dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 26 z 30
Pokaż wyniki od 501 do 520 z 597
  1. #501
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    redox7

    Zarejestrowany
    Apr 2021
    Posty
    198

    Domyślnie

    Cytat Napisał mistalova Zobacz post
    Nie dyskutujcie z akwizytorem, ona ma sprzedawać produkty a nie znać się na nich.
    Poza tym uważam, że ten temat powinien być zamknięty - firma idzie w zaparte "że tak ma być", więc szkoda czasu na dyskusję. Nie to nie, są inni producenci.
    lubieśledzić twoje posty, udajesz speca a jak ktos ci udowodni jak głupi jestes to fala hejtu...

  2. #502
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.026
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Może kotły Viessmana nie, ale ja w moim mam w menu paramatr S4, opisany jako "Moc zapłonu", regulowaną obrotami wentylatora w zakresie 1500-3500 (domyślnie 2000), gdzie całą moc kotła regulować można 900 do 6100 (900 to 1.8kW, a 6100 to 12 kW)
    temat dotyczy kotłów Viessmann i tylko na ich temat się wypowiadam, w przypadku urzadzeń firm konkurencyjnych proszę pytać ich doradców w ich tematach.
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  3. #503

    Domyślnie

    Cytat Napisał redox7 Zobacz post
    lubieśledzić twoje posty, udajesz speca a jak ktos ci udowodni jak głupi jestes to fala hejtu...
    Z głupkami nie dyskutuję - sprowadzisz mnie do swojego poziomu i pokonasz doświadczeniem...
    Bez odbioru.
    Ostatnio edytowane przez mistalova ; 28-12-2022 o 12:47
    NIE dla średniowiecznych systemów grzewczych (czyt. wungiel/drewno)

  4. #504

    Domyślnie

    Cytat Napisał zygit78 Zobacz post
    Na miejscu her_edit sprawdziłbym jeszcze czy w dobrym miejscu ma zamontowany czujnik temp zew i w opcjach kotła być może, jaki jest ustawiony typ domu. Generalnie ciężko zrozumieć jaka droga rozumowania doszedł do tego....
    A co ma czujnik temp. zewn. do chwilowego zwiększania mocy kotła gazowego, np. z 8,6% do 23,5% (skoro dłuższy czas kocioł pracuje z minimalną mocą to nagły wzrost mocy przy wietrznej pogodzie, ewidentnie spowodowany jest czujnikiem bądź czujnikami kotła gazowego)? Proszę się nie wypowiadać jeśli masz pisać takie bzdury że chwilowe zwiększanie mocy kotła jest związane z czujnikiem temp. zewn.

  5. #505

    Domyślnie

    Cytat Napisał zygit78 Zobacz post
    Dzięki za wytłumaczenie jak ta automatyka od zabezpieczeń działa mniej więcej, ale nie o to mi chodziło. Chodziło mi o to w jaki sposób powiązał "taktowanie" z zadziałaniem automatyki zabezpieczajacej? Chyba nie ma podglądu parametrów "podciśnienia" komina na sterowniku, ani pewnie nie ma tez info w postaci ikony o zadziałaniu zabezpieczeń?
    Jak powiązałem taktowanie z automatyką kotła? - proszę przeczytać wcześniejsze posty gdzie konsultanci Viessmanna piszą to wprost. Nie jest to mój wymysł. Problem jest w tym, że konsultanci uważają to za prawidłową pracę kotła, a ja i wielu innych użytkowników tych kotłów uważamy, że w wietrznych rejonach Polski dyskwalifikuje te kotły.

  6. #506

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mareks77 Zobacz post

    Wracając do problemu to raczej nie ma domu który potrzebował by i wykorzystywał cały zakres modulacji a więc moc 1,9kW oraz 20kW.
    Dla domu energooszczędnego to i owe 1,9kW jest czasem za dużo a dla celów cwu i zasobnika 150l spokojnie wystarcza 10 - 15kW.

    Dlatego zamiast obwiniać kogokolwiek może warto samemu uderzyć się w piersi i zadać pytanie czemu zakupiłem owe 20 a czasem nawet 24kW skoro dla celów CO domu wystarcza w zupełności max 4 - 8kW i większa moc nie jest używana.

    Jeżeli kupiłem kocioł który moduluje w zakresie 1,9-19 kW a mój dom ma zapotrzebowanie mieszczące się w tym zakresie to czyja jest wina? Moja czy Producenta kotła? To Vissmann powinien uderzyć się w pierś bo ich kotły w warunkach wietrznych nie są w stanie "zejść" z mocą do minimum. Jest to często moc 5-6 kW w wietrzne dni. Producent nie informuje o tym. Dlatego montowanie tego kotła w rejonach górskich i nad morzem nie ma żadnego sensu. Chcę uczulić przyszłych użytkowników tych kotłów żeby mieli tego świadomość.

  7. #507
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.026
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał her_edit Zobacz post
    Jeżeli kupiłem kocioł który moduluje w zakresie 1,9-19 kW a mój dom ma zapotrzebowanie mieszczące się w tym zakresie to czyja jest wina? Moja czy Producenta kotła? To Vissmann powinien uderzyć się w pierś bo ich kotły w warunkach wietrznych nie są w stanie "zejść" z mocą do minimum. Jest to często moc 5-6 kW w wietrzne dni. Producent nie informuje o tym. Dlatego montowanie tego kotła w rejonach górskich i nad morzem nie ma żadnego sensu. Chcę uczulić przyszłych użytkowników tych kotłów żeby mieli tego świadomość.
    Informujemy jak działa kocioł czego przykłądem jest choćby ten temat.
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  8. #508

    Domyślnie

    No i własnie to zauważylem ostatnio jak byly wiatry , kocioł dziwnie pracował ale żeby taka firma nie dopracowała czegos takiego ??? .W ogóle to dla czego tak się dzieje ??? i czy mozna jakoś temu zaradzic ???

  9. #509
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Wojownik2

    Zarejestrowany
    Dec 2021
    Skąd
    PUCK
    Kod pocztowy
    84-100
    Posty
    97

    Domyślnie

    Witam po przerwie. Ktoś pisał że konsultant nie ma wiedzy to powiem że ma wiedzę ogromną i ma coś do powiedzenia w firmie dokładnie przedstawiciela Viessmann Polska dlatego jest odelegowany na forum aby szerzył dobre imię tej firmy co rzetelnie robi. Co do samego kotła ktoś pisał że wybierał za dużą moc 1.9-19kw niższa to 1.9-11kw tylko zaznaczę że można w tych kotłach ograniczyć jego moc nawet do 10 % w moim przypadku mam ją ograniczona do (1.9-19kw) 35% na CO.. Wracając do wymuszenia pracy kotła na wyższych jego mocach podczas wiatru czyli odpowiednio 33/55/65 % mocy kotła przyczyna tkwi jak Kolega Marek i Kosultant w podciśnieniu jakie występuje w kominie/ przewodzie kominowym itp. Przyczyny jak wcześniej pisałem moga byc spowodowane konstrukcją dachu, średnicą przewodów (koncentryka) jak i jego długościa lub ilością kolanek przy czym gdybyśmy skrócili go przebijąc sie przez ścianę lub osobno stosując powietrzny i spalinowy zmniejszamy sprawność o około 5 % (spadek kondensacji).Może w jakis sposób może pomoc Kolega Cooler1986(cos takiego)bo pisze softy to Vitodensa 100 Analizując prognozy w zeszłym roku cen gazu i uwolnieniu cen enegrii/gazu (będziemy płacili względem cen na giełdzie TGE plus opłaty dodatakowe) zaniechałem jakichkolwiek prób w rozwiązaniu tego problemu (szkoda kasy). Co do samego przedstawiciela Viessmanna pewnie też stwierdzili że nie ma sensu nad tym się pochylic i popracować bo w 2024 roku będziemy na gwałt zmienic żródło ogrzewania a wiedzieli o tym dlatego firma Viessmann zbuduje do końca 2023r. fabryke pomp ciepła aby przygotować się na rynek Polski na którym lawinowo przybędzie osób chcących kupić pompę ciepła i tak inni będą mieli problem z ich dostepnościa więc albo chinczyk lub Viessmann. Przybliżę co niektórym osobom kwoty które będą płacili obecnie są to kwoty bruuto około 30 gr/kwh po nowych stawkach które są podane 65gr/kwh + przesył 5gr/kwh i chyba Vat bo nic tam o nim nie ma ale są to ceny do końca Marca póżniej wejda wyższe ceny. Czyli w 2024 bo obecnie mamy zamrożone ceny gazu z 30 groszy będzie 86gr /kwh lub 3.6zł/m3 na 9.8zł/m3. Więc juz wiem że zmienie żródło ciepła na pompę ciepła i nie będzie zapewne to powietrzna gdzie sredni scop będzie na poziomie 3.2cop, ale gruntowa i mając podłogówkę i dobrze zrobiona chatę to da radę chodzic na parametrze W28 przy czym B myślę że dam radę wyciągnąc na poziomie 5 tylko nie wiem ile pociągną prądu pompy DZ nawet założe że będzie to min. scop 5.2 to doplacając do odwiertów 30k. stopa zwrotu będzie po 10 latach nie martwiąc się pogodą jak i urządzeniem wystawionym na warunki zew. w pzrypadku powietrznej. Ale jeszcze będę mniej zależny od pobieranej ilości energii sieci co za tym idzie odpowiedni magazyn energii i możliwe wyłączenia prądu jak i możliwość wykorzystania tego wiatru(wiatraki) do zasilania tej pompy (nuta przyszłości) a będzie go potrzeba o wiele mniej. Jeszcze nadmienię że jak prąd jest obecnie 90gr ale któs limit przekroczy to będzie w 2024 1.28zł/kwh ale pod koniec roku będzie nowy taryfikator który wyciągnie tą cene do około 2zł/kwh i na tym się nieskończy (nie będzie już dwóch taryf) bo ma to na celu przygotowanie nas do odczytu 15 minutowego co przekłada sie na płacenie za prąd w dnym czasie za daną stawkę tak jak na towarej giełdzie energii + opłaty . I tak końca nie będzie pózniej fotowotaika jak ktoś nie ma, póżniej magazyn energii a póżniej może juz nie pompa ciepła a kocioł na wodór kto to wie. Viessmann ma opracowane te kotły gazowe do spalanie w 20% wodoru ale póki co jego ceny wyprodukowania sa zbyt wysokie.Jak coś przekręciłem to proszę o poprawkę. Pozdrawiam

  10. #510
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.607
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Szacun, jeśli wiesz po ile będzie kWh z gazu w 2024 i dalej
    Piszesz o cenach z tzw starych kontraktów. Trend ceny gazu jest wybitnie spadkowy, co przyniesie odzwierciedlenie w nowych kontraktach...
    https://notowania.pb.pl/instrument/P...MNY/gaz-ziemny

    SCOP 5.2 raczej nieosiągalny, realnie 4.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  11. #511
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    zygit78

    Zarejestrowany
    Dec 2022
    Skąd
    Koszalin
    Kod pocztowy
    75-654
    Posty
    35

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wojownik2 Zobacz post
    ...Analizując prognozy w zeszłym roku cen gazu i uwolnieniu cen enegrii/gazu (będziemy płacili względem cen na giełdzie TGE plus opłaty dodatakowe) zaniechałem jakichkolwiek prób w rozwiązaniu tego problemu (szkoda kasy). Co do samego przedstawiciela Viessmanna pewnie też stwierdzili że nie ma sensu nad tym się pochylic i popracować bo w 2024 roku będziemy na gwałt zmienic żródło ogrzewania a wiedzieli o tym dlatego firma Viessmann zbuduje do końca 2023r. fabryke pomp ciepła aby przygotować się na rynek Polski na którym lawinowo przybędzie osób chcących kupić pompę ciepła i tak inni będą mieli problem z ich dostepnościa więc albo chinczyk lub Viessmann. Przybliżę co niektórym osobom kwoty które będą płacili obecnie są to kwoty bruuto około 30 gr/kwh po nowych stawkach które są podane 65gr/kwh + przesył 5gr/kwh i chyba Vat bo nic tam o nim nie ma ale są to ceny do końca Marca póżniej wejda wyższe ceny. Czyli w 2024 bo obecnie mamy zamrożone ceny gazu z 30 groszy będzie 86gr /kwh lub 3.6zł/m3 na 9.8zł/m3. Więc juz wiem że zmienie żródło ciepła na pompę ciepła...
    Siedzę sobie właśnie na statku niedaleko platformy gdzie chłopaki pompują se rope (wcześniej byłem koło gazówki), czytam i nie wierzę... Z tego co mówisz, to powinienem już mieć hajlajf w tej mojej pracy, a tu jedynie mala podwyżka 3% na początku roku (pierwsza od ładnych paru lat), stawki na żarcie dla załogi stoją, a ship chandler dalej podnosi swoje ceny, zamówienia części zamiennych dalej kasują (bo drogo i male stawki za czarter statku). Moi koledzy na PSVkach które dowożą zaopatrzenie na platformy tez nie maja różowo, bo nadal jak złapiesz robotę, to podpisujesz kontrakt, ale tylko na czas trwania czarteru, a później rob co chcesz, czyli wyp.... Czyli u mnie dalej niepewnie z robota i tak od 2015-2016. Jakoś to pokazuje jak te twoje stawki za gaz będą dalej "rosły". W domu byłem i jadac samochodem słyszę ze w styczniu (środek zimy) Polska jak i wiele innych krajów nadal ma pokaźne zapasy gazu (95% stanów magazynowych), a ceny gazu na giełdach spadają. Czyli UE tak troche niepotrzebnie sie zesr.. Przedstawiciel PGNiG pytany dlaczego nie obniża już cen gazu, tłumaczy się głupio, ze to tylko takie chwilowe i żeby tam u nich nie paczać na cenniki, bo oni tam inne strategie biznesowe majo...Idzie recesja, za niedługo koniec zimy, popyt na gaz spada, a ty wieszczu wieścisz, ze ceny będą dalej rosły....Cos chyba z tymi twoimi prognozami nie tak kolego...Jakoś pokrycia w rzeczywistości nie maja...

    Tak samo śmieszne jest to ze przewidujesz "lawinowy" przyrost osób chcących kupić pompę ciepła. No ale kto będzie chciał kupić te pumpy jak wszystko drogie, każdy liczy piniendze, o kredycie na chatę zapomnij, bo większość aktualnie "nie ma zdolności kredytowej", poza tym ceny tych pump rosną za każdym razem kiedy ta idiotka z Brukseli Urszula wychodzi przed kamery i gada o odchodzeniu z gazu, węgla i ropy w kierunku OZE i jakichś dotacyjach z dodrukowanych piniendzy. Gadasz tak jak konsultant z ENERGA który chciał mi ostatnio wcisnąć nowa umowę na prąd z karta BIZNESTANK i stawkami za kWh cos troche ponad 1,80PLN i ponad 1.20PLN w drugiej strefie..."bo bedzie panie drogooo i trza sie zabezpieczyć...".

    Podejrzewam ze zakupiłeś już pokaźne ilości cukru i kilka agregatów na wypadek blackout'ow których nie było jeszcze, a mogą być...?
    Ostatnio edytowane przez zygit78 ; 04-02-2023 o 22:29

  12. #512
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Wojownik2

    Zarejestrowany
    Dec 2021
    Skąd
    PUCK
    Kod pocztowy
    84-100
    Posty
    97

    Domyślnie

    Ceny gazu są podane na stronie Pging

    https://pgnig.pl/documents/10184/459...e-0c5788ef7afb

    Co do samej ropy wystarczy popatrzeć na ceny historyczne i powinno sie nasunąć dlaczego jest tak drogo na stacjach.

    Co do kontraktów , Pawlak podpisywał kontrakt na gaz z rosji czy ktoś wie z Was po ile ? tych cen ogólnie sie nie podaje ale było to 220 dołarów/1000m3 , gaz Lng też mamy zakontraktowany. Może ktoś napisze po ile mamy zakontratowaną ropę niz poda cennik dla wszystkich .Koledzy Państwo potrzebuje pieniędzy więc ktoś musi zapłacić gdyby było tak różowo a do tego podobno mamy wolny rynek więc może ktoś sie postara i znajdzie innego operatora który ma tańszy gaz(bo tanieje) lub prąd wystarczy popatrzeć na ceny gazu dla firm i porównajcie do giełdy TGE. NIe wieszcze a staram się wyciągnąć z tego wnioski .Tez nie mówię że nie może być inaczej przykład z węglem. Kolego Zygit niestety podchodze w miarę rozsądnie i niestety nie mam ton cukru ani jedengo agergatu ani magazynu energii ale panele fotowoltaiczne juz mi się zwróciły , nie wychodze przed szereg czekam ale nie mam zamiaru płacić tyle za gaz i taka płęta gdyby 2016 było więcej wiadomo jak będzie wyglądał prosument to zapewne i miałbym pompę ciepła aniżeli kocioł na gaz i inwestując w to tez by mi sie już prawie zwróciło . A dzisiaj kocioł ładnie pracuje 11 % mocy. Pozdrawiam

  13. #513
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.298

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wojownik2 Zobacz post
    Ceny gazu są podane na stronie Pging

    https://pgnig.pl/documents/10184/459...e-0c5788ef7afb

    Co do samej ropy wystarczy popatrzeć na ceny historyczne i powinno sie nasunąć dlaczego jest tak drogo na stacjach.

    Co do kontraktów , Pawlak podpisywał kontrakt na gaz z rosji czy ktoś wie z Was po ile ? tych cen ogólnie sie nie podaje ale było to 220 dołarów/1000m3 , gaz Lng też mamy zakontraktowany. ............


    System cen długoterminowych, czy indeksowanych o ropę naftową zapewnia bezpieczeństwo długoterminowe, nieraz kosztem droższego gazu. Natomiast w przypadku systemu opartego o ceny bieżące, on zapewnia korzyści, gdy ceny gazu są niskie, ale też ryzyko płacenia wysokich cen.

    Problem w tym że mamy do czynienia z sytuacją, gdy Gazprom, jako monopolista, może wpływać na ceny rynkowe stąd Tusk nawet kosztem wyższej ceny starał się zagwarantować jej stabilność.

    W 2020 r PIS renegocjował umowę zmianiajac przy okazji także i zapis dotyczący stosowania cen bierzących,
    Gdy cena gazu była niska w TVP mieliśmy do czynienia z całą kampanią przeciw Pawlakowi i Tuskowi, jakoby to PIS wygrał z gazpromem.
    Niestety gdy w 2021r ceny zaczęły rosnąć nikt już nie wspominał o grzebaniu w kontrakcie Jamalskim przez PIS.

    Co mamy dzisiaj Jest dokładnie to samo z tym że gospodarka centralnie sterowana zarządza spółkami skarbu Państrwa PGNiG, Orlen itp tak aby finansowały obietnice wyborcze gwarantujące pomyślny rezultat wyborów, przepraszam......finansują to nie spółki tylko sami obywatele..
    Cena baryłki ropy na giełdach w styczniu 2020r
    66,18 USD natomiast cena bęzyny na orlenie 4,41zł

    Cena baryłki ropy styczeń 2023

    79,25 USD natomiast cena bęzyny 6.60zł

    Ceny ropy i gazu na giełdach idą w dół natomiast na stacjach orlenu pozostały na stałym poziomie.
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  14. #514
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    zygit78

    Zarejestrowany
    Dec 2022
    Skąd
    Koszalin
    Kod pocztowy
    75-654
    Posty
    35

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wojownik2 Zobacz post
    Ceny gazu są podane na stronie Pging

    https://pgnig.pl/documents/10184/459...e-0c5788ef7afb

    Co do samej ropy wystarczy popatrzeć na ceny historyczne i powinno sie nasunąć dlaczego jest tak drogo na stacjach.
    Te taryfy kolego, to PGNiG ma obowiązek ustalać co jakiś czas żeby dostać rekompensaty od rządu za zamrożenie cen gazu i żeby rząd wiedział ile ma zapłacić PGNiGe. Tak wiec to nie znaczy ze tyle będziesz bezpośrednio płacił za ten gaz. Za z d..py wzięte taryfy zapłacisz inaczej, bo w samych podatkach. Generalnie to podejrzewam, ze te zamrażanie cen odbije nam się jeszcze czkawka.

    Co do ropy, to nie ma co narzekać, bo od 2014 roku był kryzys na rynku ropy i miałeś "tanio" paliwko. Na stacjach przed 2014 czy to benzyna czy ON ponad 5zl Ropa od 2014 spadla z ponad stu dolarów za baryłkę Brent (dla przykładu), do ok 20-25 dolarów w 2016, a później bardzo wolno się podnosiła i to do dosyć niskiego poziomu ok 60-80 dolarów aż do wydarzeń z zeszłego roku. W Polsce do niedawna gro ropy to "miks z Uralu" ale o cenach podobnie się kształtujących jak Brent. Generalnie to czasy "taniego" paliwa prędko nie wrócą, ale być może będą niewiele mniejsze od obecnych (do czasu aż UE nie dowali jakiegoś kolejnego "podatku od powietrza")

  15. #515
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Wojownik2

    Zarejestrowany
    Dec 2021
    Skąd
    PUCK
    Kod pocztowy
    84-100
    Posty
    97

    Domyślnie

    Na tym polega dyskusja , każdy cos powie a co będzie i sie wydarzy to musimy poczekać. Co do samego wymuszenia pracy podczas wiatru tego kotła niewiele wniesiemy chyba ze pozew grupowy bo jak ktoś śledził ten wątek nie było odpowiedzi na pytanie w którym miejscu jest zapisane w instrukcji czy w folderach reklaomych o występowaniu niekorzystynych warukach (wiatr ) i jaki ma to wpływ na prace kotła i jego płyna modulację 1:10 mocy kotła ze strony Viessmann. W pojedynkę nic nie wskuracie. Inne firmy tez mają taki problem a zakładanie strażaków i innych elementów poprawiających ciąg /wyciąg może ewentualnie zagrozić bezpieczeństwu domowników.Pozdrawiam

  16. #516
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Wojownik2

    Zarejestrowany
    Dec 2021
    Skąd
    PUCK
    Kod pocztowy
    84-100
    Posty
    97

    Domyślnie

    https://energia.rp.pl/gaz/art3746219...ac-od-stycznia

    i takie same ceny są u nas tylko że mamy zamrożone ceny a kontrakty na gaz lng sa 0d 170 do chyba 300dolarów /za 1000m3 po regazyfikacji a krajowe magazyy gazu są w stanie pomieścić gazu na 2 miesiące(zima) więc pytanie kiedu gaz zacznie tanieć i czy będzie to kosmetyczna korekta jak miało to miejsce w przypadku ropy i czy znacząca bo z wykresów powiinnien mocno tanieć

    https://www.bankier.pl/inwestowanie/...bol=GAZ-ZIEMNY

    a tu firmy muszą płacić krocie za gaz patrzać że już na nich działa uwolnienie cen energii a reakcja jest tylko kosmetyczna o 19 % więc niech ktoś mi wytłumaczy w jaki sposób działaja te mechnizmy biorąc pod uwagę kurs dolara ( który też stracił na wartości do złotówki) a który tez mocno ma wpływ na ceny gazu czy ropy potrząc na przesterzeni ostatnich 5 lat

  17. #517
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Wojownik2

    Zarejestrowany
    Dec 2021
    Skąd
    PUCK
    Kod pocztowy
    84-100
    Posty
    97

    Domyślnie

    Tak nasz rząd czaruje słowami zamrożenie ,oszczędność, tarcza i mówiąc wprost o cenach jakie będą np.


    https://wysokienapiecie.pl/80125-tar...-2023-za-prad/

    tylko przygotowują nie na różne ewentualności i ciekawe co zrobią po wygranej czy w mówią obywatelom że mówili o cenach i czas na podwyżki w 2024 roku czy

    znów zastosuja jakiś mechanizm rekompesat. I jeśli prąd pójdzie tak do góry to znów będzie boom na panele ale stopa zwrotu przy net bilingu będzie juz 10-12 lat

    natomiast rynek pomp ciepła przy moderniazcji budynku bez fotowoltaiki może się załamać mimo podwyżek cen gazu. bo kosztu ogrzania budynku sie wyrównają.

    I ciekawe co dalej np 2030 zakaz montowania kotłów gazowych a w nowym budownictwie wymuszenie zamontowania fotowotaiki.Dla osób którym ciągle wieje

    może tak zamontowąc wiatromierze i sprawdzić jakie są prędkości być może postawić przydomowe wiatraki plus foto i pompa gruntowa mały magazyn energii i

    \kolektory słoneczne (paradigma cena zwala z nóg ale najlepsza wydajność i żywotność porownując inne próżnowe w szkle boromokrzemowym ) ujęcie wody i

    jesteśmy zabezpieczeni i o 200k. w portfelu mniej.

    zabezpieczeni

  18. #518

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wojownik2 Zobacz post
    Wracając do wymuszenia pracy kotła na wyższych jego mocach podczas wiatru czyli odpowiednio 33/55/65 % mocy kotła przyczyna tkwi jak Kolega Marek i Kosultant w podciśnieniu jakie występuje w kominie/ przewodzie kominowym itp. Przyczyny jak wcześniej pisałem moga byc spowodowane konstrukcją dachu, średnicą przewodów (koncentryka)...
    Skoro przyczyny należy szukać w konstrukcji dachu, przewodów...
    Dach mam dwuspadowy z kominem wyprowadzonym w środku kalenicy jakieś 80 cm ponad kalenicę. Wkład ceramiczny i wpuszczona w środek rura nierdzewna do wydmuchu spalin ponad komin. Nasada typu strażak. Rura do poboru powietrza jest przysłonięta drugą rurą z otworami o większej średnicy. Komin ma jakieś 8 metrów. Instalacja kotła gazowego i wkładu w komin wykonana przez firmę. Dom, jak również komin, też wybudowany przez firmę. Komin sprawdzony przez kominiarza, zrobił pomiary - nie wykrył nieprawidłowości zarówno w budowie komina, jak i jego parametrach - ciąg jest bardzo dobry. Kominiarz stwierdził, że przy tej długości komina, jak również wykonanych przekrojach komina, wszystko jest wykonane prawidłowo.
    Co jest więc źle wykonane? Dach? Komin? Gdzie należy szukać przyczyny? Bo ja uważam, że są to urojenia pseudo specjalistów, którzy chcą zrzucić winę na inwestorów.
    Skoro kocioł Viessmann nie jest w stanie pracować normalnie przy mocnym wietrze, to znaczy że jest źle zaprogramowany. Automatyka kotła, która miała pomóc, praktycznie uniemożliwia działanie. Przy mocnym wietrze kocioł pracuje z tak dużą mocą, że po chwili wyłącza się. Automatyka pracuje oczywiście prawidłowo (ktoś tak to wymyślił i tak to działa), ale albo program jest spartolony albo konstrukcja kotła. Bo liczy się efekt.
    Jeżeli kocioł w normalnych warunkach pracuje na minimum mocy przez 12-14 godzin na dobę, a przy podobnych warunkach atmosferycznych ale wietrznej pogodzie, 2-3 godziny i częstych włączeniach i wyłączeniach to jest wina oprogramowania kotła. Kocioł, co prawda, radzi sobie z podmuchami wiatru, ale efekt grzania jest mizerny. Są też straty paliwa, bo częste włączanie, wyłączanie kotła i praca z dużą mocą przez krótki czas, powoduje wyższe zużycie gazu.
    Zatem automatyka kotła działa prawidłowo, ale ogólnie kocioł gazowy Viessmann działa NIEPRAWIDŁOWO, bo nie spełnia podstawowej funkcji - czyli GRZANIA. Chwilowe załączanie kotła z dużą mocą można nazwać, co najwyżej, chwilowym podgrzewem czynnika w instalacji.
    To tak, jakby napalić w kominku, a po minucie zgasł płomień. Rozpalamy i znowu po minucie, czy kilku minutach znowu gaśnie. I tak w kółko. A praca kotła gazowego Viessmann tak właśnie wygląda. Przedstawiciele Viessmann twierdzą, że to jest prawidłowe działanie kotła. To oczywiście bzdura. Bo trzeba rozróżnić prawidłowe działanie automatyki kotła, od działania samego kotła, który ma przecież jedno, podstawowe zadanie - GRZAĆ.
    Tacy jak ja, jego użytkownicy, twierdzimy, że z naszego punktu widzenia kocioł nie spełnia podstawowej funkcji - czyli NIE GRZEJE.

  19. #519

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wojownik2 Zobacz post
    Witam po przerwie. Ktoś pisał że konsultant nie ma wiedzy to powiem że ma wiedzę ogromną i ma coś do powiedzenia w firmie dokładnie przedstawiciela Viessmann Polska dlatego jest odelegowany na forum aby szerzył dobre imię tej firmy co rzetelnie robi.

    Skoro konsultanci Viessmann mają tak ogromną wiedzę, jak przeczytałem powyżej, to mam do nich pytanie. Gdzie jest umiejscowiony czujnik, który wpływa na podnoszenie mocy kotła gazowego w związku z mocnym wiatrem, jest on po stronie poboru powietrza, czy wydmuchu spalin? Albo proszę wyjaśnić w jaki sposób elektronika sczytuje parametry, które wpływają następnie na zwiększanie mocy kotła gdy mocno wieje. Czy wpływ, mają w związku z tym, zmiany ciśnienia (podciśnienie, nadciśnienie) w instalacji kominowej, czy może coś innego? I Co należy zrobić, żeby zmniejszyć wpływ wiatru na pracę kotła gazowego? Czy zmodyfikować wylot spalin czy poboru powietrza? Czy może jedno i drugie?

  20. #520
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Wojownik2

    Zarejestrowany
    Dec 2021
    Skąd
    PUCK
    Kod pocztowy
    84-100
    Posty
    97

    Domyślnie

    Może częściowo wspomogę Konsultanta na Twoje pytanie jjest odpowiedż dnia 14-10-2020 11:13. Jedynie jest brak odpowiedzi co zrobić aby z minimalizować tą sytuację a myślę jak sam Konsultant pisał że ma b.duże doświadczenie w branży kotlarskiej jak i wykształcenie techniczne i mógłby podzielić się wiedzą jak temu zadziałać., pomijająć dla kogo pracuje ale o własna wiedzę. Musimy zrozumieć że firmy kotłów muszą się zabezpieczyć przed ewentualnymi zdarzeniami za którymi idą sprawy sądowego, odszkodowania i reputacja. Ale ciągle myślę że odpowiednie podejście do tematu i zrozumienia zachodzących zmian ciśnienia wokół przewodu koncentycznego (komina) mogłoby w jakiś sposób rozwiązać ten problem. Jeszcze jedno z kotłów jest jedynie wyjście 60/100 a gdyby tak zastąpić wyjściem 80/120 jaki miałoby to wpływ na pracę kotła.Już z czystej ciekawości proszę konsultanta o pochylenie się nad tym tematem gdyby chciał poprawić taką pracę kotła co by poczynił mając wiedzę techniczną jak i doświadczenie.w branży


    To może przydać się konsultantowi jęsli działu technicznemu nie chce się pomyśleć na tym tematem i każdego odsyłają do konsultanta lub serwisu w celu weryfikacji takiej pracy kotła zamiast jasno powiedzieć że tak mają.

    https://www.haustechnikdialog.de/For...-Taktverhalten

    https://www.viessmann-community.com/...ind/td-p/47051

    A może tak pozew zbiorowy z innymi uzytkownikami zagranicy o zwrot kosztów za kocioł który nie pracuję z godnie zapewnieniami producenta ( zakres pełnej modulacji kotła )

Strona 26 z 30

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony