dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    grzelesia

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Toruń Dworski
    Kod pocztowy
    53-670
    Posty
    4

    Domyślnie Połączenie komina z czopuchem...

    Witam serdecznie Dwa miesiące temu wymieniłam cieknący piec centralnego ogrzewania na nowy. Jest to piec węglowy. Firma, która montowała piec zostawiła mi "problem", a mianowicie dość dużą dziurę w kominie w miejscu wstawienia czopucha. Zapchali to tymczasowo gąbką. Czym to uszczelnić? Czytałam o zaprawie szamotowej ale inne źródła podają, że czopuch pod wpływem temperatury zmienia parametry i ta zaprawa może pękać. Czy można w tę dziurę napchać waty szklanej? Czy uszczelniać to po wygaszeniu pieca? Proszę o pomoc...

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    eniu

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Rogożno
    Kod pocztowy
    64-610
    Posty
    8.661

    Domyślnie

    W kominie najlepiej zainstalować takie coś: http://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&...59568121,d.ZGU

    Pozwala to na dowolne demontowanie i montowanie rury bez rozpierduchy. Można też owinąć rurę sznurem ceramicznym (ewentualnie cienka wełną) i zamurować zaprawą (klejem do płytek) z gruzem jeśli otwór duży. Takie rozwiązanie jest bardziej elastyczne niż zamurowanie bezpośrednio.

  3. #3
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    grzelesia

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Toruń Dworski
    Kod pocztowy
    53-670
    Posty
    4

    Domyślnie

    Dziękuję za poradę Pozdrawiam.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał grzelesia Zobacz post
    Witam serdecznie Dwa miesiące temu wymieniłam cieknący piec centralnego ogrzewania na nowy. Jest to piec węglowy. Firma, która montowała piec zostawiła mi "problem", a mianowicie dość dużą dziurę w kominie w miejscu wstawienia czopucha. Zapchali to tymczasowo gąbką. Czym to uszczelnić? Czytałam o zaprawie szamotowej ale inne źródła podają, że czopuch pod wpływem temperatury zmienia parametry i ta zaprawa może pękać. Czy można w tę dziurę napchać waty szklanej? Czy uszczelniać to po wygaszeniu pieca? Proszę o pomoc...
    zadnej zaprawy tam sie nie daje, a to partole byly u ciebie. Daje sie to na grubym sznurze. rure owijas na kilka zwojow specjalnym sznurem kominiarskim i wkladasz rure razem z esznurem, mozesz w kazdej chwili zdemontowac, do tego sznur kompensuje roznice w rozciaganiu sie srenicy nagrzanej rury
    pozdrawiam

    Andrzej

    Zapraszam na moja budowe na http://z500.pl/plac-budowy/Z216/355/...ony-garaz.html

  5. #5
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    grzelesia

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Toruń Dworski
    Kod pocztowy
    53-670
    Posty
    4

    Domyślnie

    Ale ta dziura jest wielkości okrągłego zegara ściennego i znajduje się nad czopuchem, który jest kwadratowy (nie jest okrągłym przewodem). Po bokach też są szczeliny Nie da się więc czopucha okręcić takim sznurem bo nie wejdzie w komin. Trzeba to spartolenie nad nim uzupełnić, a jeśli nie zaprawą i nie sznurem, to czym? Pozdrawiam

  6. #6
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    TomaszKam

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Dobroszyce
    Kod pocztowy
    56-410
    Posty
    6

    Domyślnie

    Najprostsze rozwiązanie - po co sobie łamiesz głowę nad tym - była ekipa, która montowała piec, nie zrobiła tego dobrze to niech to naprawi. Powinno to się odbywać w ramach reklamacji.
    Jakie frezowanie komina zrobisz, tak sobie napalisz w kominku!

  7. #7
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    grzelesia

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Toruń Dworski
    Kod pocztowy
    53-670
    Posty
    4

    Domyślnie

    Tej, która montowała, to już dziękuję. Dzięki za cenne rady. Pozdrawiam

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony