dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Tomek0

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-176
    Posty
    123

    Domyślnie Problem z bojlerem Sole

    Witam, Nie wiem czy piszę w dobrym dziale, jak coś to proszę o przeniesienie. Mój problem polega na tym że bojler wczoraj przestał grzać, jednak po odkręceniu dolnej pokrywy i oczyszczeniu styków od grzałki, bojler zaczął grzać. Jednak nie działa, jak mi się wydaję, termostat (woda jest podgrzewana cały czas, nawet gdy pokrętło na bojlerze jest ustawione na zero). Dzwoniłem dzisiaj do hydraulika i powiedział, że może sprzedać mi taki termostat, a wymienić mogę sam, gdyż podobno nie jest to trudne (miły starszy człowiek). Moje pytanie i prośba do Was to czy ta diagnoza jest słuszna i czy termostatem jest czarny plastikowy element widoczny na zdjęciu ? Z góry bardzo dziękuję za pomoc.

    P.S. Na bojlerze jest również termometr i widać na nim, że działa, gdyż zgadza się temperatura ze stanem faktycznym.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2014-01-14 21.49.44.jpg
Wyświetleń:	750
Rozmiar:	91,4 KB
ID:	235171  

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Tomek0

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-176
    Posty
    123

    Domyślnie

    Nikt nie jest wstanie mi pomóc? Jest to dla mnie bardzo ważne

  3. #3

    Domyślnie

    Termostatem jest pokrętło na którym ustawiasz zadaną temperaturę do niego podłączony jest termometr który weryfikuję temperaturę w bolierze i jeśli wyczuje za niską odpala grzałkę temperatura dojdzie do zadanej wyłącza grzałkę. Tyle w temacie, to czarne wydaje się być właśnie czujką sprawdzającą temp.

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Tomek0

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-176
    Posty
    123

    Domyślnie

    Dziękuję za odpowiedź. W związku z tym do wymiany jest ta czujka ze zdjęcia czy pokrętło? To pokrętło jest na bojlerze i nie wiem jak je trzeba zdjąć.

  5. #5

    Domyślnie

    Wróżką nie jestem więc nie wiem, uszkodzony może być albo termometr w środku albo nazwijmy je pokrętło = termostat = potencjometr.
    Na zdjęciu wydaje się że pokazałeś zdjęcie spodu na którym widać złącze grzałki i właśnie czujkę termometru.

  6. #6
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Tomek0

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-176
    Posty
    123

    Domyślnie

    Jasne, jednak wydawało mi się, że przy określeniu problemu można stwierdzić co się stało - termometr działa dobrze ponieważ podnosi sie wskazówki przy wzroście temperatury wody. Natomiast nie działa coś co odpowiada za wyłączanie grzałki w momencie gdy pokrętło jest ustawione na zerze czy innym trybie ( I II i III )

  7. #7

    Domyślnie

    Termometr wskazujący temperaturę wody to coś innego niż termometr mówiący termostatowi jaka jest temperatura wody w zbiorniku.
    I właśnie ta część może odpowiadać za wyłączenie grzałki, ja bym w pierwszej kolejności wymienił termostat jak ten "starszy gość Ci radzi" nie wiem oczywiście za jakie pieniądze Ci to zaoferuje jednak na allegro można znaleźć począwszy od 25 PLN.
    np: http://allegro.pl/termostat-do-bojle...860622800.html
    Nie wiem co to za aukcja nie ja to sprzedaje

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony