dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    replo

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    04-185
    Posty
    103

    Domyślnie projekt DOM PRZY MODRZEWIOWEJ 14 pracownia GALERIA DOMÓW

    Witam,

    Chcialem sie zapytac czy ktos wybudowal juz ten dom i moze sie podzielic swoimi uwagami?

    http://www.galeriadomow.pl/projekty-...wiowej-14.html

    Interesuje mnie na co nalezy zwrocic szczegolna uwage, ile kosztowaly poszczegolne etapy budowy i wszystko co moze mi pomoc w budowie?

    Pozdrawiam
    Andrzej
    Ostatnio edytowane przez replo ; 21-01-2014 o 09:59

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    osobiście nie lubię wchodzenia z garażu przez dom. Najlepiej jest wchodzić wprost do wiatrołapu.

    IMHO - po likwidacji wykuszu układ kuchnia-jadalnia-salon stają się bardziej ustawne

    Pralnię zrób na piętrze w "garderobie" - bieganie po schodach z praniem nie jest wygodne.



    Dzięki likwidacji wykuszu likwidujesz bezsensowny balkonik.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 25-02-2014 o 22:20

  3. #3
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    darkob9

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Podkarpacie
    Kod pocztowy
    39-200
    Posty
    3

    Domyślnie

    Buduję ten dom w wersji 12, czyli z jednym garażem, który nieco poszerzyliśmy.
    Elfin, jeśli idzie o pralnie, to bieganie po schodach z brudnymi rzeczami nie wchodzi w grę, bo jak zagłębisz się w kartę projektu ( dostępna na stronie Boducha), to jest tam zaprojektowany zsyp, tzn dziura w stropie z garderoby. Oczywiście można tam zainstalować rurę zsypową.
    Jeśli ktoś powiedzmy nad garażem chce zrobić suszarnię, to fakt: będzie bieganie z praniem do góry i zmiana wchodzi w grę, więc trzeba myśleć o wyprowadzeniu ścieków i doprowadzeniu wody, oraz wkalkulować niebezpieczeństwo zalania w przypadku awarii np pralki. W przypadku pralni na dole niebezpieczeństwo jest ZEROWE, gdyż:
    - Garaż i pralnia są położone pól metra niżej niż reszta domu, pod nimi idzie rura zbierająca z kratek ( pralnia, kotłownia, garaż).
    Zgoda, co do sporej ilości balkonów, które niekoniecznie będą używane, ale zrobiłem sobie model 3D tego cuda w inventorze i wyszło mi, ze pozbycie się czegokolwiek możne oszpecić bryłę budynku, który w podstawowej formie jest bardzo przyjaźnie zwarty i ładny. Nie polecam też na początek kombinować z osłonami wejścia do domu, tez można się przejechać, architekci mi odradzili, może w późniejszym etapie coś pomyślimy.
    Ze zmian, to niewiele, bo to stosunkowo nowy projekt, nie znalazłem nikogo, kto to już zbudował, dlatego jak najmniej ingerencji. Dodaliśmy dwa okna w pomieszczeniu nad garażem- będzie pokój. Wejście do holu z garazu nie jest najbardziej fortunne, ale nie ma tragedii. Ponieważ garaż sporo niżej, to prawie nie widoczne ( jeszcze trzy schody, w dół), i nie przeszkadza.
    Osoby, które chcą budować, oczywiście zapraszam do obejrzenia na wieś, bądź jeśli chcecie, to jakieś zdjęcia podeślę. Nie wychylam się, wiec jeśli w jakimś kolejnym poście będzie zainteresowanie, to ja napiszę do zainteresowanego o szczegółach.

    Na początek ( kopanie) sprawia wrażenie bardzo małego, ale jak ściany fundamentowe staną, to już sporo lepiej. Zamknęliśmy właśnie fundamenty i niebawem przychodzą murarze. jak każde budowanie... tanio nie jest

  4. #4
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    domino34

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Zalesie Górne
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    372

    Domyślnie

    Witam wszystkich

    Jestem zainteresowany projektem domu przy modrzewiowej ( tylko, że w wersji 3). Chciałbym poprosić kolegę Darkob9 o podzielenie się przemyśleniami i bardziej szczegółowymi informacjami nt. tych projektów.

    Znalazłem na forum opinie, że te projekty ( przy modrzewiowej) są grubo przeszacowane co do materiałów (zbrojenia, beton), czy możesz to potwierdzić? Generalnie wszelkie uwagi mile widziane

  5. #5
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Eryk_0133

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Pilawa
    Kod pocztowy
    08-440
    Posty
    20

    Domyślnie

    Witam w tym projekcie znajduje się wykusz na który są różne zdania zalety to niewielki balkon a bardzo częsty kłopot to złe wykonana izolacja na nim i ciągłe przecieki można uniknąć kłopotów związanych z przeciekami jeśli wykona się izolacje odpowiednio ja wykonuje takie izolacje i trzeba myśleć o tej izolacji już na początku budowy żeby zostawić odpowiednią wysokość na izolacje. jeśli ktoś by chciał skorzystać z tych usług proszę o kontakt poprzez wiadomość na forum Pozdrawiam

  6. #6
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    darkob9

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Podkarpacie
    Kod pocztowy
    39-200
    Posty
    3

    Domyślnie Dom przy modrzewiowej. Szacowanie projektów

    Przepraszam, ze późno się odzywam, Może moje zdanie coś pomoże w przemyśleniach i decyzjach.
    Nie mam specjalistycznego zdania na temat oszacowań wymiarów i zbrojeń.
    Mam opinie wykonawców, architekta i ich komentarze. Wygląda na to, ze kolejne poprawione projekty, wydane później i noszące numery 2-14 są w porządku.
    Będąc ciekawym tego tematu, poprosiłem o weryfikację mojego architekta, który ma w zespole budowlańców, i wyszło, ze nie ma przeszacowań, a kierownik kazał dołożyć jeszcze nawet zbrojeń na rogach. Podobnie z dachem i grubościami krokwi- wszyscy twierdzili, ze jest OK, a nad garażem wręcz zamiast jednej centralnej płatwi w szczycie dali dwie nieco poniżej, bo wydawało się trochę mało, jak na dachówkę. Długości krokwi itd były OK, dla mnie nawet za długie, ale rzeczywiście tutaj naddatek mógłby być mniejszy, trochę drewna poszło w szerszy okap, trochę się zmarnowało i poszło na Kliny, Ale wole w ta stronę.
    Ilość betonu, która poszła na fundamenty, i strop nie odbiega od innych projektów, wręcz było tego nieco mniej, i porównywalnie z domami o podobnych gabarytach. Żaden z wykonawców, ani tez kierownicy czy architekci nie potwierdzali, iż jest to za dużo. sporo osób zgadzało się ze stwierdzeniem, że kiedyś dawało się cieniej, a teraz wszystkie domy tak się buduje. Niepokoi dość gruba posadzka, bo aż 20 cm na chudym betonie ocieplenia i wylewki, tutaj chyba rzeczywiście przesadzili, ale jakoś to przeżyjemy. Może student liczył na kolokwium i bał sie dać za mało, a jeszcze nie poprawili

    Jednym słowem nie mam uwag negatywnych co do tych obliczeń.
    Ostatnio edytowane przez darkob9 ; 13-04-2015 o 12:46

  7. #7
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    banatk

    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    Harta
    Kod pocztowy
    36-067
    Posty
    2

    Domyślnie

    witam tęż będę budował ten dom i chciałbym zobaczyć na żywo ,może ktoś buduje z okolic Rzeszowa

  8. #8

    Domyślnie

    Witam
    Czy ktoś buduje Dom przy Modrzewiowej, z okolic Poznań, Leszno ?
    Pozdrawiam

  9. #9

    Domyślnie

    Witam zainteresowanych.

    Będę ten dom budował na dniach w Wielkopolsce. Postanowiłem powprowadzać wiele zmian praktycznych, zachęcam do dyskusji.

    1. Usunięcie wykuszy po obu stronach, zamiana na okna.
    Usunięcie balkonu na południowej i północnej ścianie, zamiana na okna
    2. Dorobienie daszka nad wejściem do domu.
    3. W pokoju na dole przesunięcie drzwi z zachodniej na południowa ścianę (chcę powiesić na zachodniej telewizor)
    4. Zamiana strychu na taras nad garażem.

  10. #10

    Domyślnie

    Witam,
    Czy ktoś buduje/wybudował projekt przy Modrzewiowej 14 w Podkarpackiem?

  11. #11
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    banatk

    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    Harta
    Kod pocztowy
    36-067
    Posty
    2

    Domyślnie

    Wybudowaliśmy przy modrzewiowejj 12



    Także jakbyś chciał zobaczyć na żywo to zapraszam
    Ostatnio edytowane przez banatk ; 17-08-2017 o 10:52

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał banatk Zobacz post
    Wybudowaliśmy przy modrzewiowejj 12



    Także jakbyś chciał zobaczyć na żywo to zapraszam
    W jakich okolicach dom stoi ....szukam koło Rzeszowa Sanoka

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał szaryw Zobacz post
    Witam,
    Czy ktoś buduje/wybudował projekt przy Modrzewiowej 14 w Podkarpackiem?
    Znalazłes kogos ??

  14. #14

    Domyślnie

    Czy ktos buduje w okolicach Warszawy?

  15. #15
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    JakubEliza

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    kazimierza wielka
    Kod pocztowy
    28-500
    Posty
    1

    Domyślnie pytanie

    Cytat Napisał Agabart86 Zobacz post
    Czy ktos buduje w okolicach Warszawy?
    a czy ktoś buduje w małopolskim? świętokrzyskim?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony