dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 5 z 8
Pokaż wyniki od 81 do 100 z 157
  1. #81
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.821

    Domyślnie

    Cytat Napisał pierotez Zobacz post
    Pralka Boscha MaxKids 1000obr. rwie podczas wirowania! Poprzednia duża Bosch 600obr tak nie miała.
    Moja pralka BOSCH MAXX WFL-1600 pracuje bezawaryjnie bodaj już 14 lat , dwoje dzieci oprała, w tamtym roku skończyły się szczotki w silniku przewróciłem na bok i wsadziłem nowe (zakłada się je gołymi rękami ) nic nie trzeba rozkręcać.
    Ostatnio edytowane przez animuss ; 30-05-2016 o 23:06
    Źródła ciepła na paliwa stale w nowo budowanych domach, powinno się kalkulować razem z kominem i każdym dodatkowym m2 kotłowni potrzebnej do obsługi takiego kotła.

    PV 9,72 kWp dach. Kocioł Rakoczy 38kW-MultiFun i Ecoal, komora szam.
    Dom-440m2 do ogrzania. Sezon 2015-2016
    https://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=4756

  2. #82
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    To tak jakby porównać Mercedesa beczkę do nowego Vito.
    Beczka przejechała milion km, a Vito po roku rdzewieje.
    Czasy się zmieniły, teraz liczy się maksymalny zysk producenta w krótkim czasie. Nikogo nie interesuje produkcja niezawodnego sorzętu. Z punktu widzenia producenta jest to nie ekonomiczne. Mówi się iż mesio przez "beczkę" o mało nie zbankrutował....
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  3. #83

    Domyślnie

    whirpool, electrolux, samsung najlepsze

  4. #84
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    voldol

    Zarejestrowany
    May 2016
    Skąd
    Puławy
    Kod pocztowy
    24-100
    Posty
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał greghus Zobacz post
    google + słowo kluczowe, będzie sporo wyników. Ja mam kapsułkowy nescafee, jest ok. Prosty ekspres, niedrogie, kawa ok. Kosztował 300 zeta chyba, ale można i taki za 12 tysięcy kupić jak cię stać.
    zgodzę się z poprzednikiem jeśli chodzi o kawę do szwajcarska Jura bije wszystkich na głowę, mamy model sprzed 2 lat? a śmiga!

  5. #85

    Domyślnie Nowe AGD

    Ekspres do zabudowy macie jakiś do polecenia? Ten mam upatrzony https://www.morele.net/ekspres-do-ka...36les1-742481/ Ale może są lepsze, albo tańsze, które warto wziąć pod uwagę?

    Zmywarka (60 cm do zabudowy), która teraz jest warta kupienia? Mieliśmy z obecnego mieszkania przenosić naszego Boscha, ale może po 7 latach jest już coś lepszego? Zależy mi na jak najcichszej i takiej co wyświetla czas do końca mycia (zamiast kropki na podłodze są wtedy cyferki).

    Indukcja. Czy przez 7 lat pojawiło się w nich coś nowego co warto mieć? Moja obecna kupiona właśnie 7 lat temu ma booster i timer do każdego pola i zabezpieczenie przed dziećmi. Jest jeszcze jakaś funkcja, która się przydaje?
    Ostatnio edytowane przez Juniorka ; 05-06-2016 o 22:13

  6. #86
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    hose_manuel_cardinal

    Zarejestrowany
    May 2016
    Skąd
    w stronę zachodzącego słońca
    Kod pocztowy
    50-552
    Posty
    13

    Domyślnie

    Witam.
    Przy wyborze kierowałbym się przede wszystkim serwisem.
    Jak wielu przedmówców wspomniało-czasy niezawodnego sprzętu minęły bezpowrotnie.
    Wiele firm produkuje (a raczej montuje) sprzęt wykorzystując np. te same agregaty.
    Oczywiście pewne marki wyróżniają się jakością ale ich cena to zazwyczaj dwu-trzykrotność kwoty zakupu sprzętu grupy popularnej.

    Pozdrawiam

  7. #87

    Domyślnie

    Cytat Napisał hose_manuel_cardinal Zobacz post
    Przy wyborze kierowałbym się przede wszystkim serwisem.
    Serwis w sumie nie ma dla mnie większego znaczenia, bo mieszkam w takim mieście, że i tak każdy producent ma tu jakieś powiązania z inną firmą, która robi za serwis.
    Chciałabym konkrety na co zwracać uwagę, na jakie funkcje, co jest zbędne, itd. Biorę pod uwagę firmy Bosch, Siemens, Samsung.

  8. #88
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Bejaro
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    śląsk
    Posty
    1.945

    Domyślnie

    Cytat Napisał Juniorka Zobacz post
    Serwis w sumie nie ma dla mnie większego znaczenia, bo mieszkam w takim mieście, że i tak każdy producent ma tu jakieś powiązania z inną firmą, która robi za serwis.
    Chciałabym konkrety na co zwracać uwagę, na jakie funkcje, co jest zbędne, itd. Biorę pod uwagę firmy Bosch, Siemens, Samsung.
    Samsung chyba nie ma kawiarek do zabudowy jak szukałam parę miesięcy temu to nie było.

    Mam tego siemensa którego wkleiłaś jeszcze nie mieszkamy ale pijemy od mca i kawa ok,dla mnie ważne aby robił automatycznie latte za przyciśnięciem jednego guzika i aby był ruchomy wylew znaczy mieściła się bardzo wysoka szklanka do latte macchiato.W komplecie jest pojemnik na mleko ale można otworzyć drzwiczki i używać mlewka bezpośrednio z kartonika wtedy nic nie stoi na widoku.

    Piekarniki mam z tej samej serii ale nie używane jeszcze nie mogę nic powiedzieć wybór padł na simensa z powodu piekarnika z funkcją pary bosch nie miał, a chciałam wszystko t tej samej kolekcji u mnie trzy elementy zamontowane obok siebie.

  9. #89

    Domyślnie

    Nie widziałem kawiarek do zabudowy.Lepiej i łatwiej kupić sobie ekspres ciśnieniowy.

  10. #90
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Bejaro
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    śląsk
    Posty
    1.945

    Domyślnie

    Cytat Napisał RobertPolanski Zobacz post
    Nie widziałem kawiarek do zabudowy.Lepiej i łatwiej kupić sobie ekspres ciśnieniowy.
    Kawiarka czyli ekspres ciśnieniowy.

    http://www.kajt24.pl/ekspres-siemens...,id226847.html

  11. #91

    Domyślnie

    Kupiłam już ten ekspres do zabudowy Siemensa, była dobra cena, więc żal było nie skorzystać . Ale dopiero za parę tygodni przekonam się czy parzy pyszną kawkę

    Bejaro, głośno pracuje ten ekspres? Długo trwa robienie 1 kawy?


    Piekarnika nie będę kupować, bo bierzemy z tego mieszkania, nadal świetnie się sprawdza, a mam z Samsunga ten z "podziałką" dual.

    Teraz przeczesuję internet w poszukiwaniu lodówki i zmywarki do zabudowy, no i jeszcze szukam płyty indukcyjnej. Tyle tego jest, że oczopląsu można dostać

  12. #92
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Bejaro
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    śląsk
    Posty
    1.945

    Domyślnie

    W porównaniu do mojego ekspresu starego jest cichy ale nie mam porównania do takiego w zabudowie kawa pyszna,czarna wymaga indywidualnego ustawienia bo to fabryczne za słabe dla mnie a raczej męża ja tam wolę latte.Kawę robi chyba w takim samym czasie nie zauważyłam różnicy.

    Ja wiedziałam że Liebherr to moja marka sprzętu chłodniczego mam 16 lat i działa 1 naprawa za 150 zł w tym czasie.

    Indukcję mam elektroluxa zlicowaną z blatem to zawęża wybór łączone pole i podobała mi się najbardziej wizualnie i cena ok.

    A zmywarka też siemens ale z powodu automatycznego otwierania nie mam uchwytu lub podcięcia w froncie innego wyboru nie było oprócz miele.

  13. #93

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bejaro Zobacz post
    W porównaniu do mojego ekspresu starego jest cichy ale nie mam porównania do takiego w zabudowie kawa pyszna,czarna wymaga indywidualnego ustawienia bo to fabryczne za słabe dla mnie a raczej męża ja tam wolę latte.Kawę robi chyba w takim samym czasie nie zauważyłam różnicy.

    Ja wiedziałam że Liebherr to moja marka sprzętu chłodniczego mam 16 lat i działa 1 naprawa za 150 zł w tym czasie.

    Indukcję mam elektroluxa zlicowaną z blatem to zawęża wybór łączone pole i podobała mi się najbardziej wizualnie i cena ok.

    A zmywarka też siemens ale z powodu automatycznego otwierania nie mam uchwytu lub podcięcia w froncie innego wyboru nie było oprócz miele.
    Bejaro, dzięki za info o ekspresie, też wolę latte, to teraz pozostaje mi poczekać i samej się przekonać jak to będzie z parzeniem

    Lodówkę Liebherr nadal mamy w naszym pierwszym mieszkaniu, ma 12 lat i żadnej awarii do tej pory. W tym mieszkaniu mam Electroluxa (do zabudowy) i mam uraz, bo wymienialiśmy zawiasy, tanie nie były. Teraz kolejne mieszkanie i kolejna lodówka . A nie mam łatwego zadania w szukaniu, bo szukam do zabudowy, ma być nie tylko cicha i energooszczędna (min. dwa plusy A), ale też potrzebuję, by w części chłodniczej były 2 rzędy szuflad.

    Z indukcją, to dobrze, że mi przypomniałaś, bo też miałam szukać takiej do zlicowania z blatem. Tylko Electrolux takie płyty ma?

    Ze zmywarką nie zrozumiałam, o jakie podcięcie chodzi?

    Jeśli to nie kłopot, to możesz wstawić linki do sprzętu, który masz, oprócz ekspresu

  14. #94

    Domyślnie

    Ja zawsze miałem lodówkę z boscha i nie mogę złego słowa powiedzieć na jej jakość

  15. #95

    Domyślnie

    Cytat Napisał f3nix Zobacz post
    Ja zawsze miałem lodówkę z boscha i nie mogę złego słowa powiedzieć na jej jakość
    Teraz brałam pod uwagę lodówkę Boscha, ale niestety producent się nie postarał o zaspokojenie potrzeb przeciętnego klienta. Niestety nie mają ani jednej dobrej lodówki do zabudowy, która w części zamrażarkowej miałaby 3 normalne szuflady. Siemens też nie ma. Samsung z kolei w ogóle nie robi lodówek do zabudowy. Poszukiwania zawęziły się zatem do Liebherra i AEG.

    Bosch nie ma też indukcji, którą możnaby zlicować z blatem.

    Zatem z Boscha będę mieć tylko zmywarkę.

  16. #96
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Bejaro
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    śląsk
    Posty
    1.945

    Domyślnie

    http://archiwum.allegro.pl/oferta/el...043197445.html

    Plyta koniecznie IOK w symbolu to model do zlicowania zwykly ma F zamiast I

    Zmywarka z asystentem otwierania drzwi czyli całkowicie bez uchwytów zadnych.

    http://matrixagdrtv.pl/product-pol-1...X778D02TE.html

    Nie mam lodówki tylko osobno zamrażarkę z kostkarką i osobno samą chłodziarkę w zabudowie obok siebie drzwi otwieraja się jedne na prawo drugie na lewo czyli po otwarciu obu drzwi mam jeną wielką lodówkę.

  17. #97

    Domyślnie

    Bejaro, dzięki za info.

    Skorzystam z podpowiedzi IOK. Tę indukcję co ty masz, to dla mnie za szeroka, ja muszę mieć 60-tkę. Popatrzę czy Electrolux takie ma, choć do tej firmy mam uraz przez lodówkę
    Wiem już, że Samsung też nie ma indukcji do zlicowania z blatem. Szkoda.

    Fajny pomysł na osobną chłodziarkę w zabudowie obok lodówki. Też bym tak chciała, ale nie mam na to miejsca.

  18. #98

  19. #99

    Domyślnie

    Ja polecam produkty firmy Candy.

  20. #100

    Domyślnie

    Przypomniało mi się, że Amica także jest dobrą firmą jeżeli chodzi o AGD do domu.

Strona 5 z 8

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony