dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 7
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 131
  1. #1
    Senior Member FORUMOWICZ WIELKI SERCEMADMINISTRATOR FORUM Avatar Redakcja
    Zarejestrowany
    May 2001
    Posty
    4.682

    Domyślnie Jaki ekspres do kawy kupić? Wasze opinie

    Drodzy Forumowicze, podzielcie się swoim doświadczeniem - jaki ekspres do kawy kupić?

    Jakie są Wasze doświadczenia i opinie?

  2. #2

    Domyślnie

    moim zdaniem wszystko zależy od oczekiwań, oczywiście w przełożeniu na cenę chociaż w przypadku ekspresów to jest jednak wydatek długoterminowy więc lepiej chyba kupić bardziej "wypasiony" ekspres sam wiem jaka to jest wygoda jak latte można zrobić naciskając słownie 2 przyciski (wybór mocy, a później rodzaju kawy) tak jak mam w swoim saeco. ważne są też opcje typu młynek ceramiczny, automatyczne czyszczenie, zapamiętywanie ustawień etc - niby może się wydawać że to detale, ale jednak przekładają się na bezproblemową obsługę.

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar firewall
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    4.749

    Domyślnie

    Ja uważam że najlepszym jest Nespresso. A to dlatego że chętnie się reklamują, więc Murator będzie mógł go chwalić i będzie miał dzięki temu lepszy wynik finansowy. Jak napiszę że La Pavoni Stradivari to i tak nie będzie z tego pożytku

  4. #4
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Urszula30

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-792
    Posty
    26

    Domyślnie

    Ja radzę dopytać o czyszczenie, żeby był łatwy do utrzymania w czystości.

  5. #5
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    mariolak

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Jelenia Góra
    Kod pocztowy
    58-570
    Posty
    1

    Domyślnie

    Niestety dałam się namówić koleżance na ekspres Tchibo. I teraz pewnie 2-3 lata będę z nimi związana.
    Najgorsza firma jeżeli chodzi o wysyłki, zwroty, obsługę z jaką miałam do czynienia.
    To jest mój wpis sprzed 2 tyg.
    Rewelacyjna firma Tchibo - poziom mojej adrenaliny i wk...wu przekroczył dopuszczalne granice.
    Zamówiłam extra ekspres do kawy, kapsułki, jakieś rzeczy do auta i dla piesków.
    Dostałam dzisiaj przesyłkę. Było w niej wszystko oprócz ekspresu, zamiast którego otrzymałam przyrząd gimnastyczny do robienia brzuszków.
    1,5 godz. na telefonie a efekt - zero.
    Mam zapakować sobie ten przyrząd, wypełnić multum druków, podać nr mojego konta i wysłać to do Tchibo. Mam zeskanować potwierdzenie nadania, złożyc reklamację na stronie i chyba podac nr buta jeszcze.
    Oczywiście mam to wysłać na swój koszt a oni mi przeleja kiedyś kasę na konto.
    Mam też sobie zamówić jeszcze raz ten ekspres i zapłacić na nowo wszystko.
    Nigdy więcej kontaktów z firmą Chibo.
    Korespondencja i pertraktacje chwilę trwały.
    W końcu oni mi zamówili i wysłali jeszcze raz ten ekspres na tych samych warunkach i nie musiałam ponosić kosztów wysyłki ale musiałam zapłacić jeszcze raz za ekspres.
    Przyrząd miałam odesłać po czym miałam dostać zwrot pieniędzy za niego.
    Multum czasu straconego, pokowanie, opisywanie, jeżdżenie na pocztę, koszty moich telefonów - no trudno.
    No i wczoraj na poprawę humoru
    https://www.facebook.com/mariola.kosciuczyk
    Firmy Tchibo ciąg dalszy a poziom mojej adrenaliny totalny.
    Odesłałam przyrząd gimnastyczny. Otrzymałam ekspres za który ponownie zapłaciłam 242 zł. I właśnie dostałam meila z Tchibo, że oni zwrócą mi ale 79,95 zł bo tyle kosztuje ten przyrząd gimnastyczny. Nieważne, że ja zapłaciłam za ekspres za pierwszym razem bo przyrząd to była ich pomyłka.
    Oni ewentualnie mogą powiedzieć przepraszam i to by było na tyle.

  6. #6

    Domyślnie

    Polecam ekspres Jura albo Miele.

  7. #7

    Domyślnie

    dostaliśmy w prezencie zespresso, nie podoba mi się, kapsułki strasznie drogie, a sprzęt się od razu zepsuł, w końcu kupiliśmy sobie kenwooda kmix, był dosyć tani ok. 600 zł, a kawa z niego jest świetna, ładnie wygląda , polecam

  8. #8
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    spidi12

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Olsztyn
    Kod pocztowy
    10-030
    Posty
    1

    Domyślnie Jaki ekspres do kawy kupić?

    Jedna z ważniejszych kwestii to budżet jakim dysponujesz ;p Rynek ekspresów jest bardzo bogaty podobnie jak ich ceny , z własnego doświadczenia mogę polecić firmę DE LONGHI Używam ekspresu http://kw.pl/Ekspres_DE_LONGHI_Nespr...em5263147.html i jestem zadowolony, a poranna kawa zawsze smakuje bardzo dobrze ;d

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.081
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał spidi12 Zobacz post
    Jedna z ważniejszych kwestii to budżet jakim dysponujesz ;p Rynek ekspresów jest bardzo bogaty podobnie jak ich ceny , z własnego doświadczenia mogę polecić firmę DE LONGHI Używam ekspresu http://kw.pl/Ekspres_DE_LONGHI_Nespr...em5263147.html i jestem zadowolony, a poranna kawa zawsze smakuje bardzo dobrze ;d
    I tylko po to się zalogowałeś by puścic tu żałosny SPAM? Gdy dystrybutora nie stać na porządnyą reklamę to znaczy, ze sprzedaje tylko drogi chłam i koszty reklamacji zjadają mu budżet.

  10. #10

    Smile Jaki ekspres: Aulika Focus, Nivona 757/767? inny?

    Ekspres ma robić kawę z ziarnistej i z mielonej + spieniać mleko.
    Ma też robić dużą smaczną pianę do Late Machiato albo Cappucino.

    Do małego biura max 20 kaw dziennie.
    Ma być łatwe mycie.
    Budżet max 2600-2700 zł netto.

    Aulika Focus, Nivona 757, Nivona 767 czy jeszcze coś innego?
    Czy coś tańszego?

    Co proponujecie?

  11. #11
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar firewall
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    4.749

    Domyślnie

    Stefan Muszka,Fajnie że specjalnie zalogowałeś się na forum budowlanym aby zareklamować sklep internetowy sprzedający ekspresy.
    Aż tak źle z twoją firmą, ze dajesz tak żałosną reklamę?

  12. #12

    Domyślnie

    A co myślicie o ekspresach Saeco? Bo słyszałam różne opinie, zarówno bardzo pochlebne jak i bardzo negatywne. Ktoś miał z tą marką do czynienia? Wybieram ekspres do firmy, więc chcę, żeby był porządny i wydajny – będzie robił dziennie pewnie ze 30 kaw. Najlepiej z funkcją spieniania mleka itd.

  13. #13

    Domyślnie

    Ja mam ekspres tej marki – dokładnie Saeco Aulika i dobrze się sprawdza w biurze, nie trzeba często wymieniać fusów, dolewać wody, bo ma duże zbiorniki. No i robi też mleczne kawy. Jest prosty w obsłudze i na pewno każdy sobie poradzi, bo wystarczy nacisnąć przycisk. Kupiłem go w sklepie Flint, ceny raczej standardowe.

  14. #14

    Domyślnie

    U nas Siemens eq7. Bardzo intuicyjny

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.579
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał gosia_t Zobacz post
    A co myślicie o ekspresach Saeco? Bo słyszałam różne opinie, zarówno bardzo pochlebne jak i bardzo negatywne. Ktoś miał z tą marką do czynienia? Wybieram ekspres do firmy, więc chcę, żeby był porządny i wydajny – będzie robił dziennie pewnie ze 30 kaw. Najlepiej z funkcją spieniania mleka itd.
    Jesli do firmy, to raczej Jura. Jest nie do zajechania.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  16. #16

    Domyślnie

    A ja jestem już chyba związana emocjonalnie z wyjątkowo prostym i tanim Saeco. Każdy zachwala naszą kawę i zawsze muszę tłumaczyć, że nie mamy super ekspresu tylko bardzo dobrą kawę. Moje rozwiązanie jest tanie i fakt, nie mamy młynka. Ale kawę trzymam dobrze zamkniętą w lodówce i zachowuje ona ładnie aromat.

  17. #17
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Ja uzywam DeLonghi z mlynkiem, wolnostajacy, jest spox. Saeco mialem w firmie - przy takim bardziej przemyslowym piciu kawy - dawal rade
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  18. #18

    Domyślnie

    Cześć,

    ja aktualnie korzystam z ekspresu przelewowego ale próbowałem kawę z profesjonalnego ciśnieniowego ekspresu z młynkiem,
    różnica kolosalna, teraz już nie mogę strawić innej,
    szukałem trochę w necie i trafiłem na ofertę ekspresów Saeco,
    czytałem bardzo różne opinie na temat tej marki ale chyba na ten najtańszy będę starał się uzbierać
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 20-02-2015 o 13:58 Powód: reklama

  19. #19
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    jurek czarny

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Sochaczew
    Kod pocztowy
    05-806
    Posty
    1

    Domyślnie

    jak ekspresy to tylko kolbowe, ciśnieniowe takich marek jak Bezzera, Rocket czy Rancilio najlepiej z zastosowaną grupą E61, wyposażonych w pompę, miedziany bojler i najlepiej HX jeśli lubimy kawy mleczne. Z innych, mam tu na myśli automaty saeco czy deloghi (do tej pory korzystałem z automatu tej pierwszej firmy) możemy uzyskać co najwyżej "pseudoespresso". Fakt że za 1000 pln nie kupimy takiego ekspresu (chociaż za dwa już tak ) ale jeśli ktoś chce w domu pić espresso jak we włoskiej kawiarni musi się liczyć z większym wydatkiem. Ja korzystam aktualnie z modelu Rocket V3 PID który jest po prostu rewelacyjny a takie espresso z cremą piłem wcześniej tylko we włoszech lub portugali! Przed zakupem przejrzałem chyba wszystkie strony sklepów internetowych i generalnie ci którzy prowadzą coffeesite.pl mają chyba najlepsze ceny w kraju, no i przede wszystkim mają ekspresy co w przypadku innych sklepów nie jest takie oczywiste

  20. #20
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Już ten czas się pewnie nie wróci, ale miałem kuchnię kaflową .. bo był ekspres dopiero ..
    woda w kociołku cały czas wrzątek, zrobienie kawy trwało mniej niż 5s
    człowiek zmęczony po robocie przy drenażu, mógł się napić
    naprawdę expresem kawy

Strona 1 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony