dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 26
  1. #1

    Domyślnie Działka w kształcie trójkąta

    Witam wszystkich forumowiczów!



    Zastanawiamy się z mężem nad zakupem działki. Znaleźliśmy niedrogą działkę, o dobrym położeniu, jednakże jest ona w kształcie trójkąta prostokątnego - w wymiarach: 35m x 85 x 90; powierzchnia 1400m kw, odcinek przy drodze (od wjazdu) jest tym najdłuższym - 90 mkw.
    Jest jeden dość ostry kąt. Zastanawiam się czy budowa domu (myślimy o parterowym) ma sens na takiej działce. Co uważacie?

  2. #2

    Domyślnie

    ta dzialka wydaje sie na tyle duza ze domek powinien sie jakos wpasowac bez problemu
    konieczny wg mnie bedzie projekt indywidualny aby dobrze wykorzystac powierzchnie i mniej korzystny uklad, porozmawiaj z architektem jak to widzi

    ale pewnie wszystko zalezy od ceny
    albo drozsza idealna w kwadracie/prostokacie
    albo tansza troche bardziej wymagajaca

    twoj wybor

  3. #3
    Banned
    luntrusk

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    353
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Jeśli w wymiarach się nie pomyliłaś i dobrze opisałaś sytuację to "nic" tam nie zbudujesz... Bo wychodzi, że działka jest płytka na ok. 12 metrów.

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar gentoonx
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Warszawa ale uciekam na wieś
    Posty
    4.061

    Domyślnie

    Cytat Napisał luntrusk Zobacz post
    Jeśli w wymiarach się nie pomyliłaś i dobrze opisałaś sytuację to "nic" tam nie zbudujesz... Bo wychodzi, że działka jest płytka na ok. 12 metrów.
    a kto powiedział, że dom koniecznie musi być na planie prostokąta?

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał luntrusk Zobacz post
    Jeśli w wymiarach się nie pomyliłaś i dobrze opisałaś sytuację to "nic" tam nie zbudujesz... Bo wychodzi, że działka jest płytka na ok. 12 metrów.

    to jest trojkat wiec glebokosc ma rozną
    pewnie od ok 30 do 0

    dzialke powinien zobaczyc architekt i albo bedzie mial wizje albo nie

  6. #6
    Banned
    luntrusk

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    353
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Podałam największą wartość (głębokość).... Wiadomo, że mówimy o trójkącie i odległości są różne ale jeśli największa ma 12 metrów to kiepsko... Do tego nie potrzeba architekta... Tu jest czysta matematyka....

  7. #7

    Domyślnie

    Nic nie pomyliłam w wymiarach. Co to znaczy "płytka" mam zdjęcie, i powiem szczerze że z planu wyglada jak odwórcona ekierka prostokątna (jestem humanistką, wybaczcie) - lewy bok - 35m, góra (prosto)- 85m, i przekątna - 90m.
    Ostatnio edytowane przez kasiabuilder ; 19-12-2013 o 14:13

  8. #8
    Banned
    luntrusk

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    353
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Jak chcesz możesz napisać mi nr działki i miejscowość to sprawdzę Tobie dokładnie - możesz wysłać na pocztę jak się nie wstydzisz powiedzieć

  9. #9
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar gentoonx
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Warszawa ale uciekam na wieś
    Posty
    4.061

    Domyślnie

    Cytat Napisał luntrusk Zobacz post
    Podałam największą wartość (głębokość).... Wiadomo, że mówimy o trójkącie i odległości są różne ale jeśli największa ma 12 metrów to kiepsko... Do tego nie potrzeba architekta... Tu jest czysta matematyka....
    biorąc linie zabudowy jako 4m od granic i 6m od ogrodzenia przy drodze, pozostaje powierzchnia do zabudowy 500-550m2.Nie chce mi się liczyć, ale to trójkąt o wymiarach gdzieś 22x52x60m, gdzie u ciebie ta największa szerokość 12m???

    przy szerokości domu 12m to mozna postawić długi na ponad 20m - to już lekka przesada podejrzewać kogoś kto szuka taniej działki o chęć budowania domu 300-400m2 pow zabudowy

  10. #10
    Banned
    luntrusk

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    353
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Trójkąt jest o wymiarach tych co podała kasiabuilder a nie wziętych "z kapelusza" Tu "nie ma czego liczyć", chwila, moment i dla kogoś po Polibudzie widać od razu jaka jest głębokość działki w najkorzystniejszym miejscu.

    12 metrów to długość surowa. Od tego odejmij 2 razy po 4 metry i nic Tobie prawie nie zostanie...

  11. #11
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar gentoonx
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Warszawa ale uciekam na wieś
    Posty
    4.061

    Domyślnie

    Cytat Napisał luntrusk Zobacz post
    Trójkąt jest o wymiarach tych co podała kasiabuilder a nie wziętych "z kapelusza" Tu "nie ma czego liczyć", chwila, moment i dla kogoś po Polibudzie widać od razu jaka jest głębokość działki w najkorzystniejszym miejscu.

    12 metrów to długość surowa. Od tego odejmij 2 razy po 4 metry i nic Tobie prawie nie zostanie...
    Cytat Napisał kasiabuilder Zobacz post
    ...w kształcie trójkąta prostokątnego - w wymiarach: 35m x 85 x 90; powierzchnia 1400m kw,...
    wyłóż małorolnemu, proszę, te 12m w najszerszym miejscu bo no kurde nie łapie, a szczerze bym chciał załapać

  12. #12
    Antkowa
    Guest
    Antkowa

    Domyślnie

    A czy ta działka jest az tak tania w porównaniu do innych w tej okolicy ? Jak sprawa z mediami ? Sama rozważałam zakup działki w kształcie trójkąta ale była dużo mniejsza i ciężko byłoby tam wybudowac parterowy dom więc zrezygnowałam.

  13. #13
    Banned
    luntrusk

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    353
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Yaa - przyznaję Tobie rację. Sprawdziłam swoje obliczenia - i głębokość ma ok 32 metrów.

    Teraz jest kryzys i można mieć na prawdę tanią działkę w fajnie położonej miejscowości. Za działkę płaci się od m2 więc te 1400 m2 (trochę ponad 1400 m2 powinna mieć) może się wydawać tanie jak na ten metraż. Ale część z tej ziemi jest mało atrakcyjna.

    Ta działka musiałaby być za połowę ceny w dobrej lokalizacji żebym ja się nią zainteresowała

  14. #14

    Domyślnie

    jak sie dobrze pomysli to mozna i ciekawy domek wpasowac a w ostrym rogu np jakis smietnik + wiata

    jest troche mozliwosci

    ja bym zaczela od rozmowy z architektem zeby zobaczyc co ciekawego zaproponuje w kwestii samego domku

  15. #15
    Banned
    luntrusk

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    353
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Ja bym zaczęła od ceny jeśli trochę niższa od pozostałych to wolę działkę w kształcie prostokąta - nawet mniejszą.

    Tam wejdzie spokojnie domek. Ale ogród wygląda... dziwacznie - można oczywiście wizualnie "zmylić" obraz trójkąta. Wszystko zależy jaką wagę przywiązuje się do ogrodu a jaką do domu. Ja bym nie chciała mieć ogrodu w kształcie trójkąta. Ale ja siedzę w ogrodzie bardzo dużo. Jak ktoś pije tylko kawę na terasie to spokojnie taka działka spełnia jego potrzeby.

  16. #16

    Domyślnie

    Dzialka kosztuje 40 tys. Mysle ze mozna by jeszcze utargowac kilka tysiecy. Nie jest uzbrojona, ale bardzo blisko (kilkanascie metrow) jest mozliwosc przyłącza. W okolicy dzialki kosztuja okolo 10-20 tysiecy drozej. Staram sie sama pomyslec, wizualizowac jakby ogrod i dom wygladaly na tej dzialce ale chyba slabo mi idzie. Projektant to chyba za wczesne stadium, liczy sie z kosztami, a te chcialabym ponosic jak juz sie zdecyduje. Chyba rzeczywiście wiecej jest minusow niz plusow takiej dzialki.

  17. #17

    Domyślnie

    e tam
    ogrod wcale nie musi byc w ksztalcie trojkata
    na takiej dzialce moze powstac fajny nietuzinkowy dom
    taki na szybko w excelu schematyczny plan:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	plan.jpg
Wyświetleń:	201
Rozmiar:	37,5 KB
ID:	230996
    wg mnie najkorzystniej gdyby dom podzielil ta dzialke na czesc "gospodarcza" i "rekreacyjna"
    Ostatnio edytowane przez Yaa ; 19-12-2013 o 17:25

  18. #18
    Banned
    luntrusk

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    353
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Przyłącza są drogie. Szczególnie jak robisz je w swoim zakresie.

  19. #19
    Antkowa
    Guest
    Antkowa

    Domyślnie

    Jeśli za 10-20 tys masz działkę w " normalnym " kształcie to odpuść sobie trójkątną, opłacałoby się gdyby różnica była przynajmniej 30-40 tys ( u mnie tak mniej więcej było ). Nie ma sensu aż tak oszczedzać na działce, bo potem zaczną się kombinacje z projektem, nie wiadomo czy uda wam się wybudować taki dom o jakim marzyliście.
    Czy w ogóle w tej okolicy jest MPZP ? Trzeba dokładnie sprawdzić co można wybudować.

  20. #20
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Ostap

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Biała Podlaska
    Posty
    235

    Domyślnie

    Ja posiadam działkę w kształcie trapezu i budujemy akurat na niej dom wiec jak się chce to można. Przy takich działkach to bardzo ważne by najpierw wystąpić o warunki zabudowy bo mogą być bardzo różne jeśli nie ma planu zagospodarowania przestrzennego, u mnie linia zabudowy jest 10m więc przy mojej niewielkiej działce 741m to musieliśmy trochę pokombinować.

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony