dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 38 z 39
Pokaż wyniki od 741 do 760 z 775
  1. #741

    Domyślnie

    Cytat Napisał codix Zobacz post
    A zawor rozprezny jaki tam siedzi elektroniczny czy termostat,jak termostat to moze jakis magik by ta pompe przerobil na jakiegos prostego on/off wywalajac polowe zbednych pierdół
    Spokojnie.
    Na razie wszystko wskazuje na uszkodzony falownik.
    Podłączymy inny dla sprawdzenia.
    Ostatecznością będzie wyrzucenie oprogramowania SmartHeat i wgramy OEM od Carel i będzie chodzić, ponieważ wszystkie komponenty poza falownikiem zdają się pracować poprawnie.

    Trochę pod górkę robi SmartHeat
    Nie udostępniają dokumentacji technicznej (serwisowej)
    Nie udostępniają plików konfiguracyjnych do sterowników - instalator dostaje jedynie urządzenie którym kopiuje oprogramowanie z płyty na płytę
    A najgorsze jest to, że załadowali do sterownika wyłącznie język polski (którego tłumaczenie jest dramatyczne)
    Przez co nawet specjalista musi domyślać się co oznaczają poszczególne pozycje w menu

  2. #742
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Smutne, że smarheat ma takie podejście.

    Do ta wiadomość, że jest w dobrych rękach i jest światło w tunelu.
    Tytan 3 MG Projekt po modyfikacjach - użytkowa 158m2 plus garaż grzany 44m2.
    Płyta fundamentowa 10XPS+12cm pod posadzką, 25cm grafit, strop 40cm wełny szklanej. Okna Adams Passive Line.
    OZC bez grzania garażu -20@20 - 5,6kW, z grzanym garażem (15 stopni) -20@22 ~8kW.

    Gruntowa pompa ciepła Ecopower 8i. DZ 3x80m.
    Ogrzewanie i chłodzenie ścienne Meditherm.
    Rekuperacja thesslagreen 600v + higroplus 500.

  3. #743
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    True0Man

    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    GB
    Kod pocztowy
    40-635
    Posty
    313

    Domyślnie

    To ja SMARTHEATOWI już podziękuję.
    "Masz Pan sprzedawaj i instaluj - a jak się psuje to udawaj i uderzaj głośno kluczem...".

    Jestem w kontakcie ze Smartheat'em od Grudnia.
    Są bardzo mili - ale na część pytań świadomie nie odpowiadają. Nie są łaskawi dostarczyć sensownej dokumentacji. Nie wiedzą co to za pliki konfiguracyjne ja od nich chce. Nie wiedzą czemu w swoim sofcie nie mogę zmienić języka. Nie wiedzą czemu niektóre czujniki zostały wyłączone przez Instalatora. Wiecie, że niektóre pozycje menu są niedostępne nawet po podaniu kodu producenta? Wybrane indexy są wycięte - albo poprzesuwane w inne miejsca żeby ktoś kto miał do czynienia z CARELEM się za łatwo nie zorientował.

    Wiedzą tylko, że w Polsce oficjalnego sprzedawcy nie mają - i oficjalnego serwisu też nie.
    Czemu mnie to nie dziwi...

    Patrząc na Google widzę, że przez ostatni rok mają pod górkę (wystarczy wpisać w maps ich adres i komentarze się same pojawiają).

    Pójdziemy w kierunku OEM jeśli jest taka możliwość. Już przed wymianą płyty głównej przez Instalatora miałem OEM i działało lepiej niż to co się działo później kiedy wymienił "uszkodzoną płytę". Mam dosyć, że o wszystko trzeba się prosić - a odmową połowa speców markuje swój brak kompetencji.

    DO INNYCH UŻYTKOWNIKÓW SMARTHEATA
    Czy wy przeglądy robicie jak Wam się przypomni po roku - czy może pompa np. zaczyna zgłaszać błędy EEV lub CIŚNIENIA? Sprawdzajcie kalendarz - może zauważycie jakąś regularność...
    Inaczej zmarnujecie wiele wieczorów i nerwów na coś co po prostu powinno działać bez bożej łaski bo wcale nie było za darmo. Serio nikomu tego nie życzę.

    Światełko w tunelu... w najmniej spodziewanym momencie...

  4. #744
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Jak to się stało, że miałeś soft OEM?
    Czy w OEM wszystkie parametry pompy musisz wprowadzać od zera?
    Tytan 3 MG Projekt po modyfikacjach - użytkowa 158m2 plus garaż grzany 44m2.
    Płyta fundamentowa 10XPS+12cm pod posadzką, 25cm grafit, strop 40cm wełny szklanej. Okna Adams Passive Line.
    OZC bez grzania garażu -20@20 - 5,6kW, z grzanym garażem (15 stopni) -20@22 ~8kW.

    Gruntowa pompa ciepła Ecopower 8i. DZ 3x80m.
    Ogrzewanie i chłodzenie ścienne Meditherm.
    Rekuperacja thesslagreen 600v + higroplus 500.

  5. #745
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Cytat Napisał Owczar Zobacz post
    Jak to się stało, że miałeś soft OEM?
    Czy w OEM wszystkie parametry pompy musisz wprowadzać od zera?
    A czemu miałby nie mieć softu OEM ?
    Kupując Samsunga z PLAY czy innego operatora masz wgrany soft OEM tegoż operatora.
    Akurat dobrze świadczy to o firmie bo podchodzi profi do tego co sprzedaje robiąc własny soft.

  6. #746
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    True0Man

    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    GB
    Kod pocztowy
    40-635
    Posty
    313

    Domyślnie

    Cytat Napisał Owczar Zobacz post
    Jak to się stało, że miałeś soft OEM?
    Czy w OEM wszystkie parametry pompy musisz wprowadzać od zera?
    Poprosiłem znajomego chłodnika-programistę żeby mi zrobił backup mojego softu przed wymianą płyty głównej na tą śmieszna "myszkę". Kontakt z Instalatorem był już wtedy bardzo kiepski i nie wiedziałem czego mogę się spodziewać. Oprogramowanie udało się pobrać "na myszkę" - i choć nowego nie wgrywaliśmy to jednak coś się zmieniło bo logo SMARTHEAT zniknęło - pojawił się napis INDUSTRIAZIONE czy jakoś tak - i menu wyglądało nieco inaczej - parę opcji było w innym miejscu - jakby "wyżej" w menu. Dziś wydaje nam się, że ten SMARTHEAT to jakaś forma nakładki, którą mogliśmy niechcący wyłączyć przy jakimś rebootcie czy wylogowaniu. Ale nie kopaliśmy więcej w tym kierunku.

    Nie ustawialiśmy niczego a pompa normalnie działała przez 2-3 dni.
    Ciekawe spostrzeżenie - bo przez ten akurat czas mieliśmy z żoną wrażenie że ciepła woda w kranie pojawiaja się dużo szybciej niż wcześniej - ale tak to jest, że jak się odpoczywa od problemów to trawa bardziej zielona...

    Potem przyjechał Serwisant - powiedział że ma "nową płytę" i "niepotrzebnie ktoś wgrał niefirmowe oprogramowanie" - wymienił płytę - przywrócił ustawienia fabryczne - pogmerał pogmerał - i jak poprosiłem o jakiś protokół prac serwisowych czy po prostu informację co ustawił.. to dosłownie uciekł. Serio dał dyla. Myślę, że ustawiał coś "z pamięci" bez wiedzy co która opcja może oznaczać. A pompa dzień później już zaczęła czynić cuda - czyli jej wymiana nic nie dała.

    Wczoraj przywróciłem ustawienia fabryczne
    SmartHeat podesłał w końcu listę ustawień dla instalatorów. Powiedział, że to nie jest normalna sytuacja kiedy D3 i D4 były wyłączone (włączone zwracają błąd) i nie wiedzą dlaczego Instalator tak zrobił. Zasugerowali od razu wyłączenie ALARMÓW S1/S2/S3/S4.

    Niestety na razie nic to nie dało. Nie odpala się ani kompresor - ani grzałka elektryczna. Więc zrobiłem krok wstecz.

    No ale jest światełko w tunelu...

  7. #747
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    True0Man

    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    GB
    Kod pocztowy
    40-635
    Posty
    313

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo1972 Zobacz post
    A czemu miałby nie mieć softu OEM ?
    Kupując Samsunga z PLAY czy innego operatora masz wgrany soft OEM tegoż operatora.
    Akurat dobrze świadczy to o firmie bo podchodzi profi do tego co sprzedaje robiąc własny soft.
    Jest dokładnie na odwrót.
    Używając Twojej nomenklatury SAMSUNG musiałby napisać swojego ANDROIDA. A tak nie jest. Oprogramowanie od operatorów - czy nawet od producentów telefonów - to tylko mniej lub bardziej zmienione "nakładki". Ze SmartHeatem jest tak samo. Pod spodem siedzi normalny CAREL (bo niektóre indeksy MENU mają podwójne oznaczenia - jedno Smarta - drugie odnoszące się do CARELA). Dodają swoje logo - coś pokazują - coś wyłączają - i wio. Rozsyłają to na myszkach do swoich "super instalatorów"...

    Sami potem nie wiedzą czemu coś się pokazuje - a czemu nie - czemu ich "release code" raz działa a raz nie - nie świadczy o nich dobrze. Mają tylko 1 informatyka odpowiedzialnego za soft w firmie - a technik nie kojarzy, że do aktualizacji może wysłać pliki - a nie całą "myszkę".

    Na koniec słyszysz "dziwne bo u nas działa"...brzmi znajomo?

    ---EDIT---
    "jeden obraz wart więcej niż 1000 słów".
    Ekran główny wyglądał tak
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20210117_200638.jpg
Wyświetleń:	62
Rozmiar:	59,0 KB
ID:	454352

    I prowadzi wprost tutaj:
    https://idrosistemi.com/

    co pokazuje, że droga SmartHeatów do naszych domów jest bardzo dziwna... mnie już nic nie zdziwi.

    Tak sobie myślę, że gdybyśmy jednak wgrali "OEM CARELA" - to pewnie waliło by po oczach logo CARELa - a my tylko wyłączyliśmy nakładkę.

    Ale to tylko moje zdanie - mogę się mylić.
    Ostatnio edytowane przez True0Man ; 27-03-2021 o 06:35

  8. #748
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    oberwatorPC

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Warszwa
    Kod pocztowy
    00-000
    Posty
    887

    Domyślnie

    Carel to otwarty system gdzie każdy producent modyfikuje go do swojego urządzenia poprzez narzędzia do programowania carela. To co Ty wyprawiasz to istna komedia robicie operację na otwartym sercu i radzicie się chirurga w stanach telefonicznie, którą żyłkę przeciąć.

  9. #749
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    True0Man

    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    GB
    Kod pocztowy
    40-635
    Posty
    313

    Domyślnie

    Cytat Napisał oberwatorPC Zobacz post
    To co Ty wyprawiasz to istna komedia robicie operację na otwartym sercu i radzicie się chirurga w stanach telefonicznie, którą żyłkę przeciąć.
    Jakie inne wyjście proponujesz?
    Nie życzę Ci żebyś się znalazł w moim położeniu kiedy Serwis Instalatora nie był w stanie najpierw zdiagnozować usterki - a następnie prawidłowo jej usunąć.
    To jest jednak dobra przestroga, że cena urządzenia - to nie tylko sam hardware.

  10. #750
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    krakol

    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Śląsk
    Kod pocztowy
    41-700
    Posty
    31

    Domyślnie

    Cytat Napisał True0Man Zobacz post
    Jakie inne wyjście proponujesz?
    Nie życzę Ci żebyś się znalazł w moim położeniu kiedy Serwis Instalatora nie był w stanie najpierw zdiagnozować usterki - a następnie prawidłowo jej usunąć.
    To jest jednak dobra przestroga, że cena urządzenia - to nie tylko sam hardware.
    Dobre. Dlaczego serwis instalatora nie naprawił? SmartHeat ma się dobrze jak i serwis i nawet są wszystkie wersje oprogramowania i podpowiem, że na śląsku są 3 osoby, które to bez problemu ogarną. Wydałeś już więcej niż byłeś dłużny czy jeszcze jesteś na plusie?

  11. #751
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    True0Man

    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    GB
    Kod pocztowy
    40-635
    Posty
    313

    Domyślnie

    Cytat Napisał krakol Zobacz post
    ...na śląsku są 3 osoby, które to bez problemu ogarną...
    I właśnie te 3 osoby są problemem którym użytkownicy powinni się zainteresować. Bo poza wiedzą i doświadczeniem - liczy się też czas reakcji i dostępność. Wiadomo - jak działa wszystko jest super. A jak nie... to co? "Wymieniamy płytę główną"? Nawet Producent złapał się za głowę jak to usłyszał. Hasło "każdy naprawi" jakoś średnio działa.

    Cieszę się, że Smartheat ma się dobrze. W Niemczech.
    ---
    W Polsce Smartheat nie ma już autoryzowanego przedstawiciela ani jeśli chodzi o serwis - ani jeśli chodzi o sprzedaż..
    ---
    Ale czyjś model biznesowy nie jest obiektem mojego zainteresowania - nie o tym jest ten wątek.

    PS
    Grzałka elektryczna ożyła po ustawieniach fabrycznych. Trzeba było zejść z min.temp. zasilania. I działa jak ta lala. Resztę też zaraz rozgryziemy.

  12. #752
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    True0Man

    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    GB
    Kod pocztowy
    40-635
    Posty
    313

    Domyślnie

    Mamy poniedziałek - czyli koniec mojego konkursu

    ODPOWIEDŹ:
    Dostawa od momnetu nadania do momentu odbioru trwa 3 dni. DHL Express. Oczywiście samo nadanie trochę trwa - z cłem trzeba powalczyć - ale daje radę.

    WYSTARTOWAŁO: 16.03
    02:20 Czas lokalny | Przesyłka odebrana od nadawcy
    HONG KONG - HONG KONG SAR, CHINA

    NA CLE BYŁO: 18.03
    ODBERAŁEM: 19:03

    @rwojtek oraz @exetterenak proszę o kontakt przez wiadomość prywatną celem ustalenia sposobu dostawy browaru

    WNIOSEK:
    Dziś wiem już, że można było zamówić inny kompresor - kontroler dopuszcza innych producentów i inne modele. SAMSUNG - LG - MITSUBISHI - TOSHIBA... może tamte byłyby bardziej dostępne. W każdym razie prosić się nie trzeba.

    Nie wiem jak dla Was, ale dla mnie to niepojęte, że łatwiej zamówić coś na drugim końcu świata - niż u nas. A przy okazji widziałem sortownię w Pyrzowicach... to dopiero robi wrażenie.
    Ostatnio edytowane przez True0Man ; 29-03-2021 o 10:16

  13. #753
    ELITA FORUM (min. 1000)
    rwojtek

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Białystok
    Kod pocztowy
    15-509
    Posty
    1.403

    Domyślnie

    Jak już do końca uda się Tobie przywrócić do życia pompę, to wypij "mego" browara z uśmiechem na ustach i pomyśl, że ktoś z drugiego końca Polski trzymał za Ciebie kciuki życząc Ci szybkiego załatwienia problemu

    Pozdrawiam serdecznie.
    "D172 Zbigniew z garażem" ciut powiększony, 147m2 grzanych podłóg. OZC by ASolt - 4,7kW +1kW cwu. Podłogi 2x10cm eps100-0.038, ściany Lewkowo LPW-25 + 20cm grafit-0,031. Na stropie 40cm eps80-0,038. WM - Nikol 320. Całość podłogówka + dwie drabinki, PPC C9 + 2x100m odwierty. Okna Amberline trzy szyby Ug=0,5.

  14. #754
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    True0Man

    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    GB
    Kod pocztowy
    40-635
    Posty
    313

    Domyślnie

    Cytat Napisał rwojtek Zobacz post
    Jak już do końca uda się Tobie przywrócić do życia pompę, to wypij "mego" browara z uśmiechem na ustach i pomyśl, że ktoś z drugiego końca Polski trzymał za Ciebie kciuki życząc Ci szybkiego załatwienia problemu

    Pozdrawiam serdecznie.
    Serdeczne dzięki Kolego!
    Wypiję zdrowie Was wszystkich, którzy tutaj poświęcacie swój czas na czytanie moich wypocin i podpowiadacie jak możecie.

    Śląsk pozdrawia Białystok!

  15. #755
    ELITA FORUM (min. 1000)
    rwojtek

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Białystok
    Kod pocztowy
    15-509
    Posty
    1.403

    Domyślnie

    Cytat Napisał True0Man Zobacz post
    .....
    Śląsk pozdrawia Białystok!
    Dziękuję
    "D172 Zbigniew z garażem" ciut powiększony, 147m2 grzanych podłóg. OZC by ASolt - 4,7kW +1kW cwu. Podłogi 2x10cm eps100-0.038, ściany Lewkowo LPW-25 + 20cm grafit-0,031. Na stropie 40cm eps80-0,038. WM - Nikol 320. Całość podłogówka + dwie drabinki, PPC C9 + 2x100m odwierty. Okna Amberline trzy szyby Ug=0,5.

  16. #756
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    True0Man

    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    GB
    Kod pocztowy
    40-635
    Posty
    313

    Domyślnie

    Pytanie do posiadaczy Bravoura i008
    Jak grzejecie CWU - czy ktoś mógłby mi podać wartości
    1. B3
    2. B9
    3. B11
    4. B12

    Bardzo by to pomogło zamknąć temat. Rozwiązanie i opis case'a przygotuję na koniec wątku jak już wszystkie niewiadome się rozwieją.

    --EDIT - 02.04.21--
    Serio nie ma tu użytkowników?
    Ostatnio edytowane przez True0Man ; 02-04-2021 o 18:31

  17. #757

    Domyślnie

    Proponuję założyć osobny wątek z odpowiednim tytułem - żeby google zaindeksowało....tutaj wystarczy link do niego
    może ktos w przyszłości uniknie nieprzyjemności przez to...
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!
    Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
    Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.

  18. #758
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    okobar

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Karczów k. Opola
    Posty
    936

    Domyślnie

    Nie chciało mi się siedzieć do końca grzania cwu...
    Podam więc ile było po kilku minutach grzania.
    B3 48.3
    B9 87.0
    B11 30.2
    B12 7.0


    Wartości pewnie dalej rosły, ale nie miałem tyle czasu żeby siedzieć przy pompie...

  19. #759
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Cytat Napisał JTKirk Zobacz post
    Proponuję założyć osobny wątek z odpowiednim tytułem - żeby google zaindeksowało....tutaj wystarczy link do niego
    może ktos w przyszłości uniknie nieprzyjemności przez to...
    I po raz kolejny mieć gownoburze tylko z tego tytułu, że klient,użytkownik forum jest niekumaty ?
    Bo za takiego gościa ja go uważam.
    Firma GHS jest sprawdzona niejednokrotnie w boju i nikt żadnego ale nie ma.
    A tutaj widać, że sam inwestor zrobił sobie szkodę,własną głupotą .

    A Ty adiqq,plodz tam piątego czy szóstego pokolei, warto z Twojego punktu widzenia
    Ostatnio edytowane przez Arturo1972 ; 03-04-2021 o 21:41

  20. #760
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    True0Man

    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    GB
    Kod pocztowy
    40-635
    Posty
    313

    Domyślnie

    Cytat Napisał okobar Zobacz post
    B3 48.3
    B9 87.0
    B11 30.2
    B12 7.0
    Dziękuję - o to chodziło.
    Dla mnie obecnie to wartości nieosiągalne - bo system siada przy B9=83st i przy niższym B11.
    No ale szukamy przyczyny. Jak znajdę to na pewno się podzielę.

    Cytat Napisał Arturo1972 Zobacz post
    A tutaj widać, że sam inwestor zrobił sobie szkodę, własną głupotą .
    Tak - tutaj możesz mieć rację - sam sobie jestem winien
    Ale tak na serio - chyba lepiej wróć do komentowanie Pudelka czy Koronawirusa bo w tym wątku jak do tej pory nie wrzuciłeś chyba żadnej merytorycznej uwagi.

    Mark Twain powiedział kiedyś
    "Lepiej jest nie odzywać się wcale i wydawać się głupim, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości."
    Ostatnio edytowane przez True0Man ; 04-04-2021 o 07:23

Strona 38 z 39

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony