dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 7
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 131
  1. #41

    Domyślnie

    A ktoś może korzystał z ekspresów Russell Hobbs? Szukam ekspresu przelewowego z młynkiem i właśnie trafiłam na jeden z tej firmy. Będę wdzięczna za jakąś opinię

  2. #42
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar firewall
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    4.749

    Domyślnie

    Russell Hobbs to taki uboższy krewny Martwego Ryszarda (Morphy Richards). Równie dobrze można kupować "naszego" Zelmera.

  3. #43

    Domyślnie

    Zdecydowanie odradzam kupno ekspresu automatycznego. Co to za radość, gdy maszyna robi za ciebie wszystko? W ogóle myślenie o parzeniu kawy w domu trzeba rozpocząć od młynka, najlepiej żarnowego. A potem myśleć jaką kawę chcemy pić.

    Kawa z ekspresu ciśnieniowego wychodzi najlepsza, ale są też inne możliwości. Na przykład kawiarka czy chemex: http://www.niepoddawajsie.pl/jaki-ek...do-kawy-kupic/ które w połączeniu z dobrej jakości kawą zmieloną przed zaparzeniem dadzą superancki efekt.

  4. #44

    Domyślnie używany Saeco Incanto de luxe - czy warto?

    Proszę o doradztwo w sprawie zakupu używanego ekspresu do kawy, a mianowicie znajomy, który zna się na serwisie takich urządzeń ma do sprzedania Saeco Incanto de luxe w czarnym kolorze
    http://www.e-commerce.pl/Ekspres-cis...uxe,15326.html
    Cena używanego to 800 zł. Fakt, trochę drogo moim zdaniem ale dostaję ekspres zadbany, "po przeglądzie" i jeszcze jakby się coś zepsuło on mi bezpłatnie naprawia (oczywiści koszt ewentualnych części ponoszę ja) Jest to starszy model saeco ale słyszałam, że te nowsze modele są dużo gorsze od starszych. Zastanawiam się czy warto zainwestować w taki właśnie sprzęt, liczę na Waszą pomoc

  5. #45
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar MarceliMarek
    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Wolsztyn
    Kod pocztowy
    64-200
    Posty
    21

    Domyślnie

    Mam w domu ekspres do kawy firmy DeLonghi , prosty w obsłudze z dyszą do spieniania mleka. Polecam wszystkim Amatorom dobrej kawy

  6. #46

    Domyślnie

    jesli kupowac ekspres, jeśli docenaicie dobrą kawę - to musi być zaparzona z dobrych ziaren. Do tego najlepiej nadaje się ekpsres z kolbą. Do tego młynek i kawa będzie naprawdę dobra. Ekspresy automayczne, niestety nie radzą sobie z dobrym naparem

  7. #47
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    banialuka43

    Zarejestrowany
    Oct 2015
    Skąd
    Konin
    Kod pocztowy
    62-510
    Posty
    6

    Domyślnie

    Nie jestem pewien ale czy ja wiem czy warto kupić taki używany serwis do kawy?

  8. #48

    Domyślnie

    A ja posiadam ekspres marki Ascaso. Mało znana marka ale robi świetną kawę - oczywiście jeżeli mamy ochotę się trochę pobawić kawą bo jest to w pełni manualna maszyna. Polecił mi ją znajomy bo sam taki posiada i jestem mu za to wdzięczny o to moje maleństwo - http://www.ascaso.pl/dream.html

  9. #49

    Domyślnie

    Wygląda fajnie i na pewno jest wygodny... ale jak dla mnie ma jedną podstawową wadę nie robi espresso.
    A po wypróbowaniu paru różnych sprzętów doszedłem do wniosku że ma to ogromne znaczenie nawet dla kaw mlecznych.

  10. #50

    Domyślnie

    Dla mnie DeLonghi ekpresy sa ok, mam 2 już , a co przelewowych w realu rzucili z 2 mieisce temu ale ostatnio jeszcze widziałem kolorowe małe ekpresy za 25 i 30 zł - uśmiałem sie i kupiłem do biura , całkiem fajną kawe robi

  11. #51
    Banned
    alinka_26

    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    Zgierz
    Kod pocztowy
    95-100
    Posty
    8

    Domyślnie

    ja mam ekspres philipsa i jestem bardzo zadowolona, używam go już od kilku lat i wszystko z nim w porządku.

  12. #52
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    Ja właśnie zamówiłem wczoraj ekspres DeLonghi ECAM 23.460S, opinie w internecie ma dobre. Po kilku tygodniach użytkowania podzielę się również moimi spostrzeżeniami. Korzystając z okazji chciałbym zapytać o poradę podatkową
    Czy prowadząc jednoosobową działalność gospodarczą mogę taki ekspres wrzucić w koszty? Nie wynajmuję lokalu pod działalność, ekspres będzie stał w mieszkaniu, w którym i mieszkam i prowadzę działalność.

  13. #53
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    DziadekT

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Racibory
    Kod pocztowy
    05-505
    Posty
    294

    Domyślnie

    Moim zdaniem musiałbyś udowodnić, że kawa jest dla pracowników i klientów, żeby traktować taki wydatek jako koszt działalności. Przy działalności prowadzonej w mieszkaniu raczej nie do zrobienia. Tak jak z garniturami, a nawet szkoleniami - skarbówka uzna, że to jest zaspokojenie osobistych potrzeb właściciela.

  14. #54
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    DziadekT

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Racibory
    Kod pocztowy
    05-505
    Posty
    294

    Domyślnie

    A co do marki ekspresu, to mam w domu Jurę, jakaś nieduża Impressa (nie pamiętam dokładnie modelu). Kosztowała chyba coś pod 800 EUR, ale działa od 11 lat, dość intensywnie (średnio 5-8 kaw dziennie), ani razu nie była w serwisie.

  15. #55
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    Cytat Napisał DziadekT Zobacz post
    Moim zdaniem musiałbyś udowodnić, że kawa jest dla pracowników i klientów, żeby traktować taki wydatek jako koszt działalności. Przy działalności prowadzonej w mieszkaniu raczej nie do zrobienia. Tak jak z garniturami, a nawet szkoleniami - skarbówka uzna, że to jest zaspokojenie osobistych potrzeb właściciela.
    Tak, w podobnym tonie powiedziała moja księgowa. Gdybym wynajmował jakieś biuro i tam wstawił ten ekspres wówczas mógłby być kosztem.
    Natomiast wydatki na szkolenia, certyfikaty, książki (ale bez kosztów wysyłki) wrzucam w koszty działalności.
    Pozdrawiam.

  16. #56

    Domyślnie

    Cytat Napisał kemot_p Zobacz post
    Ja właśnie zamówiłem wczoraj ekspres DeLonghi ECAM 23.460S, opinie w internecie ma dobre. Po kilku tygodniach użytkowania podzielę się również moimi spostrzeżeniami.
    kemot_p, w temacie niezawodności DeLonghi mój komentarz do Ciebie jak w innym wątku.
    U mnie ECAM 23.450 zaszwankował pierwszy raz po roku - nie podawał spienionego mleka. Wymienili elektrozawór. Potem po dwóch latach, zaraz po gwarancji było mniej więcej to samo. Serwis zaproponował wymianę dwóch elektrozaworów, dyszy, tzw. górnego zaworu zaparzacza i jeszcze namawiali na wymianę pojemnika na mleko - serwis wycenił z robocizną na ponad 700pln. Załamka, ale sam zakasałem rękawy, zamówiłem części i kosztowało mnie niecałe 300pln. Pojemnika na mleko nie wymieniałem i działa, także serwis mnie chciał sczesać kompleksowo.
    Nie wiem, jak to się ma do konkurencji, ale wg mnie trochę za szybko trzeba było serwisować. U mnie problemy dotyczą przede wszystkim układu podawania mleka. Zależy na pewno, ile kawy dziennie parzysz. U mnie to na całą rodzinę wychodzi coś ok. 8 kaw dziennie.
    Siostra ma jakiegoś Siemensa, ale od niedawna, więc nie wiadomo, jaki się okaże. Jest nieco cichszy, ale ma młynek ceramiczny. Nasze mają stalowe żarna i to podobno lepiej.
    Tyle mniej więcej w temacie.

  17. #57
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Aśkaś
    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Oświęcim
    Kod pocztowy
    32-600
    Posty
    14

    Domyślnie

    Cytat Napisał marta_34 Zobacz post
    witam
    Przymierzam się do zakupu ekspresu ciśnieniowego cena około 2000
    Mam już upatrzonych kilka modeli firmy krups
    Oczekuje od ekspresu aby była możliwość regulacji mocniejszej lub słabszej kawy oraz jej wielkości.
    I co najważniejsze aby posiadał funkcję robienia latte.
    modele które mnie interesują najbardziej to:
    https://mediamarkt.pl/agd-male/ekspres-krups-ea8268
    https://mediamarkt.pl/agd-male/ekspr...-pisa-xs6000-1

    z góry dziękuje za odpowiedzi i porady

    Sama mam pierwszy z wymienianych przez Ciebie i śmiało mogę polecić. U mnie się sprawdza od pół roku, bezawaryjnie. A używany jest często. Na temat drugiego niestety nie mogę nic powiedzieć. Dla mnie ten, który kupiłam jest idealny ze względu na małe rozmiary, łatwy w obsłudze i funkcja czyszczenia się sprawdza.

  18. #58
    Banned
    sanqi

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Gliwice
    Kod pocztowy
    44-100
    Posty
    1

    Domyślnie

    spam
    Ostatnio edytowane przez panfotograf ; 29-01-2016 o 19:40 Powód: spam

  19. #59
    Banned
    telka

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Chełmek
    Kod pocztowy
    22-100
    Posty
    13

    Domyślnie

    Ja aktualnie mam u siebie w kuchni Philips minuto i jestem z niego bardzo zadowolona. Jest porządny, kawa wychodzi smaczna. Szczególnie mocne espresso, które budzi mnie do życia codziennie.

    Kupowałam w [spam] Aktualnie jest tam promocja na ten model. poza tym w sklepie można kupować ekspresy na raty 0% co dla mnie jest bardzo dużym plusem bo ekspres nie należy do najtanszych urządzeń. Swoje potrafi kosztować a tak można sobie to na spokojnie potem spłacać.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 05-05-2016 o 20:02

  20. #60
    ELITA FORUM (min. 1000)
    noc

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    z.góra
    Kod pocztowy
    65-340
    Posty
    1.407

    Domyślnie

    Cytat Napisał Aśkaś Zobacz post
    Sama mam pierwszy z wymienianych przez Ciebie i śmiało mogę polecić. U mnie się sprawdza od pół roku, bezawaryjnie. A używany jest często. Na temat drugiego niestety nie mogę nic powiedzieć. Dla mnie ten, który kupiłam jest idealny ze względu na małe rozmiary, łatwy w obsłudze i funkcja czyszczenia się sprawdza.
    Zaczekaj parę lat, wtedy można napisać opinię o trwałości. Okres gwarancyjny, to prawie każdy średniej klasy ekspres wytrzyma, później będzie gorzej. Mój Krups 3 lata działał bezawaryjnie. Niestety gwarancja minęła i po 3 latach kawa cieknie nie tylko dyszami ale też bokami. Rozszczelnił się.

Strona 3 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony