dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 7
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 122
  1. #1
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie Biała lista firm. Okna, drzwi, bramy, rolety.

    Wielu z Was zagląda na to forum w poszukiwaniu dobrego Wykonawcy okien, drzwi czy bramy. Wiecie jak trudno o wiarygodne polecenia. My, branżowcy mamy swoje typy, ale zwyczajnie nie wypada nam o nich bez przerwy przypominać, bo jesteśmy przez swoją konkurencję posądzani o nadmierną stronniczość.
    Wam, Inwestorom można więcej, dlatego jak już uporacie się z tym etapem budowy nie zapomnijcie tu wrócić i podzielić się swoją - mam nadzieję - dobrą opinią. Oczywiści niewiele można powiedzieć zaraz po montażu, ale choćby sam fakt kompetentnego doradzania, terminowości, kompletności dostawy czy też porządku w czasie pracy jest dobrą okazją do pochwały.
    Im dłuzej użytkujecie swoją stolarkę tym takie polecenie nabiera większego znaczenia.
    Jeśli jesteście nowymi użytkownikami i nie macie na forum żadnej historii czy dziennika budowy, to warto się uwiarygodnić zamieszczając zdjęcia z realizacji.

    Także - zaczynamy. Pamiętajcie, że to BIAŁA LISTA więc ograniczmy się do POZYTYWÓW.

  2. #2
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Jarus05
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    J. Kol.
    Posty
    471
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    30

    Domyślnie

    A będzie "Czarna lista"? Bo miałbym coś co opisania... Długie będzie.
    Wykańczamy

  3. #3

    Domyślnie

    To proszę założyć taki temat a nie zaśmiecać kolejnej próby zrobienia tza białej listy

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Może poczekajmy do wiosny - producentów trochę się wysypie przez zimę - niestety.
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Oczywiści niewiele można powiedzieć zaraz po montażu, ale choćby sam fakt kompetentnego doradzania, terminowości, kompletności dostawy czy też porządku w czasie pracy jest dobrą okazją do pochwały.

    Także - zaczynamy. Pamiętajcie, że to BIAŁA LISTA więc ograniczmy się do POZYTYWÓW.
    Dużo można powiedzieć o sprzedawcy i o montażyście nawet jeszcze przed samym zakupem. Otrzymałem ciekawą korespondencję mailową jednego ze śląskich inwestorów z p. Marcinem Marchewką spod Wrocławia. Mnóstwo pytań ze strony inwestora, a reakcja na nie p.Marcina wręcz wzorcowa. Spokojnie, cierpliwie wyjaśniał, tłumaczył, doradzał rozwiązania alternatywne, aż w końcu uzgodnili wspólnie wszystkie detale, łącznie z detalami montażowymi. Na koniec inwestor wystawił SUPER opinię. Gdyby wszyscy sprzedawcy okien mieli taka wiedzę i cierpliwość jak p.Marcin - wogóle niepotrzebny byłby taki temat na forum Muratora. Polecam i pozdrawiam.

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MMichal

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-005
    Posty
    2.623

    Domyślnie

    Witam

    Marcina akurat dane jest mi znać osobiście i znajduje się na mojej liście TOP 10 a nawet TOP 3
    aktualnie to już nie Wrocław a Częstochowa a usługi i obsługa na coraz wyższym poziomie

    Pozdrawiam

  7. #7
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.214

    Domyślnie

    Chociaż mnie również dane było osobiście poznać Pana Marcina uważam, że osobiste znajomości nie powinny mieć wpływu na ocenę jakości robót montażowych, a z nią bywa różnie i tyle.
    PRO QUALITY

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MMichal

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-005
    Posty
    2.623

    Domyślnie

    Witam

    Cytat Napisał T12345T Zobacz post
    Chociaż mnie również dane było osobiście poznać Pana Marcina uważam, że osobiste znajomości nie powinny mieć wpływu na ocenę jakości robót montażowych, a z nią bywa różnie i tyle.
    Andrzeju po pierwsze dlaczego zakładasz, że osobiste znajomości z montażystami czy sprzedawcami maja wpływ na ocenę ich pracy ? dla mnie nie mają, poza tym znam osobiście bliżej lub dalej kilka setek ludzi związanych z branżą i co ? rozumiem, że powinienem się o nich wypowiadać tak ?

    Po drugie, jak można wypowiadać się o montażyście nie znając jego i przede wszystkim jego prac osobiście ?

    Ja muszę na własne oczy zobaczyć co i jak ktoś wykonuje, posłuchać jak rozmawia z klientem itp itd i na tej podstawie wyrabiam sobie opinie, zarówno pozytywne jak i negatywne.

    Pozdrawiam

  9. #9
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.214

    Domyślnie

    Cytat Napisał MMichal Zobacz post
    dlaczego zakładasz, że osobiste znajomości z montażystami czy sprzedawcami maja wpływ na ocenę ich pracy ?
    Bo już dość długo żyję na tym świecie

    Cytat Napisał MMichal Zobacz post
    dlaczego zakładasz, że osobiste znajomości z montażystami czy sprzedawcami maja wpływ na ocenę ich pracy, dla mnie nie mają,
    To świetnie.

    Cytat Napisał MMichal Zobacz post
    poza tym znam osobiście bliżej lub dalej kilka setek ludzi związanych z branżą i co ? rozumiem, że powinienem się o nich wypowiadać tak ?
    W tych emocjach połknąłeś chyba w drugim zdaniu partykułę "nie", poprzedzającą powinność. Nie mnie oceniać kto, kiedy, o kim i o czym powinien albo nie powinien mówić. Jako leming z TVN'u uważam, że każdy może o wszystkim. Reszta w uszach tych co słuchają i oczach tych co czytają. To do nich należy ocena.

    Cytat Napisał MMichal Zobacz post
    jak można wypowiadać się o montażyście nie znając jego i przede wszystkim jego prac osobiście ?
    Nie można. Dlatego nigdy nie wypowiadam się jak nie widziałem, a czasem nawet wtedy gdy widziałem.

    Cytat Napisał MMichal Zobacz post
    Ja muszę na własne oczy zobaczyć co i jak ktoś wykonuje, posłuchać jak rozmawia z klientem itp itd i na tej podstawie wyrabiam sobie opinie, zarówno pozytywne jak i negatywne.
    No, to tak trzymać.
    PRO QUALITY

  10. #10
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MMichal

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-005
    Posty
    2.623

    Domyślnie

    Witam

    No to tak trzymam

    a co do "połknięcia NIE" to oczywiście racja


    pozdrawiam

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał MMichal Zobacz post

    Po drugie, jak można wypowiadać się o montażyście nie znając jego i przede wszystkim jego prac osobiście ?
    A ja mam wrażenie, że autorowi tego wątku nie szło o prace montazowe, ale o firmy, które dostarczają okna. Montaż jest tylko elementem końcowym tej usługi, choć zgadzam się, że bardzo ważnym. Ale liczy się też fachowe doradztwo, terminowość, serwis itp. pzdr

  12. #12

    Domyślnie

    montaż jest najważniejszy

  13. #13
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MMichal

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-005
    Posty
    2.623

    Domyślnie

    Witam

    Cytat Napisał blokno Zobacz post
    A ja mam wrażenie, że autorowi tego wątku nie szło o prace montazowe, ale o firmy, które dostarczają okna. Montaż jest tylko elementem końcowym tej usługi, choć zgadzam się, że bardzo ważnym. Ale liczy się też fachowe doradztwo, terminowość, serwis itp. pzdr
    ale JA mogę ocenić montaż - to jest element do zweryfikowania no chyba, że KTOŚ będzie siedział i słuchał rozmowy klient - sprzedawca i oceniał jego fachowe podejście, kompetencję czy doradztwo. Terminowość - ważna sprawa ale niestety nie do końca zależna od sprzedawcy.


    pozdrawiam

  14. #14
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    stary

    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    1.595

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Wielu z Was zagląda na to forum w poszukiwaniu dobrego Wykonawcy okien, drzwi czy bramy. Wiecie jak trudno o wiarygodne polecenia. My, branżowcy mamy swoje typy, ale zwyczajnie nie wypada nam o nich bez przerwy przypominać, bo jesteśmy przez swoją konkurencję posądzani o nadmierną stronniczość.
    Wam, Inwestorom można więcej, dlatego jak już uporacie się z tym etapem budowy nie zapomnijcie tu wrócić i podzielić się swoją - mam nadzieję - dobrą opinią. Oczywiści niewiele można powiedzieć zaraz po montażu, ale choćby sam fakt kompetentnego doradzania, terminowości, kompletności dostawy czy też porządku w czasie pracy jest dobrą okazją do pochwały.
    Im dłuzej użytkujecie swoją stolarkę tym takie polecenie nabiera większego znaczenia.
    Jeśli jesteście nowymi użytkownikami i nie macie na forum żadnej historii czy dziennika budowy, to warto się uwiarygodnić zamieszczając zdjęcia z realizacji.

    Także - zaczynamy. Pamiętajcie, że to BIAŁA LISTA więc ograniczmy się do POZYTYWÓW.
    Mobilki
    To już drugi wątek stworzony w tym samym celu, który zaśmiecacie swoimi bon motami, nie szanując autorów oraz inwestorów.
    Wydaje mi się, że Fin ( wcześniej blokno) wyraźnie i czytelnie określił dla kogo stworzył ten wątek.
    Macie chęć na pogaduchy to drugi świeci pustkami ...
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...skusyjny/page2

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    Eeech.. No i znowu kilkanaście postów i tylko jeden w miarę na temat - z poleceniem.
    Jakby mógł to admin trochę posprzątać i przenieść nasze wpisy do wątku wspomnianego przez Starego... ?

    Zobaczcie, że większość tematów to tylko spory między nami i wzajemne atakowanie się - do tego stopnia, że normalni Inwestorzy boją się tu odezwać słowem

  16. #16
    ELITA FORUM (min. 1000)
    ANNNJA

    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    2.075
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    212

    Domyślnie polecani!!

    to ja od siebie dorzucę kilka..
    zdecydowanie polecam firmę logs.com.pl
    słowność
    fachowość
    troskliwość o klienta w czasie ale też i już po budowie,
    ogromna wiedza!
    ogromne doświadczenie i wielkie zaangażowanie


    następnie do czołówki białej listy z naszej budowy dołączam zdecydowanie okna, bramę i drzwi zewnętrzne i wewnętrzne,
    doradztwo przez Finlandię, który:
    zrobil dla mnie wizualizacje drzwi zewnętrznych, która to ulatwila mi wybranie modelu drzwi,
    udostępnił kilka fotek celem wybrania i porównania, - miedzy innymi dlatego też polecam jego strone bo tam jest na co popatrzeć
    a następnie zamontował - wszystko oprócz okien!!
    po zatym: duża wiedza i zaangażowanie, doradztwo, terminowość, .....i do tego sympatyczność zarówno Pani K. jak i samego Pana P.
    dziękujemy

    to na tyle, reszta odbywała się bardzo małymi krokami, pojedynczy wykonawcy,.... lub własnymi siłami!
    Proszę o komentarze w dzienniku..

  17. #17
    ELITA FORUM (min. 1000)
    GraMar

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Marki
    Kod pocztowy
    05-270
    Posty
    1.299

    Domyślnie

    Z usług okna, drzwi, bramy- mogę polecić jedynie ekipę od bramy:
    -słowny, punktualny, przygotowany do pomiaru;
    -konkretne doradztwo i inwencja przy nietypowym otworze w porothermie/ to trudny i kruchy materiał/
    -potwierdzanie kilka dni wcześniej terminu montażu;
    - wszystkie narzędzia, materiały mieli ze sobą;
    -każda czynność przemyślana i opracowana, bardzo sprawni i taktowni, życzliwi;

    To Pan Marek
    http://www.bramy.markez.pl/
    Dom: 1-piętrowa kostka 13m x 11m, dach 2-spadowy, strych, WG, bez piwnic. Ocieplenie: styrodur 8cm, 15 cm styro na elewacji i nad użytk piętrem, 10 cm dom/garaż ściana i sufit. Na chudziaku 10cm styro 0,037. Okna 3-szyb Vidok, przemarzający środkowy słupek, ościeżnica profil AlphalinePlus.
    Pow ogrzewana liczona wewn pomieszczeń ok 196 m2, kubatura ok 520 m3 plus kotłownia 13 mkw. Instalacja c.o.- 14 grzejników 22cv+ 4 drabinkowe, Junkers Smart 14-3C, zasobnik Junkers 120-5Z, sterownik FW120.

  18. #18

    Domyślnie

    W temacie okien PCV dla ludzi z Wroclawia i okolic polecam solidnego Pana Marcina Kulpinskiego http://www.oknagalio.pl/
    Slowny, terminowy i jakosc wyrobu odpowiada ustaleniom w umowie. Nie jestem pierwszym zadowolonym klientem Pana Marcina, takze kolega ktory kompleksowo zamawial okna do domku jednorodzinnego w okolicach Wroclawia.

    Tak trzymac.

  19. #19

    Domyślnie

    dla okolic Konina, Wrześni i zapewne Poznania polecam Wojmarplast z Zagórowa. Robią na Deceuninck, teraz chyba nazywa się to Inoutic. Trzepią te okna już wiele lat.

    Będąc młodszym budowlańce z zapałem do czytania i 100% poprawności montażu wszystkiego co na budowie to naczytałem się co i w jakiej kolejności Panowie powinni robić. Widząc kilka realizacji innych firm, takich głownie handlowych mających punkty w centrum miast, którzy to mają montażystów z doskoku tym bardziej pochłonąłem wiedzę o montażu okien.

    Jednak nie wiele mi się to przydało. Panowie przyjechali (uprzednio szef sam wymierzył otwory) i zrobili co i jak trzeba. Była odpowiednia chemia do montażu, kolejność, prac itp. Sami okna robią, sami montują. Widać, że ekipa od montażu była zgrana, firmowa i po szkoleniach a nie z przypadku. Wiele więcej nie mam do dodania.
    165m2 podłoga, 150m2 użytkowych, 425m3; piętrowa stodoła w lesie. Styro: 18cm posadzka 0,039, 18cm fundament 0,037, 22cm ściana 0,031 (80%) 17cm ściana 0,031 i deski (20%), dach 30 cm wełny 0,035 + 15cm wełny stryszek . Szyby 0,7. 30m2 okien + 5 dachowych. 46kWh/m2/rok dla +20*C. Reku Dospel Optimal 400. CO TCap 9kW 1f.

  20. #20

    Domyślnie

    Wkleję swój wpis z innego tematu - tu będzie chyba bardziej na miejscu.

    Cytat Napisał Kasia Wojtek Zobacz post
    Jako, że nie ma białej listy wykonawców ze Śląska (albo ja jej nie potrafię odszukać) tutaj polecę firmę montującą nam drzwi.

    POLECAM:

    Drewno - Tapety Jarosław Kozieł z Zabrza www.esklep.drewnotapety.pl

    W przeciwieństwie do wyżej wspomnianych przygód, u nas montaż drzwi wewnętrznych przebiegł w zasadzie wzorowo.
    Firmę znalazł nam wujcio Gugiel, w ramach szukania najlepszej ceny konkretnego modelu drzwi - Dre, modelu na pomnę.
    Na pomiary przyjechał p. Kozieł, ponoć miał być płatny, ale nie był. Zamówione drzwi były wcześniej niż zakładano - tu spory ukłon w stronę właściciela, który bardzo chciał już nam je zamontować, a my nie byliśmy jeszcze gotowi. Poczekał, choć z naszej winy trwało to nieco ponad miesiąc.
    Konkretna data montażu ustalona telefonicznie - w dniu montażu nie została potwierdzona, więc znając zwyczaje części wykonawców, sam zadzwoniłem rano, czy wszystko ok. W odpowiedzi usłyszałem, że ekipa jest w drodze. Byli po 5 minutach.
    Montaż samych drzwi trwał dwa dni - w pierwszym wstawili framugi (?), zapiankowali, zostawili rozpórki i jakieś ściągacze. Na drugi dzień zostało samo założenie skrzydeł - chciało im się jechać z Zabrza w okolice Mikołowa dwa razy tylko po to, żeby wszystko dobrze się ułożyło.
    Sami montażyści po prostu mili, nie mruki, normalni i cierpliwie tłumaczący typowe inwestorskie problemy Ze wstydu nie powiem jakie potrafię zadać pytania...

    Drzwi zamówione bez klamek - w ich ofercie nic nam w oko nie wpadło, ale i tak panowie przywieźli kilka najbardziej chodliwych modeli do ewentualnego wybrania. Bez problemu zostawili je na drugi dzień, z prośbą o telefon czy mają jakieś przywieść.
    Wpis z końca października 2013, do teraz, czyli niezbyt długo ale zawsze - drzwi bez zmian. Podobnie jak opinia.

Strona 1 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony