dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    lordi156

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-328
    Posty
    2

    Domyślnie przebudowa mieszkania

    Witam. Na wstępie prosiłbym o wyrozumiałość, bo sprawa dotyczy mieszkania, nie domu. Jednakże to forum wydało mi się najbardziej profesjonalne ze wszystkich i na pewno znajdą się osoby w temacie.

    Obecnie studiuję i mam możliwość wykupu mieszkania w dość atrakcyjnej cenie (dotychczas wynajmowane).
    Przeszkadza mi tutaj parę rzeczy i chciałbym się dowiedzieć czy jest szansa lekko je pozmieniać. Jest to niewielka kawalerka z ciemną kuchnią w przedpokoju. Schemat mieszkania znajduje się poniżej w załączniku.

    Po pierwsze zamiast ciemnej kuchni zrobić przedpokój. W pokoju wydzielić aneks kuchenny oraz lekko poprzestawiać drzwi. Wiąże się to z przebudową instalacji elektrycznej, hydraulicznej, gazowej oraz wentylacyjnej. Myślę, że z 2 pierwszymi nie powinno być większego problemu. Najbardziej zastanawia mnie pytanie czy w "nowym aneksie" mogę wbić się do przewodu kominowego znajdującego się zaraz za ścianą. Obecnie mieszkanie nie jest do niego podłączone, ponieważ jest to 10 piętro wentylacja jest odprowadzona osobno - bezpośrednio w suficie. Kolejne pytanie to czy jest sens bawić się w gaz. Z tego co wyczytałem przebudowa instalacji gazowej wiąże się z sporą liczbą pozwoleń. Jest to mieszkanie spółdzielcze, własnościowe. Na koniec prosiłbym o ogólną analizę mojego "projektu" i ewentualne sugestie, problemy nasuwające się podczas ewentualnej przebudowy.

    P.S. Drugi załącznik przedstawia mój pomysł na przebudowanie mieszkania.

    Z góry dziękuję wszystkim za pomoc.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	mieszkanie_obecnie_sp.jpg
Wyświetleń:	100
Rozmiar:	21,3 KB
ID:	235659   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	mieszkanie_nowa_sp.jpg
Wyświetleń:	109
Rozmiar:	21,6 KB
ID:	235660  
    Ostatnio edytowane przez lordi156 ; 17-01-2014 o 10:07

  2. #2

    Domyślnie

    O to wszystko spytaj się administratora budynku. Na forum nie udzielają się wróżki Nawet nie napisałeś z czego zbudowany jest blok. i ile ma lat.

  3. #3
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    lordi156

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-328
    Posty
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał Aleksandryta Zobacz post
    O to wszystko spytaj się administratora budynku. Na forum nie udzielają się wróżki Nawet nie napisałeś z czego zbudowany jest blok. i ile ma lat.
    Blok jest z "wielkiej płyty" budowany w latach 70-tych. Chodzi mi raczej o możliwość wbicia się do przewodu kominowego niż o zgodę. Czy w ogóle na takie rzeczy ktoś jest w stanie się zgodzić. Nie jestem właścicielem mieszkania, a pewnie musiałbym napisać jakieś podanie. Na gębę nikt mi odpowiedzi nie udzieli. Przynajmniej w tej spółdzielni...

  4. #4

    Domyślnie

    Jeśli wbijesz się w komin wentylacyjny to odetniesz wentylację tym co mieszkają niżej

  5. #5

    Domyślnie

    Oczywiście, ze jak nie jesteś właścicielem to nie będą z Tobą gadać. Ale ja zrozumiałam, że będziesz robił remont po nabyciu mieszkania?!?!? To po pierwsze, a po drugie nie rób nic w nieswoim mieszkaniu, po trzecie jak będziesz kupował mieszkanie dowiedz się czy blok stoi na uregulowanych gruntach.
    Blok jest ogrzewany czym? jeśli ma CO to nie jest to przewód kominowy tylko wentylacyjny.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony