dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 30
  1. #1

    Domyślnie Kto ma szprosy w oknach?

    Chciałabym mieć szprosy w oknach, ale nie bardzo wiem jak podzielić żeby ładnie wyglądało. Macie fotki?Ile płaciliście dodatkowo za każde pole ?Jakie macie wymiary okien?

  2. #2

    Domyślnie

    16 zł za pole wąski (8mm) szpros złoty ale nie mam fotek bo okna jeszcze nie są zamontowane.

    Szprosy szerokie ograniczają dopływ światła.
    Słuchaj wszystkich ale swojego rozumu się trzymaj! ---- Pozdrawiam.

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie







    realnie musisz sobie jakos wyobrazic to wszystko, rozgladaj sie wokolo, gdyz sposobow na umieszczenie szprosow jest sporo i rodzajow szprosow tez jest wiele
    Dokladnie zaplanowac szprosy, tak by w kazdym oknie mialo to rece i nogi, nie jest latwo - dla perfekcjonistow czasem potrzebna jest korekta wymiarow okien by np. w calej chalupie pola mialy identyczne wymiary choc i tak wtedy sa miejsca gdzie jest to prawie niemozliwe
    Koszty - w zaleznosci od regionu kraju, producenta szkla jak i rodzaju szprosow od 16 do 36 zl za pole netto (np.okno podzielone na krzyz to 4 pola)
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  4. #4
    Guest

    Domyślnie

    Kwiatki
    A może przyjrzysz się wizualizacjom gotowych projektów?Tam jest mnóstwo przykładów, zazwyczaj dobrze dopasowanych szprosów.Bo nie do każdego domku szprosy pasują.

  5. #5

    Domyślnie

    kwiatki4, polecam stronkę firmy Stolar i ich system projektowania i wyceny okien i drzwi - możesz wprowadzić wymiary okna, podzielić szprosami na wybraną ilość pól i obejrzeć co w rezultacie Ci z tego wyjdzie - całkiem udane wizualizacje.

    Pozdrawiam
    Brzuzens

  6. #6
    Guest

    Domyślnie

    Kwiatki
    Można przyjrzeć się proporcjom w starych domach-dworach, albo chałupach nawet (bez obrazy), wydaje mi się, że ci "dawni" dobrze te proporcje wyważyli. Z moich obserwacji wynika (również marzę o szprosach ), że najlepiej NIESTETY wyglądaja w niewielkich oknach, skrzynkowych, drewnianych z widocznymi słojami (albo białych). Takie okienka wyglądają bardzo romantycznie ale nie dają dużo światła ! , zresztą cena tych współczesnych okien zwala z nóg więc cóż tu robić??? Myślę, że można od biedy wybrać "złoty" środek i proporcjonalnie powiększając powierzchnię okien uzyskać przyzwoity efekt. Unikałabym jednak szprosów międzyszybowych, bo to już jedzie podróbą na odległość!! Albo klejone, albo zespolone-te drogie jak jasny ......! No i to mycie... Ale czegóż nie robi się dla urody! Pozdrawiam!

  7. #7

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krystian
    No to u mnie jest tak:

    O kurde ,to mi sie naprawde podoba a jestem bardzo wybredny
    matth

  9. #9
    Guest

    Domyślnie

    Krystian
    Przyznaję, że nieźle to wygląda (też wybredna) choć bardziej "zamkowo" niż "dworkowo" (ja wolę "dworkowo"). Najgorzej wyglądają "budowle" silące się na wiejskość-sielskość, a w oknach złote szprosy, na dachu niebieska blacha , w ogrodzie bocianek patrzący jak krasnal robi k.....ę itd. Pozdrawiam!

  10. #10

    Domyślnie

    kwiatki4 u nas szprosy będą złote 8 mm będą w kształcie krzyża, z tym że szpros poziomy będzie na wysokości 2/3 wysokości okna licząc od dołu,zdjęć nie mam bo okien też jeszcze nie mam, montaż pod koniec października

  11. #11

    Domyślnie

    a jak masz na rysuneczku? bez? to może zasięgniesz rady swojego architekta? w końcu on chyba najlepiej doradzi.
    bajzi
    "budowaliśmy, budowaliśmy, aż wybudowaliśmy" - kiwaczek- dziwaczek

  12. #12

    Domyślnie

    To ja w związku z tematem też mam pytanko. Okna w moim domku są już zamontowane i ...bez szprosów. Gdzie się udać jeżeli teraz moja koncepcja zmieniła się i doszłam do wniosku, że jednak chciałabym mieć szprosiki. Tylko błagam nie radźcie mi abym wywalała okna. )) M

  13. #13

    Domyślnie

    za pole płaciłam 60 zł

  14. #14

    Domyślnie

    Dużo,jakiej szerokości ten szpros?U nas liczą 24 zł za 16 mm za pole.

  15. #15

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał Monika Malinowska
    To ja w związku z tematem też mam pytanko. Okna w moim domku są już zamontowane i ...bez szprosów. Gdzie się udać jeżeli teraz moja koncepcja zmieniła się i doszłam do wniosku, że jednak chciałabym mieć szprosiki. Tylko błagam nie radźcie mi abym wywalała okna. )) M
    czy Twoje okna są drewniane?
    Gebauer np. oferuje takie szprosy nakładane ( można ściagać do mycia okien
    być może coś takiego mozna by tez zainstalować później

  17. #17

    Domyślnie

    matth: jeśli można spytać, ile za takie okienko liczą sobie.
    Piękne, nie jestem jeszcze na tym etapie ale w moim projekcie
    są takie 2 sztuki.

  18. #18

    Domyślnie

    Wielkie dzięki Lidka,
    Skontaktuję się z nimi.
    Pozdrawiam MM

  19. #19
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Barti4

    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Ławki
    Kod pocztowy
    05-505
    Posty
    257

    Domyślnie

    8mm biale w bialych oknach. Prezentuja sie bardzo ladnie. Fotki moge ci przeslac na mejla
    pamietaj tylko zeby okna byly pod podobny wymiar a nie jedno okno ma 4 pola , a drugie albo 1,5 lub tez nie daj boze tez 4 tylko duzo mniejsze...
    U mnie jest podzielone na 6 pol...
    Pozdrawiam - Barti4

  20. #20

    Domyślnie

    Barti,
    Bardzo proszę o zdjęcia
    Dzięki MM

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony