Dzień dobry, powoli szykuje mi się remont mieszkania, dlatego postanowiłem zmienić trochę oświetlenie w domu. Obecnie posiadam zwykłą lampę wiszącą z żarówką energooszczędną. Postanowiłem zmienić na coś nowocześniejszego.

Mniej więcej tak ma wyglądać klosz lampy wiszącej w mojej pokoju, może trochę inny kształt, ale chodzi mi o bezbarwny, przezroczystszy klosz.
Klosz lampy wiszącej

Następnie żarówka, stwierdziłem że dla pokoju (13m2, kształt pokoju - kwadrat) potrzebuję żarówkę RGB o mocy 20W lub 25W. Tutaj pojawia się moje pierwsze pytanie, czy taka moc wystarczy, zawsze korzystałem z żarówek 75-100W, obecnie energooszczędna 14W.

Żarówka o której mowa Co sądzicie o takiej żarówce, cena 17-23$, zależnie od mocy 20/25/30W.

Kolejne pytanie czy owa żarówka wystarczy do oświetlenia pokoju? Wyczytałem również na tym forum że taśmy, żarówki RGB nigdy nie "wytworzą" optymalnego światła białego, podobno wydaje się sztuczne. Czy warto zainwestować w żarówkę RGBW?

Przykładowa żarówka RGBW Niestety żarówki RGBW które znalazłem miały moc maksymalnie 9W.

Z góry dziękuje za pomoc

Pozdrawiam
Piotr