dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 5 z 7
Pokaż wyniki od 81 do 100 z 131
  1. #81
    Banned
    ngreen

    Zarejestrowany
    Apr 2018
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-028
    Posty
    147

    Domyślnie

    Polecam ekspres do kawy mk cafe barista 8300. Ekspres niewielki ale daje radę jeśli chodzi o robienie kawy czarnej, Początkowo zastanawiałem się nad innym z wyższej pólki cenowej, ale potem doszedłem do wniosku, ze skoro zwykle piję i tak samo espresso to nie wiem czy sens wydawać tyle kasy na inny. Użytkuję od dobrych 8 miesięcy tak wiec mogłem juz wyrobić sobie opinię i jak na razie jestem z niego bardzo zadowolony. Jest niewielki, obsługa prosta, sam woła jak trzeba odkamienić czy przeczyścić. No i kawa. Bardzo aromatyczna. Chociaż dużo tutaj zależy również od jakości samej kawy. Polecam szczególnie świezo palona kawę arabica.

  2. #82
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.774

    Domyślnie

    Podstawa w wyborze to płukanie po zaparzaniu kawy oraz wyjmowany do mycia blok zaparzania kawy.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  3. #83
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maciuspala

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Brzesko
    Kod pocztowy
    32-800
    Posty
    1.368
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Podstawa w wyborze to płukanie po zaparzaniu kawy oraz wyjmowany do mycia blok zaparzania kawy.
    Czyli rozumiem iż Jura nie potrafi robić dobrej kawy bo tam blok nie jest wyjmowany?
    Dom wg projektu Dom w Kansas, OZC by Asolt 3,6 kW, powierzchnia użytkowa 120 m2, po podłogach 140 m2, ściany silikat 18 cm +25 cm 0,031 grafit, podłoga 20 cm 0,031 grafit, strop lane skosy ocieplone 20 cm styropianu grafit+ 15 cm Toprock 0,035,okna Vetrex V82 na szczelny montażu, podlogówka 17x2 Frankische, na dachu 7,2 kWs PV, pompa ciepla Samsung 6kW, wentylacja mechaniczna oparta na Thessla Green

  4. #84
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.774

    Domyślnie

    Pewnie każdy robi dobrą kawę.
    Dużo zależy od ziarenek a nie od modelu ekspresu.
    Wyjmowany do mycia blok służy łatwemu myciu bez użycia środków (tabletek) czyszczących.
    Daje to oszczędność czasu, pieniędzy i środowiska.

    Nie wiem jaki typ bloku posiada Jura.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  5. #85
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar alek16
    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Lubusz
    Posty
    104

    Domyślnie

    W moim saeco(xelsis) blok wyciąga się do mycia po zaparzeniu około 500 filizanek kawy,płucze się pod bieżącą raz na tydzień.Mycie po bieżącą wodą(+detergent) wiąże się ze smarowniem elementów ruchomych bloku zaparzacza.Pod bieżącą wodą nie da się umyć z tłuszczu sitka bloku bez rozkręcania.Więc nie ma tak lekko i ekologicznie,ekspres sam liczy i domaga się czyszczenia bloku po określonej liczbie zaparzonych kawek...Tabletki czyszczące dwufazowe,czyszczą i konserwują układ,a to już jest naprawdę ważna rzecz.Ekspresy liczą cykle mycia,odwapniania,resetowania filtra...Serwis w razie naprawy wie jak była traktowana maszynka do kawy.
    Ci co uczą innych nic nie umieją,Ci co umieją...robią.

  6. #86

    Domyślnie

    A ja tam polecam kolbę. Od lilku lat mam Ascaso i nie zamieniłbym na nic innego... no chyba że wyższy lepszy model

  7. #87
    ELITA FORUM (min. 1000)
    tkaczor123

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Tarnów
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    1.253

    Domyślnie

    Też posiadam kolbowy i kawa smakuje wyśmienicie.
    Pijam też w pracy z rożnych wysokich modeli i kawa smakuje "prawie tak samo"
    Od kwietnia raz go okamieniałem
    Dziennie 3 kawki.

  8. #88
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Teska
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Skąd
    Berlin
    Posty
    22.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    561

    Domyślnie

    Ja mam Jurę J6 - Piano White polecam bardzo!!!

  9. #89
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Anita Godlewska

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-611
    Posty
    1

    Domyślnie

    Ekspresy, które posiadają wyciągane bloki zaparzacza należy myć pod bieżącą wodą min. 1 w tygodniu. Do tego system kawowy powinniśmy czyścić specjalną tabletką (co 200 kaw, chyba, że w instrukcji podają inaczej), ponieważ ma on na celu odtłuszczenie całego sytemu kawowego. W ekspresach bloku nie wyciągamy. Tam konstrukcja bloku jest zupełnie inna. Bardzo ważną sprawą w przypadku jest stosowanie wyłącznie oryginalnych tabletek czyszczących, są one dwufazowe, (czyszczą i konserwują) i faktycznie dają radę w utrzymaniu bloku i całego systemu w czystości.
    Ostatnio edytowane przez Tomaszs131 ; 03-11-2019 o 17:30 Powód: Lokowanie produktu.

  10. #90
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.355

    Domyślnie

    Najtańszy przelewowy z dużym baniakiem ab napażyć na ząły dzień w taniej taryfie i najtańsza ziarnista z alegro.

    Same zyski:
    -pozyskany za darmo
    -fusy idą na koompost
    -prosty sterownik odpala go w taniej taryfie
    - największa oszczędność żona przesiadła się z kawy rozpuszczalnej na ta z ekspresu.

    No jeden minus trzeba filtry kupować ale sumaryczny zysk roczny do poprzedniego stylu picia kawy około 100zł/rok
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  11. #91
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    grv

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Mała Nieszawka
    Kod pocztowy
    87-103
    Posty
    417

    Domyślnie

    @kulibob na każdym kroku zaskakuje mnie swoją oszczędnością
    Projekt TK44 piętrowy, 153m2 pow. użytk., pow. netto 182 m2; ściany Porotherm, Polstyr 15cm 0,38; podłoga EPS100 17cm 0,38; strych Isover 0,41 30cm; dachówka Roben; kocioł Buderus GB072 14kW + RC300 + pogodówka + termostaty Salus + głowice Salus, Galmet 140l.

  12. #92

    Domyślnie

    Ja uwielbiam automatyczne ekspresy do kawy, cenię je sobie za świeżość kawy, niską cenę za filiżankę i łatwe sterowanie. Polecam poczytać o nich tutaj.

  13. #93
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Mervin
    Zarejestrowany
    Jun 2019
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    80-600
    Posty
    11

    Domyślnie

    Sugeruj się opiniami w internecie. Jak tak robię i zawsze kupuję dobry produkt.
    Zawsze była tylko ona. Cisza. Tylko to znałam. Bądź cicho. Udawaj, że nic się nie stało, że wszystko w porządku. I patrz, wszystko pięknie się układa.

  14. #94

    Domyślnie

    W dzisiejszych czasach ekspresy ciśnieniowe do kawy nie są już tylko na wyposażeniu restauracji oraz kawiarnii. Dzięki dużej dostępności, rośnie ich popularność także w gospodarstwach domowych. Większe sklepy oferują dużą różnorodność nie tylko w kategoriach wyglądu ale przede wszystkim sposobem przygotowania kawy. Ludzie mają różne preferencje, dla jednych najważniejsze będzie wypicie rano dawki kofeiny, natomiast dla innych ważny będzie subtelny smak z wysokiej jakości ziaren. Odpowiedzmy sobie na pytanie jaka funkcjonalność zaważy o zakupie danego urządzenia. W zależności od ilości przygotowywanych kaw to dla jednej/dwóch osób sprawdzi się znakomicie ekspres kolbowy, ewentualnie kapsułowy. Jeśli mamy większe zapotrzebowanie to nie obędzie się bez modelu automatycznego. Najlepiej będzie porównać ceny najpopularniejszych modeli na przykładzie co ułatwi ostateczną decyzję. Warto myślec o takim zakupie jako inwestycji długoterminowej, wysoka jakość urządzenia powinna być priorytetem.
    Ostatnio edytowane przez Greengaz ; 17-07-2020 o 19:00

  15. #95
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    JacekK.29

    Zarejestrowany
    Jul 2020
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    22-234
    Posty
    4

    Domyślnie

    Najlepiej smakuje kawa z ciśnieniowego ekspresu. Rancillo świetna firma, profeska. W najlepszych włoskich kawiarniach mają maszyny do kawy właśnie tej firmy

  16. #96
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.568
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał JacekK.29 Zobacz post
    Najlepiej smakuje kawa z ciśnieniowego ekspresu. Rancillo świetna firma, profeska. W najlepszych włoskich kawiarniach mają maszyny do kawy właśnie tej firmy
    Firma, jakich wiele... A we włoskich kawiarniach mają sprzęt wielu firm...
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  17. #97
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.355

    Domyślnie

    Najlepszy zwykły przelewowy podłączony do programatora czasowego i w taniej taryfie zrobi cały baniak kawy.
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  18. #98
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.568
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    "kawy", nie kawy...

  19. #99
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.355

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    "kawy", nie kawy...
    Moja przestała pić rozpuszczalną i zaczęła pić z ekspresu parzonego w taniej taryfie już się opłaca
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  20. #100
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.568
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Kawy nie pije się po to, by się "opłacało"

Strona 5 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony