dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Nie grzeje jeden grzejnik w instalacji

    Witam,

    na początku może kilka słów o instalacji:

    Kotłownia gazowa z piecen Viessmann Vitodens 200 W, parter podłogówka + grzejnik w łazience, piętro podłogówka w łazience + 4 grzejniki przewymiarowane ( w tym jeden w łazience ).
    Podłogówka rozdzielona na dwie skrzynki - góra i dół. Pompa do podłogówki Grundfos Alpha 2 ustawiona w trybie auto adapt ( 12kw )
    Ustawiona temp w czasie grzania na 21 st

    Problem:

    Podłogówka grzeje ok. Grzejniki w dwóch pokojach i łazience na górze ok.
    Nie grzeje ( jest bardzo, bardzo letni w górnej części) tylko jeden grzejnik ( temp w pok. 19,5 st).
    Przy ustawianiu krzywych grzania wszystkie grzejniki otwarte były na max, teraz są ustawione na 3 ( w skali 1-6).
    Mam wrażenie że w ogóle podejście pod grzejnik jest nie za ciepłe ( w porównaniu z grzejnikami, które grzeją ok ).
    Do każdego grzejnika idzie osobne zasileanie ze skrzynki na piętrze.

    Co zrobiłęm do tej pory:

    Instalacja odpowietrzona - manualnie i "automatycznie: ( zawory w skrzynkach ).
    Nie zakręcałem wszystkich grzejników aby sprawdzić czy ten jeden się rozgrzeje ale jak pozakręcałęm z 6 na 3 to nic się nie zmieniło.
    Za poradą zmniejszyłęm bieg pompy do podłogówki na I bieg ( 4 kw ), żeby więcej wody szło na grzejniki ale spowodowało to spadek przepływu na podłogóce do tego sopnia, że zaczęła się wychładzać, a grznik dalej taki sam...

    Nie wiem już co robić, jak macie jakieś pomysły to proszę o pomoc.

    Rafał

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000)
    gersik

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Małopolska
    Posty
    1.253

    Domyślnie

    Ściągnij głowicę z grzejnika i sprawdź czy nie jest zamknięty zawór powrotni.

  3. #3

    Domyślnie

    Głowicę odkręciłem i przestawiłem tam ten sześciokąt na 6 (było na 5 )
    Zawory zasilania i powrotu sa otwarte ale mam wrażenie że coś jest z nimi nie tak....
    Są one otwierane śrubokrętem, sa ustawione w pozycji otwartej ale kręcą się do okoła, a powinny chyba tylko o ćwierć obrotu ( z pozycji - na pozycję I )

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000)
    gersik

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Małopolska
    Posty
    1.253

    Domyślnie

    Wyszukaj w "google" i sprawdź te zawory

  5. #5

    Domyślnie

    witam...
    widocznie coś przeoczyłeś...
    sprawdź jeszcze raz czy grzejnik jest odpowietrzony.....ale najpierw sprawdź czy czasem zaworki na rozdzielaczu są nie pozakręcane
    a potem sprawdź sam grzejnik..... sprawdź zawór powrotny....możesz zdjąć głowicę termostatyczną przy grzejniku i ponaciskać ten wystający króciec kilka razy....zobacz w samej głowicy termostatycznej w od strony zakrecania jej na zaworze czy czasem nie wyrobił się tam jakieś małe wgłebienie
    może sie zakamienił....i poprostu nie otwiera przepływu...(po zdjeciu głowice termostatycznej z zaworu zawór jest w pozycji 100% otwartej więc albo coś z nim nie tak albo trzeba szukać przyczyn gdzieś indziej.....np. pompa.....masz alfe 2 ustawioną w na trybie auto
    w takim razie weź jeszcze lekko poprzykręcaj grzejniki wszystkie te które grzeją....oczywiście na zaworach powrotnych przy grzejnikach lekko
    jeśli wyrównasz przepływy w poszczególnych grzejnikach powinna woda przepłynąć (jesli oczywiście rzeczywiście wszystko wczesniejsze jest ok)
    woda zawsze sobie popłynie tam gdzie nie ma zbyt dużo oporów zwłaszcza przy pompach energoszczednych

    pytanie czy odpowietrzniki automatyczne masz je lekko cały czas odkrecone? bo odpowietrzać nie będą jak sa pozakrecane u gory koreczki....))
    Ostatnio edytowane przez bigrw ; 15-01-2014 o 17:29

  6. #6

    Domyślnie

    Witam,

    grzejnik jest na 100 % odpowietrzony - leci z niego woda ( z zaworka do odpowietrzania ), spóściłem jej dla pewności dużo.
    Zakamienione raczej to nie jest ponieważ jest to pierwszy rok działania instalacji, a dodatkowo mamy stację uzdatniania wody ( taką na tabletki soli ).
    Pompa alfa obsługuje podłogówkę, a grzejniki to chyba raczej pompa z pieca ( Viessmann Vitodens 200 W ).
    Grzejniki poprzykręcałem, pozmieniałem nawet wstępne ustawienie przepływu w pozostałych z 5 na 4, podniosłem krzywą grzewczą i nic to nie dało....

    Mój Instalator proponował aby sprawdzić zasilanie i powrót - który z przyłączy jest cieplejszy bo może przyczyną jest złe podłączenie ( zamiana zasilania z powrotem ).
    Dzwoniłem też do hurtowni, z której brałem zawory i dowiedziałem się, że one przekręcają się o 1/4 obrotu z poz. - na I, a mój kręci się do okoła.
    Może za mocno go chciałem odkręcić i go przekręciłem.....

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony