dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 16 z 16
  1. #1
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEMODERATOR FORUM Avatar netbet
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    2.302

    Domyślnie Mocowanie trepów drewnianych do betonu

    witam...

    mam szybkie pytanie:

    stopnie drewniane mocowane do podłoża betonowego na kołkach do tego przewidzianych - ja mam LSB Koelnera
    kołek osadzony w betonie, stopnie powiercone od dołu, wypoziomowane...

    ... i tu pytanie:
    na co wklejać te kołki w stopnie drewniane?
    bo chyba sie je jakoś wkleja?

    bo tak tylko posadzić na tych kołeczkach i zapianować to mi się nie widzi....


    pozdro
    NETbet
    Ostatnio edytowane przez netbet ; 30-01-2014 o 18:43

  2. #2

    Domyślnie

    gdzieś tu na forum czytałam że już się*kołków nie używa tyko jakiegoś superświetnego kleju ( nie wiem jakiego ) ,też mnie czeka obrobienie takich schodów

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar artuditu
    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    177

    Domyślnie

    LSB Koelnera- nie znam tych kołków, ale kołki plus pianka w zupełności wystarczy, wykonawcy schodów potrafią montować stopnie na samą piankę i trzyma więc nie ma co się bać. Nie wiem jakim wiertłem były wiercone otwory pod te kołki ale te otwory powinny być na tyle ciasne, żeby była konieczność nabicia stopnia (oczywiście przez jakiś drewniany klocek z grubym filcem)

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEMODERATOR FORUM Avatar netbet
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    2.302

    Domyślnie

    kołki stosuję - bo muszę...muszę się wypoziomować... i zgubić jakieś 15mm
    wiec kołek dodatkowo stoi na podkładkach osb
    poziomowanie kołkiem jest szybkie i precyzyjne...

    klejenie na samą pianę? jakąś "lepsiekszą" niskoprężną?
    bo co sklep - inne teorie i polecane produkty...

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar artuditu
    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    177

    Domyślnie

    Czy schody będą miały podstopnie?

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEMODERATOR FORUM Avatar netbet
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    2.302

    Domyślnie

    będą podstopnie z gresu... klejone
    wiem że one też przytrzymują stopień...

    od czoła stopień ma być dodatkowo przytwierdzany kontownikiem... wkręcamy jedną stronę w spód stopnia, a drugą cześć na ścianie podstopnicy i do piero na to gres....

    nie wiem czy jasno opisałem....

  7. #7
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar artuditu
    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    177

    Domyślnie

    Rozumiem to tak, że kątownik po przymocowaniu do stopnia i ustawieniu go na miejscu będzie dodatkowo jakimiś kołkami rozporowymi przymocowany do pionowej ściany betonu/betonowego podstopnia, jeżeli tak to według mnie prędzej czy później będzie to pracować na tych kołkach i wydawać nieprzyjemne dźwięki, co do gresu to nie powinien on podpierać stopnia i nie będzie bo ma być montowany po zamontowanych stopniach. Ja bym najpierw wykonał podstopnie z gresu z lekkim wysunieciem do góry ponad poziom betonu (około 1 cm), zrobił w stopniach kanały w, które będzie wchodził podstopień i montował na same kołki oczywiście z pianką. Tak będzie czysto i fachowo, oczywiście kołki te z przodu powinny być wiercone jak najbliżej czoła betonu, ale tak żeby beton nie odskakiwał (trzeba mieć dobry udar). Co do pianki to zwykła piana niskoprężna.

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEMODERATOR FORUM Avatar netbet
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    2.302

    Domyślnie

    wielkie dzięki artu!

    udar jest u nas "precyzyjny"

    zastanawiam się jeszcze czy nie darować sobie tych kontowników...

  9. #9
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar artuditu
    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    177

    Domyślnie

    Jest jedna ważna sprawa, podstopnie z gresu muszą być bardzo precyzyjnie wykonane czyli równa linia, zachowanie pionów, równoległość pomiędzy każdym podstopniem no i odpowiedni kąt pomiędzy linią podstopni, a,np. ścianą lub boczną krawędzią biegu schodów. Stopnie będą ustawiane według podstopni i dlatego jest to tak istotne.

  10. #10

    Domyślnie

    to ja jeszcze się*zaytam o jedną rzecz , czy stopnice 2 cm drewna na schodach betonowych ujdą? tzn schody jeszcze nie wylane ale cały szalunek już poprzykręcany zazbrojony i w ogóle , można coś jeszcze zmienić żeby stopnice grubsze dać ? nooo bez rozbierania tego całego szalunku :/ schody u mnie dość podłe h 18,2 s 25

  11. #11

    Domyślnie

    mój stolarz montował na pianę, poziomował wkrętami, wkręcanymi od dołu trepów. Po wypoziomowaniu aplikował piankę dociskał i tyle. Robi tak od wielu lat i nie ma problemów...

  12. #12
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar artuditu
    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    177

    Domyślnie

    Cytat Napisał syberia Zobacz post
    to ja jeszcze się*zaytam o jedną rzecz , czy stopnice 2 cm drewna na schodach betonowych ujdą? tzn schody jeszcze nie wylane ale cały szalunek już poprzykręcany zazbrojony i w ogóle , można coś jeszcze zmienić żeby stopnice grubsze dać ? nooo bez rozbierania tego całego szalunku :/ schody u mnie dość podłe h 18,2 s 25
    Stopnie zawsze można dać grubsze tylko, że może być taka sytuacja, że pierwszy będzie za wysoki, a ostatni za niski ( z reguły tak się okazuje jak przychodzi czas na wykonanie schodów). Osobiście stopni o grubości 2 cm bym nie zrobił, my wykonujemy je przeważnie na 4 cm. Według mnie 3 cm to minimum, jeżeli schody jeszcze nie wylane wylewki na podłogach nie zrobione to można to ogarnąć. Link z naszej strony w, którym jest napisane jak to policzyć: http://www.ligartschody.pl/?porady,19#wysokoscstopni

  13. #13

    Domyślnie

    Dzięki,
    jak sądzisz czy rozwiązaniem może być zmniejszenie wysokości tej deski szalunkowej o 2 cm , pokazałam strzałkami gdzie (wtedy zrobi się miejsce na grubszy trepek ) . nie mam pojęcia czy to rozwiąże problem ,bo wtedy odległość zaznaczona na rysunku na zieono zmniejszy się i całe schody będa trochę cieńsze ...
    http://imageshack.com/a/img577/9966/0tso.png
    Ostatnio edytowane przez syberia ; 01-02-2014 o 12:01

  14. #14
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar artuditu
    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    177

    Domyślnie

    Nie raz skuwałem warstwę o grubości 2 cm więc myślę, że nie powinno być z tym problemu aby o taki wymiar niżej zrobić stopnie. Niemniej jednak z tym pytaniem proponowałbym zwrócić się do budowlańców którzy będą się tym zajmować.

  15. #15
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar artuditu
    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    177

    Domyślnie

    Lepiej mieć miejsce na wypoziomowanie stopnia niż miałoby być za ciasno.

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał netbet Zobacz post
    witam...

    mam szybkie pytanie:

    stopnie drewniane mocowane do podłoża betonowego na kołkach do tego przewidzianych - ja mam LSB Koelnera
    kołek osadzony w betonie, stopnie powiercone od dołu, wypoziomowane...

    ... i tu pytanie:
    na co wklejać te kołki w stopnie drewniane?
    bo chyba sie je jakoś wkleja?

    bo tak tylko posadzić na tych kołeczkach i zapianować to mi się nie widzi....


    pozdro
    NETbet
    ja moje robilem na klej pattexa i pianke montazowa, wszystko jak narazie sie swietnie trzyma i nie zgrzyta
    pozdrawiam

    Andrzej

    Zapraszam na moja budowe na http://z500.pl/plac-budowy/Z216/355/...ony-garaz.html

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony