dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 15 z 30
Pokaż wyniki od 281 do 300 z 597
  1. #281
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.298

    Domyślnie

    Kol@Wojownik ....... nie bądżmy pazerni. ..Rozumiem ze Twój nick zobowiązuje do ostatniego zdania, ale nie rozmywaj swoim wpisem dyskusji w której jestem po Twojej stronie.......Jeśli już rozmawiamy o procentowej stracie to rozbieżność wskazań ilości zużycia m3 lub kwh dwóch aparatów jakimi są kocioł i licznik gazu raczej nie jest jakimś koronnym argumentem. Jeśli byś porównał dobowe zużycie gazu dwóch kolejnych dni z identyczną temperaturą zewnętrzną w której jeden dzień będzie cichy a następny wietrzny to ewentualnie Konsultant Viessmann przyjmie takową bez tłumaczenia i argumentacji o silnikach spalinowych, pompach ciepła i innych.
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  2. #282
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Wojownik2

    Zarejestrowany
    Dec 2021
    Skąd
    PUCK
    Kod pocztowy
    84-100
    Posty
    97

    Domyślnie

    Historia mojego kotła jest dłuższa niż rok.Doświadczenie jakie nabyłem podczas jego użytkowania i pracy, rozmowy z fachowcami z Viessmanna, autoryzowanymi instalatorami , serwisantami utwierdziło mnie w tym żeby poznać jego pracę to trzeba być jego użytkownikiem a nie wystarczy mieć laboratoria, wiedzę książkową, zainstalowanych 500 kotłów '' będzie miał Pan ciepło w domu" i nie obrażając tu wszystkich wraz z Konsultantem Viessmanna bo dużą wiedzę posiada ale pewnych ram też nie może przekroczyć. Sam kocioł uważam za b.dobry ale i poprawiłbym w nim parę drobnych rzeczy tylko że nie działa jak na folderach : ) Nie boję się pisać że wartości się rozchodzą licznik gazowy a ilość kwh na kotle bo nie wylałem całej '' kawy na ławę '' i też nikt nie może podważyć że każde uruchomienie się kotła nie powoduje strat gazu które idą w komin.Historie mały zład wody, bufor itp. znam i do tego co niektórzy piszą że mam skopana instalacje tylko napomnę kto mi ją projektował i instalował bo w końcu na nich polegamy bo posiadają doświadczenie. A życie jak życie jeden się nie zna , drugi płaci, trzeci sam poprawi, czwarty szuka dziury w całym, piąty się podda, szósty walczy o swoje a jeszcze inny chce się pokazać/zaistnieć (dotyczy forum). Analizując rynek świadomie kupiłem tzw. Mercedesa wśród kotłów co prawda jeśli taka marka to serwis i części drogie a po paru latach zauważam nie prawidłowość w pracy kotła, infolinia ,serwis i nic dalej tak pracował.W szukaniu przyczyny natrafiłem na forum i dalej historia się tu toczy. A historia dotyczy że kotły Vitodens mocno tzw. taktują nie pracując w pełnym zakresie modulacji co przyczynia się do zwiększenia zużycia podzespołów i jak strat gazu przez przewód spalinowy wyniku każdorazowego uruchomienia się kotła bo urządzenie nie radzi sobie w z podmuchami wiatru i wiatrem. A stanowisko firmy Viessmann jest takie że taka praca kotła jest normalna i nie może temu zaradzić nie wspominając i nie pisząc jakie mogą być skutki takiej pracy dla przyszłych czy obecnych użytkowników gdzie występują niekorzystne warunki wietrzne dla tych urządzeń.A jaki cel w tym ma firma może nie widzą w tym problemu nie mówiąc o tym ale dzięki temu uzyskują lepsze wyniki finansowe(infolinia, serwis, części). nie jestem prawnikiem więc nie wiem czy podlega to reklamacji produktu i zwrotu kosztów lub modyfikując/poprawiając działanie produktu co przyczyniło się do wyemilinowania wady kotła co by skutkowało dużymi stratami finansowymi firmy, Firma zna dokładnie temat i gdyby sprzedawała tylko same kotły nie można by było jej nic zarzucić ale niestety sprzedaje do nich wszystko pod swoja marką i niestety tu miałaby wziąć za to na siebie odpowiedzialność za żle pracujący produkt.

  3. #283
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.026
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mareks77 Zobacz post
    Może i te 10% jest przesadzone i nie mierzalne ale jakiś % bierze się z kilkunastokrotnego niepotrzebnego zapłonu przy którym palnik wysterowany jest na ponad 50 - 80% mocy a część mieszanki gazowej bezpowrotnie uchodzi do komina .

    Przytoczony silnik spalinowy i energia cieplna rozpraszana bierze się ze sprawności, natomiast kocioł kondensacyjny ponoć mamy 96 - 109% ale podczas pracy co nie oznacza że w czasie 10s gdy następuje zapłon sprawność nie wynosi 90%.
    Sprawność kondensata w całym zakresie modulacji nie wynosi 100% a przy 80% mocy maksymalnej i temperaturze 65*C przy których nie zachodzi już kondensacja nie jest to czasem 95%.
    Podobnie a nawet gorzej ze sprawnością jest przez 10s zapłonu gdy następuje budowanie płomienia itp. zjawiska.
    kocioł może osiągać najwyższą sprawność pracując w całym zakresie mocy,, wszystko zalezy od temepratur na wymienniku.
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  4. #284
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.026
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Proszę Państwa mieliśmy do wyboru albo mieć kotły o mocno ograniczonej modulacji przez cały okres ich życia albo zorbić najlepsze aktualnie urządzenie jakie jest na rynku, z najszerszym zakresem modulacji które w niewielkich okresach czasu może podnosić moc minimalną. Dla nas wybór był prosty.
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  5. #285
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.607
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    A jak sobie poradzili z tym inni, że brak takich tematów że strony użytkowników kotłów T, B, J, I, czy innego na V ?


    I szczerze mówiąc - pisze tu jako użytkownik kotła jednofunkcyjnego - po co komu "najszersza na rynku modulacja", skoro w olbrzymiej części domów wystarczy kocioł 1.9-12 kW ?
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  6. #286
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.298

    Domyślnie

    Cytat Napisał Konsultant Viessmann Zobacz post
    kocioł może osiągać najwyższą sprawność pracując w całym zakresie mocy,, wszystko zależy od temepratur na wymienniku.
    A temperatura na wymienniku przy np: mocy maksymalnej jest zależna od ? nie czasem od przepływu wody i jej temperatury na powrocie.
    Dobrze wiemy ze uzyskanie takiej sprawności przy 90% mocy to instalacja z warunkami nie do spełnienia

    Rozmawiamy o konkretnym kotle i rzeczywistej instalacji a nie o laboratorium i warunkach eksperymentalnych więc proszę nie przytaczać nierzeczywistych argumentów teoretycznych chyba z symulacji.
    Wszyscy producenci, także i Viessmann podaje moc 109% tylko przy 30% mocy, potem to już chyba tajemnica

    Cytat Napisał Konsultant Viessmann Zobacz post
    Proszę Państwa mieliśmy do wyboru albo mieć kotły o mocno ograniczonej modulacji przez cały okres ich życia albo zrobić najlepsze aktualnie urządzenie jakie jest na rynku, z najszerszym zakresem modulacji które w niewielkich okresach czasu może podnosić moc minimalną. Dla nas wybór był prosty.
    I takie podejście się chwali ale napiszcie o tym wprost w folderze reklamowym lub instrukcji obsługi, instalacji tak aby przyszły użytkownik nie był zdziwiony.


    A propos: Jakoś na forum nie widzę tematów o taktowaniu Vaillant VC 256 5-7 z mocą 1.9 - 21kW.
    Razem z Viessmann-em to chyba jedyne o modulacji 1 : 10
    Ostatnio edytowane przez Mareks77 ; 27-01-2022 o 15:22
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  7. #287
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Wojownik2

    Zarejestrowany
    Dec 2021
    Skąd
    PUCK
    Kod pocztowy
    84-100
    Posty
    97

    Domyślnie

    Proszę Państwa mieliśmy do wyboru albo mieć kotły o mocno ograniczonej modulacji przez cały okres ich życia albo zrobić najlepsze aktualnie urządzenie jakie jest na rynku, z najszerszym zakresem modulacji które w niewielkich okresach czasu może podnosić moc minimalną. Dla nas wybór był prosty.

    Proszę objaśnić: które w niewielkich okresach czasu może podnosić moc minimalną i jaka jest różnica do starszego modelu

    Tylko że nie we wszystkich modelach. Prosiłbym objaśnić jaka jest różnica w tej modulacji dotyczy kotła 1.9-19kw starszy model modulacja 1:10 a najnowszego modelu 1.9-19kw modulacja 1:17 i jaka jest różnica i korzyści z szerszej modulacji proszę podać na przykładzie. Vademecum modulowania palnika w linku poniżej

    https://kotly.pl/palnik-kotla-czym-j...ik-modulowany/

  8. #288
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.298

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wojownik2 Zobacz post
    ...... Prosiłbym objaśnić jaka jest różnica w tej modulacji dotyczy kotła 1.9-19kw starszy model modulacja 1:10 a najnowszego modelu 1.9-19kw modulacja 1:17 i jaka jest różnica i korzyści z szerszej modulacji proszę podać na przykładzie.
    Nowy model 1.9 - 19kW ma także modulacje 1 : 10 no może coś tam w nim nowego i jest. W modulacji 1 : 17 chodzi o model 32kW ponieważ on ma tak że moc minimalną 1.9kW. Tak więc 1.9 x 17 = 32...... i to już cała tajemnica.

    Korzyści są takie że dotychczas starszy model miał moc w zakresie 3.2 - 32kW a teraz 1.9 - 32kW więc jak Ci instalator zamontował przewymiarowany kocioł to już nie się męczył pracą przerywaną lub przegrzewał pomieszczenia tylko spokojnie zejdzie z mocą poniżej.

    Resztę wyjaśni Ekspert Viessmann
    Ostatnio edytowane przez Mareks77 ; 28-01-2022 o 06:31
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  9. #289
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Wojownik2

    Zarejestrowany
    Dec 2021
    Skąd
    PUCK
    Kod pocztowy
    84-100
    Posty
    97

    Domyślnie

    Ale zostało napisane przez konsultanta szerszy zakres modulacji jest wszędzie opisane do 1:17 wcześniej było do 1:10

    https://www.viessmann.pl/content/dam...HF_2021_12.pdf

    dlatego chciałem o wyjaśnienie tego, w końcu nie muszę się na wszystkim znać.

  10. #290
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.026
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mareks77 Zobacz post
    A temperatura na wymienniku przy np: mocy maksymalnej jest zależna od ? nie czasem od przepływu wody i jej temperatury na powrocie.
    Dobrze wiemy ze uzyskanie takiej sprawności przy 90% mocy to instalacja z warunkami nie do spełnienia

    Rozmawiamy o konkretnym kotle i rzeczywistej instalacji a nie o laboratorium i warunkach eksperymentalnych więc proszę nie przytaczać nierzeczywistych argumentów teoretycznych chyba z symulacji.
    Wszyscy producenci, także i Viessmann podaje moc 109% tylko przy 30% mocy, potem to już chyba tajemnica



    I takie podejście się chwali ale napiszcie o tym wprost w folderze reklamowym lub instrukcji obsługi, instalacji tak aby przyszły użytkownik nie był zdziwiony.


    A propos: Jakoś na forum nie widzę tematów o taktowaniu Vaillant VC 256 5-7 z mocą 1.9 - 21kW.
    Razem z Viessmann-em to chyba jedyne o modulacji 1 : 10
    co do podawanej sprawności i mocy przy jakiej się ją podaje, zapraszam do zapoznania się z normą wg której musimy podawać dane. Norma zakłada że mamy stały przepływ a zwiększenie przekazywania mocy odbywa się poprzez wzrost temperatury zasilania. Oznacza to, że dla mocy minimalnej musimy podawać sprawność dla kotła pracującego w warunkach pełniej kondensacji dzięki czemu mamy wysoką sprawność a dla mocy maksymalnej warunki normatywne to wysoka tempura, przy której na wymienniku już praktycznie nie zachodzi kondensacja.
    Jeśliby przyjąć, że kocioł mamy podłączony do dużego basenu w który woda ma np. 10*C to kocioł nawet przy pełnej mocy pracowałby ze sprawnością zbliżoną do maksymalnej.
    Przyczyną, że o taktowaniu naszych kotłów może jest to, że w naszych kotłach każdy może odczytać zarówno liczbę startów palnika jak i czas pracy. Kiedyś takich danych nie można było odczytać i jakoś wtedy o taktowaniu nikt doktoratów napisał.
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  11. #291
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Marekxxx123

    Zarejestrowany
    Jan 2022
    Skąd
    Żelistrzewo
    Kod pocztowy
    84-122
    Posty
    4

    Domyślnie

    Witam. Mam vitodens 200-w B2HF
    Też mam problem z ciągłym włączaniem kotła.. Z 150 startów udało mi się zejść do około 70. Serwisant wymienił już wszystkie bebechy i nadal nie wiadomo dlaczego tak często staruje. Użytkuje kocioł od września i może z 5 razy zauważyłem jak pracował na 8% było z - 5 i bez wiatru... Na 826 godzin pracy palnika mam 5326 startów palnika. Na Pomorzu wieje praktycznie bez przerwy np. mamy teraz 5stopni na plusie kocioł pracuję na około 40% 5kw. A jak jest 10stopni mniej i nie wieje! To pracuje na 8% i w domu też jest 22.5stopnia o co tu chodzi?
    Mam 2 obiegi że sprzęgłem hydr. Wszędzie głowice termos. Viessman plus 2 czujniki klimatu Podłogówka steruję Em-m1 na grzejniki idze cieplo ze sprzęgła.
    Czy pompka obiegu w kotle powinna mieszać w sprzęgle cały czas wodę czy ma się załączać w momencie startu palnika? Bo wydaje mi się że powinna chodzić na okrągło aby mieszać tą wodę. Natomiast u mnie włącza się ta pompka w kotle tylko jak załączy się palnik i po wyłączeniu palnika chodzi 1minute.. Po wyłączeniu pompki kotla temperatura wzrasta na około 50stopni czujnik w sprzęgle pokazuje około 28 i zgodnie z krzywa grzewcza załącza palnik. Palnik się włączy na 2minuty trzyma go na 40%i więcej nawet do 70% czujnik w sprzęgle pokazuje że osiągnoł zamierzona temp. Wyłącza palnik pompka w kotle chodzi tylko minute.. Czy to jest poprawne działanie? Serwisant też nie może zrozumieć dlaczego tak się dzieję.. Komin mam około 6m z kolanem 90stopni

  12. #292
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.026
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    jeżli mają Państwo pytania co do funkcjonowania urządzń lub ich obsługi jestem do dyspozycji.
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  13. #293
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.298

    Domyślnie

    Cytat Napisał Konsultant Viessmann Zobacz post
    ........ dla mocy maksymalnej warunki normatywne to wysoka tempura, przy której na wymienniku już praktycznie nie zachodzi kondensacja.
    OK....Niestety permetum mobole jeszcze nie wynaleziono dlatego jeżeli powyżej pewnych temperatur kondensacja nie zachodzi to już nie mamy 109% ale 98% albo jeszcze mniej.
    Nie oszukujmy się.... straty jakieś są wszędzie, wymiennik 100% ciepła nie oddaje krążącej wodzie ale trochę także do otoczenia. Spaliny schładzamy ale jakąś temperaturę wyższą od otoczenia mają.

    Cytat Napisał Konsultant Viessmann Zobacz post
    ........
    Jeśliby przyjąć, że kocioł mamy podłączony do dużego basenu w który woda ma np. 10*C to kocioł nawet przy pełnej mocy pracowałby ze sprawnością zbliżoną do maksymalnej.
    .
    Basen i woda 10*C to w tym przypadku akurat prawie idealny odbiornik gwarantujący nam bardzo dużą rozbierzność temperatur pomiędzy zasilaniem i powrotem. gdyż przy maksymalnej mocy na zasilaniu otrzymamy 80*C natomiast na powrocie przez długi okres nadal mamy 10*C

    Cytat Napisał Konsultant Viessmann Zobacz post
    ........
    Przyczyną, że o taktowaniu naszych kotłów może jest to, że w naszych kotłach każdy może odczytać zarówno liczbę startów palnika jak i czas pracy. Kiedyś takich danych nie można było odczytać i jakoś wtedy o taktowaniu nikt doktoratów napisał.
    Odczyt istnieje także u konkurencji i możliwość w powiązaniu z instalacjami o pojemności kilkudziesięciu litrów faktycznie może powodować zawrót głowy lecz ja pisząc o taktowaniu nie mam na myśli częstego uruchamiania ale faktycznie pracę kotła która nie powoduje nawet grzania zładu.
    Kocioł po zapłonie poprostu gaśnie gdyż np: zostały osiągnięte lub przekroczone zakładane warunki temperaturowe na zasilaniu lub też poprzez podmuch wiatru moc minimalna została podwyższona.

    Nie wiem czemu u konkurencji nie ma takich problemów ( przynajmniej na forum ) a chyba wszyscy dla zapewnienia 100%-owego zapłonu stosują przez pierwsze 5s podwyższone 55 - 70% wysterowanie palnika.
    Możliwe że poprzez rozbudowaną automatykę zejście z mocą następuje zbyt wolno.

    Cytat Napisał Marekxxx123 Zobacz post
    . Użytkuje kocioł od września i może z 5 razy zauważyłem jak pracował na 8% było z - 5 i bez wiatru... Na 826 godzin pracy palnika mam 5326 startów palnika.
    826 : 5326 = 0,155 x 60 = 9,3 min.

    Kocioł startował co 9 minut.
    Czyż w tym wyniku według Viessmann-a nie ma nic niepokojącego.

    Kol. @ Marekxxx123..... powinieneś napisać coś jeszcze o domu bo konsultant gotów powiedzieć że ogrzewałeś nieocieplonego blaszaka gdzie temperatura szybko spadała, lub kocioł pracował 5 min z minimalnym wysterowaniem i stawał tylko na 4 minutową blokadę palnika.


    O doktoratach na temat taktowania nie słyszałem ani kiedyś ani teraz więc radzę przez ten zwrot nie umniejszać i negować występującego problemu.
    Ostatnio edytowane przez Mareks77 ; 28-01-2022 o 12:01
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  14. #294
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    doktor.zwir

    Zarejestrowany
    Jan 2022
    Skąd
    A cóż to ma za znaczenie...
    Kod pocztowy
    12-123
    Posty
    28

    Domyślnie

    Cytat Napisał Konsultant Viessmann Zobacz post
    Przyczyną, że o taktowaniu naszych kotłów może jest to, że w naszych kotłach każdy może odczytać zarówno liczbę startów palnika jak i czas pracy. Kiedyś takich danych nie można było odczytać i jakoś wtedy o taktowaniu nikt doktoratów napisał.
    Czyli jak zachoruję i dostanę gorączki, to wyrzucenie termometru mnie uzdrowi?

  15. #295
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Wojownik2

    Zarejestrowany
    Dec 2021
    Skąd
    PUCK
    Kod pocztowy
    84-100
    Posty
    97

    Domyślnie

    Kolega Marekss za pracę pompy kiedyś było odpowiedzialne kodowanie 51: , tak poza tym to masz super kocioł bo schodzi do 8 procent mocy czyli poniżej minimalnej 1,52 a u Ciebie jest 1.9. Ale wracając do tematu widzę że zostałem skreślony z listy przez Konsultanta tylko nie wiem za co , za prawdę którą napisałem. To firmie powinno zależeć aby klient był zadowolony z produktu i dołożyć wszelkich starań by mu pomóc a nie do tuszowania niechcianych faktów do których dotarli nieświadomi tego użytkownicy. Dzięki tzw. doktoratom może dowiedzieć się prawdy w każdej dziedzinie. Lepiej być świadomym czy z manipulowanym ?

  16. #296

    Domyślnie

    Niestety mnie też dotyczy problem z taktowaniem. Kocioł vitodens 222 f 1,9-19kw. użytkuje niecałe 2 lata. Mam 2 obiegi że sprzęgłem hydr. Od początku eksploatacji 4270h i 26519 uruchomień. Gdy nie ma wiatru to kocioł schodzi z mocą nawet do 7% i pracuje długo ale gdy wieje po uruchomieniu schodzi do ok 15% po chwili jak zawieje w komin zwiększa moc do 30 % i po chwili się wyłącza, a że mieszkam blisko morza to wieje dosyć często. Oczywiście dzwoniłem kilka razy na infolinie i powiedziano mi że to jest normalna praca kotła. Na szczęście wykupiłem gwarancję n 5 lat więc mam nadzieje że jak coś padnie to zostanie naprawione w ramach gwarancji

  17. #297
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Marekxxx123

    Zarejestrowany
    Jan 2022
    Skąd
    Żelistrzewo
    Kod pocztowy
    84-122
    Posty
    4

    Domyślnie

    Wygląda na to że, wraz z 2 serwisatami viessmann straciłem 2 miesiące na testowanie różnych podzespołów pieca. Piec nigdy nie będzie mi modulował na 8% bo na Pomorzu wieje. Pomijając te kilka dni w roku kiedy jest bezwietrznie.
    Wychodzi na to że, dokupienie ubezpieczenia na dodatkowe 5 lat nie jest złym pomysłem bo w takim tempie kocioł padnie po 3 latach bynajmniej jakas część.
    Czy jest możliwość dołożenie jakiegoś oryginalnego strażaka na ten wkład kominowy oby ograniczyć te podmuchy wiatru?
    Dziwne też jest natomiast że nikt z serwisantów nie wpadł na to że może być coś z ciągiem kominowym który zakluca pracę kotła, tylko przyjeżdżali i wymieniali chyba już wszystkie części. Ich i mój czas stracony mnóstwo zamówionych części bez sensu to wszystko..
    Czy jest jeszcze coś, co mogę zrobić? Żeby chociaż zjechać do 30 startów. Krzywa na grzejnikach 4 i - 3 podlogowe 2 i + 1 dom z Rekuperacją więc nie jest to blaszak temp. Sumując 22stopnie.
    Prześledziłem mnóstwo wątków na grupie użytkownika viessmann na Facebooku i tam jest mnóstwo osób który mają takie problemy jak na tym forum.. Użytkownicy są zgodni chodzi o wiatr! Na różnych wykresach było to potwierdzone..
    Czy tak już zostanie? A może poprostu nastepny kocioł kupić konkurencji? Za tą cenę miałbym 2.

  18. #298
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Wojownik2

    Zarejestrowany
    Dec 2021
    Skąd
    PUCK
    Kod pocztowy
    84-100
    Posty
    97

    Domyślnie

    Nikt nie odpowiedział czy nowe kotły 1.9-19 gdzie w folderach jest zakres modulacji do 1:17 jego najniższa moc to 1.11 kw bo koledzy co maja je piszą o 7 czy 8 % mocy z jaką i nich pracuje czyli 1.33 i 1.52 kw ? Pisałem wcześniej o wykwalifikowanym personelu pracującym i współpracującym dla tej firmy. Jeśli ktoś ma jeszcze gwarancje i serwis był ileś tam razy jest to udokumentowane i nie naprawił tego domagałbym się zwrotu kosztów poniesionych za instalację choć nie wiem czy tak można ale na pewno zwrot kosztów za wadliwy produkt. Tylko że w pojedynkę z tą korporacją nie wiem czy ktoś wygra bo wiele razy na forum było poruszane jaka jest batalia z nimi o uznanie gwarancji. Cieszę się że ten temat na forum się rozwija. Razem możemy więcej natomiast konsultant nadal jest głuchy w udzieleniu pomocy lub w jaki sposób rozwiązać ten problem dotyczące tego tematu .A ze robią wszystko w celu lepszej pracy kotła tworząc nowsze modele to proszę naprawić kotły tym co maja stare żle pracujące. Nowe kotły zostały stworzone ze względu na normy i alternatywne żródło paliwa (wodór) coś w rodzaju aut więc super ale. Użytkownicy tych kotłów zmagającym się z ta wadą ich nie piszą jakie maja pomysły.

  19. #299
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.298

    Domyślnie

    Kol.@ Wojownik / Kol,@Marekxxx123 Skąd czerpiecie informację że 6, 7 lub 8% mocy odpowiada 1.11, 1.33 i 1.52kW skoro najniższa moc kotła według dokumentacji deklarowana przez producenta wynosi 1,9kW

    Czyżby nie czasem wynika to z pomyłki w przeliczaniu zakresu mocy i owe 1.9kW to nie jest 10% ale po prostu "0"
    Wtedy 7% oznacza 3kW.

    Jakoś nie chce mi się wierzyć że producent nie ogranicza mocy do deklarowanej bezpiecznej 1,9kW a kocioł sobie schodzi praktycznie do momentu gdy płomień gaśnie.
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  20. #300

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mareks77 Zobacz post
    Kol.@ Wojownik / Kol,@Marekxxx123 Skąd czerpiecie informację że 6, 7 lub 8% mocy odpowiada 1.11, 1.33 i 1.52kW skoro najniższa moc kotła według dokumentacji deklarowana przez producenta wynosi 1,9kW

    Czyżby nie czasem wynika to z pomyłki w przeliczaniu zakresu mocy i owe 1.9kW to nie jest 10% ale po prostu "0"
    Wtedy 7% oznacza 3kW.

    Jakoś nie chce mi się wierzyć że producent nie ogranicza mocy do deklarowanej bezpiecznej 1,9kW a kocioł sobie schodzi praktycznie do momentu gdy płomień gaśnie.
    U mnie gdy kocioł pracuje z najniższa modulacją czyli około 6.5% to aktualna moc wynosi 2kw

Strona 15 z 30

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony