dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    ziomek1988

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    85-309
    Posty
    7

    Domyślnie Problem z ogrzaniem mieszkania

    Witam serdecznie,
    jestem stosunkowo zielony w temacie wentylacji, jednakże przeczytałem parę tematów na forum i dalej mam wątpliwości.

    Blok jest nowy 2013 rok budowy, my mieszkamy na 3 (ostatnim piętrze) i mamy problem z dogrzaniem mieszkania. Wydaje się, że zimne powietrze wpada do mieszkania przez otwory wentylacyjne.

    Wziąłem świeczkę i teoretycznie przy kratkach wentylacyjnych płomień wpada do kratki a więc niby wciąga to powietrze. Okna zostały rozszczelnione, żeby była dobra wentylacja wewnątrz mieszkania. Czy to, że powietrze chłodne nadmuchiwane jest z okna i wciągane przez kratki wentylacyjne nie ochładza nam mieszkania?
    Czy można zamknąć nawiew w oknach i zamknąć kratki wentylacyjne?

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar aiki
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Chojnice
    Kod pocztowy
    89-600
    Posty
    2.626
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Nawiewniki w oknach jak zamkniesz to i tak chyba w 30% będą otwarte. Jeśli masz nawiewniki to nie musisz rozszczelniać okien Kratek wentylacyjnych nie zasłaniaj. Skoro to ostatnie piętro to może z ociepleniem stropu coś nie halo?

  3. #3
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    ziomek1988

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    85-309
    Posty
    7

    Domyślnie

    To jest ostatnie piętro ale nad jest jeszcze strych. Nad nami jest strop, na stropie wyłożona wełna mineralna 25cm później strych i już belki, folia i dach (bez ocieplenia bo podobno tak musi być, taki rodzaj dachu?).
    Ta wentylacja w oknach to na ramie takie coś: http://www.naturalnawentylacjaokienn...MMA-Bialy/1163 - mogę to otwierać lub zamykać

    Ogrzewanie sieć miejska - Co do temperatury w mieszkaniu ok 17-18stopni i nie idzie więcej a grzejniki max.
    Zauważyłem też, że mocno dmucha z kontaktów, w niektórych tak, że świeczka gaśnie - może kupić zaślepki (takie jak dla dzieciaków na gniazda?)
    Ostatnio edytowane przez ziomek1988 ; 20-01-2014 o 21:45

  4. #4
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    ziomek1988

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    85-309
    Posty
    7

    Domyślnie

    Na zewnątrz -6, na grzejnikach nie mam pojęcia...jutro pójdę do inżyniera budowy zapytam, może on coś mi zasugeruje...
    Grzejniki są włączone od 12 do teraz i cały czas temp niska.
    Może to jest wina tego, że ściany nie są dogrzane pierwszej zimy? Blok dopiero co został oddany a my wprowadziliśmy się dwa miesiące temu

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar gentoonx
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Warszawa ale uciekam na wieś
    Posty
    4.061

    Domyślnie

    Cytat Napisał ziomek1988 Zobacz post
    ... Czy to, że powietrze chłodne nadmuchiwane jest z okna i wciągane przez kratki wentylacyjne nie ochładza nam mieszkania?
    ...

    pierwsze słyszę

  6. #6
    Konto usunięte_12*
    Guest
    Konto usunięte_12*

    Domyślnie

    Cytat Napisał ziomek1988 Zobacz post
    Czy można zamknąć nawiew w oknach i zamknąć kratki wentylacyjne?
    Jeśli chcesz się udusić, to tak zrób
    Nawiew zimnego powietrza z "kratek" na najwyższej kondygnacji, to "normalka" znana od lat. Zjawisko to dotyczy tylko wentylacji "grawitacyjnej" a już nie "konwekcyjnej" Po prostu wysoki słup zużytego, ciepłego powietrza u sąsiadów poniżej ma większą siłę wyporu, niż krótki (niski) słup powietrza z Twojego poziomu (zimne powietrze jest cięższe od ciepłego - to z fizyki).
    Przy wentylacji wymuszonej (np. nadciśnieniowej) - na pewno nie wystąpi.
    Jeśli chcesz pozostać przy tej wentylacji naturalnej, to poprawić sytuację mogą:
    1. dodatkowe, dobre ocieplenie Twoich kanałów wentylacyjnych na tym nieogrzewanym poddaszu (o ile jest tam dostęp)
    2. założenie odpowiednich nasad na wylotach (na dachu)
    3. zlokalizowanie wszystkich "mostków cieplnych" (np. te gniazdka)
    i docieplenie ich
    P.S. A w jakich pomieszczeniach masz te kratki (ile ich jest)?

    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez Konto usunięte_12* ; 21-01-2014 o 17:17

  7. #7
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    ziomek1988

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    85-309
    Posty
    7

    Domyślnie

    Dzięki za zainteresowanie tematem.

    Kratki wentylacyjne mam dwie - w salonie z aneksem i łazience.

    Co do gniazdek - wystarczy włożyć zatyczki w otwory gniazd czy lepiej wyjąć gniazdo i na nowo je osadzić np. w gipsie? Czy może jest jeszcze inny sposób na to?

    Mogę w jakiś sposób zmienić tą wentylację z poziomu swojego mieszkania, bez ingerencji w kominy? W jaki sposób ocieplić komin na poddaszu? (jest do niego dostęp)

  8. #8
    Konto usunięte_12*
    Guest
    Konto usunięte_12*

    Domyślnie

    Cytat Napisał ziomek1988 Zobacz post
    1. Co do gniazdek - wystarczy włożyć zatyczki w otwory gniazd czy lepiej wyjąć gniazdo i na nowo je osadzić np. w gipsie? Czy może jest jeszcze inny sposób na to?
    2. Mogę w jakiś sposób zmienić tą wentylację z poziomu swojego mieszkania, bez ingerencji w kominy?
    3. W jaki sposób ocieplić komin na poddaszu? (jest do niego dostęp)
    Na powyższe pytania można odpowiedzieć:
    albo na podstawie dokładnych rysunków (tu załączonych)
    albo po wizji lokalnej
    albo mając dar...jasnowidzenia
    Innej "opcji" nie widzę
    Pozdrawiam

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony