dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 7
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 131
  1. #21
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    robert_szcz-n

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Szczecin
    Kod pocztowy
    71-520
    Posty
    2

    Domyślnie

    Wszystkie te kapsułkowce to jedna wielka lipa ...

  2. #22
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.568
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Kapsułki to taki kawowy fast-food...
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  3. #23
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar joliska
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    5.381

    Domyślnie

    Kupiłam taki ekspres kapsułkowy do pracy - super sprawa, o ile kupuje się 100% kawę, a nie twory kawopodobne (z mlekiem od razu np.)

  4. #24
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    bonsay

    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Skąd
    SUwałki
    Kod pocztowy
    16-400
    Posty
    421

    Domyślnie

    Jak dla mnie, to ekspress tylko z młynkiem ceramicznym, aby pić świeżo mieloną kawę, a nie chemię w kapsułce..

    Ja interesowałam się De Longhi albo Saeco

  5. #25

    Domyślnie

    Jak automat to szwajcarska Jura. Tylko trzeba położyć od 3 tys. w górę. Jak za zegarek ale warto.

  6. #26

    Domyślnie

    Nivona była reklamowana jako prawie Jura ale po rozebraniu widać braki. Proponuję dozbierać do Jury. Czasem da się kupić nowy ale poprzedni model w tej cenie. Wytrzyma 20 lat.

  7. #27
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Potwierdzam jura to dobry wybór. Miałem kiedyś seaco i dobrze się trzymał ale niestety te nowe lepiej omijać dalekim łukiem.
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  8. #28
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Luxum
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-703
    Posty
    579
    Luxum - Wyposażenie nowoczesnych łazienek Nowoczesne wyposażenie łazienek i wnętrz według indywidualnego projektu. W DOWOLNYCH ROZMIARACH, FORMACH I KOLORACH : Umywalki Wanny Brodziki Meble łazienkowe Beton architektoniczny www.luxum.pl Cała Polska

    Domyślnie

    W naszym biurze i na produkcji pracują ekspresy Nivona . Do tej pory najmniej awaryjny sprzęt. Pierwsza awaria ( niegroźna ) dopiero po ponad 6000 kaw, według licznika. Jeżeli używa się ekspresu często, warto kupić dodatkową gwarancję.

  9. #29

    Domyślnie

    Ja wybrałem taki ekspres do kawy Saeco HD 8423 Poemia Red,
    tu są przydatne informacje http://www.strefa-kobiet.pl/artykul/...wy-jaki-wybrac, może pomogą Wam wybrać ten najlepszy.

  10. #30

    Domyślnie

    Potwierdzam wcześniejsze opinie - Jura! Spienione mleko jest idealne. Sprzęt bardzo wytrzymały. U małża w pracy był DeLonghi - częste awarie. Wymienili na Jurę. Wszyscy zadowoleni. Jak nie latte, to capuccino lub mała czarna.

  11. #31

    Domyślnie

    Kiedys pracowalam w kawiarni wiec wiem co sie tak na prawde liczy. Oczywiscie wiadome ze nie kazdego stas na taki ekspress, czesto nawet kawiarnia nie ma takich finduszy. Ale po pierwsze wybor kawy jest istotny i ma boga ludzie kupijcie ekspressy z mlynkiem kawowym, gdzie wrzucasz kawe mieli sie i nakladasz na lyzke badz sama sie odmierza. Te inne to jakis gow...a czyli kapsulkowe. Jaka tam kawa czy nie kawa jest to nikt nie wie.
    W pracy kapsulkowy byl do bani. Po pewnym czasie jak sie go uzywalo zaczal smierdziec.
    Kolejny z mlynkiem Bardziej sie sprawdzil, choc przede wszystkim wiele tez zalezy od konserwacji. Ale ja wiem ze moge polecic w ciemno ekspress z lyzka badz z lyzka wbudowana w srodku urzadzenia.
    I nie ukrywajmy ze chcac miec porzadny ekspress trzeba troche wydac. Za 250 zl nie kupisz eksperessu!
    Juz lepiej wydac 50 zl na kafeterke.

  12. #32
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar AniaS79
    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    1.617

    Domyślnie

    Mam od pół roku DeLonghi Eletta ECAM 45.760 W.
    Najistotniejsze dla nas były:
    - funkcja mielenia kawy
    - brak konieczności serwisowania sprzętu poza domem (jak to ma miejsce w przypadku ekspresów np. Krups). Ekspres ma otwierany bok i element zaparzający można wyjąć w całości i przepłukać. Odpadają dzięki temu koszty serwisowania przez punkty serwisowe.
    - regulowana wylewka do wysokich szklanek do latte i latte macchiato
    - pojemnik na mleko + funkcja spieniania bez pojemnika
    - autoczyszczenie spieniacza mleka

    Póki co bez zarzutu.
    Ostatnio edytowane przez AniaS79 ; 18-06-2015 o 15:16

  13. #33
    Banned
    mamanaetacie

    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-800
    Posty
    15

    Domyślnie

    Kapsułkowe to jakieś badziewia - nigdy tego nie kupujcie!

  14. #34
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Stanisław.

    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Mokotów
    Posty
    4

    Domyślnie

    Bardzo nie polecam ekspresów kapsułkowych a raczej zakupic już taki porządny w Media Expert gdzie się dosypuje ziarna kawy Na pewno jest to lepszy choć większy wydatek ale lepsze wyjscie z sytuacji gdzie trzeba monotonnie wymieniac kapsułki, które przysługują jedynie dla jednego kubka kawy.. Ja posiadam ekspres firmy JURA i świetnie się sprawdza i Cappucino i Latee
    Pozdrawiam

  15. #35

    Domyślnie

    Jura też trzaska ekspresy do zabudowy dla Miele, dlatego te również można śmiało polecić.

  16. #36
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    tonek1

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    00-400
    Posty
    17

    Domyślnie

    a co sądzicie o ekspresie Jura? znajomi mają (ena3), który już chyba sędziwy jest, ale całkiem prosty w obsłudze, kawa gorąca. Ktoś ma nowszy model? Szczerze mówiąc nie słyszałem wcześniej o tej firmie. Znajomy (kawosz) twierdzi, że teraz te ekspresy kapsułkowe np nespresso są bardzo dobre i niewiele się różnią, ale jakoś nie chce mi się w to wierzyć?

  17. #37
    Banned
    klotzeck

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Myszków
    Kod pocztowy
    32-300
    Posty
    15

    Domyślnie

    ja mam automatyczny i jest świetny. mam ten: Ekspres SIEMENS TE 803209 RW
    co prawda trochę kosztuje, ale kawusia pierwsza klasa

  18. #38
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar firewall
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    4.749

    Domyślnie

    Cytat Napisał tonek1 Zobacz post
    a co sądzicie o ekspresie Jura? znajomi mają (ena3), który już chyba sędziwy jest, ale całkiem prosty w obsłudze, kawa gorąca. Ktoś ma nowszy model? Szczerze mówiąc nie słyszałem wcześniej o tej firmie. Znajomy (kawosz) twierdzi, że teraz te ekspresy kapsułkowe np nespresso są bardzo dobre i niewiele się różnią, ale jakoś nie chce mi się w to wierzyć?
    Mam od lat Jurę.Porządna szwajcarska firma.Mozna fabrykę obejrzeć sobie jadąc do Genewy ( stoi przy trasie). A lubić kawę i nie znać firm Jura, Gaggia, La Pavoni to po prostu fax pas.
    A znajomy nie jest kawoszem skoro twierdzi ze ten ersatz kawowy to bardzo dobra kawa.

  19. #39
    Banned
    tomalbuk

    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Skąd
    Lubaczów
    Kod pocztowy
    37-600
    Posty
    47

    Domyślnie

    Oczywiście, że warto zainwestować w ekspres. Ta sama kawa może uzyskać zupełnie inny smak parzona w takiej maszynie Ale w przypadku ekspresów nie sama maszyna jest ważna. Bardzo istotne są wszelakie akcesoria, na których zazwyczaj już się oszczędza co jest wielkim błędem. Należy się wyposażyć w specjalny pędzelek do czyszczenia, młynek do kawy, ekspresu, tamper i wiele innych, no i oczywiście w odpowiednią kawę Ja znalazłem najpotrzebniejszy rzeczy tutaj: http://www.sklepkawa.pl/ WYsoka jakość tampera - mam już go parę ładnych lat, zero odkształceń itp. Polecam

  20. #40

    Domyślnie

    ekspresy ciśnieniowe z funkcją mielenia to strzał w dychę. nic nie może się równać zapachowi takiej świeżo zmielonej kawy. odradzam te na kapsułki
    Ostatnio edytowane przez Redakcja ; 21-10-2016 o 10:32

Strona 2 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony