dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1

    Domyślnie Jakie rolety - mur 24cm + 15 cm styropianu

    Witam - jak rozwiązać kwestię rolet zewnętrznych przy grubości muru 24cm i ociepleniu styropianem 15cm ? Montaż okien - zlicowane z murem zewnętrznym. Jakie rolety (system) wybrać aby nie było widać kaset z zewnątrz i sama konstrukcja była ciepła ?

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Na ile ja coś tam słyszałem o roletach, to system jest taki, że roleta ma skrzynkę minimum 16cm, więc jak by nie patrzył - 15cm jej nie ukryje.
    A otwory na okna masz powiększone o planowane rolety?Czy będę montowane na murze?

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MMichal

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-005
    Posty
    2.623

    Domyślnie

    Witam

    Trochę mało danych:
    - nie wiemy czy masz powiększony otwór okienny - o czym pisał już finlandia i czy ewentualnie można to jeszcze wykonać
    - nie wiemy czy wchodzi ewentualnie w grę dodanie odrobiny ocieplenia czy to po całości czy tylko wkoło okien wykonując tz bonię
    - nie znamy wysokości okien a to ma wpływ na minimalną wielkość skrzynki
    itp

    Pozdrawiam

  4. #4

    Domyślnie

    Dom będzie budowany od wiosny - więc otwory sobie zrobię jakie chcę.

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar witek86
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.460

    Domyślnie

    to dołóż parę stówek do styropianu 20 cm i masz z głowy
    robisz otwory pod okna nie dodajesz do wysokości rolety tylko cofasz o 3 cm(możesz i więcej) nadproże ocieplasz np styrodurem
    okna montują na lico muru ,prowadnice montowane do okna skrzynka przychodzi wtedy na ocieplone nadproże .
    skrzynki masz 137 mm ,165 mm i 180 mm więc spokojnie ci się schowają pod styropianem i problem z głowy

  6. #6

    Domyślnie

    Jakiś rysunek podrzuć lub podaj jaki system masz na myśli. 20cm styropianu to dużo - nie wiem czy okna nie będą dziwnie wyglądały w takiej dziurze.

  7. #7

  8. #8

    Domyślnie

    Wymiar skrzynki zalezy od wymiarów okna,
    Najmniejsza skrzynka ma 135mm,
    Standardowo uzywa sie 165mm
    wiec zainwestuj w 180mm styropianu i bedzie dobrze,
    ale pamietaj ze za skrzynka tez musi byc ocieplenie,,,,,styropian lub poszerzenie okienne

  9. #9

    Domyślnie

    To może system OPOTERM zastosować ?

  10. #10
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ve*l

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    85-004
    Posty
    10

    Domyślnie

    Proszę o poradę.
    Chciałbym zamontować rolety zewnętrzne. Na etapie budowy jeszcze do końca nie byłem tego pewny i otwory okienne zrobione są tylko trochę większe niż być powinny. Niestety gdybym chciał zamontować je pod nadprożem na poszerzeniach, to zmniejszyłbym sobie nieco okno, i dodatkowo musiał zrezygnować z kilku centymetrów ocieplenia w podłodze, co spowoduje potem za duże otwory drzwiowe itp.

    W związku z tym odrzuciłem ten pomysł i już miałem robić normalnie bez rolet.

    Ale teraz zastanawiam się nad przykręceniem rolety do nadproża od zewnątrz i zakrycie jej styropianem. Problem polega na tym, że chcę mały domek z niewielkimi stratami ciepła. Nadproża zrobione są z kształtek U solbet 24cm (6cm bloczek, 12cm wylany beton ze zbrojeniem, 6cm bloczek).

    I teraz najważniejsze pytanie. Czy nie będzie za dużych strat ciepła przykręcając roletę bezpośrednio do takiego nadproża bez dodatkowego ocieplenia? Czy może lepiej wyciąć w każdym oknie te 6cm tego bloczka i wstawić tam 6cm styropianu grafitowego?

    Czy ktoś jest w stanie mniej więcej policzyć różnicę w stratach ciepła, gdyby rolety były przykręcone do tego nadproża co jest w porównaniu z wycinaniem i doklejaniem styropianu?

  11. #11

    Domyślnie

    Nie jestem w stanie policzyć ale usunięcie tej 6cm warstwy nie jest zbyt skomplikowane, dlatego nawet bym nie rozważał opcji położenia skrzynek bezpośrednio na nadprożu

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony