dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 27 z 27
  1. #21

    Domyślnie

    W czym styropian Austrotherm czy Knauf jest lepszy od Genderki czy Paneltecha ?

  2. #22

    Domyślnie

    Robiłem Knaufem grafitowym frezowanym (niestety łódeczki były i tylko jeden arkusz w paczce był prościutki). natomiast Na dom wziąłem Termoorganikę 15 cm frez... 24 godziny póxniej był u mnie przedstawiciel termoorganiki irobił dokumentację do wymiany całego samochodu z naczepą. Nie było jedne paczki prostej. Poza łódkami około 1-1,5 cm frezy były tragiczne i wykonawcy odmówili przyklejania tego styro (różnice grubości frezu wynosiły nawet do 3-5 cm. Przedstawiciel przyjechał z nastawą że klient sobie wymyśla jakieś historie - ale gdy to zobaczył to mu trochę szczęka opadła- za 3 dni podesłali drugi transport i było to w miarę przyzwoicie. Natomiast na garażu miałem 8 cm frez termoorganiki różowy i był praktycznie idealny.

    Po tych przygodach za miesiąc rodzice ocieplali swój domek i wzięli Austrothermu też grafit chyba 12 cm i co i też porażka- płyty niesamowicie krzywe i potężne łódki. Natomiast biały austrothermu 15 cm frez był praktycznie prościutki.

    Morał z tego chyba taki że grafit nie wychodzi żadnym firmom prosto. To nie były styro jakieś no name tylko "firmówki" Jedyny plus dla termoorganiki to szybka wymiana całego transportu bez zbędnych "rozpatrywań", papierologi itd.. Przedstawiciel był u mnie w piątek a w poniedziałek po południu cały samochód + naczepa stała pod domem z nowa partią.

    Więc drodzy koledzy nie chlapcie zasłyszanych opinii jeżeli sami nie widzieliście danego towaru i jakości. Akurat wśród styropianów z jakością jest lipa czy to Termoorganika czy Austrotherm czy mniej znacząca firma.

    Pozdrawiam
    Grzesiek

  3. #23
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.304
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał yarka12 Zobacz post
    U mnie w domu też jest położony Knauf, także jeżeli o mnie chodzi to zdecydowanie mogę ten polecić: http://docieplajdom.pl/pol_m_Styropian-2004.html
    Chodzi o Izoterm, który jest na pierwszych miejscach w linku? polecam GUNB gdzie dla przykładu stoi w sprawozdaniu z badań

    - grubość
    (nie spełnia)
    [...]
    Reakcja na ogień
    (nie spełnia)

    PN EN ISO 11925:2010

    Wytrzymałość na ściskanie:
    - Naprężenia ściskające przy 10% odkształceniu
    (nie spełnia)

    PN-EN 826:2013-07

    Wytrzymałość na rozciąganie/
    zginanie:
    - Wytrzymałość na zginanie
    (nie spełnia)

    PN-EN 12089:2013-07
    Metoda B


    Żenada. Jest coś gorszego?
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 01-07-2018 o 19:05

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomekatomek Zobacz post
    W czym styropian Austrotherm czy Knauf jest lepszy od Genderki czy Paneltecha ?
    W niczym dla inwestora, dla sprzedawcy natomiast jest zdecydowana różnica!

    Wszystko robię na styropianie Genderki i jestem do przodu na całej inwestycji grubo ponad 10tys. zł. w stosunku do topowej konkurencji.

    Jakościowo natomiast różnica nie istnieje, a nawet jeżeli, to ani Ty, ani Twoje dzieci nigdy jej nie zauważą.

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Napisał donvitobandito Zobacz post
    W niczym dla inwestora, dla sprzedawcy natomiast jest zdecydowana różnica!
    A dla wykonawcy? Chciałem ocieplić dom styropianem Termoorganiki ale wykonawca nie chce o tym słyszeć. Kilka razy ocieplał domy tym styropianem i twierdzi, że bardziej krzywych i nieforemnych bloczków styropianu jeszcze nie widział i nie chce mieć z tym więcej do czynienia.

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Napisał donvitobandito Zobacz post
    W niczym dla inwestora, dla sprzedawcy natomiast jest zdecydowana różnica!

    Wszystko robię na styropianie Genderki i jestem do przodu na całej inwestycji grubo ponad 10tys. zł. w stosunku do topowej konkurencji.

    Jakościowo natomiast różnica nie istnieje, a nawet jeżeli, to ani Ty, ani Twoje dzieci nigdy jej nie zauważą.
    Dostałem oferty na wykonanie elewacji - jedna firma założyła ocieplenie Genderka 0,033, druga Termoorganika 0,33 - różnica to ok. 600zł droższa Termoorganika. Do tego, przeglądając ceny w hurtowniach, zauważyłem, że w kilku Swisspor 0,032 jest tańszy od Genderki i Austrotherm dla lambdy 0,033. Czy z tego wniosek że choćby Genderka jest lepsza jakościowo od Swisspora?

  7. #27

    Domyślnie

    Nie
    Dom 250m2 + garaż 56m2. Projekt indywidualny, płyta fundamentowa gr. 30cm na 20cm XPS. Hydroizolacja płyty szlamem Schomburg. Ściany ceramika 25 P+W, dwa pełnowymiarowe piętra, antresola, okna PCV + HST, dach Braas Turmalin szary kryształ. Ogrzewanie podłogowe, pompa ciepła Viessmann Vitocal 200-s, wentylacja mechaniczna, ocieplenie ścian wełna fasadowa 20cm. FV nie ma i nie będzie bo tylko bym sprawdzał czy falownik się nie wyłączył przez zbyt wysokie napięcie w sieci.

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony