dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 24 z 30
Pokaż wyniki od 461 do 480 z 597
  1. #461

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wojownik2 Zobacz post
    Najprościej wytłumaczyć tak jeśli kupujemy rower producenta x firmie sprzedającej y to wyniku zaistaniałej wady, zepsucia podczas trwania gwarancji udajemy się do firmy sprzedającej y. Tak się przyjeło że dzwonimy do Viessmanna jak jest gwarancja i po niej taki ukłon w naszą stronę choć drugi raz im za to podziękuję
    A rozumiesz, że rękojmia obowiązuje dwa lata, a Viessmann na niektóre produkty udziela dłuższej.np. pięcioletniej gwarancji? Chętnie zatem dowiem się kto jest gwarantem. Karta gwarancyjna Viessmanna, urządzenie zarejestrowane, zgłoszenie poszło, a gwarant ignoruje. Czyli można powiedzieć, że udzielamy gwarancji, ale tylko na papierze?

  2. #462
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    redox7

    Zarejestrowany
    Apr 2021
    Posty
    198

    Domyślnie

    Cytat Napisał qropatwa Zobacz post
    A rozumiesz, że rękojmia obowiązuje dwa lata, a Viessmann na niektóre produkty udziela dłuższej.np. pięcioletniej gwarancji? Chętnie zatem dowiem się kto jest gwarantem. Karta gwarancyjna Viessmanna, urządzenie zarejestrowane, zgłoszenie poszło, a gwarant ignoruje. Czyli można powiedzieć, że udzielamy gwarancji, ale tylko na papierze?
    wystarczy przeczytać kartę gwarancyjną. Dla Vitodensa 100 gwarantem jest sprzedawca a już dla najnowszych Vitodensów 200 gwarantem jest Viessmann. Ludzie czytajcie dokumenty które dostajecie.

  3. #463
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.030
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał daniel.w Zobacz post
    Konsultant Viessmann - pogubiłem się, może mi Pan jednoznacznie wyjaśnić kto gwarantuje pracę mojego kotła Vitodens 200W firmy Viessmann?
    proszę przeczytać zapisy w karcie gwarancyjnej.
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  4. #464

    Domyślnie

    No to już jest żalosne...
    Ty musisz pracować dla konkurencji, bo tak czarnego PR dla wieśka to jeszcze nie widziałem ))
    NIE dla średniowiecznych systemów grzewczych (czyt. wungiel/drewno)

  5. #465

    Domyślnie

    Za chwilę początek sezony grzewczego. Czy ktoś z was rozwiązał może problem z taktowaniem?

  6. #466
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    redox7

    Zarejestrowany
    Apr 2021
    Posty
    198

    Domyślnie

    Cytat Napisał niemiec1 Zobacz post
    Za chwilę początek sezony grzewczego. Czy ktoś z was rozwiązał może problem z taktowaniem?
    żeby rozwiązać ten problem musieliby zrobić porzadne projekty powykonawcze i przerobić swoje spierniczone instalacje

  7. #467
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Wojownik2

    Zarejestrowany
    Dec 2021
    Skąd
    PUCK
    Kod pocztowy
    84-100
    Posty
    97

    Domyślnie

    I sezon się zaczął i ten znów swoje.To niech kolega napisze w jaki sposób uzyskać najwyższą sprawność kotła vitodens w codziennym użytkowaniu a nie podczas przeglądu corocznego robionego podczas testu.Jeszcze jedno zagadnienie kiedy uzyska sie wyższą sprawności jak poprowadzi sie przewód spalinowo powietrzny od kotła do w lotu komina i pózniej tylko sam spalinowy przez pozostało część komina czy od samego kotła przewód spalinowo powietrzny aż do wylotu z komina. A tak poza tym to moja krzywa 0.2 -1 przy ograniczeniu do 35 % mocy kotła pięknie sie sprawuje oczywiście kiedy panują dobre warunki gdzie kocioł nie wymusza większej mocy i może modulować a do tego w okresach przejściowych ustawiony przedział godzinowy pracy kotła w domu 21-22 stopnie. W trybie zredukowanym (16 stopni, min. wody kotłowej 20 stopni i róznica 8K.) b .dobra izolacja zmniejszyła do minimum ilość załączeń kotła który tylko podgrzewa ją sobie w swoim obiegu.Ale niedługo znów warunki pogodowe sie pogorszą i znów będzie jazda . Ciągle mnie kusi poprawadzić przewód spalinowy ponad kalenicę może to poprawi pracę kotła bo mogą występowac zawirowania powietrza i dochodzic do występowania podciśnienia ale to tylko teoria zobaczymy choć wiele osób już próbowało. Dalej uważam że coś jest nie tak kominem koncentrycznym choć wszystko Viessmanna 60-100 do kotła 1.9-19kw a może lepsza większa średnica a może tak ma być w ramach bezbieczeństwa jak pisał Konsultant.Jak kiedyś pisałem samego kotła i innych rzeczy Viessmanna jestem zadowolony oprócz tej wymuszonej jego pracy podczas dni z wiatrem do zaburza mi moje nastawy i zmniejsza sprawność a zwiększa zużycie gazu.

  8. #468
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.030
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    teoretycznie im dłusza wspólna droga spalin i powierza tym lepiej. Gdyż zasysyane powietrze odbiera dodatkowo ciepło od spali, a im bardziej podrzejemy powietrze dolotowe tym mniej trzeba będzie go potem podgrzewać w kotle w procesie spalania. Oczywiście ze względu niską napojemność cieplną gazów to tylko zagadnienia akademickie.
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  9. #469
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Wojownik2

    Zarejestrowany
    Dec 2021
    Skąd
    PUCK
    Kod pocztowy
    84-100
    Posty
    97

    Domyślnie

    Tak ale co długości komina koncentrycznego też mamy aby lepiej nie przekraczał jakieś długości (większe opory dla spalin które wentylator musi wypchnąć).Kiedyś pisałem dzięki odpowiedniej długości komina można uzyskać o 5 procent wyższą sprawność kotła dzięki kondensacji. Mamy 2 rozwiązania przewód koncentryczny od kotła do komina (pustak kominowy) i dalej sama rura spalinowa wychodząca ponad komin ( ciekawe ile ma być ponad ) i tak powietrze w kominie ogrzewa rura spalinowa jak i sam budynek , podczas mrozów może dawać to wymierne korzyści dla kotła bo wyższa temp dolotowa ale i mamy straty bo też to ciepło ucieka do góry przez komin. 2 rozwiązanie z kotła wychodzi rura spalinowo powietrzna izolowana ponad komin i w tym momencie temp. powietrza zasysana jest zależna tylko od temp. spalin i od długości koncentryka.a komin możemy uszczelic ocieplić , oczywiscie zgodnie z prawem zostawiamy kanał wentylacyjny. Ponownie zadam pytanie które z tych 2 rozwiązań będzie lepsze dla spawności kotła jak i zminimalizowania strat cieplnych komina. U mnie np temp zew 8 ,temp spalin przy kotle 27/8 na wylocie z komina 20 stopni (jest jeszcze co odzyskać rurka miedziana opleciona wokół spalinówki i wstepne ogrzanie zasobnika cwu.tylko ciekawe jaka temp.spalin na wylocie komina będzie podczas mrozów, latem podgrzewa solar a zimą temp. spalin - tylko teoria )

  10. #470

    Domyślnie

    Witam serdecznie. Jestem tu pierwszy raz. Również mam problem z pracą kotła Viessmann 200 przy mocniejszym wietrze. Gdy nie wieje wiatr bądź wieje słabo kocioł pracuje z minimalną mocą przez większość czasu, natomiast gdy wieje mocniej, kocioł podnosi moc, próbuje zmniejszać moc ale każdy podmuch powoduje dalsze podbijanie mocy aż w końcu zbyt duża moc (tzn. wysoka temperatura wody na zasilaniu) powoduje wyłączenie kotła. Przy wietrze sytuacja się powtarza.
    Po pierwsze widzę że mój problem nie jest odosobniony i producent tych kotłów z pewnością zna sytuację. Co ciekawe na początku nie wiedziałem gdzie tkwi problem (nie wiązałem tego jeszcze z wiatrem). Zgłaszałem sprawę telefonicznie, później mailowo i miałem wizytę kilku autoryzowanych serwisantów. Nie stwierdzono żadnych problemów z kotłem. A kocioł dalej "wariował" podczas wiatru. Serwisanci Viessmanna upatrywali problem w instalacji c.o., problemów z kominem, odprowadzeniem spalin itp. Żaden z serwisantów nie ZDRADZIŁ, że te problemy powoduje wiatr. Łatwiej jest zrzucić winę na kogoś i błędy wykonawcze.
    To mydlenie oczu przez konsultantów Viessmanna widzę w powyższych postach. Teraz już wiem że wiatr jest czynnikiem decydującym, który wpływa na ten kocioł w ten sposób. Nie wierzcie w ich brednie, że to wina po stronie wykonawcy instalacji c.o. czy komina - TO BZDURA!!! Mnie tak wmawiali - wziąłem odpowiedniego kominiarza który robił pomiary i ocenił odprowadzenie spalin oraz komin, instalację c.o. wykonała mi firma instalacyjna która ma wieloletnie doświadczenie, próbowałem dwóch nasad (typu strażak i stałej) jako zakończenie odprowadzenia spalin z kotła gazowego - nic nie rozwiązało problemu. Moja rada - szkoda czasu i pieniędzy. Problem u mnie pozostał nie rozwiązany.
    A argumenty konsultantów Viessmanna w powyższych postach mnie osobiście oburzają:
    - zrzucają winę na wykonawcę instalacji, to dlaczego nie ma problemu z instalacją gdy nie wieje albo lekko wieje? Jak to się dzieje, że instalacja wtedy działa prawidłowo?
    - konsultanci Viessmanna przyznają, podsumowując ogólnie, że "ten kocioł tak ma" - a to wynika z oprogramowania i zabezpieczenia przeciw zdmuchnięciu płomienia, które oto właśnie stwarza problemy.
    Dlatego nie słuchajcie tych BREDNI!!
    Niech się w końcu zdecydują w Viessmann - bo jak nie mają już na co zrzucić winy to przyznają że kocioł Viessmann tak działa "PRAWIDŁOWO".
    Nie liczcie na rozwiązanie problemu bo przeszukałem wszystkie fora i nikt tego nie rozwiązał. A wiele osób szuka pomocy w tej sprawie.
    Skoro kocioł Viessmann nie radzi sobie z wietrzną pogodą to taka informacja powinna być podawana dla uświadomienia potencjalnego użytkownika (współczuję tym co mają taki kocioł w górach czy nad morzem).

  11. #471

    Domyślnie

    I zanim pracownicy Viessmanna zarzucą mi, że pracuję dla konkurencji, że cała wina leży po mojej stronie jako wykonawcy albo że jestem laikiem i nie znam się na tym.... Ja nie chcę robić wam antyreklamy. Posiadam Kocioł Viessmann 200 od 3 lat i zdążyłem zaobserwować jak działa i co sprawia problemy. Poprawcie zasadę działania kotła gazowego bo W TYM TKWI PROBLEM!! Zabezpieczenie przeciw zdmuchnięciu płomienia miało pewnie poprawić zasadę działania kotła, natomiast sprawia jeszcze większe problemy, niż jakby go nie było. I Nie obrażajcie użytkowników tych kotłów.
    Pozdrawiam

  12. #472
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.030
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    prosze Państwa, taka zasada dzialania kotła gwarantuje bezpieczną pracę. Zdecydowaliśmy się na zaprojektowanie kotła który jest najlepszym kotłem gazowym obecnie dostępnym na rynku (czego potwierdzeniem sa zarowno niezalezne testy jak i liczne nagrody ktore kociol otrzymał). Tak szeroki zakresmodulacji wymaga jednak pewnych dodatkowych zabezpieczeń i to jest własni ejedno z nich. Nie ukrywamy zasady pracy i kazdy zainteresowany może się bez probelmu o tym dowiedzieć.
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  13. #473

    Domyślnie

    A nie próbowaliście na komin założyć tzw. Nasad kominowych coś podobnego jak przy wentylacji grawitacyjnej by nie było ciągu wstecznego. Coś co by hamowalo podmuch wiatru w stronę kotła.

  14. #474
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.935

    Domyślnie

    Cytat Napisał ejay3 Zobacz post
    A nie próbowaliście na komin założyć tzw. Nasad kominowych coś podobnego jak przy wentylacji grawitacyjnej by nie było ciągu wstecznego. Coś co by hamowalo podmuch wiatru w stronę kotła.
    A jeśli to podmuch nie z komina spalinowego a pobierającego powietrze do kotła powoduje wyłączanie sprzętu?
    Chatka Z7L GL 82+24 m2 100% podłogówka, ogrzewane PCPW Atlantic 6kW. Kubatura ogrzewana 288 m3. Zero kominów, WM z reku Izzifast. Termoizolacja - podłoga -15cm styro 036, ściany- 20cm 031, strop 30cm PUR Synthesia, nad garażem 20cm. PV 6,4kWp na glebie. Całkowite zużycie prądu w 2021r na CO+CWU+media - 4720kWh (w tym PC - 2387) Na CO, CWU i CHŁODZENIE :
    Rok 2022 - 2290k Wh
    Rok 2023- 2204 kWh

  15. #475

    Domyślnie

    Ja miałem założoną specjalną przysłonę na rurze pobierającej powietrze do kotła lecz nic to nie zmieniło. Próbowałem różnych kombinacji (w instalacji) żeby poprawić pracę kotła w warunkach wietrznych ale bez pozytywnych efektów. U mnie wydmuch spalin z kotła gazowego jest poprowadzony przez komin ponad dach - to daje jakieś 8 metrów wysokości. Nie rozumiem jak wiatr może zaburzać pracę kotła na tyle, żeby nie "radził" sobie przy mocniejszym wietrze, gdzie jak wiadomo wydmuch spalin jest wymuszony przez kocioł (a u góry mam założoną przysłonę typu strażak). Kominiarz po sprawdzeniu komina, ciągu itd. stwierdził, że wiatr, przy tej długości komina, nie ma możliwości "przebić się" do komory spalania kotła (na tyle żeby zaburzać jego pracę), bo różnica wysokości jest zbyt duża.
    Moim zdaniem czujnik w kotle Viessmanna, który ma zabezpieczać przed zdmuchnięciem płomienia jest zbyt czuły lub nieodpowiedni, bo kocioł zbytnio reaguje na podmuchy wiatru.

  16. #476

    Domyślnie

    Cytat Napisał Konsultant Viessmann Zobacz post
    Nie ukrywamy zasady pracy i kazdy zainteresowany może się bez probelmu o tym dowiedzieć.
    Jaka jest zasada działania kotła gazowego to nie ma dla nas znaczenia. Gdzie jest jakakolwiek informacja Viessmanna, że wasz kocioł w rejonach wietrznych ma duże problemy z poprawnym działaniem. Proszę mi nie pisać bzdur, że ciągłe zwiększanie mocy przez kocioł przy mocniejszym wietrze i częste wyłączanie się jest poprawne. Z punktu widzenia konstrukcji kotła Viessmann może jest to NORMALNE, ale na pewno NIE jest POPRAWNE z punktu widzenia działania kotła w naszej instalacji. Nie mam ochoty dyskutować z konsultantami Viessmanna, którzy piszą jakby byli w temacie laikami. Wciskanie KITU użytkownikom kotłów Viessmann nie rozwiązuje naszego problemu.
    Dlatego drodzy konsultanci Viessmann, jeżeli nie potraficie rozwiązać problemu, albo nie da się tego kotła na tyle poprawić żeby zniwelować ciągłą modulację kotła w warunkach wietrznych, to nie wypowiadajcie się wcale. Chętnie posłucham doświadczeń użytkowników tych kotłów, którym udało się cokolwiek zaradzić temu problemowi.
    Zainteresowanym mogę jedynie poradzić, że żadne przysłony na rurach wydmuchu spalin czy poboru powietrza przez kocioł niewiele dają. Natomiast ja w wietrzne dni, zwiększam maksymalnie obroty pompy obiegowej c.o. oraz zmieniam poziom krzywej grzewczej o jeden bądź dwa w górę. To pozwala zmniejszyć liczbę wyłączeń kotła gazowego. Nie jest to sposób na rozwiązanie problemu ale doraźny środek zaradczy, który choć trochę poprawia sytuację.

  17. #477
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.030
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał her_edit Zobacz post
    Jaka jest zasada działania kotła gazowego to nie ma dla nas znaczenia. Gdzie jest jakakolwiek informacja Viessmanna, że wasz kocioł w rejonach wietrznych ma duże problemy z poprawnym działaniem. Proszę mi nie pisać bzdur, że ciągłe zwiększanie mocy przez kocioł przy mocniejszym wietrze i częste wyłączanie się jest poprawne. Z punktu widzenia konstrukcji kotła Viessmann może jest to NORMALNE, ale na pewno NIE jest POPRAWNE z punktu widzenia działania kotła w naszej instalacji. Nie mam ochoty dyskutować z konsultantami Viessmanna, którzy piszą jakby byli w temacie laikami. Wciskanie KITU użytkownikom kotłów Viessmann nie rozwiązuje naszego problemu.
    Dlatego drodzy konsultanci Viessmann, jeżeli nie potraficie rozwiązać problemu, albo nie da się tego kotła na tyle poprawić żeby zniwelować ciągłą modulację kotła w warunkach wietrznych, to nie wypowiadajcie się wcale. Chętnie posłucham doświadczeń użytkowników tych kotłów, którym udało się cokolwiek zaradzić temu problemowi.
    Zainteresowanym mogę jedynie poradzić, że żadne przysłony na rurach wydmuchu spalin czy poboru powietrza przez kocioł niewiele dają. Natomiast ja w wietrzne dni, zwiększam maksymalnie obroty pompy obiegowej c.o. oraz zmieniam poziom krzywej grzewczej o jeden bądź dwa w górę. To pozwala zmniejszyć liczbę wyłączeń kotła gazowego. Nie jest to sposób na rozwiązanie problemu ale doraźny środek zaradczy, który choć trochę poprawia sytuację.
    ZAstosowany algorytm własnie powoduje, że kociol nie ma problemów z pracą.
    Stosowanie jakis oslon czy nakładek nie ma sensu gdyż sa one przeznaczone do układów atmosferycznych gdzie zą bardzo małe ciśnienia w porównaniu z układami gdzie za przepływ powietrza i spalin odpowiada wentylator.
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  18. #478

    Domyślnie

    Cytat Napisał Konsultant Viessmann Zobacz post
    ZAstosowany algorytm własnie powoduje, że kociol nie ma problemów z pracą.
    Drodzy konsultanci Viessmanna, podany algorytm jedynie zmniejsza liczbę włączeń/wyłączeń kotła. NIC POZA TYM. Kocioł nadal ma problemy z poprawną pracą!!!
    Ciągle wiejący wiatr powoduje, że kocioł nie "potrafi" zejść z modulacją do minimum, tylko utrzymuje moc palnika na podwyższonym poziomie. W takich warunkach kocioł gazowy potrafi utrzymywać moc na poziomie ponad 20% a nawet ponad 30%, co daje około 4,5 kW a nawet 6 kW !!! To oznacza, że przy ogrzewaniu z instalacją podłogową, jest problem z odebraniem takiego ciepła przez instalację (oczywiście poza rozruchem czy wygrzewaniem instalacji). Dlatego kocioł po kilku czy kilkunastu minutach WYŁĄCZY SIĘ. Taka praca kotła jest niekorzystna, gdyż kocioł włącza się częściej, pracuje z większą mocą a podłoga nie jest odpowiednio dogrzana. Każdy, mniej lub bardziej rozgarnięty instalator wie, że to skraca żywotność zapalarki kotła gazowego, jak również samego kotła ale jest też mniej efektywne, tzn. więcej energii jest tracone - czyli kocioł spala więcej gazu.

  19. #479

    Domyślnie

    Cytat Napisał Konsultant Viessmann Zobacz post
    Stosowanie jakis oslon czy nakładek nie ma sensu gdyż sa one przeznaczone do układów atmosferycznych gdzie zą bardzo małe ciśnienia w porównaniu z układami gdzie za przepływ powietrza i spalin odpowiada wentylator.
    Brawo konsultanci Viessmana!!!!
    Szkoda że serwisanci waszej firmy mi tego nie powiedzieli, gdy przyjeżdżali do mojego kotła gazowego, tylko zrzucali winę na źle wykonaną instalację.

  20. #480
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.030
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał her_edit Zobacz post
    Brawo konsultanci Viessmana!!!!
    Szkoda że serwisanci waszej firmy mi tego nie powiedzieli, gdy przyjeżdżali do mojego kotła gazowego, tylko zrzucali winę na źle wykonaną instalację.
    i tu bym się z nim akurat zgodził, gdyż przy ogrzewaniu płaszczyznowym dysponujemy bardzo dużą pojemnością cieplną, więc jak kocioł osiągnie górną odchyłkę i wyłączy palnik a następnie poczeka do osiągnięcia dolnej odchyłki i ponownie go załączy to cykl pracy powinien być wystarcajaco długi.
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

Strona 24 z 30

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony