dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Uszczelki okien pcv - nowe czy jakaś regeneracja

    Witam
    Mam okna ponad 12 lat. Uszczelki nigdy nie wymieniane, nie są popękane ale widać iż nie są tak elastyczne jak były na początku ale też nie są twarde jak kamień. Są to uszczelki klejone do ram okiennych. Nie wiem czy kupić nowe czy może jest prostsza metoda czyli jakaś regeneracja czy coś. Ostatnio wymieniano u mnie parapety, regulował również okna (nie domykały się niektóre) ale powiedział iż nowe uszczelki niewiele pomogą. Mówił iż jak ma wiać to w takich starych oknach i tak będzie wiać. Tak czy siak ktoś może jakąś poradą poratować?

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Zanim wymienisz uszczelki przesmaruj je sparyem do uszczelek (czyli glownie srodki silikonowe). Sprawdz jak dolegaja okna (regulacja skierowana na lzejsze dzialanie zwykle daje efekt mniejeszej szczelnosci). No i poszukaj, gdzie tak na prawde wieje? Miedzy skrzydlem a rama?a moze przy listewkach przyszybowych?

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar f.5
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    3.226
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Mam pytanie do Finlandii.
    okno balkonowe o wielkosci 230 na 160 bez srodkowego słupka.

    odnoszę wrazenie ze skrzydło nie przylega do ramy.
    mowie o skrzydle prawym czyli uchylnym to lewe ktore tez sie otwiera jest szczelne.



    czy te 3 metalowe dinksy mają wpływ na przyleganie okna do ramy
    tam są 2 dziurki w ramie czy to tez jest jakas regulacja ?
    mozna te dinksy podwyzszac i obnizyc tak zrobiłem i wydaje mi sie ze jest troszke lepiej
    okno u gory jes szczelne na dole po prawej stronie czuję zimno.
    jak daje swieczke w tamto miejsce to płomien drga

    dziekuje i pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez f.5 ; 24-01-2014 o 14:16

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    f.5
    tak się składa, że na to pytanie koledzy (np. IVO) odpowiedzą trafniej.
    Dobrze kombinujesz z tą regulacją, tylko że obraca się grzybek na ościeżnicy przez to mocniej lub lżej dociskając skrzydło.
    Ja mam jednak wrażenie, że ktoś u Ciebie to poluzowywł bo były wyczuwalne na klamce opory i stąd teraz wieje.
    Te dwie dziurki to nic innego, jak dwa ślady po wkręcie mocującym taki zaczep (ktoś się dwa razy pomylił i... w końcu odkręcił zaczep zupelnie? )

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar f.5
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    3.226
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Dziękuję za odpowiedz.
    Dwie dziurki są przy kazdym z 3 zaczepów to by oznaczało ze w Eurokolorze (profil rehau) dopiero sie uczą
    zaczep ja odkręciłem celem wykonania zdjęcia bo wykorzystałem całą istaniejącą regulacje z gory i dołu (tą regulację imbisową)

    okno jest od północy wiec nie ma wysokich temperatur mam takie samo okno od południa i wiem jak potrafi sie wygiąc
    podobno dlatego ze nie mam poprzecznej poprzeczki.
    OK dzieki dalej bedę walczył z tematem

  6. #6

    Domyślnie

    też miałem taki problem – stare „nowe plastikowe” okna. Jak je kupowałem to były nowością na rynku teraz pieniędzy na nowe nie ma... a zimno wlatuje do pokoju zimą była istna katorga koce pod oknami i inne zabezpieczenia. Znajomy który mieszka pod Łodzią polecił mi żebym wpadł do Rzgowa – tam jest firma art sil i że robią jakieś gumowe rzeczy. Jak poradził tak zrobiłem. Panowie w firmie po pokazaniu im uszczelek dopasowali mi prawie identyczne i okienka mam szczelne wreszcie (na szczęście zima była słaba w tym roku) więc jestem zadowolony zwłaszcza że były tanie – wystarczyło się pofatygować do firmy żeby zaoszczędzić

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony