dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 12 z 30
Pokaż wyniki od 221 do 240 z 597
  1. #221
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Gazownik82

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Pomorze Zachodnie
    Posty
    12

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Niespecjalnie byłbym zadowolony, gdybym był dłuższy czas w pomieszczeniu technicznym i słyszał, jak kocioł uruchamia się co parę minut.
    No i gdyby w domu, który przy -20C można ogrzać mocą 3.8kW pracował w październiku z mocą 5kW.

    A jakbym pomyślał, że mógłbym wydać 40% mniej i mieć kocioł jednego z innych producentów, który tego nie robi to byłbym jeszcze bardziej niezadowolony

    Hehe dokładnie. Wydałem 12Kpln a mógłbym to samo osiągnąć kupując piec z marketu za 3-5 tys.
    Dom parterowy z użytkowym strychem 450m2 - podłogówka 360m2 + Viessmann 222-F B2TB 1,8-35kW

  2. #222
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.618
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    A może gdyby nie te fora nawet nie wiedzieliby, że mają problem, a niedouczony instalator nadal robiłby, jak robi ?
    Poza tym, "zagwarantowanie przepływów" w sytuacji, kiedy kocioł uporczywie pracuje na 5kW, a zapotrzebowanie domu to 1,5kW chyba nie do końca jest takie proste
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  3. #223
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Gazownik82

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Pomorze Zachodnie
    Posty
    12

    Domyślnie

    Panowie ja mam przy samym piecu bufor 230l (bez wężownicy oczywiście). Podłączony do pieca bezpośrednio przekrojami nie pomniejszonymi. Za buforem 350m2 podłogówki wspomaganie przepływu 3 pompami. Nie może być mowy o niewystarczających przepływach.

    To dalej nie działa dobrze bo piec nie jest w stanie pracować z mocą mniejszą niż 3,5kw.

    Nie miał bym obiekcji gdyby Viessmann reklamował swoje piece że są dobre ale od 3,5Kw a nie 1,9Kw.
    Dom parterowy z użytkowym strychem 450m2 - podłogówka 360m2 + Viessmann 222-F B2TB 1,8-35kW

  4. #224

    Domyślnie

    Z tego co czytam to sporo osób ma problem z tym piecem jeśli chodzi o taktowanie i wysoką moc minimalną, Jak pisałem wcześniej u mnie taktowanie wynosi ok 100-120/24h a z mocą niżej niż 5KW nie spada. Uruchomienie pieca miałem w lipcu i dopiero jak zacząłem ogrzewać dom zauważyłem tan problem.

    Jak pisałem wcześniej zgłosiłem do do serwisu i czekam na wizytę Pana z Viessmanna. Ciekawy tylko jestem czy uda się naprawić ten problem czy będę walczył dalej z serwisem

  5. #225
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.030
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gazownik82 Zobacz post
    Panowie ja mam przy samym piecu bufor 230l (bez wężownicy oczywiście). Podłączony do pieca bezpośrednio przekrojami nie pomniejszonymi. Za buforem 350m2 podłogówki wspomaganie przepływu 3 pompami. Nie może być mowy o niewystarczających przepływach.

    To dalej nie działa dobrze bo piec nie jest w stanie pracować z mocą mniejszą niż 3,5kw.

    Nie miał bym obiekcji gdyby Viessmann reklamował swoje piece że są dobre ale od 3,5Kw a nie 1,9Kw.
    kocioł moduluje moc tak by utrzymać zadaną temepraturę zasilania. Jeżeli kocioł stabilnie dłuższy czas pracuje z mocą 3,5 kW to znaczy, że takie jest zapotrzebowanie i nie ma podstaw do obniżania mocy.
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  6. #226

    Domyślnie

    Pegaziatko i konsultant vieśśman wy tak pier... że masakra rzygać się chce. Panowie wam jasno mówią o co chodzi a wy im kit wciskacie o przepływach! Jaki przepływ skoro im poprostu kocioł powinien zejść z mocą a tego nie robi!

  7. #227

    Domyślnie

    Kocioł po to ma tą moc minimalną 1.9KW po to żeby z niej korzystał a nie po to żeby tylko na papierku była!

  8. #228
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Gazownik82

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Pomorze Zachodnie
    Posty
    12

    Domyślnie

    Cytat Napisał Konsultant Viessmann Zobacz post
    kocioł moduluje moc tak by utrzymać zadaną temepraturę zasilania. Jeżeli kocioł stabilnie dłuższy czas pracuje z mocą 3,5 kW to znaczy, że takie jest zapotrzebowanie i nie ma podstaw do obniżania mocy.
    Panie konsultancie Viessmann.

    Ja minimalna moc kotla mam zwiekszona kodem 96:10 do 10% czyli do 3,5kw (zwiększone przez serwistanta Viessmann). W przypadku gdy mam ustawione 96:05 czyly 1,9kw piec cały czas załącza zabezpieczenie przed spaleniem palnika i moduluje do 25% nawet przy malutkich podmuchach wiatru. Wraz z serwisantem wybraliśmy mniejsze zło tzn. stabilna prace z minimalna mocą 10% zamiast zero/jedynkowej pracy z mocą 25%.

    Wysłałem już zapytanie gwarancyjne na [email protected] ale widzę że konsultanci Viessmann wolą się udzielać bardziej na forum niż odpowiadać na zapytania gwarancyjne swoich klientów bo już czekam 2 tygodnie na jakąkolwiek odpowiedz.
    Dom parterowy z użytkowym strychem 450m2 - podłogówka 360m2 + Viessmann 222-F B2TB 1,8-35kW

  9. #229

    Domyślnie

    Po pierwsze ja nie jestem "specjalistą" tak jak wy oboje. I mam prawo gówno wiedzieć. A po przerobieniu wyrzutu przez komin na przez ścianę mam spokój. Tylko ja miałem taką opcję łatwo to przerobić. Jak nie wiecie jak się tego pozbyć to chociaż nie pier... o przepływach i że tak ma być!

  10. #230
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.030
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lechu54 Zobacz post
    Po pierwsze ja nie jestem "specjalistą" tak jak wy oboje. I mam prawo gówno wiedzieć. A po przerobieniu wyrzutu przez komin na przez ścianę mam spokój. Tylko ja miałem taką opcję łatwo to przerobić. Jak nie wiecie jak się tego pozbyć to chociaż nie pier... o przepływach i że tak ma być!
    W Twoim przypadku, jak sam pisałeś, nie chodziło o taktowanie. Przeniesienie zasysu powietrza w bardziej osłoniętą strefę spowodowało, że kocioł zszedł z mocą minimalną co jest potwierdzeniem, że system działa prawidłowo a kocioł nie ma usterek.
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  11. #231

    Domyślnie

    Witam
    Przeczytałem ten wątek i kilka innych ponieważ sam borykałem się z problemem modulacji w moim piecu Vitodens 200. Z pieca ogólnie jestem zadowolony a teraz to nawet bardziej . Wydaje mi się, że udało mi się poskromić problem modulacji i teraz piec działa jak trzeba i moduluje długo na minimalnej mocy bez podbijania.

    Ale od początku....
    Po uruchomieniu instalacji piec chodził na Propanie i trwało wygrzewanie domu. Mało się wtedy orientowałem na samym piecu ale widziałem że moduluje do 7-8%. Po przełączeniu na gaz ziemny grzała się tylko woda więc nic nie widziałem. Nadszedł czas ogrzewania i zauważyłem, że piec włącza sięi wyłącza. Po analizie wszystkiego i sprawdzeniach okazało się, że problemem była załączona przez instalatora opcja pracy "wielu urządzeń do jednego komina" a co za tym idzie piec boi się cofnięcia gazów i moduluje od 40% co widać na wykresie. Wykresy, które będę przedstawiał pochodzą z mojego smart home.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.jpg
Wyświetleń:	93
Rozmiar:	27,7 KB
ID:	450699

    Poprawiłem to ustawienie ale dalej nie było to satysfakcjonujące. Myślałem, że to problem leży w mojej instalacji a dokładnie odbioru ciepła. Posiadam sprzęgło i podłogówkę. Bawiłem się chyba wszystkimi ustawieniami. Dużo się nauczyłem o piecu ale to nie było to. Modulacja co chwilę podskakiwała do 27% po czym spadała i tak w kółko a piec szybko się wyłączał bo osiągał temperaturę. Wykresy przedstawiają od góry Temp. CWO, Modulacja palnika i temp na wyjściu pieca.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2.jpg
Wyświetleń:	88
Rozmiar:	77,4 KB
ID:	450703

    Wykluczyłem zawirowania na zasilaniu pieca w powietrze zdejmując dekielek. Piec zasysał powietrze z kotłowni a efektu nie było. Komin jest na dachu a dom jest piętrowy więc kilka metrów będzie.
    Wpadłem na pomysł tego jak wyeliminować tętnienia na wylocie pieca. Trzeba było zrobić coś co sprawi że przepływ będzie bardziej laminarny. I tak miedziane czyściki do wylądowały w moim kominie.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	3_Easy-Resize.com.jpg
Wyświetleń:	232
Rozmiar:	86,8 KB
ID:	450704
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	4_Easy-Resize.com.jpg
Wyświetleń:	167
Rozmiar:	97,8 KB
ID:	450705


    Zrobiłem coś „ala” wycior z dwoma czyścikami, który będąc w świetle komina sprawia, że przepływ jest poprawny. Na pewno ogranicza to nieco przepływ w kominie ale z uwagi na to, że Vitodens ma system Lambda Control odpowiednio reguluje mocą wentylatora a piec działa prawidłowo. Od momentu zamontowania mojego rozwiązania piec moduluje super co widać poniżej. Modulacja cały czas jest ok 7-8% i tylko czasem podbije do 18% ale to raczej w celu zwiększenia mocy. Raz czy dwa podbił do 25. Pewnie był jakiś większy wiatr.
    Komin ma średnicę fi 80mm a czyściki w ilości 2 szt. które są w kominie mają widoczny prześwit między włóknami

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	5.jpg
Wyświetleń:	105
Rozmiar:	76,7 KB
ID:	450706

    Co myślicie o takim rozwiązaniu. Piec działa prawidłowo. Żadnych błędów nie ma. Przy 100% modulacji przy CWU również bezproblemowo. Można by się w przyszłości pokusić o jakieś inne analogiczne rozwiązanie np: następujące po sobie okręgi z otworami w innych miejscach aby wyeliminować bezpośredni przepływ.

  12. #232

    Domyślnie

    Witam ponownie.
    Niestety nie mam dobrych wieści. Zastosowane wyżej wymienione metody na walkę z problemami wysokiej modulacji w piecu zdały się na nic. Tłumienie wyjścia z pieca może i nieco poprawiły parametry ale na krótko i przy słabym wietrze.
    Brakowało mi do moich obserwacji korelacji prędkości wiatru dla aby zobrazować jego wpływ na piec. I w taki oto sposób do moich wykresów dodałem prędkość wiatru z mojej okolicy . Potrzeba matką wynalazków
    Jak widać poniżej przy małej prędkości wiatru wszystko jest ok. Piec pracuje prawidłowo niemalże w sposób ciągły z małymi przerwami na podgrzew CWO.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.jpg
Wyświetleń:	48
Rozmiar:	73,8 KB
ID:	451936

    Kolejne wykresy przedstawiają wpływ wiatru na zmianę modulacji pieca. Dokładnie widać jak zwiększanie się prędkości wiatru wpływa na zwiększenie modulacji co w konsekwencji zwiększa temperaturę i po przekroczeniu ustalonej wartości wygenerowanej mocy grzewczej wyłącza piec. Większa modulacja w cyklu skutkuje krótszą pracą palnika.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2.jpg
Wyświetleń:	37
Rozmiar:	75,2 KB
ID:	451937 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	4.jpg
Wyświetleń:	23
Rozmiar:	76,3 KB
ID:	451938

    Dokładnie odwrotnie ma się sytuacja w przypadku zmniejszenia się siły wiatru do wartości, które nie wpływają na modulację co skutkuje wydłużeniem się pracy pieca a tym samym pracę energooszczędną wykorzystującą wysoką sprawność urządzenia. Podczas pracy z niską modulacją w moim przypadku minimalną na wykresie 8% na piecu wskazanie wynosi 2 kW temperatura spalin wynosi ok. 30 st. co tylko potwierdza pracę na której właśnie nam a przynajmniej mi zależy

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	3.jpg
Wyświetleń:	39
Rozmiar:	77,5 KB
ID:	451939

    Ale spokojnie.
    Przynajmniej ja się jeszcze nie poddaję. Mam w zanadrzu pewien plan związany z wyeliminowaniem wpływu wiatru na komin. Tym razem będę powściągliwy. Dopiero po przeprowadzeniu zmian w moim układzie i przeprowadzeniu testów podzielę się moimi spostrzeżeniami. Jeśli wszystko pójdzie pomyślnie nasz problem zostanie rozwiązany
    Ostatnio edytowane przez Kwiatek3049 ; 12-01-2021 o 19:01

  13. #233

    Domyślnie

    Ten problem powinien rozwiązać producent

  14. #234
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.030
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lechu54 Zobacz post
    Ten problem powinien rozwiązać producent
    ale jakiego rozwiązania oczekujesz od producenta. My stworzyliśmy sytem który wg nas działa prawidlowo. Kocioł ma miec możliowść głebokiego schodzenia z moca ale jednoczesnie ma gwarantować długa i bezawaryjną pracę. Dla nas sytem na tą chwilę jest OK. Być może w przyszlości będą robione zmiany wraz z kolejnymi generacjami kotłów.
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  15. #235
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    mibas

    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    216

    Domyślnie

    Cytat Napisał Konsultant Viessmann Zobacz post
    ale jakiego rozwiązania oczekujesz od producenta. My stworzyliśmy sytem który wg nas działa prawidlowo. Kocioł ma miec możliowść głebokiego schodzenia z moca ale jednoczesnie ma gwarantować długa i bezawaryjną pracę. Dla nas sytem na tą chwilę jest OK. Być może w przyszlości będą robione zmiany wraz z kolejnymi generacjami kotłów.
    takiego, że powinniście w dokumentacji jasno i czytelnie przedstawić, że takie coś może występować i w jaki sposób powinny być wykonane/usytuowane dolot powietrza/wylot spalin z komina aby tego efektu uniknąć oraz zaproponować przetestowane i zaaprobowane przez was sposoby stłumienia oscylacji przepływu (np. jakieś tłumiki montowane na przyłączu komina).
    Osobiście zastanawaim się na wydrukiem 3D czegoś w rodzaju zaworu Tesli montowanego na kratce nawiewnej na kominie, ale niestety to jak będzie czas, z którym krucho przy małych dzieciach i ciągle niedokończonym domu..

  16. #236
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.030
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał mibas Zobacz post
    takiego, że powinniście w dokumentacji jasno i czytelnie przedstawić, że takie coś może występować i w jaki sposób powinny być wykonane/usytuowane dolot powietrza/wylot spalin z komina aby tego efektu uniknąć oraz zaproponować przetestowane i zaaprobowane przez was sposoby stłumienia oscylacji przepływu (np. jakieś tłumiki montowane na przyłączu komina).
    Osobiście zastanawaim się na wydrukiem 3D czegoś w rodzaju zaworu Tesli montowanego na kratce nawiewnej na kominie, ale niestety to jak będzie czas, z którym krucho przy małych dzieciach i ciągle niedokończonym domu..
    proszę tylko pamiętać że dodatkowe elementy montowane w kominie nie mające atestów są niezgodne z polskim prawem, w mogące postać uszkodzenia w kotle nie będą mogły być naprawione w ramach gwarancji.
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  17. #237
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    mibas

    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    216

    Domyślnie

    Cytat Napisał Konsultant Viessmann Zobacz post
    proszę tylko pamiętać że dodatkowe elementy montowane w kominie nie mające atestów są niezgodne z polskim prawem, w mogące postać uszkodzenia w kotle nie będą mogły być naprawione w ramach gwarancji.
    a) a zwykła plastikowa kratka montowana na dziurze wyciętej w pustaku kominowym ma takie atesty?
    b) dlatego to właśnie WY! powinniście coś takiego zapewnić a nie udawać, że wszystko jest w porządku
    Ostatnio edytowane przez mibas ; 21-01-2021 o 09:02

  18. #238

  19. #239
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.030
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał mibas Zobacz post
    a) a zwykła plastikowa kratka montowana na dziurze wyciętej w pustaku kominowym ma takie atesty?
    b) dlatego to właśnie WY! powinniście coś takiego zapewnić a nie udawać, że wszystko jest w porządku
    Elementy przewodów powietrznych, spalinowych i powietrznospalinowych z oferty Viessmann mają wszystkie atesty wymagane przez prawo zarówno polskie jak i europejskie. Co do pracy kotła potrzymuję zdanie, że opisana praca jest zgodna z założerniami projektanta tego urządzenia.
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  20. #240
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    mibas

    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    216

    Domyślnie

    Cytat Napisał Konsultant Viessmann Zobacz post
    Elementy przewodów powietrznych, spalinowych i powietrznospalinowych z oferty Viessmann mają wszystkie atesty wymagane przez prawo zarówno polskie jak i europejskie. Co do pracy kotła potrzymuję zdanie, że opisana praca jest zgodna z założerniami projektanta tego urządzenia.
    nie wiem, może żyję w innym świecie, ale w firmie w której pracuję w przypadku gdy klient zgłasza jakieś zastrzeżenia i uwagi to są one przekazywane do działu wsparcia technicznego, a gdy on nie potrafi rozwiązać/wyjaśnić problemu zapytanie trafia do działu R&D, który stara się znaleźć rozwiązanie (któe tutaj już zostało podsunięte).
    Problem o którym tutaj mowa jest poruszany od co najmniej roku, chciałbym wiec zapytać szanownego Konsultanta, czy przekazał sprawę/zapytanie do odpowiedniego działu w centrali Viessmanna, jeżeli tak to kiedy to nastąpiło i jaka była odpowiedź centrali?

Strona 12 z 30

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony