dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie Wietrzenie domu

    Witam!

    O ile latem, wiosną czy wczesną jesienią z wietrzeniem domu nie ma problemu o tyle już w zimniejsze dni, kiedy działa już ogrzewanie jest to kłopotliwe - ze względu na straty ciepła. W jaki sposób wietrzycie dom? Codziennie otwieracie okna na przestrzał na kilka minut? Wyłączacie przy tym na chwilę ogrzewanie?

    Mam czujnik temperatury w domu oraz kocioł gazowy, u mnie otwarcie okien na dłużej niż 10 minut powoduje spadek temperatury o 1 lub 2 stopnie. Później piec chodzi jak szalony, aby dogrzać z powrotem. Obawiam się czy nie za bardzo tracę na tym finansowo, ale z drugiej strony trzeba dom przewietrzyć, szczególnie przed snem.

    Ponadto na piętrze zbiera mi się raz na miesiąc delikatny grzybek przy suficie przy oknach, muszę go ścierać szmatką i preparatami. Zastanawiam się czy to nie przez złe wietrzenie, generalnie po kąpielach, gotowaniu itd. jest u mnie parno i duszno pomimo działającej wentylacji grawitacyjnej.

  2. #2
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    jks

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Szczecin
    Kod pocztowy
    70-781
    Posty
    29

    Domyślnie

    Moim zdaniem wietrzyc mieszkanie należy codziennie i tak tez robie.
    Wyłączam grzejniki, czekam az będa zimne i wtedy otwieram okna na kilka minut.
    Po wywietrzeniu nie wlaczam od razu grzejników, dopiero po jakims czasie.

  3. #3

    Domyślnie

    Mieszkając jeszcze w bloku nie miałem z tym problemu, gdyż nie było czujnika temperatury. Nawet nie zakręcałem grzejników, bo po co? W domu z czujnikiem jest już inaczej, bo kocioł jest gotowy mnie ograbić, aby podciągnąć z powrotem temperaturę do ustawionego.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony