dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 39
  1. #1
    Senior Member FORUMOWICZ WIELKI SERCEMADMINISTRATOR FORUM Avatar Redakcja
    Zarejestrowany
    May 2001
    Posty
    4.682

    Domyślnie Jaką pralkę kupić? Opinie

    Drodzy Forumowicze, podzielcie się swoim doświadczeniem - jaką pralkę kupić?
    Jakie są Wasze doświadczenia i opinie?

  2. #2

    Domyślnie

    też chętnie poczytam o opiniach, bo sam szukam pralki. Fajnie by było jakby była energooszczędna, budżet maks 2 tys ale wolałbym zapłacić mniej

  3. #3
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar Natkaaa
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Posty
    4

    Domyślnie

    Jeśli mogę się dorzucić to powiem tylko, że do pralek LG naprawdę nie mogę się przyczepić. Swoją mam już kolejny rok i naprawdę nie mam z nią żadnych problemów. A zaznaczę, że mam dużą rodzinę i piorę naprawdę często. Warto dodać, że ich gwarancje są na 10 lat, więc to też jest zdecydowana zaleta. Dodam tylko, że poza pralką mam tej firmy chociażby zmywarkę i tak jak mówię - na nic nie mogę narzekać.

  4. #4

    Domyślnie

    kupiłem właśnie pralkę LG, jak na razie 100% zadowolenia, wszystko się dobrze dopiera. Byliśmy zaskoczeni że pralka tak krótko pierze, bo jest program 30minutowy, przy starej pralce to najkrótszy trwał 2 godziny! Też pierzemy często bo mamy małe dziecko, czasami nawet dwa razy dziennie, więc eksploatacja jest niezła ale pralka daje radę, nad zmywarką się właśnie zastanawiamy

  5. #5

    Domyślnie

    Przydaje się taki krótki program, można odświeżyć lekko przepocone ubrania, nie niszczą się tak szybko i kolory dłużej pozostają ładne.

  6. #6

    Domyślnie

    My mamy mastercooc i jestem bardzo zadowolona placilam 1200zł



    ------------------------------
    Najlepszy psychoterapeuta dziecięcy szczecin
    Ostatnio edytowane przez kinia16 ; 19-07-2014 o 23:36

  7. #7

    Domyślnie

    Znalazłem się na tym forum, bo chciałem zapoznać się z opiniami innych użytkowników, a także porównać je ze swoją, aby podjąć decyzję. Z pewnością, biorąc pod uwagę własne doświadczenia polecam pralki Beko.

    Mój model w obecnym mieszkaniu służy mi 10 lat i ani razu nie był serwisowany. (Nieprodukowany już model WM 2506D)Dodatkowym atutem firmy beko jest fakt, że udostępnia ona na stronie internetowej części zamienne (z resztą nie drogie), dzięki czemu wymiana (zwłaszcza dla domowych majsterkowiczów) staje się wygodniejsza i szybsza.

    Oto dlaczego uważam, że pralki Beko watro kupić:

    Po pierwsze - im mniej wyświetlaczy cyfrowych, zaawansowanej elektroniki tym lepiej. Pralka ma przede wszystkim prać, nie musi być telewizorem, ani mieć kolorowych lampek. Od wielkości wyświetlacza nie zmienia się jakość prania.

    Osobiście nie potrzebuję 20 programów do prania, skoro w praktyce wykorzystuje 3, a jedynym wyjątkiem może być uznany program antyalergiczny lub funkcja pupil.

    Za rozsądne pieniądze dostaję sprzęt średniej klasy, mało awaryjny z funkcjami niezbędnymi do codziennego prania.

    Istotne dla kosztów związanych z serwisem pralek jest możliwość wymiany łożysk bez potrzeby zakupu całego zespołu piorącego. Tym, którzy spotkali się z taka usterka nie muszę tłumaczyć, jaka to jest różnica, natomiast pozostałym czytelnikom zwrócę uwagę, aby kupując pralkę, zaglądali "pod spód" i upewniali się, czy pojemnik, w którym osadzony jest bęben (pojemnik ten jest przeważnie z plastiku) jest skręcany. Jeżeli nie widać śrub, natomiast szef na plastikowym zbiorniku jest termicznie zgrzany oznacza to skomplikowany proces wymiany, lub też konieczność wymiany całego zespołu piorącego na nowy.

    Oczywiście również Beko posiada modele z nierozbieralnym zbiornikiem, dlatego też przy zakupie obojętnie jakiej pralki polecam tam zajrzeć.

    Pozdrawiam

  8. #8

    Smile

    Witam. Co sądzicie o pralce Whirpool AWO/C 61001PS? Dla mnie zaletą jest to, że w tej chwili jest 5 lat gwarancji na tą pralkę. Ale czy poza tym jest godna polecenia? Na co jeszcze zwrócić uwagę? Chyba, że macie do polecenia inną pralkę, w cenie do 1500 pln (otwierana z przodu, nie za głęboka - do 55 cm).
    Pozdrawiam

  9. #9
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar pepa
    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    128

    Domyślnie

    Przede wszystkim POJEMNĄ.
    nie mielismy jeszcze dzieci a kupilismy pralke pojemną na 9 kg.
    Nie wyobrazam sobie mniejszej,teraz mam 2 dzieci i tym bardziej jest ok.
    Nie kupujcie pralek 5,7 kg.
    Chyba ze lubicie czeste pranie i wysokie rachunki.
    Ja piore 1x na 2 tygodnie.
    Polecam
    Pralka Candy.

  10. #10
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    PACON

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-200
    Posty
    2

    Domyślnie

    Samsungi mają świetne dżwięki. Ale najlepiej czytać opinie np na ceneo o konkretnym modelu.

  11. #11

    Domyślnie

    Ponieważ poprzednia pralka nie najtańsza Whirlpoola całkowicie mnie zawiodła, zepsuła się grzałka, dwa razy pompa, a po 3 latach po prostu zardzewiała, to rok temu kupiłem wersję budżetową Indesita, z tym że dokupiłem gwarancję na 5 lat. Zapłaciłem w sumie około 1200zł. Jak na razie jestem bardzo zadowolony, a jest nas pięcioro w domu i pralka chodzi praktycznie codziennie, a czasami częściej.

  12. #12
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar mother_nature
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    na południe od Krakowa
    Posty
    3.172
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Polecam Bosch Maxx 7 VarioPerfect z serii WAE - A++, zakres wirowania 600-1200 obr/min, maksymalny wsad 7 kg. Użytkuję 5 lat, przez ten czas nic się z nią nie działo, a piorę sporo, także koce, narzuty.
    Kolejna też będzie Boscha, ale z większą pojemnością
    "Niedbałym dwa razy płacisz" - Inwestor

    Dziennik budowy Z 7 własnymi ręcami

  13. #13

    Domyślnie

    Ja mam tę pralkę Boscha (w.w.) i nie poleciłbym jej... Bardzo szybko zepsuło się łożysko pralki.

  14. #14

    Domyślnie

    Witam wszystkich
    Stanęłam właśnie przed dużym problemem jakim jest wybranie sprzętu AGD do nowego domu..
    Przeglądając kilkadziesiąt modeli pralek w końcu wybór padł na:
    Pralka Amica EAWI 7123 CD - czy miał ją ktoś może? albo coś może powiedzieć o pralkach Amica? Dobry wybór czy szukać dalej?

  15. #15

    Domyślnie

    Ja mam pralkę Beko, i jestem bardzo zadowolona

  16. #16
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Miałem Bosha i więcej tej firmy pralki nie kupie. Wyzionęła ducha po trzech latach użytkowania.
    Obecnie mam Samsunga Eco buble- użytkuje ja od dwóch lat i jak na razie wszystko w porządku.
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  17. #17
    Banned
    mamanaetacie

    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-800
    Posty
    15

    Domyślnie

    A ja tam z Bosha byłam zadowolona

  18. #18
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Lapeno
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    160

    Domyślnie

    Generalnie wybór sprzętu AGD to bardzo trudna sprawa.
    Chciałoby się wierzyć w opinie poumieszczane przy różnych pozycjach np. w Ceneo, ale trzeba mieć z tyłu głowy że takie "pro" opinie to też biznes i można je kupić.

    U mnie wybór był dosyć ograniczony, bo ja chciałem pralko-suszarkę, w jak najlepszej klasie energetycznej. Moja rodzina to 2+3 i pralka pierze codziennie. Duża pojemność prania też była ważna. Wybór padł na Electroluxa, chociaż tej marki nie znoszę (dupki wypieli z naprawy gwarancyjnej odkurzacza, bo był kupiony na f-rę VAT w działalność żony - rozumiecie, popadało to wg nich pod użytek profesjonalny, a to był odkurzacz domowy).

    W każdym razie kupiliśmy tę pralkę i jest ok, chociaż ma wszelkie programy są bardzo długie, ale to trudno. W ogóle mam taką obserwację, że czym lepsza klasa energetyczna (np. A+, czy A++) to sprzęty pracują dłużej na programach. Zmywarka BOSCHA to dramat - m.in. 2,5h.
    Budowa domu - szczęśliwe chwile to motyle. Cała reszta to walka.

  19. #19
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    AlinaK

    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    Marki
    Kod pocztowy
    05-112
    Posty
    5

    Domyślnie

    Kiedyś uwielbiałam podstawowy model Indesita pakowany od przodu. Bez elektroniki (może dlatego, że nie było lepszych). Nie była co prawda energooszczędna i dosyć głośna, ale jakość zadowalająca. Teraz tez można ja kupić za 700zł.

    Obecnie do nowego domu kupiłam Beko - klasa A++ z elektronicznym ustawianiem. Mam jedynie obawy że ten "nowoczesny" sprzęt działa tak długo jak okres gwarancyjny. Poza tym raczej odświeża niż dopiera.

  20. #20
    WITAJ, czytaj i pytaj... :) Avatar Budowlaniec50
    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-234
    Dzielnica
    Praga
    Posty
    5

    Domyślnie

    Nie polecam pralki samsunga. Kupiliśmy 3 lata temu i już 2 razy była naprawiana. Problemy związane z bębnem. U znajomej podobny model też się zepsuł bo padła cała elektronika. Fachowiec przyszedł i stwierdził, że nie ma sensu jej naprawiać. Musiała kupić nowa.

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony