dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 8 z 8
Pokaż wyniki od 141 do 157 z 157
  1. #141

    Domyślnie

    czy obecnie wszystkie lodówki mają już silniki inwerterowe? jak z ich awaryjnością? a może lepiej szukać ze "stary" silnikiem?
    OMEGA - "KRAJOBRAZY"
    SAS UWT

  2. #142

    Domyślnie

    Cytat Napisał remontujesie Zobacz post
    Z doświadczenia polecam boscha - u mnie bezawaryjny od ponad 6 lat.
    U mnie to samo , 5 lat gwarancji (właśnie sie kończy) . Suszarka produkowana w Polsce , pralka niestety w Turcji , ale póki co działa. Płyta, zmywarka, piekarnik tez bez problemów.

    HINT : nie radzisz sobie z czyszczeniem płyty ? użyj sody oczyszczonej i wody utlenionej, nasypujesz sody na płytę delikatnie skrapiasz sodę , czekasz 10 min i zaczynasz wycierać , nie mam lepszego sposoby , płyta jak nowa (widać wszystkie porysowania)
    To samo dotyczy piekarnika
    Dom : 240 m2 powierzchni po podłogach (temp.22-23) + ok 66m2 powierzchni rekreacyjnej nad garażem (temp.20-21) + garaż dwustanowiskowy ok 56m2 (temp.ok 13). Sciany: gazobeton 24 + 20 styropian; dach : pianka poliuretanowa otwartokomórkowa 28cm. Podłoga 20 cm styropian, podłoga na piętrze 10 cm styropianu, fundamenty obustronnie styropian (15 cm zew i 5 wew). Podłogówka 100%, okna 3 szybowe, kominek, , rekuperator KomfoVent Domekt R600H , Pompa Mitsubishi Zubadan 11,2kW. IV strefa klimatyczna.

  3. #143

    Domyślnie

    Cytat Napisał Juniorka Zobacz post
    Bosch nie ma też indukcji, którą możnaby zlicować z blatem.
    rozumiem że nie zakładasz ze sie cos rozleje podczas gotowania ? ew. jaki masz patent na uszczelnienie blat<>płyta ?
    Dom : 240 m2 powierzchni po podłogach (temp.22-23) + ok 66m2 powierzchni rekreacyjnej nad garażem (temp.20-21) + garaż dwustanowiskowy ok 56m2 (temp.ok 13). Sciany: gazobeton 24 + 20 styropian; dach : pianka poliuretanowa otwartokomórkowa 28cm. Podłoga 20 cm styropian, podłoga na piętrze 10 cm styropianu, fundamenty obustronnie styropian (15 cm zew i 5 wew). Podłogówka 100%, okna 3 szybowe, kominek, , rekuperator KomfoVent Domekt R600H , Pompa Mitsubishi Zubadan 11,2kW. IV strefa klimatyczna.

  4. #144
    Banned
    Jagnst

    Zarejestrowany
    May 2022
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    09-987
    Posty
    12

    Domyślnie

    Z rozwiazań, które u nas się sprawdziły:
    Brodzik prysznicowy Kaldewei w kształcie długiego prostokąta - z dwiema bateriami
    Syfon prysznicowy z bardzo dużą przepływnością;
    Blat granitowy z wykończeniem "leather", grzałki elektryczne w grzejnikach łazienkowych;
    Osprzęt "Blum" we wszystkich meblach na miarę.
    Jak równięż filtry do wody - wodę mamy bardzo twardą w naszej okolicy, filtry ją uratowały, nie musimy kupować wody butelkowej Polecam skontaktować się z nimi, powinni doradzić co zamontowć).
    Ostatnio edytowane przez Greengaz ; 10-01-2023 o 12:57

  5. #145

    Domyślnie

    Najlepszy zakup w nowym Domu :
    -Mop bioniczny uwielbiam go. Zamiata i myje podłogę mam trójkę dzieci które uwielbiają jeść wszędzie tylko nie przy stole ten sprzęt jest moim ratunkiem.
    -suszarka bębnowa, no ten sprzęt przeskoczyl moje oczekiwania
    -oświetlenie ledowe wokół lustra w łazience:
    Na minus:
    -Za mało szuflad w kuchni
    - lodówka w zabudowie (za wąska i za mało pojemna) postawilabym teraz zwykła .
    Ostatnio edytowane przez Greengaz ; 08-11-2022 o 11:36

  6. #146

    Domyślnie

    AEG/Electrolux jest super jesli chodzi o gotowanie, pieczenie i chlodnictwo, Bosh/Simens zmywanie a pranie Miele, jesli budżet nie pozwala to Bosh, LG.
    Jesli chodzi o plyte indukcyjna, polecam zlicowac z blatem( fajna sprawa bo latwiej sie czysci) oraz sprawdzic rozstaw palników, czy mieszcza sie duze garnki i patelnie, bo wcale nie jest to oczywiste niestety, mi dodtkowo zależało zeby jeden mial przynajmniej 24 cm średnicy, jesli smazecie, to must have

  7. #147

    Domyślnie

    Witam,
    czy ktoś z was użytkuje może lodówkę firmy Haier? Warto ją kupić? Ta 3-dzwiowa jest dla mnie super.
    pozdrawiam
    zdolność opierania się pokusom jest miarą charakteru
    "Ostateczna walka rozegra się między złodziejami pamięci a okradanymi z niej narodami" - G.Herling-Grudziński

  8. #148
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.409
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Muszę na szybko kupić lodówkę. Jakie firmy czy technologie należy odrzucić na wstępie? Wszędzie jest Samsunga, LG czy Boscha.
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  9. #149
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.818

    Domyślnie

    Tam wszystko w środku jest tej samej firmy, patrz na zużycie prądu, gwarancję i możliwość jej przedłużania
    Źródła ciepła na paliwa stale w nowo budowanych domach, powinno się kalkulować razem z kominem i każdym dodatkowym m2 kotłowni potrzebnej do obsługi takiego kotła.

    PV 9,72 kWp dach. Kocioł Rakoczy 38kW-MultiFun i Ecoal, komora szam.
    Dom-440m2 do ogrzania. Sezon 2015-2016
    https://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=4756

  10. #150
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.409
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Patrzę przede wszystkim na generowany hałas. Póki co Samsung wygrywa ze swoimi 35-ma decybelami (większość ich sprzętów tyle generuje).
    Ogólnie: straszna bieda w sklepach, sam mainstream, ew. z bajerami bez sensu. Niektóre rozwiązania mnie szokują, np wspólny obieg powietrza między zamrażarką i chłodziarką (!). Uszczelki też jakieś takie byle jakie. Aż szkoda dawać więcej niż 2500 zł.
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  11. #151
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    boru

    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Skąd
    Brzezia Łąka / Wrocław
    Posty
    561

    Domyślnie

    @Ratpaw, i co kupiłeś coś ciekawego? Które opcje wg muszą być a które to bajer?
    WH-ADC0309J3E5 / WH-UD09JE5-1

  12. #152
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.409
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Kupiłem Bosch KGN497ICT Pełny No Frost 203cm Szuflada z kontrolą wilgotności Srebrny od Euro AGD. Zależało mi na pełnym dwuobiegowym no froście, pojemności (szeorkość 70 cm, wysokość 203 cm) i żeby była cicha. Oprócz tego ma rączkę, a nie jakiś rant, przez co nie niszczę pazurami uszczelek. Ma powłokę metalową, dzięki czemu mogę przymocować do niej minutnik na magnesie (taki mam kaprys). Bardzo pojemny zamrażalnik z szufladami (osobne drzwi), pólkę na napoje i dwie szuflady do podtrzymania świeżości warzyw i mięs i działa to naprawdę rewelacyjnie. Nigdy wcześniej nie trzymałem papryki tak długo (chyba z 10 dni). Prędzej wyschnie niż zgnije

    W środku ma ładne światełko.

    Minus - jedna półka jest dzielona i łatwo ją składam. Muszę kupić zwykła półkę pod pełne obciążenie. Poza tym jestem mega zadowolony.

    Czyli co jest ważne moim zdaniem:
    • no frost osobny dla zamrażarki i chłodziarki (naprawdę ważne)
    • pojemność
    • niski poziom hałasu - 35 dB jest OK, ważne jak ktoś ma otwartą przestrzeń dzienną w domu
    • uchwyt zamiast rantu do otwierania
    • komory do warzyw i mięsa/wędlin

    Aaa, i wykupiłem gwarancję do pełnych pięciu lat.
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  13. #153

    Domyślnie

    to ja jeszcze dopisze, bo jestem swiezo po szukaniu i wybraniu lodowki.

    dla mnie wazne bylo ustawienie "no distance" - lodowka stoi bezposrednio przy scianie i mimo tego na ta sciane otwieraja sie drzwi na 90stopni i wszystkie polki mozna wyjac. Nawet moja projektantka wnetrz nie wiedziala ze cos takiego istnieje. Z sensownych marek takie cos ma chyba tylko BSH (Siemens/Bosch).

    Jedna firma robiaca kuchnie podlinkowala mi model Samsunga, ktory tez to ma i inne parametry tez fantastyczne. Ale na szczescie wczytalem sie w oceny na stronie Samsunga(!). Ludzie tam pisza, ze lodowka po zaniku i powrocie zasilania nie zaczyna sama znowu chlodzic, ale robi to dopiero jak.. uzytkownik ja wlaczy guzikiem on/off.

    Przedstawiciel Samsunga w komentarzach przyznal, ze faktycznie tak jest, ale ciagle rozwijaja swoje produkty itp itd.. na plus ze tej oceny nie usuneli, dzieki temu mimo wszystko uniknalem mega wtopy, bo u mnie domek letniskowy na wsi stoi pusty, a z pradem roznie bywa, nie dalej jak w zeszly czwartek przy wiekszym wiaterku z 7 razy w ciagu dnia swiatla gasly

  14. #154
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.409
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Lekki szok z tym samsungiem.
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  15. #155
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sativum
    Zarejestrowany
    Nov 2021
    Kod pocztowy
    62-023
    Posty
    1.840

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ratpaw Zobacz post
    Aaa, i wykupiłem gwarancję do pełnych pięciu lat.
    Sprawdź co kupiłeś, bo raczej nie "przedłużenie" gwarancji". Typowy BS wciskany przez handlowców, którzy premie dostają od ilości sprzedanych polis...
    Pomogłem? Kliknij podziękuj

  16. #156

    Domyślnie

    czy jest ktoś kto używał thermomixa i lidlomixa? który będzie lepszy? zastanawiam się bo za thermo trzeba dać ~ 6 tys a w lidlu jest akurat promocja na monsieur cuisine smart i za 1800 można go dostać i mam ciężką zagwostkę z jednej strony miałbym 3 lidlomixy a z drugiej thermomix jest bardziej marką premium...
    co o tym sądzicie?

  17. #157
    WITAJ, czytaj i pytaj... :) Avatar katosu
    Zarejestrowany
    Mar 2024
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    5

    Domyślnie

    Moja teściowa ma thermomix już z 6 lat. Przekonałem się dzięki temu, że to wspaniałe urządzenie do wszystkiego. Zdecydowanie wybierz thermomix.

Strona 8 z 8

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony