dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 39 z 39
  1. #21

    Domyślnie

    A ja mam Boscha a miał być Samsung właśnie Ecobubble. Niestety przed samym kupnem kuzyn , który ja miał strasznie narzekał ,że często się zawiesza przy wirowaniu i że nie są zadowoleni.
    Ja mam taką i jestem zadowolona. Klasa A+++, jak skończy prac to daje sygnał dźwiękowy, no ja często ustawiam pranie rano na np. 15.oo , żebym po powrocie z pracy mogła od razu powiesić.

  2. #22

    Domyślnie

    Pojemna cicha i niezawodna, dobrze, by zużywała też mało energii, ale wtedy więcej kosztuje na starcie. Nic za darmo.
    U nas Samsung Eco Bubble, mieści 8kg, co jest rewelacyjne. Wreszcie nie musimy prać codziennie (mamy dzieci).

  3. #23
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Magmab

    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Grodzisk Mazowiecki
    Kod pocztowy
    05-825
    Posty
    12

    Domyślnie

    Od wielu lat w moim domu był sprzęt AGD marki Whirlpool, z którym nigdy nie było żadnych problemów, ale dla odmiany przy aktualnej przeprowadzce do nowego domu postanowiliśmy zakupić sprzęt Boscha (chwalony przez znajomych) ale w końcowym rezultacie tak się nie stało. Pozostaliśmy wierni sprawdzonej marce i zakupiliśmy pralkę Whirlpool Supreme Care FSCR90422 i suszarkę Whirlpool HSCX 80425. Jak na razie jesteśmy bardzo zadowoleni, sprzęt cichy, dobry, prosty w obsłudze i ładnie się prezentuje.

  4. #24
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar MarceliMarek
    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Wolsztyn
    Kod pocztowy
    64-200
    Posty
    21

    Domyślnie

    Osobiście jestem zadowolony z Bosha, póki co nadal działa...

  5. #25
    Banned
    kat-maj@o2.pl

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-502
    Posty
    5

    Domyślnie

    U mnie jest ta z Eco Buble. Działa bez zarzutu

  6. #26
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Użytkujemu Eco Bubble od paru lat, mam dwójkę małych dzieci w związku z tym pralka w tygodniu uruchamiana jest pare razy.
    Działa bez zarzutu, oby tak dalej. Poprzednio był Bosh, poddał się 3 latach eksplatacji.
    Ostatnio edytowane przez Tomaszs131 ; 18-10-2015 o 17:09
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  7. #27
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    banialuka43

    Zarejestrowany
    Oct 2015
    Skąd
    Konin
    Kod pocztowy
    62-510
    Posty
    6

    Domyślnie

    Z doświadczenia polecam samsung eco bubble. Służy już jakiś czas...żona zadowolona jak diabli!

  8. #28
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Mariusz_28

    Zarejestrowany
    Oct 2015
    Skąd
    Płońsk
    Kod pocztowy
    09-100
    Posty
    13

    Domyślnie

    Taką która ma dobry bezproblemowy serwis.

  9. #29

    Domyślnie

    Ja mam pralkę marki siemensa i powiem wam, że jestem naprawdę zadowolona choć z początku się obawiałam bo nie jest ta firma bardzo popularna.

  10. #30
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Cytat Napisał rudecka Zobacz post
    ....z początku się obawiałam bo nie jest ta firma bardzo popularna.
    Wbrew pozorom marka popularna, identyczne pralki znależć można pod inna nazwą na literkę B.
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  11. #31
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Frankai
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Południowa Wielkopolska
    Posty
    8.536

    Domyślnie

    Od ponad tygodnia miotam się między opisami w necie i sklepami. Oto podsumowanie:
    1. Wiele razy słyszałem, że to co bylo kilka lat temu się nie liczy. To że Siemens (z czasów jak z Boschem wymieniali się tylko naklejkami) ma 7 lat i działa perfekcyjnie nic nie znaczy. Ponoć Bosch teraz to Chińczyk czy Turek i jest do niczego.
    2. Rada Sprzedawcy 1 - mijać Bosch'a, brać AEG lub Beko.
    3. Rada Sprzedawcy 2 (brzmiał w kilku wypowiedziach sensownie) - wszystko się psuje, więc lepiej kupić tanią, a z ochroną na 5 lat.
    4. Opinia Sprzedawcy 3 - Eco Bubble to plus, ale tylko przy proszku. Przy kapsułach i płynie - nie ma różnicy.
    5. Silniki inverterowe są sporo cichsze i wytrzymalsze. Electrolux daje 10 lat gwarancji na silnik.
    6. Energo oszczędnoć i wodo oszczędność to pic. Podaje się dla wybranego programu - niekoniecznie tego którego używamy. Przeliczyłem tak czy owak. Różnice kilkanaście czy kilkadziesiąt złotych rocznie na prądzie i 10 złotych na wodzie.
    7. Wyszukując na Ceneo i biorąc pakiet ochrony na 5 lat - warto sprawdzić kilka sklepów. Ten sam pakiet (głównie Ergo Hestia) potrafi się różnić nawet o 100zł. Generalnie spotkałem 2 - najczęściej od Ergo Hestia, czasem Warta.
    8. Chcąc dodatkowo dorzucić sobie punkty na kartę Vitay, trzeba od tej strony zacząć. Z 6 sklepów AGD - 4 pokazują wówczas wyższą cenę o kilkanaście złotych. 2 mają cenę bez zmian.
    9. Ostatecznie przyczepiłem się do dwóch marek - AEG za namową sprzedawcy i Electrolux za namową wnikliwego kolegi. Electrolux przy podobnej wielkości i technologii, zwykle jest płytszy. AEG zwykle ma ciut lepsze zabezpieczenie przed zalaniem i... instrukcje. Napisałem do Electroluxa pytanie odnośnie funkcji "Proste prasowanie" którego nie podają w szczegółach a w instrukcji jest. AEG z kolei przyznaje się bez bicia, że tylko dla syntetyków i do 3.5 kg. Z kolei dodatkowe płukanie w Electroluxie jest oznaczone, że działa przy miękkiej wodzie. No i pytanie czy to cecha technologii Electroluxa, czy może to zależy wyłącznie od wody. Ja mam twardą i małe dziecko, więc zależałoby mi na dobrym wypłukaniu detergentów. Jutro (czyli dzisiaj), będę próbował wybrać między pralkami z silnikiem invertorowym za 1700-1800 zł, parowym Electroluksem za 1550zł (żelazko gratis jak nie rozdrapią tej promocji, bo stacji parowych już brakło) i zwykłymi za 1350-1400 zł.
    A dokładnie to takie przeszły do ostatniej fazy:
    EWS11277FW za 1708zł
    EWF1276GDW za 1545zł (żelazko gratis)
    EWS11266SDU za 1399zł.
    AEG L76275FLP za 1799zł
    AEG L72270VFL za 1399zł
    AEG L62260SL za 1349zł

    Gdyby ktoś obeznany z rynkiem zechciał coś podpowiedzieć, to będę wdzięczny. W szczególności odnośnie statystyk awaryjności. Co z ochrony, jeżeli 2-3 tygodnie trzeba będzie czekać na wizytę. W dodatku jak wykaże, że sprzęt do wymiany albo trzeba sprowadzić jakąć część i trzeba więcej czekać...

  12. #32
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Pralki Bosh awaryjne są, sam się o tym przekonałem po paru latach. Z pomocą kumpli próbowałem reanimacji i mogę Ci powiedzieć ze sporo części były polskiej produkcji. Z drugiej zaś strony mam zmywarkę Bosh-a która uruchamiam co dziennie od wielu lat i jak na razie wszystko ok.
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  13. #33
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Frankai
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Południowa Wielkopolska
    Posty
    8.536

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomaszs131 Zobacz post
    Pralki Bosh awaryjne są, sam się o tym przekonałem po paru latach.
    Opinia o awaryjności jest raczej nowa. Ten Siemens teściowej to jest WS10F27RPL i ani razu nie zastrajkował, a kupiliśmy go w grudniu 2009. Złego słowa nie dam na niego powiedzieć. Opierał 4-5 osób przez te lata.

  14. #34
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Frankai
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Południowa Wielkopolska
    Posty
    8.536

    Domyślnie

    Byłem dzisiaj w 2 sklepach podpytywać dalej o te Electrolux'y , a w sklepie były jeszcze inne modele z silnikami bezszczotkowymi!!! Tańsze Tych modeli jeszcze nie ma na stronie Electrolux'a. Podobnież wprowadzili je do oferty miesiąc temu. Konkretnie EWS1266CI i i EWS1276CI za odpowiednio 1549 i 1599 w 7 sklepach internetowych. Pełna zgodność cen!.!! Jakież było moje zdziwienie, kiedy w Saturnie
    zobaczyłem je o 50 zł taniej niż na www! W dodatku mają teraz promocję i dołożą 100zł na zakupy w Piotrze i Pawle. Rozszerzona gwarancja w sklepie też tańsza!
    Co prawda gość powiedział, że te nowe modele produkowane są na Ukrainie i często przychodzą wgniecione. Te starsze - np. EWS11277FW są ponoć produkowane we Włoszech. Ja chyba mimo wszystko zdecyduję się na tę EWS1266CI.
    Aha - ten model nie ma węża Aqua Control. Gdyby ktoś liczył na stację parową czy żelazko w promocji przy zakupie pralki Electroluxa, to wszystkie się już rozeszły. Mają coś dla tych co kupią pralkę+suszarkę.

  15. #35
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Frankai
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Południowa Wielkopolska
    Posty
    8.536

    Domyślnie

    Krótka recenzja po ponad 3 tygodnia używania. Na plus zdecydowanie rozmiar i cichość działania. Na minus - przy większości prań był lekki wyciek przez otwór załadowczy. Dla tych które uszły na sucho - przed praniem poruszaliśmy trochę gumą. Poobserwujemy jeszcze i być może zadzwonię na infolinię. Jeżeli będzie to się notorycznie powtarzać - zgłoszę usterkę na gwarancji. Na razie nie był to wielki problem.
    Żona sobie zwykle zmniejsza szybkość wirowania do 800, bo to zupełnie jej wystarcza. Pranie i tak wówczas jest wystarczająco suche. Korzystamy też często z dodatkowego płukania.
    Co się tyczy innych kwestii - nie zauważyliśmy zmian w jakości prania względem poprzedniej pralki. Ani na plus, ani na minus.
    Nie monitoruję zużycia energii i wody, więc nie wiem na ile prawdziwe są dane producenta.

    Do pralki dokupiliśmy suszarkę Meliconi Stendimeglio 60. Nie zdarzyło nam się jeszcze jej rozłożyć obu stron, ale podobają nam się opcje przeniesienia w inne miejsce i złożenia półek przy długich rzeczach. To drugie zdecydowało, że nie wzięliśmy mniejszego Juniora.

  16. #36
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar _unnamed
    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    Kąty Węgierskie
    Posty
    269

    Domyślnie

    Czy ktoś ma może doświadczenia z pralko-suszarką Pralko-suszarka Ariston AQD1070D 49 EU?
    Załadunek 10kg / 7kg. Cena poniżej 2000pln.

  17. #37

    Domyślnie

    Jakiś czas temu kupowalismy nowa pralkę. Zdecydowaliśmy się na ta samą markę. Poprzednia pralka Candy służyła nam przez ....12 lat. Praktycznie bezawaryjnie tak wiec pomyślelismy,ze nie będziemy kombinować i równięż kupimy sobie pralke Candy.

    Wybraliśmy model Candy GS 1282D3/1-S :
    klasa A +++
    pojemnośc 8 kg
    dobrze opisane z przodu programy
    prędkość wirowania

    Nie jest cicha ale przy tej prędkości wirowania ciężko byłoby wymagać aby chodziła jak motylek. Był to dobry zakup.

  18. #38
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maciuspala

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Brzesko
    Kod pocztowy
    32-800
    Posty
    1.368
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Też mialem dylemat z pralką i po wizycie u kilku znajomych handlujących AGD wszyscy byli zgodni....wybierz jakąkolwiek jaka ci się podoba byle był to elektrolux.I mieli racje śmiga jak wściekła.2 lata używaliśmy zanussi i też była ok.Kupując cokolwiek warto najpierw pytać serwisanta który nie ma prowizji od sprzedaży.Oni wiedzą z czym teraz jest problem.A gwarancja przeważnie jest na to co się nie psuje np mastercook daje 5 lat miedzy innymi na bęben który się nie psuje a urywają się jakieś gumy i tego przedłużona gwarancja nie obejmuje....

  19. #39

    Domyślnie

    Jestem posiadaczką od dwóch lat AEG L85470SLP i jest to świetna praleczka.
    - doskonale dopiera nawet plamy z potu czy kosmetyków
    - nie niszczy ubrań, nawet na wyższych obrotach
    - w miarę cicha - słychać tylko końcowe wirowanie na obrotach 1200 / 1400 cały pozostały przebieg prania, jak i wirowania na niższych obrotach są niesłyszalne
    - sygnał dźwiękowy po zakończeniu prania
    - bardzo łatwa obsługa
    - dużo programów, w tym program krótki 30 min
    - możliwość skrócenia każdego programu (tylko nie tego najkrótszego) , możliwość ustawienia dodatkowych płukań, wirowań, prania wstępnego itp
    - możliwość otwarcia komory bębna w trakcie prania (oczywiście po wcześniejszym zasygnalizowaniu tego guziczkiem) żeby np dorzucić zabłąkaną skarpetkę


    odradzam maty wygłuszające - moja pralka przy wirowaniu 1200/1400 tańczy macarenę na takiej macie :/ mimo wielokrotnej regulacji, gdy pozbyłam się maty - stoi grzecznie w miejscu.

    Poprzednio, w wynajmowanym mieszkaniu mieliśmy małego LG i w sumie była nienajgorsza, ale często się zacinała przy włączaniu, niedopierała tak dobrze jak ww. Obecnie mamy w mieszkaniu zmiękczacz wody i być może ma to wpływ na lepsze efekty prania? nie zauważyłam np żeby żółkły lub szarzały mi białe ciuchy.
    Ostatnio edytowane przez lilimaer ; 07-10-2016 o 12:26

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony