dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 9 z 11
Pokaż wyniki od 161 do 180 z 202
  1. #161
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał lukasz_ Zobacz post
    Keno Energy też nie poczuwa się do odpowiedzialności, twierdzą że to moja wina, bo wybrałem sobie instalatora.
    Tak po prawdzie,Keno...jakieś 10km ode mnie,zaczynało od chińszczyzny w latach 2008-2011 głownie pomp do cwu Abatronic i dalej na tym bazujące i jest przyzwyczajone do tegoż typu klientów czyli nie świadomych,nie mających pojęcia co i jak kupuje,łykających wszystko jak pelikan.Przez myśl by mi nie przeszło coś tam kupować zważywszy,że 5km dalej na Pszczyńskiej przy TGS jest profi OZE...

  2. #162

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    Bardzo Ci współczuję i trzymam kciuki aby to był koniec przykrych niespodzianek. Jaki był koszt Pc i jaki podłogówki?
    Dzięki.

    PC podczas budowy kosztowała mnie około 25 000 zł z dolnym źródłem.

    Kosztu podłogówki nie pamiętam.

  3. #163

    Domyślnie

    Z przyjemnością spieszę donieść, że PC nadal pracuje bez żadnych problemów.

    Uwaga: moja "nowa PC" wywaliła (jak już wspominałem) również błędy związane z przepływem na DZ i bardzo szybko zamrażała czynnik na wymienniku. Oczywiście PC natychmiast wyłączała pracę.

    Fachowcy stwierdzili, że DZ zapowietrzone i widać mieli rację (bałem się, że przyczyny mogą być inne). Po odpowietrzeniu rzecz pracuje bez najmniejszych problemów.
    Obecnie mam -8 stopni na podwórku, w domu ciepło Już zapomniałem, jakie to uczucie

    Wg sterownika różnica na DZ pomiędzy zasilaniem, a powrotem to około 4-5 stopni. To wg Was ok?

    Chętnie podam też inne temperatury i odpowiem na potencjalne pytania.

  4. #164
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    mpalys

    Zarejestrowany
    Oct 2003
    Skąd
    Centralna Polska
    Posty
    287

    Domyślnie

    U mnie delta to ok 4, 4,5 stopnia
    nie pisałeś jakie masz DZ - a to różnica.
    Mam pytanie o sterownika.
    Również mam COPMITa.
    Mam takie wyniki z pomiarów że wszystkie czujniki tego sterwonika zaniżają temp o ok. 2 stopnie
    Pomiary wykonywałem chyba z 10 różnymi czujnikami od DSów począwszy na chińszczyźnie kończąc
    efekt ciągle ten sam - różnica ok 1,5 2 stopnie
    Zerknij czy u ciebie to ustrojstwo ma takie różnice

  5. #165

    Domyślnie

    Cytat Napisał lukasz_ Zobacz post
    Wg sterownika różnica na DZ pomiędzy zasilaniem, a powrotem to około 4-5 stopni. To wg Was ok?

    Chętnie podam też inne temperatury i odpowiem na potencjalne pytania.
    łukasz - tutaj jest wątek dedykowany temperaturom DZ
    https://forum.muratordom.pl/showthre...C5%82a/page255
    ostatnio było też o deltach...u mnie delta DZ to 2,5-3
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!
    Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
    Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.

  6. #166

    Domyślnie

    Witam na pompie PCWU 300 SK Hewalex po zaniku prądu pojawił się komunikat "error niesprawna bateria" i musiałem od nowa ustawiać date godzinę. Czy można wymienić samemu i jak

  7. #167
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    brynki30

    Zarejestrowany
    Jun 2019
    Skąd
    Marianowo
    Kod pocztowy
    73-121
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam jestem w posiadaniu pompy ciepła ECOHEATPRO 200 l od 3 i pół roku nagle przestała grzać gościu z serwisu przyjechał pogrzebał i powiedział że te pompy się nie psują i jeszcze stwierdził jak przez trzy dni będzie grzala to będzie już grzala na drugi dzień już nie grzala normalnie chodzi włącza się sprężarka załącza się ale nie grzeje zadzwoniłem ponownie do serwisu powiedzieli mi że wężownica jest dziurawa i zbiornik mam połączony kominek wężownicą i tak podgrzewam wodę powiedzieli mi że tej pompy się nie naprawi trzeba kupić nową nie wiem czy można ją naprawić nikt nie chce tego się podjąć czy ma sens kupować pompy ciepła czy ktoś mi coś doradzi pozdrawiam

  8. #168
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar vr5
    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    2.491

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gwiazdeczka] Zobacz post
    Witam na pompie PCWU 300 SK Hewalex po zaniku prądu pojawił się komunikat "error niesprawna bateria" i musiałem od nowa ustawiać date godzinę. Czy można wymienić samemu i jak
    To jest tak, jak wymiana baterii w innych urządzeniach. Trzeba mieć trochę wiedzy, by przy okazji czegoś nie uszkodzić i siebie też przy okazji.
    Wyłączyć z pod napięcia i odczekać aż rozładują się kondensatory.
    Zlokalizować gdzie bateria się znajduje.
    Wymienić na taką samą.
    Jak za trudne, to wezwać serwisanta.
    Ogrzewanie: Bez węgla. Gaz z rury, 4 klimy. PC PW 8,0 kW (Daikin Altherma na R32).

  9. #169
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    keruza

    Zarejestrowany
    Feb 2019
    Skąd
    Olkusz
    Kod pocztowy
    32-300
    Posty
    4

    Domyślnie

    Witam dostałem PC od syna z Uk Mitsubishi Ecodan PUHZ-W85VHA2 monoblok podłączyłem ją sterowanie FTC5 pompa zaczęła pracować, słyszałem szum w rurkach czynnika temperatura się podnosiła ,przy temperaturze 32 stopnie przestało szumieć w rurkach i temperatura dalej już się nie podnosiła co to może być za mało czynnika w układzie pozdrawiam

  10. #170
    Lider FORUM (min. 2800)
    fachman19

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    3.192

    Domyślnie

    Może tyle miała osiągnąć. Brak czynnika to ostatnia rzecz jaką trzeba sprawdzić

  11. #171
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Adam Lee

    Zarejestrowany
    Dec 2019
    Skąd
    Wierzchowina
    Kod pocztowy
    05-604
    Posty
    3

    Domyślnie

    Witam
    jestem nowy na forum
    posiadam pompę Panasonic Aquarea t-Cap 12 KW
    ale niestety na dzień dzisiejszy nie działa ( ale to długa historia )
    wywala błąd H-76 po przeczytaniu wszystkiego co było w nacie i sprawdzeniu
    wychodzi na to że uszkodzony jest
    panel Sterujący ( dziwne to bo wyświetlacz działa do momentu jak się nie przetestuje i wyświetli błąd )
    i teraz mam pytanie czy ktoś z Was miał taki przypadek i gdzie kupić taki panel
    ewentualnie sprawdzić czy to faktycznie panel sterujący

  12. #172

    Domyślnie

    Buszując po internetach natknąłem się na coś takiego:

    https://www.youtube.com/watch?v=6ejyGrJnj6w

    Pomyślałem, że to mnie nie dotyczy, ale...
    Pytanie do kolegów monterów/serwisantów.
    Ja grzeję według krzywej i harmonogramu. Co się stanie gdy powiedzmy środek defrostu wypadnie dokładnie o 6 rano. Harmonogram wyłączy pompę (no i obiegówkę oczywiście też) i czy przypadkiem nie "osiągnę" podobnego efektu?
    W Zubadanie mam taką opcję, że pracuje pompa obiegowa przy wyłączonej harmonogramem PC, gdy temperatura spadnie poniżej (chyba) 3C.
    Stwierdzałem, że skoro jest to split i cały obieg wody jest w "kotłowni" to jakim cudem może woda zamarznąć i wyłączyłem to, bo mnie wkurzała pracująca pompa obiegowa.
    No i chyba jednak jest błąd! Bo taki zbieg okoliczności (defrost i OFF z harmonogramu) może mnie kiedyś spotkać.

    Jak to u was (Panasonic, Daikin) jest rozwiązane?

    EDIT
    No chyba, że pompka czynnika podczas harmonogramowego wyłączenia (w trakcie defrosu) też staje i temperatura wody w wymienniku nie spadnie < 0C (schłodzi się od zimnego czynnika "zalegającego" w wymienniku i już)
    Ostatnio edytowane przez milsa666 ; 03-12-2019 o 23:48
    PULSAR NF40, powierzchnia 185m2 (wg normy) + garaż 36m2 w bryle budynku.
    W całym domu podłogówka 230m2, rozstaw rurek 15cm i 10cm.
    Rekuperacja Renovent Excellent 400, PC Mitsubishi Zubadan 11,2kW
    Ściany: porotherm 25 + styropian grafitowy 22cm (0,031), podłoga na gruncie: 30cm styro + 10cm wylewki, podłoga na stropie: 12cm styro + 8cm wylewki, poddasze wełna 40cm (0,033), okna 3 szybowe.
    Kominek bez płaszcza wodnego z lekkim grawitacyjnym rozprowadzeniem powietrza.

  13. #173
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bobrow

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Jelenia Góra
    Posty
    5.207

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adam Lee Zobacz post
    Witam
    jestem nowy na forum
    posiadam pompę Panasonic Aquarea t-Cap 12 KW
    ale niestety na dzień dzisiejszy nie działa ( ale to długa historia )
    wywala błąd H-76 po przeczytaniu wszystkiego co było w nacie i sprawdzeniu
    wychodzi na to że uszkodzony jest
    panel Sterujący ( dziwne to bo wyświetlacz działa do momentu jak się nie przetestuje i wyświetli błąd )
    i teraz mam pytanie czy ktoś z Was miał taki przypadek i gdzie kupić taki panel
    ewentualnie sprawdzić czy to faktycznie panel sterujący
    Hej,
    możesz pisać do schiessla po części

    www.schiessl.pl

    Albo po poradę do Panasonic Polska

    www.aircon.panasonic.pl (tylko trzeba się dobijać do ich serwisantów)

    Pzdr
    Wiata PV 9,92kWp 32xLongi 310W+Sofar 11KTL-X,T-cap 9kW 3f mod F,opomiarowany,22-23 st w domu ,sprzęgło hydr+ CWU 300L 3,4m2 , grzejniki 65%+35% podłogówka, dom piętrowy z garażem , kubatura ogrzew 437m3 (pow ogrzew ok 200m2)+nieogrz 154m3 ,bez reku ,wentyl mech +grawit, okna PCV z roletami ociepl, dach 30cm wełny , ściany pustak ceram 24 cm+10 cm styro. Koszty PC CO+CWU:2017-7590kWh/3263pln,2018-6858kWh/2922pln,2019-6649kWh/2792pln,2020-7033kWh/wartość 3064pln-fizycznie 0,00pln

  14. #174
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adam Lee Zobacz post
    Witam
    jestem nowy na forum
    posiadam pompę Panasonic Aquarea t-Cap 12 KW
    ale niestety na dzień dzisiejszy nie działa ( ale to długa historia )
    wywala błąd H-76 po przeczytaniu wszystkiego co było w nacie i sprawdzeniu
    wychodzi na to że uszkodzony jest
    panel Sterujący ( dziwne to bo wyświetlacz działa do momentu jak się nie przetestuje i wyświetli błąd )
    i teraz mam pytanie czy ktoś z Was miał taki przypadek i gdzie kupić taki panel
    ewentualnie sprawdzić czy to faktycznie panel sterujący
    Zrób fotkę jak masz podłączony panel. A jeśli chcesz być pewien czy to sterownik to zmierz napięcie na stykach 1 i 4 po odłączeniu oczywiście sterownika od płyty. Panel powinien być podłączony pod styki 1 i 2 licząc od dołu (remote controller). Po właczeniu zasilania powinno tam być 5V. Jeśli nie ma to walnięta płyta jeśli jest to sterownik. Zakładam oczywiście że wcześniej sprawdziłeś przewód i połączenia.
    Ostatnio edytowane przez plusfoto ; 04-12-2019 o 10:20
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  15. #175
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar plamiak
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Skąd
    Jędrzejów (prawie)
    Posty
    1.237

    Domyślnie

    Cytat Napisał milsa666 Zobacz post
    Buszując po internetach natknąłem się na coś takiego:

    https://www.youtube.com/watch?v=6ejyGrJnj6w


    No i chyba jednak jest błąd! Bo taki zbieg okoliczności (defrost i OFF z harmonogramu) może mnie kiedyś spotkać.

    Jak to u was (Panasonic, Daikin) jest rozwiązane?

    EDIT
    No chyba, że pompka czynnika podczas harmonogramowego wyłączenia (w trakcie defrosu) też staje i temperatura wody w wymienniku nie spadnie < 0C (schłodzi się od zimnego czynnika "zalegającego" w wymienniku i już)
    W Daikin Althermie zauważyłem że jeśli pompa zakończy grzanie z oblodzonym parownikiem, to i tak przeprowadzi defrost - już po godzinach harmonogramu.
    BTW na filmie gość mówi tak naprawdę o klimatyzatorze nie pompie ciepła jako takiej. Na innych filmach pokazuje jak przerabie te klimatyzacje na pompy ciepła poprzez dołożenie takiego wymiennika. De facto robi z pompy ciepła PP pompę PW. Jeśli nie dołoży sterowania to nic dziwnego że jednostka zewnętrzna po prostu się wyłącza i zostawia lodowaty czynnik w tym wymienniku.
    Daikin Altherma III 8 kW
    Dom: 130 m2 ogrzewanych podłogówka.
    FV 5,3 kWp E-W
    bogusław:
    Podłogówkę można spokojnie włączyć do czynników usposabiających do wystąpienia a już z całą pewnością do spotęgowania choroby nadciśnieniowej.https://forum.muratordom.pl/showthread.php?75728-ogrzewanie-podłogowe-w-całym-domu&p=1541280&viewfull=1#post1541280
    Nawet najlepiej zrobiona podłogówka może w wielu przypadkach już istniejacych schorzeń układu krążenia bardzo zaszkodzić.
    post #79

  16. #176
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Adam Lee

    Zarejestrowany
    Dec 2019
    Skąd
    Wierzchowina
    Kod pocztowy
    05-604
    Posty
    3

    Domyślnie

    Plusfoto
    wszytko sprawdziłem według poradnika Panasonic
    i na pinach 1&4 na złączu CN remote jest zasilanie 5 V to znaczy że uszkodzony jest panel sterujący
    tylko to dziwne jest bo po włączeniu zasilania pokazuje godzinę i mieli takim kwadracikiem później wywala błąd H-76 miga żółta dioda i nie reaguje
    na żaden przycisk
    Zdemontowałem ten panel i popatrzyłem nic tam nie ma spalonego
    jest za to dziwna dioda która jak się sprawdza miernikiem na na chwilę zapiszczy i później cisza
    ciekawe ule taki panel kosztuje bo jak do 500 zł to można zamawiać i sprawdzić jak więcej to trochę szkoda kasy co by mieć drugi
    najchętniej to bym pożyczył od kogoś i sprawdził czy to jest ten panel

  17. #177
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Adam Lee

    Zarejestrowany
    Dec 2019
    Skąd
    Wierzchowina
    Kod pocztowy
    05-604
    Posty
    3

  18. #178

    Domyślnie

    Panowie mam problem z pompą ciepła Atlantic Excelia Tri 11kW. Mianowicie Pompa nie kończy cyklu defrost. Zatrzymuje się i cykl ten trwa ok 2,5 min. zdąży sią jedynie odszronić od strony wentylatorów 80%, a na zewnątrz wymiennik jest cały zaszroniony. Wcześniej pompa na koniec defrostu uruchamiałą wentylatory aby wyrzucić całą wilgoć, teraz zaczyna od razu cykl grzania domu. Przez to taca szybko zbiera wodę która zamarza i wentylator aż obija się o lód. Majster który mi ją montował stwierdził że wina płyty głównej jednostki zewnętrznej. Podmieniliśmy ją i niestety nie pomogło... Czynnik był spuszczany i ważony - również jest ok. Na panelu jednostki wewnętrznej nie wyświetla żadnych błędów. Na płycie głównej również.

    Może spotkaliście się z podobnym problemem, może to wina jakiegoś czujnika ? Będę wdzięczny za porady.

    Pozdrawiam.

  19. #179

    Domyślnie

    Moze teraz to właściwszy temat ...

    Pompa z poziomym wymiennikiem na glikolu. Ktoś z Was ma takową od więcej niż 10 lat? Mam problem włącza mi się wyłącznik wysokociśnieniowy i pompa leci tylko na grzałce.
    Jest tutaj może ktoś kto miał podobne problemy? Jak rozwiązał, kto diagnozował etc?
    Ostatnio edytowane przez kowalio ; 23-08-2021 o 09:25 Powód: błąd ortograficzny

  20. #180

    Domyślnie

    Czy podstawowe czynności serwisowe wykonałeś? czyszczenie filtra, uzupełnienie zładu?
    Jeśli wyłącznik wysokociśnieniowy = presostat wysokiego ciśnienia to lepiej wezwij fachowca.

Strona 9 z 11

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony