dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    zygmuntt

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    1

    Domyślnie Aeris + ggwc od rekuperatory.pl - ratunku!!

    Kupiłem rekuperator AERIS550+glikolowy GWC ComfoFond-L od rekuperatory.pl.

    Oni mają na stronie taki piękny wykresik, jakie temperatury powietrza na we- wy- na czerpni, wyrzutni... och i ach..

    Ale to, co mi zainstalowali, jest czarną skrzynką. Mam prymitywny sterownik, na którym mam do ustawienia TYLKO temp. komfortową zero info o wydajności itd..

    No ni cholery nie mam jak sprawdzić, czy to w ogóle działa? Czy glikol robi coś z powietrzem czerpanym. Po prostu blackbox.

    A pani z rekuperatorów mówi, że tak ma być, na stronie to pisali im ekstra informatycy coś i nie mogę od nich nawet DOKUPIĆ jakiegoś sterownika, który da mi jakąś kontrolę nad systemem.

    Wydałem górę pieniędzy i ciemność widzę. A teraz piec mi żre gaz i nawet nie wiem, czy coś nie tak z tymi temperaturami powietrza.

    Może ktoś ma jakąś radę...

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar gentoonx
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Warszawa ale uciekam na wieś
    Posty
    4.061

    Domyślnie

    Cytat Napisał zygmuntt Zobacz post
    ...
    Oni mają na stronie taki piękny wykresik, jakie temperatury powietrza na we- wy- na czerpni, wyrzutni... och i ach..
    ...
    Trza było tu zajrzeć wcześniej, byśmy ci parę złotych uratowali, a tak to tylko dupa psa ładnie utkana
    Ten tam wykresik to nieźle zmanipulowana ściemka, ale co tam ...
    Cytat Napisał zygmuntt Zobacz post
    ...A teraz piec mi żre gaz i nawet nie wiem, czy coś nie tak z tymi temperaturami powietrza.
    ....
    a co ma piernik do wiatraka?

    wiesz grzebać za bardzo w tym sam nie możesz bo stracisz gwarancję
    r.pl to taka ściema - już kilku, kilkunastu, kilkudziesięciu się nacięło
    GGWC steruje centrala wentylacyjna

    nie zakupiłeś u nich żadnego sterownika na ścianę?
    Ostatnio edytowane przez gentoonx ; 26-01-2014 o 00:26

  3. #3
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    lesz

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    poznan
    Posty
    363
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Na dworze zimno, nawet bardzo. W domu z nawiewu leci cieple powietrze? Jak tak to juz dobrze
    Jak chcesz wiedziec na ile sprawnie dziala, zainwestuj z 30-40 zl w 2 termometry cyfrowe takie jak na alledrogo mozna do
    Auta kupic. Wsadz ich czujki gdzie trzeba, by miec odczyc przed i po reku, poodbnie z tym wymiennikiem. ggwc sprawdzisz tez wylaczajac pompe na 1-2 doby tylko byle bylo dobre stezenie glikolu, bo przy tych -20, szkoda by od lodu sie rozsadzila nagrzewnica.

    P.s. Kupiles nagrzewnice, filtr, troche rurki, pompe oraz 2-3 zawory, sterownik akwariowy i manometr za pewnie kilka tys. :/ taki zestaw do zlozenia przez hydraulika to pewnie 1500-2000 z robocizna. Moze nie w ladnie psujacej skrzynce, ale zdecydowanie taniej. Teraz mowi sie trudno, niech tylko dobrze dziala.
    Ostatnio edytowane przez lesz ; 26-01-2014 o 02:20
    Nie mam polskich znakow, przepraszam, ale pisze bez ogonkow

  4. #4

    Domyślnie

    Dostałem ofertę z tej samej firmy na instalację rekuperatora Aeris wraz z GGWC + kanały ze Spiro, jakieś tam darmowe filtry wielorazowe. Cena spora, ale w zamian obiecane pełne wsparcie i pełna regulacja po instalacji. Podpisałem wstępną umowę bo myślałem że na wentylacji mechanicznej nie warto oszczędzać. Zaczynam mieć powoli wątpliwości. Budowa ma ruszyć lada moment, umówiony jestem na kontakt z firmą od reku. na etapie stropów. Jak na razie nie udało mi się uzyskać odpowiedzi od działu technicznego odnośnie instalacji GGWC w gruncie, chciałem określić jego orientacyjną wydajność i opłacalność. Zrobiłem badanie geotechniczne gruntu które im przesłałem - niestety nie uzyskałem odpowiedzi. Co radzicie ?

  5. #5
    Banned
    Tomasz Brzęczkowski

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-716
    Posty
    12.238

    Domyślnie

    Nie ma ekonomicznego uzasadnienia dla gwc obecnie - musiałoby kosztować do 2000 zł - jak duży dom?

  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar gentoonx
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Warszawa ale uciekam na wieś
    Posty
    4.061

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dziekanows Zobacz post
    ...obiecane pełne wsparcie i pełna regulacja po instalacji. ....

    Jak na razie nie udało mi się uzyskać odpowiedzi od działu technicznego odnośnie instalacji GGWC w gruncie, chciałem określić jego orientacyjną wydajność i opłacalność. Zrobiłem badanie geotechniczne gruntu które im przesłałem - niestety nie uzyskałem odpowiedzi. Co radzicie ?
    Teraz już widzisz gdzie popełniłeś błąd

    "po instalacji" - czyli nie teraz .... ale ostrzegam - po instalacji będzie to samo

    a było tyle razy

    trochę przykro się czyta takie posty

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomasz Brzęczkowski Zobacz post
    Nie ma ekonomicznego uzasadnienia dla gwc obecnie - musiałoby kosztować do 2000 zł - jak duży dom?
    190m2
    ggwc miał za zadanie zimą na tyle ogrzewać powietrze nawiewane by nie było konieczności ogrzewania wstępnego elektryczną grzałką, natomiast latem miał zbić te 2,3 stopnie temperatury dodatkowo do reku. Pal licho tą grzałkę zimą ale na lato chciałbym mieć możliwość obniżenia temperatury powietrza nawiewanego, może zamiast ggwc zastosować moduł klimatyzacyjny Artic od Aerisa ?

    Cytat Napisał gentoonx Zobacz post
    Teraz już widzisz gdzie popełniłeś błąd

    "po instalacji" - czyli nie teraz .... ale ostrzegam - po instalacji będzie to samo

    a było tyle razy

    trochę przykro się czyta takie posty
    Zawsze mogę rozwiązać umowę muszę tylko wiedzieć co zastosować wzamian, poczytam archiwum i mam nadzieję że znajdę odpowiedź.

  8. #8
    Banned
    Tomasz Brzęczkowski

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-716
    Posty
    12.238

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dziekanows Zobacz post
    190m2
    ggwc miał za zadanie zimą na tyle ogrzewać powietrze nawiewane by nie było konieczności ogrzewania wstępnego elektryczną grzałką, natomiast latem miał zbić te 2,3 stopnie temperatury dodatkowo do reku. Pal licho tą grzałkę zimą ale na lato chciałbym mieć możliwość obniżenia temperatury powietrza nawiewanego, może zamiast ggwc zastosować moduł klimatyzacyjny Artic od Aerisa ?



    Zawsze mogę rozwiązać umowę muszę tylko wiedzieć co zastosować wzamian, poczytam archiwum i mam nadzieję że znajdę odpowiedź.
    Tej zimy grzałka nie załączyła się ani razu! A przy srogiej zimie jak zużyje za 5 zł prądu - co i tak "wejdzie" do domu - to co się stanie!
    Latem i tak nie ochłodzi, bo daje niewiele i wszędzie!!! a nie tylko tam gdzie chłód się przyda! Pompa ciepła z kanałówką - jest w cenie GWC - latem faktycznie schłodzi a zimą jeszcze ogrzeje
    Nie robi się domowej wentylacji na kanałach spiro - patrz strony producenta
    Bardzo dobra centrala i kanały PE zalecane przez Zehndera - to koszt 10000zł netto
    Bardzo dobra kanałówka - 7000zł netto.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony