dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 30
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 597
  1. #21

    Domyślnie

    Nie interesowalem sie pc p-w. Tak jak pisalem pompa do mojego domu to koszt 28 (ok 30) z dodatkowymi sterownikami plus o czym wczesniej nie pisalem koszt odwiertow 10. Taka cene uzyskalem od firmy ktora sie tym zajmuje i proponuje instalacje pomp firmy "nobo" czy cos w tym stylu. W moim rodzinnym domu jest kociolek gazowy ktory ma 25 lat i daje rade, firmy junkers co prawda szykować go juz trzeba do wymiany. Wiec gaz mialem zaplanowany od samego poczatku w budowe mojego domu.

  2. #22
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.579
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    No to szkoda, że nie zrobiłeś rozeznania. Pompa p-w byłaby idealna.
    Z gazu trudniej siest się wywinąć, niestety.
    Ja tez widzę, ze zamiast ciagnąć tą nitkę powinienem wstawić 1000l baniak z wodą i grzać prądem
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  3. #23

    Domyślnie

    Witam jeśli mogę się spytac mistalova mam podobny problem vitodens 333fbardzo dużo taktów na dobę dom 100 m2 cały w poglogowce góra dół . dodatkowo centrala wavina z elektrozaworami i regulatorami do każdego pomieszczenia jeżeli zagrzeje pomieszczenia które maja elektrozaworami pozmayka wszystkich i działają tylko 3 obwody na których niema elektrozworow pracuje 2min. / 3,5 min postoju i tak w kółko robię to raz że kocioł często i odpala i niepotrzebne zużycie gazu
    Zaznaczeniem że niema pogodówke wctym kotle tylko vitotronic 100 stało tempetaturowy i w kodowaniu jest ograniczony że nie można wyłączyć po prostu i pompy która pracuje czaly czas i chłodzi defacto te krótkie petele i tak w kółko .Z koleji pogodówke do tego kotła kosztuje ponad 3 tys z czujnikiem więc lekką przesada gdzie w porównaniu innych producentów nie przekraczają 1tys.

  4. #24

    Domyślnie

    [Witam dziekuę serdecznie za odpowiedz[/B] powiem tak Kocioł ma od 3,5 kw do 13 kw intalację mam i zaprojektowaną przez firmę Wavin wykonywałem z godnie z projektem czyli ułożenie paneli XPS wycietymi rowkami na rury itp takze mam projekt ile obiegów i według projektu zapotrzebowanie na ciepło to parter 301 m ZAPOTRZEBOWANIE NA CIEPŁO 2840 W STRUMIEN OBWoDu to 264 L/H POJEMNOŚĆ OBWODU 34 L Z KOLEJI GÓRA TO 465 M ZAPOTRZEBOWANIE 5017 W POJEMNOŚĆ OBOWDU 53 L pózniej zmieszcze zdjecia z całego projektu poniewaz jest to mała ksiązka w projekcie jest załozenie zasilania na 43 c ja mam 45 c. rozumiem jeżeli mam zwiekoszone przepływy nizw projekcie to żle ? tak Przykładowo sypialnia na górze powina byc tak: w jednym obiegu przepływ v na projekcie jest 1,30 l i w drugim 1,34 w rzeczywistosci jest 2 l i na drugim 2,2 myslałem z jak dam wiekszy przepływ szybciej podłoga oda ciepło .Co to duzęj ilosci cylki startów palnika pewein serwisant powiedział mi zęna moim regulatorze stało temperaturowym nie można przy kodowaniu zrobićaby pompa obiegowa wyłączła sie po osiągnięciu temeratury .
    Czyli rozumiem zę mam wszystkie obiegi poustawiać przepływy tak jak w projekcie tak??
    Dom.90m2 Puroterm25
    Ściany 14 cm steropian
    Dach 20 wełna ceramika
    Strop piętro - strop lany .obłożony płytą 2cm twarda akustyczna stroprock .następnie 3cm paneli xps Wavin temppower podłogówka
    Posadzka dół 8cm steropian.+3cm panel XPS WAVIN
    Ogrzewanie Kocioł Vitodens 333F WS3C 13kw+ vitotronic 100 stało temperaturowy
    12 obiegów sama podłogówka z regulacja włącz.wyłacz

  5. #25

    Domyślnie

    Witam Pegaziatko
    Przesyłam zdjecia projektu dodam tylko zę duze taktowanie zaczyna sie po zamknięciu sie wszystkich elektrozaworów na dwóch rozdzielaczach góra dół które są pozakładane za zasilaniu czyli 9 obiegów i tylko 3 pozostałe chodzą cały czas a gdzym jeszcze chciał pozakładać 3 elektrozawory to kocioł bedzie taktował jeszcze częściej bo będzie grzał sam siebie i kilka krótkich rurek w instalacji prawda? czy sie mylę ?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0211 (Copy).JPG
Wyświetleń:	98
Rozmiar:	52,3 KB
ID:	342472

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0212 (Copy).JPG
Wyświetleń:	48
Rozmiar:	52,5 KB
ID:	342473

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0213 (Copy).JPG
Wyświetleń:	59
Rozmiar:	39,3 KB
ID:	342474
    Dom.90m2 Puroterm25
    Ściany 14 cm steropian
    Dach 20 wełna ceramika
    Strop piętro - strop lany .obłożony płytą 2cm twarda akustyczna stroprock .następnie 3cm paneli xps Wavin temppower podłogówka
    Posadzka dół 8cm steropian.+3cm panel XPS WAVIN
    Ogrzewanie Kocioł Vitodens 333F WS3C 13kw+ vitotronic 100 stało temperaturowy
    12 obiegów sama podłogówka z regulacja włącz.wyłacz

  6. #26

    Domyślnie

    ok czyli rozumiem ze przepływy mam ustawić zgodnie z projektem co do pompy naprawdę słyszę cały czas jak pompa pracuje przed chwilą wstawiłem zdjecia z projektu
    Dom.90m2 Puroterm25
    Ściany 14 cm steropian
    Dach 20 wełna ceramika
    Strop piętro - strop lany .obłożony płytą 2cm twarda akustyczna stroprock .następnie 3cm paneli xps Wavin temppower podłogówka
    Posadzka dół 8cm steropian.+3cm panel XPS WAVIN
    Ogrzewanie Kocioł Vitodens 333F WS3C 13kw+ vitotronic 100 stało temperaturowy
    12 obiegów sama podłogówka z regulacja włącz.wyłacz

  7. #27

    Domyślnie

    zauwałem z e na dole na zasilaniu na termometrze przylgowym jest 42 c powrót 30 a na górze w rozdzielaczu 35 i powórt 28 ale to chyba normalne bo na górze ma ciężej ?
    Dom.90m2 Puroterm25
    Ściany 14 cm steropian
    Dach 20 wełna ceramika
    Strop piętro - strop lany .obłożony płytą 2cm twarda akustyczna stroprock .następnie 3cm paneli xps Wavin temppower podłogówka
    Posadzka dół 8cm steropian.+3cm panel XPS WAVIN
    Ogrzewanie Kocioł Vitodens 333F WS3C 13kw+ vitotronic 100 stało temperaturowy
    12 obiegów sama podłogówka z regulacja włącz.wyłacz

  8. #28

    Domyślnie

    Rozumie tylko jak wspomniałeś pompa ma wybieg i pracuje tylko 12 minut tylko ze u mnie nie dochodzi do wyłaczenia ponieważ piec odpala sie co3,5 minuty na 2 minuty pracy i tak w kółko oczywiscie tylko systuacja ma miejsce jak wszystkie pokoje są wyłaczone przez termostaty i zostają tylko 3 najkrótsze obiegi czyli kuchnia , łazienka dół i góra , holl i wiatroap z resztą to widać na zdjeciach które przeslałem
    Dom.90m2 Puroterm25
    Ściany 14 cm steropian
    Dach 20 wełna ceramika
    Strop piętro - strop lany .obłożony płytą 2cm twarda akustyczna stroprock .następnie 3cm paneli xps Wavin temppower podłogówka
    Posadzka dół 8cm steropian.+3cm panel XPS WAVIN
    Ogrzewanie Kocioł Vitodens 333F WS3C 13kw+ vitotronic 100 stało temperaturowy
    12 obiegów sama podłogówka z regulacja włącz.wyłacz

  9. #29

    Domyślnie

    czy moc pieca na zasilaniu take zmienic z 45 c na 43 ?
    Dom.90m2 Puroterm25
    Ściany 14 cm steropian
    Dach 20 wełna ceramika
    Strop piętro - strop lany .obłożony płytą 2cm twarda akustyczna stroprock .następnie 3cm paneli xps Wavin temppower podłogówka
    Posadzka dół 8cm steropian.+3cm panel XPS WAVIN
    Ogrzewanie Kocioł Vitodens 333F WS3C 13kw+ vitotronic 100 stało temperaturowy
    12 obiegów sama podłogówka z regulacja włącz.wyłacz

  10. #30

    Domyślnie

    ok rozumiem zrobię eksperyment lecz mam małe dziecko ale widze ze troszke mróz odpuscił a istnieje mozliwość zmienienia zworek w plycie głównej i połaczączenia płyte głowną z centralą wavina włacz / wyłacz która odowiada własnie za puszczenie sygnału włacz i wyłąćz i zakładamy ze te z obiegi wolne załoze elektrozawory w tedy wszystkie obiegi będę miał na elektrozwaorach i w momencie uzyskania zadanej temperatury w całym domu po prostu centrala da sygnał do kotła i wyłaczy sie całkowicie ?
    Dom.90m2 Puroterm25
    Ściany 14 cm steropian
    Dach 20 wełna ceramika
    Strop piętro - strop lany .obłożony płytą 2cm twarda akustyczna stroprock .następnie 3cm paneli xps Wavin temppower podłogówka
    Posadzka dół 8cm steropian.+3cm panel XPS WAVIN
    Ogrzewanie Kocioł Vitodens 333F WS3C 13kw+ vitotronic 100 stało temperaturowy
    12 obiegów sama podłogówka z regulacja włącz.wyłacz

  11. #31

    Domyślnie

    Jeszcze jedna kwestia i defacto dlaczego zdecydowałem sie na centrale z regulacjąi elektrozaworami poniewaz mam mozliwość sterowania w kazdym pomieszczeniu inna temeraturąktóra ustawiam w regulatorze w danym pomiszczeniu podam swój przykład na dole salon pierwszy regulator ustwiony od 5 rano do 18 na 21, 5 c pózniej syspialnia pod małego 21 c od 17 do 6 rano w pozostałych pokoajch po 20 bo nie korzystamy wiec po co wiecej ,do elektrozaworów są jeszcze osobne bezprzewodowe regulatory pokojowe a w przypadku pogodówki wszędzie tak samo bez mozliwosci uzyskania róznych temperatur i czasów do potrzeb całej rodziny prawda?
    Dom.90m2 Puroterm25
    Ściany 14 cm steropian
    Dach 20 wełna ceramika
    Strop piętro - strop lany .obłożony płytą 2cm twarda akustyczna stroprock .następnie 3cm paneli xps Wavin temppower podłogówka
    Posadzka dół 8cm steropian.+3cm panel XPS WAVIN
    Ogrzewanie Kocioł Vitodens 333F WS3C 13kw+ vitotronic 100 stało temperaturowy
    12 obiegów sama podłogówka z regulacja włącz.wyłacz

  12. #32

    Domyślnie

    ok dziekuję serdecznie za chce pomocy mam pytanie jak bedzie Pan wiedział o tym żę ktoś chce sprzedac vitotronica 200 pogodówkę w rzosądnych pięniążkach bo 3 tys w serwisie to lekka przesada przy złąozeniu zę kociol jes z 20068 to prosze o info ok bede inforowal na bieżąco
    Prosze mi powiedzieć jeszcze czy przy tym rozwiązaniu jakie moze być spalanie na dobe przy moim obece jes 10-12 m3 na dobe przy tych mrozach co były czyli -6 -14 bo jak miałem ustawioną mc kotła na 33 stopnie ale nie bło mrozwów ale i w domu też nie bło tak cieplutko jak teraz tylko 20 to spalał mi nawet 5-6 m na dobę dorzę to tego aby znaleść sie gdzie po środku w poborze rzadu 7-9 m3 na dobe a racji tego ze do nie jezt duzy .
    Dom.90m2 Puroterm25
    Ściany 14 cm steropian
    Dach 20 wełna ceramika
    Strop piętro - strop lany .obłożony płytą 2cm twarda akustyczna stroprock .następnie 3cm paneli xps Wavin temppower podłogówka
    Posadzka dół 8cm steropian.+3cm panel XPS WAVIN
    Ogrzewanie Kocioł Vitodens 333F WS3C 13kw+ vitotronic 100 stało temperaturowy
    12 obiegów sama podłogówka z regulacja włącz.wyłacz

  13. #33

    Domyślnie

    Ma jeszcze jedno pytanie za co dokładnie ta zworka odpowiada za wyłączenie palnika? , popmy obiegowej ?czy całego kotła a co wtedy z wodą cwu ??

  14. #34

    Domyślnie

    Ta zworka to linia TA, odpowiada ona za odpowiedz kotla na sygnal "grzej". Czyli po zwarciu uruchamia CO.
    ***** ***

  15. #35

    Domyślnie

    Dziękuje serdecznie na odpowiedzi doszedlem do wniosku że zakupię dodatkowe 3 elektrozawory na szczęście wpuscilem do centrali i rodzielaczy więcej wolnych kabli podepnę pozostałe 3 obwody i przy pisze do obecnych regulatorów wtedy cały układ będzie na siłowniach czyli 12 obiegów znajomy Elektryk połączy przewodem z centrali sterującej siłownikami do kotła w miejsce zworki o której pisaliscie i zobaczymy co się zadzieje.
    Rozwazałem tą pogodówkę lecz przy moich regulatorach w pokojach to c vihybatotronica 200 lecz chyba nie bardzo by się sprawdziło , ponieważ na dole mam inną temperaturę i czasy grzania i na górze mam w pokojach 2 wartości zadane także inne więc niewiem do końca czym sugerowała by się pogodówka ?
    Dzisiaj z koleji mrozy troszkę dopuściły więc obniżyłem moc zasilania z 45 c na 43 w domu bez większego spadku ale za to taktowanie spadło że 150 razy na 85 ale to i tak dużą ilość prawda ???
    Czy po spieciu centrali od siłowników z kotłem na jakieś po nagrzaniu wszystkich obiegów centrala odetnie palnik rozumiem czy zrobi to gwałtownie czy z kolei jest jakiś czas aby np.pąmpa to troszkę przegonił aby nie było gwałtownego zatrzymania ?? Dziękuje .

  16. #36
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar misiupl
    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    okolice Płocka
    Posty
    451
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Podłączę się bo miałem zakładać podobny temat.

    Moja instalacja to: vitodens 200-w 26kw + sprzęgło + obwód z mieszaczem (podłogówka) + obwód bez mieszacza (grzejniki)
    Dom parterowy 155mkw dobrze ocieplony, 100% ogrzewania podłogowego + 3 grzejniki.
    Podłogówkę obsługują dwa rozdzielacze po 8 pętli, pompa alpha2L 25-60. Żadnych zaworów termos.
    Krzywa na podłogówce 0,3 -2K - ustawiona idealnie (taka sama na grzejnikach - są bo są)
    Średnio dobowo miałem ok 250 startów palnika.

    Wczoraj:
    -ustawiłem max moc na 5% (zaczęło brakować 1K wew - niedogrzewa delikatnie).
    -temp różnicowa z bodaj 12C na 25C
    -pompa kocioł-sprzęgło na 60% tak aby zasilanie kotła i zasilanie ze sprzęgła się zgadzały
    -przepływy na pętlach od 1.0 do ponad 2 (różnicuję temp w nieużywanych pokojach)

    Ilość startów przy dzisiejszej temp [-5, +2] - 144 startów na dobę - więc trochę pomogło.

    Pytanie co mogę jeszcze zmienić?

    Nie mogłem znaleźć kodowania dotyczącego minimalnej pauzy palnika - ktoś pomoże?
    Ostatnio edytowane przez misiupl ; 08-01-2016 o 23:27

  17. #37

    Domyślnie

    Cytat Napisał pegaziatko Zobacz post
    Zworka jest to sygnał dla kotła że można grzać, nie oznacza to że palnik od razu wystartuje. Palnik wystartuje dopiero gdy temperatura wody w kotle spadnie poniżej wymaganej.
    Zworka niema wpływu na pracę kotła na potrzeby c.w.u.
    Pegaziątko mam jeszcze jedną prośbę odnośnie tej zworki w miejsce które wepne kapel od centrali jak to fizycznie będzie funkcjonować w momencie gdzy wszystkie siłowniki zamknął się bo uzyskaniu zadanej temperatury sygnał puści centrala do kotła i wyłączy palnik tak ?? A co będzie z pompą obiegową będzie nadal pracować rozumiem ?? Czy także się wyłączy ?? Bo tylko to mnie jeszcze martwi .

  18. #38
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar misiupl
    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    okolice Płocka
    Posty
    451
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał pegaziatko Zobacz post
    Nowe Vitodensy 200 i 300 mają tzw dynamiczną pauzę, oznacza to, że kocioł sam sobie dobiera histerezę na której pracuje co się przekłada na czasy pracy i czasy przerwy. Niema możliwości ręcznego ustawiania tych czasów.
    OK, dzięki, więcej się nie bawię

  19. #39
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    shield22

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Kod pocztowy
    73-102
    Posty
    42

    Domyślnie

    jak można zmniejszyć moc kotła vitodens 200w
    ??

  20. #40
    ELITA FORUM (min. 1000)
    noc

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    z.góra
    Kod pocztowy
    65-340
    Posty
    1.407

    Domyślnie

    Czyżby było możliwe zmniejszenie mocy kotła, jakimś prostym sposobem? Z tego co mi wiadomo, każdy kocioł posiada moc minimalną, charakterystyczną dla dla tego modelu. Raczej nie ma możliwości zmniejszyć tej mocy, ot tak sobie, w domu.

Strona 2 z 30

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony