dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Domyślnie ogrzewanie gazowe (czy lepiej odkamieniona woda?)

    Witam.

    Jestem w trakcie remontu mieszkania w kamienicy i mam ogrzewanie gazowe. Na start chcialem miec zmiekczacz wody zeby w instalacji grzewczej tez byla juz odkamieniona woda. Niestety instalator skurczybyk jeden (wiele problemow, nie polecam - Heliak Bogusław z Dąbrowy) nie odpalil zmiekczacza i wpuscil wode normalna do instalacji. Oczywiscie mowil ze to nie ma znaczenia bo w sumie to obieg zamkniety i duzo az tak tej wody tam nie ma wiec nie bedzie kamien szkodzi. No ale jakos w to nie wierze bo przeciez ta woda bedzie przeplywac non stop przez piec i chyba jednak kamien z czasem bedzie sie odkladac. Czy sie myle i tylko wystarczy jesli juz ogrzewanie wody do mycia bedzie odkamienione a w instalacji grzewczej to nie ma znaczenia. Nie wierze juz w zadne slowo tego czlowieka bo tyle co mi napsul krwi to sie nie da opisac.

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar przemo1
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-940
    Posty
    2.823

    Domyślnie

    Jak już odpalisz zmiękczacz, to sobie wymień wodę w układzie CO - nie jest to takie skomplikowane (jeśli nie masz podłogówki - tu więcej zabawy z odpowietrzaniem). Będziesz spokojniejszy.
    Natomiast wg mojej (zaznaczam, że nie jestem hydraulikiem) wiedzy nie odkamieniona woda to nie jest wielki problem w układzie zamkniętym , zależy też, jak twardą wodę masz na wejściu.
    Ostatnio edytowane przez przemo1 ; 22-01-2014 o 21:05
    Tylko spokój może nas uratować (tak mawiał mój dziadek)
    Dom wg projektu Z95, 168 m2 pow. użytk., 460m3 kubatury, ogrzewany gazem, podłogówka (100m2)+grzejniki+kominek Zibi. Ocieplony 15cm styr. na ścianach z porothermu, 10cm styr. w podłodze, dach 18+15 cm wełny, okna 3-szybowe.
    Jeśli uważasz, że Ci pomogłem - możesz kliknąć "Podziękuj!".

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony