dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    somnambulik

    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-494
    Posty
    58

    Domyślnie Kanalizacja - WIELKA prośba o informację.

    Witam
    Przed chwilą zadzwonił człowiek od kanalizacji i prosił o odesłanie GDZIE ma być punkt podłączenia w ulicy.
    Sprawa jest na cito więc zmuszony jestem zawracać Wam głowę tym pytaniem.
    Nie mam jeszcze projektu domu. Najprawdopodobniej będzie - patrząc od ulicy po prawej stronie podwójny garaż /wymogi/.
    jaka jest zasada podłączenia kanalizacji? Z której strony wykonać przyłącze? Czy np pod podjazdem czy absolutnie nie?
    Jeśli ktoś ma do polecenia jakąś stronę z zasadami podłączania kanalizy także będę wdzięczny.
    Z góry WIELKIE dzięki za pomoc!!!!!!!!
    Pozdrawiam

  2. #2
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    somnambulik

    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-494
    Posty
    58

    Domyślnie

    Mam ciut więcej informacji. To ma być jakiś punkt do czyszczenia jakby trzeba było - taki korek/dekiel ok 30 średnicy. Ponoć 2 m od ogrodzenia wgłąb.
    Instalator sugeruje że najbezpieczniej jest to zrobić na środku działki, nie w podjeździe /jakiś dekiel z amortyzatorem dużo droższy/
    Czy też się zgadzacie z tą opinią?

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar przemo1
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-940
    Posty
    2.823

    Domyślnie

    Cytat Napisał somnambulik Zobacz post
    Mam ciut więcej informacji. To ma być jakiś punkt do czyszczenia jakby trzeba było - taki korek/dekiel ok 30 średnicy. Ponoć 2 m od ogrodzenia wgłąb.
    Instalator sugeruje że najbezpieczniej jest to zrobić na środku działki, nie w podjeździe /jakiś dekiel z amortyzatorem dużo droższy/
    Czy też się zgadzacie z tą opinią?
    Jakoś nie bardzo rozumiem - projektujesz przyłącze nie mając projektu domu (wg twoich postów w 07.2012 zadawałeś to samo pytanie dot. skrzynki gazowej)? Dziwna kolejność - chyba, że mowa o rozbudowie sieci, do której będzie następnie przyłącze. Nie widząc projektu nikt Ci nie podpowie, zasady projektowania zna instalator, do tego dochodzi kilka kwestii lokalnych (np przebieg pozostałych instalacji) - jeśli musisz decydować na szybko, to zdaj się na instalatora.
    Ostatnio edytowane przez przemo1 ; 15-01-2014 o 20:40
    Tylko spokój może nas uratować (tak mawiał mój dziadek)
    Dom wg projektu Z95, 168 m2 pow. użytk., 460m3 kubatury, ogrzewany gazem, podłogówka (100m2)+grzejniki+kominek Zibi. Ocieplony 15cm styr. na ścianach z porothermu, 10cm styr. w podłodze, dach 18+15 cm wełny, okna 3-szybowe.
    Jeśli uważasz, że Ci pomogłem - możesz kliknąć "Podziękuj!".

  4. #4
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    somnambulik

    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-494
    Posty
    58

    Domyślnie

    To prawda co piszesz. jest działka na której zamierzam coś postawić ale dopiero za jakieś 5 lat. Za niedługo postawią skrzynki prądową i gazową a teraz mam określić miejsce kanalizacji. Może to nie ma za bardzo znaczenia bo jak za te 5 lat dopłacę, to może skrzynki będzie można przesunąć. Jeśli to niemożliwe to najlepiej byłoby znaleźć 'złoty środek'...

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Johna

    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Słupsk
    Kod pocztowy
    76-200
    Posty
    261

    Domyślnie

    dziwne - mi miejsce podłączenia i lokalizacji studzienki rewizyjnej (chyba ten dekielek o którym mówisz) sugerował zakład kanalizacyjny w warunkach jakie od nich otrzymałam (odległości od granicy nie było tylko podane w pobliżu granicy zlokalizować studzienkę). A skoro Ciebie się pytają to bym tak zrobiła - jak najbliżej granicy działki, nie pod wjazdem, może gdzieś w rogu, co by w żaden sposób nie kolidowało z tą budową w przyszłości. Normalnie to kanalizę kładzie się według projektu (całą nitkę wraz z przyłączeniami do poszczególnych działek) a nie według widzimisię właścicieli działek. I znając gdzie oni mają w projekcie wyjście do podłączenia możesz zlokalizować gdzie ma być potencjalna Twoja studzienka. Na pewno nie na środku działki

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony