dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 45
  1. #1
    Senior Member FORUMOWICZ WIELKI SERCEMADMINISTRATOR FORUM Avatar Redakcja
    Zarejestrowany
    May 2001
    Posty
    4.681

    Domyślnie Jaką lodówkę kupić? Opinie

    Drodzy Forumowicze, podzielcie się swoim doświadczeniem - jaką lodówkę kupić? Jakie są Wasze doświadczenia i opinie?

  2. #2
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar krcb
    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Kraków
    Posty
    93
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    No właśnie - jaką lodówkę? Jakie marki są ok? Widziałam fajną indesit ale czytałam opinie w necie i podobno szybko padają...myślicie że Bosch będzie ok? Ewentualnie Samsung? Ja na obecnym mieszkaniu mam wszystkie sprzęty Bosch i działa bez problemów ale Bosch jest chyba nieco droższy od innych więc się zastanawiam...które są w ogóle dobre marki?

  3. #3

    Domyślnie

    też poszukuję lodówki, wymieniamy sprzęty agd w domu sukcesywnie, zastanawiam się na LG, mam ich pralkę i to był strzał w 10tkę więc liczę że i z lodówką tak będzie, na co zwracać uwagę przy zakupie?

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar bowess
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    TG
    Posty
    2.049
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    34

    Domyślnie

    A ja polecam energooszczędną oraz wielkością i funkcjami dopasowaną do potrzeb rodziny.
    Nie wiem, czy to kwestia jakiejś mody czy dobrego marketingu, ale często spotykam się sytuacją wyboru lodówki znacznie większej niż faktyczne potrzeby przechowywania. Na przykład singielka kupuje lodówkę o pojemności 350 litrów.
    Budujemy domek
    Dziennik budowy
    Komentarze do dziennika
    Bez linków zewnętrznych, proszę

  5. #5

    Domyślnie

    hehe, może singielka lubi dużo gotować albo ma często gości , my w końcu kupiliśmy lodówkę lg, pojemność akuratna jak dla 3-4 osób, wszystko się mieści, jedzenie świeże. Widzę sporą różnicę w porównaniu z moją starą lodówką gdzie włożyło się np. sałatę w poniedziałek a we wtorek już była sflaczała. Tutaj przez kilka dni wygląda jak prosto z grządki

  6. #6

    Domyślnie

    My mamy niewielka lodówkę Electroluxa, jesteśmy zadowoleni. Klasa A+, automatyczne rozmrażanie, mały zamrażalnik wewnątrz lodówki. No generalnie mamy małą kuchnię więc liczyło się miejsce...

  7. #7

    Domyślnie

    Ja lubię gadżety ale w połączeniu z dobrym sprzętem. Nie chodzi o to, żeby kupić świecące jak choinka pudełko ale coś co spełnia swoje zadanie i ułatwi Ci życie. Od siebie dodam, że warto śledzić nowości bo producenci zaskakują tak, zdawałoby się jeszcze niedawno, "kosmicznymi" funkcjami jak sprawdzanie i podawanie daty przydatności przez sprzęt i informowanie via panel co się zepsuło...
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 16-09-2014 o 13:24

  8. #8

    Domyślnie

    My chcieliśmy w kuchni mieć lodówkę Side by Side. Wybór padł na firmę Siemens. Wybraliśmy najtańszy model lodówki Side by Side. Posiada kostkarkę, nie posiada barku. Zastanawialiśmy się nad lodówką podobną gabarytowo firmy Sharp i Beko. Siemens wygrał wielkością miejsca jakie jest zalecane do poprawnej pracy lodówki, wokół jej boków. Ma minimalne wymagania, i można swobodnie ją ustawiać w ciągu mebli kuchennych. Lodówki Sharp i Beko wymagały po ok 5 do 7 cm wolnej przestrzeni wokół urządzenia dla poprawnej pracy. Nasza lodówka ma wentylację przez kratkę pod lodówką (cokół). Z istotnych rzeczy warto wspomnieć, że lodówka posiada filtr wody, który jest dość drogi. Jego koszt to ok 200 zł (i nie ma zamienników za bardzo). Konstrukcja drzwi wymaga także aby lodówka ustawiona w ciągu mebli kuchennych wystawała o grubość drzwi, inaczej nie będzie możliwe ich pełne otwarcie a tym samym utrudniony będzie dostęp do środka, głównie do szuflad. Półki na drzwiach są dość głębokie co powoduje, że drzwi są dość "grube" i to uniemożliwia wysuwanie szuflad przy niepełnym otwarciu. Sama wielkość użytkowa części lodówkowej nie poraża - tak jakby mogła na to wskazywać wielkość całej lodówki. Jak ktoś ma jakieś jeszcze konkretne pytania to zapraszam. Aha- mamy ustawioną ją obok piekarnika i mikrofali - często ludzie o to pytają. Biorąc pod uwagę, że piekarnik zbytnio na zewnątrz się nie nagrzewa, to racze nie zauważyłem negatywnych aspektów.
    SMAKOR
    Nie myślałem, że budowa domu to takie wyzwanie...

  9. #9
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    jakub_f

    Zarejestrowany
    Feb 2015
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    91-230
    Posty
    1

    Domyślnie

    W moim przypadku musiałem zrezygnować z lodówki sbs bo zwyczajnie nie mam na nią miejsca - mała kuchnia nie daje mi możliwości... wybór padł na klasyczną lodówkę firmy lg - http://www.niezawodnelodowki.pl/prod...g-gbf530nsqpb/
    Mimo że nie jest to sbs to posiada dystrybutor na wodę oraz wszystkie funkcje większych modeli jak: no frost, szybkie mrożenie, jakiś system cyrkulacji a w dodatku ma klasę A z dwoma plusami. Jedyną rzeczą jaka mnie zastanawia, to wokresie letnim niemal cały czas chodził kompresor ale to pewnie zasługa wyższych temperatur.
    Sprawdź niezawodne lodówko zamrażarki firmy LG

  10. #10
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Luxum
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-703
    Posty
    579
    Luxum - Wyposażenie nowoczesnych łazienek Nowoczesne wyposażenie łazienek i wnętrz według indywidualnego projektu. W DOWOLNYCH ROZMIARACH, FORMACH I KOLORACH : Umywalki Wanny Brodziki Meble łazienkowe Beton architektoniczny www.luxum.pl Cała Polska

    Domyślnie

    Nie produkuje się już lodówek bezawaryjnych. Najczęstsza przyczyną jest rozszczelnienie układu. Kiedyś były miedziane, teraz najczęściej aluminiowe. Z doświadczenia wynika, że z nowoczesnych lodówek, w porównaniu cena - jakość, można polecić Samsung.

  11. #11
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar BorÓwki14
    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    małopolska
    Posty
    97
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    30

    Domyślnie

    Cytat Napisał Luxum Zobacz post
    Z doświadczenia wynika, że z nowoczesnych lodówek, w porównaniu cena - jakość, można polecić Samsung.
    Jak najbardziej. Ja mam samsunga noFrost, jestem zadowolona. Łatwa do umycia, nie trzeba rozmrazac . I w porównaniu do Mińska którego wyrzucilismy widać różnicę na rachunku

  12. #12
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    AlinaK

    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    Marki
    Kod pocztowy
    05-112
    Posty
    5

    Domyślnie

    Właśnie - nofrost to jest to! Lodówki jeszcze szukam. Na razie mam starą elektrolux.
    Zależy mi na dużym zamrażalniku, opcji nofrost, komorze 0*stopni. Mąż oczywiście chciałby otwieraną side-by-side i z kostkarką do lodu itd. Ale nie wiem, czy jest to aż tak potrzebne. Wolę na razie inwestować w ściany i instalacje (wentylacje i ogrzewanie). Super sprzęt zawsze można dokupić.

  13. #13
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar emilus18
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    1.177
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    232

    Domyślnie

    To ja może powiem tak. Od 2 lat użytkuję LG side by side ale bez kostkarki i barku - i cieszę się że na taką opcję się zdecydowałam. Dla 2+2 jest idealna (zaraz 2+3 ) Lodówka z systemem no frost oczywiście. W zamrażalniku masa miejsca a w chłodziarce jeszcze więcej. Lodu używam w sumie tylko latem i dlatego zwykłe woreczki do lodu wystarczą. Kostkarka zajmuje prawie całą półeczkę w zamrażarce niestety.

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał emilus18 Zobacz post
    Lodu używam w sumie tylko latem i dlatego zwykłe woreczki do lodu wystarczą. Kostkarka zajmuje prawie całą półeczkę w zamrażarce niestety.
    Dodam tylko z praktyki, a używam SbS ok 2 lata, że kostkarka to jest coś co na pewno będzie w każdej mojej następnej lodówce. Owszem można w woreczkach przygotować kilka kostek... natomiast jakbyś chciała mieć ich więcej np. latem to zajmą tyle miejsca co sama kostkarka. Latem, jak jeszcze przyjdą znajomi, czy jest imprezka lodu idą tony. Żadne woreczki nie dadzą rady A w zamrażalce co dzisiaj się trzyma? Kilka lodów, paczkę frytek, paczkę warzyw i to chyba wszystko. (No chyba, że ktoś świniaka lubi ubić, ale to wtedy na pewno do SbSa go i tak nie włoży) U mnie mimo kostkarki i 2+2, miejsca nie brakuje. Kostkarkę mimo wszystko polecam. barek można odpuścić bo to bajer ale miejsca nie zabiera w sumie.
    SMAKOR
    Nie myślałem, że budowa domu to takie wyzwanie...

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał Smakor Zobacz post
    Dodam tylko z praktyki, a używam SbS ok 2 lata, że kostkarka to jest coś co na pewno będzie w każdej mojej następnej lodówce. Owszem można w woreczkach przygotować kilka kostek... natomiast jakbyś chciała mieć ich więcej np. latem to zajmą tyle miejsca co sama kostkarka. Latem, jak jeszcze przyjdą znajomi, czy jest imprezka lodu idą tony. Żadne woreczki nie dadzą rady A w zamrażalce co dzisiaj się trzyma? Kilka lodów, paczkę frytek, paczkę warzyw i to chyba wszystko. (No chyba, że ktoś świniaka lubi ubić, ale to wtedy na pewno do SbSa go i tak nie włoży) U mnie mimo kostkarki i 2+2, miejsca nie brakuje. Kostkarkę mimo wszystko polecam. barek można odpuścić bo to bajer ale miejsca nie zabiera w sumie.
    No widzisz, a mnie kostkarka do szczęścia nie jest potrzebna, natomiast zamrażarka bardzo. Zamierzam kupić sporą lodówkę bez zamrażalnika i osobno dużą zamrażarkę szufladową. Wszystko zależy od potrzeb. Na pewno mieszkając poza miastem skorzystam na takim rozwiązaniu. Kostki lodu można sobie zamrozić w woreczkach i przesypać do pudełka po lodach

  16. #16
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Cytat Napisał Luxum Zobacz post
    Nie produkuje się już lodówek bezawaryjnych. Najczęstsza przyczyną jest rozszczelnienie układu. Kiedyś były miedziane, teraz najczęściej aluminiowe. Z doświadczenia wynika, że z nowoczesnych lodówek, w porównaniu cena - jakość, można polecić Samsung.
    Właśnie dlatego zdecydowaliśmy się na zakup Samsunga sbs.
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  17. #17

    Domyślnie

    ja polecam tą:
    http://4msklep.pl/Chlodziarko-zamraz...5mm-A-,p,53066
    i jestem bardzo zadowolona
    mrożę lody, owoce świeże, kostki lodu szybko i efektywnie
    kostkarki nie używam bo nie potrzebuję, więc to nie było najważniejsze przy wyborze

  18. #18
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    banialuka43

    Zarejestrowany
    Oct 2015
    Skąd
    Konin
    Kod pocztowy
    62-510
    Posty
    6

    Domyślnie

    My mamy niewielka lodówkę Electroluxa, jesteśmy zadowoleni. Klasa A+

  19. #19
    Banned
    marianna1

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-093
    Posty
    4

    Domyślnie

    My mamy dość sporą rodzinę bo jestem ja , mąż , dwojka dzieci i jeszcze moi rodzice.Wcześniej mieliśmy zwykła, niewielką lodówkę i powiem Wam,że było dość ciasno. Tak więc zdecydowaliśmy się na lodówkę marki Samsung. Side by Side i jestem obecnie o wiele bardziej zadowolona bo jest bardzo pojemna. Wszystko się w niej mieści i ma wiele bajerów takich jak barek czy też kostkarka do lodu ( na wakacjach super sprawa ! ).

    Dodam ,że kupowałam w sklepie rtv Euro agd i właśnie tam proponuję zacząć poszukiwania bo z wszystkich sklepów do jakich zaglądałam mieli najlepsze ceny i jest tam możliwość kupna sprzętu na raty.

  20. #20
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Szkoda tylko, że w/w sklep nie przyjmuje zwrotów. Miałem problem ze zwrotem pochłaniacza tydzień po jego zakupie. Zmuszony zostałem do wymiany na inny towar, w końcu padło na mikser...
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony