeszcze wczoraj widziałem opisy ze na nowych softach będzie działać obsługa cwu a dziś już jest czysty opis ,,Brak obsługi CWU z poziomu Pilot G w sterowniku Argon2.'',czyżbym przeoczył ten opis hmm...Chyba zostanę przy standardowych sterownikach np. Tech ST-290 v3 i będę grzał wodę na okrągło,chyba aż tak wiele więcej mi nie pójdzie groszku na grzanie gdy będzie utrzymywał stałą temperaturę w cwu???? .Ustawie temperaturę na piecu 55 i zostawię grawitacyjnie grzanie cwu a kiedys jak się odkuje to zmienię sterownik na piecu i w domu...Chyba że mógłby pan doradzić coś w tym temacie jeszcze??

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wilkuxx2 Zobacz post
    .Ustawie temperaturę na piecu 55 i zostawię grawitacyjnie grzanie cwu a kiedys jak się odkuje to zmienię sterownik na piecu i w domu...
    Będziesz miał straty...mostek to nie problem, po prostu wsadzisz kostkę do wejścia 230v i rozdzielisz prąd na 2 pompy... możesz iść dalej... kupić taki tani prosty programator (chyba 15zł) ( coś jak na cyrkulacje ) i grzać cwu tylko w określonych godzinach...generalnie strefy dają oszczędności..

  13. #13

    Domyślnie

    Jak był wprowadzany Pilot G, to informacja była taka,że z czasem będzie działać CWU w rodzinie sterowań Prond z takim wyjściem.
    Wczoraj okazało się,że zmiana cwu ma być na krypton cwu, proton cwu, titanic, iryd, iryd pid.

    W argonie będzie, ale ma to dotyczyć nowej wersji Argon3, która ma się niedługo ukazać.
    Stwierdzili,że nie będą zmieniać softu w sterowniku, który niedługo ma schodzić z oferty.
    W argonie2 zatem działać będzie podgląd, widać będzie, które urządzenia pracują, można będzie zmienić nastawę kotła, można zadać strefy na temp. kotła lub powietrza, ale nie można zmienić nastawy cwu.

    Nie zamykają jednak sprawy definitywnie, powiedzieli, że jak będzie więcej zgłoszeń, to możliwe,że dopiszą obsługę CWU z pliot G w argonie.
    Zatem warto się zgłosić do firmy prond, wysłać maila z prośbą i zainteresowaniem.
    Sterowniki - przegląd: http://forum.muratordom.pl/showthrea...C4%85d-rynkowy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...sterownik-Puma
    Szacunkowy dobór źródła ciepła: http://cieplowlasciwie.pl/
    Spalajmy węgiel czysto!

  14. #14
    Lider FORUM (min. 2800)
    kobra64

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    3.089

    Domyślnie

    Ja mam CWU na stałe z grawitacji. Bardzo dobrze wpływa na stabilizację pracy kotła. Nie ma możliwości, żeby zabrakło ciepłej wody. Czy palę więcej - nie wiem, może jakoś minimalnie i pewnie koszt prądu dla pompy CWU byłby podobny do kosztu tej odrobiny węgla.
    podgląd pracy mojego kotła domowego: www.ekotlownia.pl/sterownik-5/230 i zakładowego: www.ekotlownia.pl/sterownik-5/158

  15. #15
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Wilkuxx2

    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Skąd
    Sochaczew
    Kod pocztowy
    96-500
    Posty
    10

    Domyślnie

    Skoro tylko nie działa regulacja cwu na Pilocie G to go kupie może wprowadzą w końcu tego softa a jak nie to kupie z czasem sterownik do kotła który będzie w pełni działał z Pilotem G. Na razie się zastanawiam nad takim rozwiązaniem odnośnie cwu, skoro do pompki od sterownika idzie prąd 220v to czemu by pomiędzy tymi urządzeniami na przewodzie nie zamontować programatora czasowego z włącznikiem czasowym(http://www.bazarek.pl/produkt/393838...k-czasowy.html) ustawiam temperaturę na zasobniku cwu takom samą jak na piecu (np.55 stopni),ustawiam stałe godziny na włączniku analogowym w których będę potrzebował ciepłą wodę a gdy czas ustawiony minie włącznik czasowy odcina pompkę od prądu niezależnie od tego jaka temperatura jest w zasobniku. Pytanie tylko czy w przypadku gdy sterownik na piecu argon 2 by chciał załączyć pompkę do cwu a ona będzie odciętą od prądu przez włącznik analogowy , czy się czasem coś nie popsuje ??.w tym wypadku nie mostkowałbym pomp z sobą.

  16. #16
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Wilkuxx2

    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Skąd
    Sochaczew
    Kod pocztowy
    96-500
    Posty
    10

    Domyślnie

    Dziękuje wszystkim za wypowiedzi.

  17. #17

    Domyślnie

    podam ci super nastawę na argon2 USTAW TAKIE PARAMETRY NA ARGON 2 I NAPISZ JAK SIĘ SPRAWDZAJĄ SPAWACZ??? BĘDZIESZ ZADOWOLONY cp13, ,pp02,od03, temp zał pompy 35,temp wył regulatora 30, obroty maksymalne og 04 ,czas miedzy podawaniem06 , czas podawania cd 35, zasyp 5 worów po 25 kilo i napisz jaki wynik powinien być super tylko nic nie kombinuj przez ten czas nie kręć napisz jaki wynik pozdrawiam będziesz zadowolony SPAWACZ
    Ostatnio edytowane przez spawacz ; 16-03-2014 o 08:43 Powód: zmiana

  18. #18

    Domyślnie

    USTAW TAKIE PARAMETRY NA ARGON 2 I NAPISZ JAK SIĘ SPRAWDZAJĄ SPAWACZ??? BĘDZIESZ ZADOWOLONY cp13, ,pp02,od03, temp zał pompy 35,temp wył regulatora 30, obroty maksymalne og 04 ,czas miedzy podawaniem06 , czas podawania cd 35, zasyp 5 worów po 25 kilo i napisz jaki wynik powinien być super tylko nic nie kombinuj przez ten czas nie kręć napisz jaki wynik pozdrawiam TEMP NA PIECU 55 STOPNI NIE MNIEJ MOŻESZ DAĆ 60NIE MNIEJ JAK 55PAMIETAJ TO WAŻNE będziesz zadowolony SPAWACZ
    Ostatnio edytowane przez spawacz ; 16-03-2014 o 09:22 Powód: ZMIANA

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony