dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 33 z 39
Pokaż wyniki od 641 do 660 z 775
  1. #641
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    okobar

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Karczów k. Opola
    Posty
    936

    Domyślnie

    A wersja oprogramowania jaką mam to 4.2.35a

  2. #642
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    True0Man

    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    GB
    Kod pocztowy
    40-635
    Posty
    313

    Domyślnie

    Cytat Napisał okobar Zobacz post
    Co to było te ach, bo sprawdziłem u siebie i nie mam tego w sterowniku
    Widać, że mamy to samo oprogramowanie. Jest sprzed 5 lat. Podobno nowe nie mają żadnych kluczowych dla nas opcji.

    ACH wygląda tak
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Menu_ACH.jpg
Wyświetleń:	27
Rozmiar:	8,4 KB
ID:	453077

    Czyli jak rozumiem liczy średnie historyczne COP dla grzania i CWU - oraz zliczna "PTH" czym u mnie oznaczona jest energia wyprodukowana. Nic niezbędnego - ale dobrze było wiedzieć, że te pompy po coś są i faktycznie się opłacają.

    No ale... ja nie mam. Było. Był serwisant. Płytę wymienił. I ni ma.

    Tak w ogóle - jak tam Wasze zużycie w ostatnie mroźne dni?
    Macie ograniczone rpm do 115k?
    Temperatury źródła mi poważnie spadły... w sensie SSANIA i ta wcześniejsza... podzielicie się jak to wygląda u Was?

    Tak z ciekawostek...
    Polecam to ONEMETER (licznik zużycia prądu). Reklamować nie będę - każdy sobie znajdzie - ale w realu daje radę i ma fajne czytelne wykresy - a jak ktoś ma PV jeszcze to w ogóle bajka.

  3. #643
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    okobar

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Karczów k. Opola
    Posty
    936

    Domyślnie

    co do temperatur, nie pamiętam, musiałbym zrobić zdjęcie podczas pracy, a jakoś zapomniałem

    ale co do zjadania prądu, nie notuję dziennego, bo zaglądam tam tylko 1 dnia kolejnego miesiąca, by spisać dane z podlicznika
    aktualnie mam do końca stycznia
    https://1drv.ms/x/s!AiC8LfIRsRcyh-0i...esJ6A?e=YUy7ys
    Dom pod fikusem - jest: solbet 36+20cm grafitowego 0,031, czarno-brąz ROBEN, 30 cm wełny 0,040, 19 cm 0,031 styro na podłogę na gruncie, PC SmartHeat Bravour 008i, 190m odwiertów, pow.zabudowy 118,16m2, powierzchnia podłóg 173,71m2, powierzchnia całkowita 230,3m2, kubatura 761,06m3, MistralSmart 300, ECO Ocean BNT 30...
    zamieszkane od 16.06.2015

  4. #644
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    True0Man

    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    GB
    Kod pocztowy
    40-635
    Posty
    313

    Domyślnie

    Chyba zaczynam doceniać słowo "profesjonalny serwis"....
    Inwerter właśnie mówi "dobranoc" - bo tak...
    ...
    ciekawe doświadczenie...

  5. #645
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar exetterenak
    Zarejestrowany
    May 2020
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    592

    Domyślnie

    Cytat Napisał True0Man Zobacz post
    Chyba zaczynam doceniać słowo "profesjonalny serwis"....
    Inwerter właśnie mówi "dobranoc" - bo tak...
    ...
    ciekawe doświadczenie...
    Ile lat ma pompa?

  6. #646

    Domyślnie

    Cytat Napisał True0Man Zobacz post
    Chyba zaczynam doceniać słowo "profesjonalny serwis"....
    Inwerter właśnie mówi "dobranoc" - bo tak...
    ...
    ciekawe doświadczenie...
    A mógłbyś nieco jaśniej?

    Przygód współczuję....
    185 m2 grzane + 32 m2 garaż (jedna pętla), silikat 24 cm. + 20 cm. szarego styro (działówki silikat), 30 cm. styro (U=0,11) w skosach poddasza, 20 cm. styro 0,036 w podłodze (10 cm. wylewki na dole, 8 cm. na poddaszu), 15 cm. na ścianie fund., strop monolityczny, pełne deskowanie (na nieużytkowym poddaszu piana PUR), DZ spiralne 4x200 m. w żółtym piasku (tymi "rencami"), PC by Wihajster HCT 9,4 kW z chłodzeniem pasywnym, zasobnik 300 l (3,4 m2 wężownicy).

  7. #647
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    True0Man

    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    GB
    Kod pocztowy
    40-635
    Posty
    313

    Domyślnie

    Cytat Napisał exetterenak Zobacz post
    Ile lat ma pompa?
    Pompa jest w 5 roku eksploatacji. Serwisant był niedawno na przeglądzie i ocenił jej stan na "bardzo dobry". No i się zaczęło...

    Cytat Napisał ProStaś Zobacz post
    A mógłbyś nieco jaśniej?

    Przygód współczuję....
    Okazuje się, że wiedziony sam nie wiem czym wybrałem urządzenie, które ma tylko jednego przedstawiciela w PL - i tylko jednego serwisanta - a każdy inny specjalista serwisuje tylko to co sam instaluje. I to jest kuriozalna sytuacja bo Producent się dziwi, że mam problem ze znalezieniem speca skoro pompa jest na markowych podzespołach - a dotknąć się jej boją nawet YouTube'owi bohaterzy "bo my wiemy robimy to od lat".

    Ciekawy case.

  8. #648
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    krakol

    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Śląsk
    Kod pocztowy
    41-700
    Posty
    31

    Domyślnie

    Może napisz jak jest naprawdę i dlaczego tak jest . Chyba, że ja mam to zrobić ? Nie ma żadnej kuriozalnej sytuacji - nikt nie lubi pracować za darmo. Ciekawy case jak od 5 lat się nie płaci za instalację czyż nie?
    Ostatnio edytowane przez krakol ; 22-02-2021 o 21:15

  9. #649
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar exetterenak
    Zarejestrowany
    May 2020
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    592

    Domyślnie

    Cytat Napisał krakol Zobacz post
    Może napisz jak jest naprawdę i dlaczego tak jest . Chyba, że ja mam to zrobić ? Nie ma żadnej kuriozalnej sytuacji - nikt nie lubi pracować za darmo. Ciekawy case jak od 5 lat się nie płaci za instalację czyż nie?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Tg7YgzUsV1jqZtaq.jpg
Wyświetleń:	27
Rozmiar:	42,8 KB
ID:	453409

    Zaczyna się robić ciekawie....
    Gdy szukałem informacji o PC GW to ten Bravour był oferowany przez GHS tylko, jeżeli kojarzę. Podobno bardzo nieza**bliwy sprzęt.
    Dom: szkielet drewniany prefabrykowany
    Płyta: 8cm XPS/15cm EPS/15cm beton W8/6cm EPS/jastrych 12cm
    Pow użytk.: 133m2 Pow całk.: 175m2
    Dach: wiązary + membrana, blachodachówka
    Strop: 30cm Steico Zell
    Ściany: C24 szkielet drewniany, 30cm Steico Protect
    Wentylacja: Komfovent Domekt R 450
    Ogrzewanie: Konceptus PC GW 8kW + 500mb poziome DZ (5szt heliko)
    OZC: 5.3kW22*C@-20*C/100% podłogówki co 10cm

    Dziennik budowy

  10. #650
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    True0Man

    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    GB
    Kod pocztowy
    40-635
    Posty
    313

    Domyślnie

    Cytat Napisał krakol Zobacz post
    ...od 5 lat się nie płaci za instalację czyż nie?
    Nie do końca wiem z kim rozmawiam - ale odpowiedź na to pytanie zna mój dostawca - i jego bank w którego historii operacji można znaleźć właściwą transakcję. W mojej historii można. Omawianie cudzych modeli biznesowych nie przybliży mnie jednak do rozwiązania problemu z PC.

    Cytat Napisał exetterenak Zobacz post
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Tg7YgzUsV1jqZtaq.jpg
Wyświetleń:	27
Rozmiar:	42,8 KB
ID:	453409
    Gdy szukałem informacji o PC GW to ten Bravour był oferowany przez GHS tylko, jeżeli kojarzę. Podobno bardzo nieza**bliwy sprzęt.
    Dokładnie tak samo myślałem - u w gruncie rzeczy nadal uważam, że to solidne urządzenie.

    Nie wydaje mi się też żeby moje przygody były jakąś "regułą". Co więcej wysoki poziom wiedzy producenta na temat zastosowania takich, a nie innych rozwiązań pozwala myśleć, że oni wiedzą "po co" i "dlaczego" to jest tak skonfigurowane. Same elementy z których składa się ta konkretna pompa też w wielu miejscach zbierają dobre opinie - uznani producenci - sprawdzone rozwiązania - zdecydowanie nie jest "po taniości"...więc...

    Ale mój problem jest nie w sprzęcie...
    5 lat eksploatacji w dużym domu z dwójką dzieciaków na pokładzie. Serio pompa ogarniała temat. Dostawca miał rację - 8kW wystarczyło - ogólnie git.

    To na co nie zwróciłem uwagi to fakt, że serwis wpadał co rok (do tych samych kodów/problemów) i wydaje się, że problem nie został ostatecznie rozwiązany ani razu.

    Skontaktowałem się z producentem, który raczej nie kuma dlaczego przegląd pompy opartej o znane komponenty okazał się takim problemem. Ocenił, że opisane przeze mnie symptomy raczej nie zwiastują czegoś "mega poważnego". Dlatego kopię dalej i specjalizuje się w modelach "inwerterów" - "softów" - "ciśnień"... choć wcale mnie to nigdy nie interesowało.

    Tak sobie myślę... taka pompa to droga zabawka - może ktoś skorzysta z mojego doświadczenia - albo podzieli się swoim jeśli spotkał się z czymś podobnym.
    W końcu skoro to takie "powszechne i uznane komponenty" - a urządzenie "jest proste" - to czemu nagle usunięcie usterki stało się taką przygodą?

  11. #651
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    True0Man

    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    GB
    Kod pocztowy
    40-635
    Posty
    313

    Domyślnie

    LAICKIE PYTANIE:
    Czy ktoś z Was sprawdzał "twardość wody" przed instalacją pompy?
    Macie jakieś "zmiękczacze"?

  12. #652
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    U mnie w systemie OP i CWU krąży zmiękczona woda.
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  13. #653
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    True0Man

    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    GB
    Kod pocztowy
    40-635
    Posty
    313

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomaszs131 Zobacz post
    U mnie w systemie OP i CWU krąży zmiękczona woda.
    Ale badałeś twardość czy po prostu na wszelki wypadek zainstalowałeś jakiś "zmiękczacz"? Podzielisz się co wybrałeś?

  14. #654
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Przeciez to napelniasz raz - najlepiej woda z odwróconej osmozy.
    Tytan 3 MG Projekt po modyfikacjach - użytkowa 158m2 plus garaż grzany 44m2.
    Płyta fundamentowa 10XPS+12cm pod posadzką, 25cm grafit, strop 40cm wełny szklanej. Okna Adams Passive Line.
    OZC bez grzania garażu -20@20 - 5,6kW, z grzanym garażem (15 stopni) -20@22 ~8kW.

    Gruntowa pompa ciepła Ecopower 8i. DZ 3x80m.
    Ogrzewanie i chłodzenie ścienne Meditherm.
    Rekuperacja thesslagreen 600v + higroplus 500.

  15. #655
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Cytat Napisał True0Man Zobacz post
    Ale badałeś twardość czy po prostu na wszelki wypadek zainstalowałeś jakiś "zmiękczacz"? Podzielisz się co wybrałeś?
    Przed instalacją zmiękczarki badałem twardość wody. A zmiękczarkę mam opartą na głowicy Clack. Tak jak kolega Owczar napisał w CO raz napełniona krąży zmiękczona woda.
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  16. #656
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    True0Man

    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    GB
    Kod pocztowy
    40-635
    Posty
    313

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomaszs131 Zobacz post
    Przed instalacją zmiękczarki badałem twardość wody. A zmiękczarkę mam opartą na głowicy Clack. Tak jak kolega Owczar napisał w CO raz napełniona krąży zmiękczona woda.
    Zdradzisz który model masz i jak to wygląda na instalacji?

    CIEKAWOSTKA DNIA:
    Jak myślicie, że zamówienie takiej "sprężarki mitsubishi" to prosty proces "bo przecież to uznana i znana serwisantom firma" to nawet nie wiecie jak bardzo się mylicie

    ---UPDATE | 24.02.21---
    Mitsubishi El sprzedaje części w Polsce - owszem - ale tylko do urządzeń Mitsubishi. Więc jak ich część jest w naszym pompach - to już jej nie zamówimy.

    I to się nazywa wolny rynek

    ...i pewnie stąd się bierze gadanie "...to nie ma gwarancji... albo tylko 3 miesiące w drodze wyjątku..." - bo łatwiej to zamówić na ALIBABA.COM niż oficjalnymi kanałami. A tam z gwarancją - wiadomo.
    Ostatnio edytowane przez True0Man ; 24-02-2021 o 09:10 Powód: update

  17. #657
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Jeśli chodzi o model zmiękczarki to niestety nie pamiętam, kupiłem ją 7 lat temu i wątpię by ten sam model był wciąż dostępny. Z tego co pamiętam to Clack jest jedną z najlepszych firm na rynku.
    Stoi w garażu, wpięta w zasilanie zimnej wody przed kotłownią.
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  18. #658
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Dodam jeszcze, że do kuchni zmiękczona woda doprowadzona została tylko do zmywarki. W zlewie podłączona jest woda z sieci.
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  19. #659
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    True0Man

    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    GB
    Kod pocztowy
    40-635
    Posty
    313

    Domyślnie

    Tutaj akcja wre - w trakcie załatwiania - ale powiem Wam, że drugi raz bym się na to nie pisał.
    Dobrze, że chociaż grzałka elektryczna działa...

    W MIĘDZYCZASIE...
    Czy ktoś z kolegów ma Bravoura 12kW i mógłby się odezwać?

  20. #660
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    True0Man

    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    GB
    Kod pocztowy
    40-635
    Posty
    313

    Domyślnie

    No dobra...
    Postawię browar temu kto poprawnie odpowie na pytanie:
    ile zajmuje dostawa kompresora wprost od producenta tegoż pod nasze drzwi?

    BEZ PROSZENIA SIĘ:
    1. Producenta pompy (bo drogi)
    2. Olewczego Mitsubishi Electric Europe - oddział Polska (bo mają w dup|e)
    3. Innych którzy mówią, że mają (... ale nie mają)
    4. Pozostałych którzy mówią, że wiedzą jak (...ale nie potrafią mimo kilku wizyt)


    Konkurs czas zacząć. Marka browaru dowolna. Puszcze kuriera.

Strona 33 z 39

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony