dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 30
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 597
  1. #41
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar misiupl
    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    okolice Płocka
    Posty
    451
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Mówiłem o mocy max. Zmniejszenie jej możliwe jest w kodowaniu bodajże 1, w menu serwis

  2. #42

    Domyślnie Działa rewelacyjnie

    Cytat Napisał pegaziatko Zobacz post
    Eksperyment nie zagraża zdrowiu ani życiu najmłodszego pokolenia (musimy w końcu o nie dbać bo w świetle pisiorowych szaleństw ktoś będzie musiał zarabiać na nasze emerytury) po prostu jeśli zrobiło by się zbyt chłodno (19 zamiast 20) podnosisz temperaturę na kotle

    Jest taka możliwość, po otworzeniu obudowy płyty głównej będziesz miał (patrząc od prawej strony) zieloną wtyczkę nr 40 to jest zasilania 230 V, obok znajduje się czarna wtyczka 96 i na niej masz zworkę między stykami "1" i "L". Wyciągasz tę zworkę i w to miejsce wpinasz regulator 0/1. Uwaga na tym złączu jest napięcie 230V więc uważaj by regulator który chcesz podpiąć obsługiwał wysokie napięcie, no i przed pracami wyłącz zasilanie.

    strona 13
    http://www.viessmann.com/web/poland/pdf-90.nsf/6A976FBBDDF8E36FC1257B480068469D/$FILE/IM%20Vitodens%20333-F%20WS3C%203,8-26kW%20(01,2007).pdf?OpenElement
    Witam Pegaziątko
    Zawiązując do mojego tematu zrobiłem tak jak opisywalem i wszystko hula jak marzenie :
    Ilość startów kotła z 150 razy /doba zmniejszył się do max.30 . w końcu pompa przestaje pracować po 12 minutach jak wspomniales ( wcześniej widok nie do uzyskania )
    Spalanie automatycznie spadło z 10 M/doba na 6.5 - 7 m3 /doba także jak najbardziej wszystko działa jak należy .
    Komfort temperatury jeszcze lepszy ponieważ zwiekszylem do 43c wodę na zasilaniu .
    Dziękuje za porady i poświęcony czas. Pozdrawiam.

  3. #43
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.246

    Domyślnie

    Cytat Napisał misiupl Zobacz post
    Podłączę się bo miałem zakładać podobny temat.

    Moja instalacja to: vitodens 200-w 26kw + sprzęgło + obwód z mieszaczem (podłogówka) + obwód bez mieszacza (grzejniki)
    Dom parterowy 155mkw dobrze ocieplony, 100% ogrzewania podłogowego + 3 grzejniki.
    Podłogówkę obsługują dwa rozdzielacze po 8 pętli, pompa alpha2L 25-60. Żadnych zaworów termos.
    Krzywa na podłogówce 0,3 -2K - ustawiona idealnie (taka sama na grzejnikach - są bo są)
    Średnio dobowo miałem ok 250 startów palnika.

    Wczoraj:
    -ustawiłem max moc na 5% (zaczęło brakować 1K wew - niedogrzewa delikatnie).
    -temp różnicowa z bodaj 12C na 25C
    -pompa kocioł-sprzęgło na 60% tak aby zasilanie kotła i zasilanie ze sprzęgła się zgadzały
    -przepływy na pętlach od 1.0 do ponad 2 (różnicuję temp w nieużywanych pokojach)

    Ilość startów przy dzisiejszej temp [-5, +2] - 144 startów na dobę - więc trochę pomogło.

    Pytanie co mogę jeszcze zmienić?

    Nie mogłem znaleźć kodowania dotyczącego minimalnej pauzy palnika - ktoś pomoże?
    Kocioł załącza się ponownie gdy temperatura wody spadnie poniżej 5*C od temperatury zadanej.
    Jeśli tak się dzieje to albo pompa chodzi non stop wychładzając wodę w obiegu, albo trzeba zmniejszyć jej wydajność poprzez skręcenie na pompie lub regulację rotametrami. W ten sposób powrót nie będzie osiągał tak szybko temperatury i różnica temperatur pomiędzy zasilaniem i powrotem będzie większa.
    Trzecia możliwość to za duży przepływ przez mieszacz powoduje że powrót za szybko osiąga temperaturę.
    4 możliwość to całkowicie wywalić mieszacz gdyż kocioł kocioł kondensacyjny tak czy owak grzeje niską temperaturą zasilania.
    5 możliwość to sprzęgło które powoduje szybkie osiąganie temperatury zadanej a podłogówka nie odbiera temperatury i go nie schładza.
    Według mnie jeśli opis "sprzęgło" jest sprzęgiem hydraulicznym to ono powoduje cykliczne taktowanie pieca.
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  4. #44

    Domyślnie

    Witam, jaka jest moc minimalna Vitodens 200W 19kV? Bo na stronie Viessmanna jest jak byk 1.9-19 kW, a opisach u sprzedawców 3.2-19 kW ...

  5. #45
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.025
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał edif Zobacz post
    Witam, jaka jest moc minimalna Vitodens 200W 19kV? Bo na stronie Viessmanna jest jak byk 1.9-19 kW, a opisach u sprzedawców 3.2-19 kW ...
    Witam, błędy i rozbieżności mogą wynikać z tego, że od kwietnia mamy w ofercie nowe kotły Vitodens 100 i Vitodens 200. Własnie dlatego na naszej stronie materiały zostały uaktualnione dla nowych produktów.

    Polecam przeglądnąć dokumentację techniczną wybranego urządzenia na naszej stronie: TUTAJ

    W razie pytań - służę pomocą!
    Pozdrawiam!
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  6. #46

    Domyślnie

    Konsultant Viessmann - oj macie jakiś nieporządek w tym "Archeo", namieszane strasznie, więc proszę o jasną odpowiedź -czy to te nowe niby kotły Vitodens 200W 19kV mają niższe minimum? Minimum 1.9 kW dotyczy pracy ciągłej czy może przerywanej?

  7. #47
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.025
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał edif Zobacz post
    Konsultant Viessmann - oj macie jakiś nieporządek w tym "Archeo", namieszane strasznie, więc proszę o jasną odpowiedź -czy to te nowe niby kotły Vitodens 200W 19kV mają niższe minimum? Minimum 1.9 kW dotyczy pracy ciągłej czy może przerywanej?
    Tak, 1.9 jest poprawnie.
    3.2 bylo w poprzednim modelu.

    Pozdrawiam!
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  8. #48

    Domyślnie

    podepnę się pod temat ponieważ mam w ofercie na instalacje ogrzewania domu 150 m2 (dwie kondygnacje, wszędzie podłogówka, 2 drabinki na niskim parametrze z możliwością podłączenia do prądu ) zaplanowany piec vitodens 200, dwa rozdzielacze i pompa cyrkulacyjna, zbiornik wody na 4 os. rodzinę, ale tylko jedną łazienkę z prysznicem i wanną bez deszczownicy - 100 l (mało??)
    Mam parę pytań ponieważ chciałabym zawczasu uniknąć błędów w instalacji i móc bardziej fachowo rozmawiać z instalatorem.
    Jakie wybrać sterowanie przy założeniu, że parter to prawie jedna otwarta przestrzeń. Na piętrze jeden z pokoi jest nad garażem (planujemy odizolować), w drugim są ogromne przeszklenia (3 szybowe dobre okna) chcemy, żeby w łazience i minipralni było cieplej niż w pozostałych pomieszczeniach. Chce, żeby piec działał ekonomicznie.
    Pytanie 1. czy robić cyrkulacje? (łazienka jest na piętrze, a kotłownia na parterze) jestem nauczona z bloków, że ciepła woda leci od razu, ale nie lubię wyrzucać pieniędzy w błoto
    2. czy zbiornik brać większy?
    3. czy sterowanie z pieca jest w stanie załatwić mi różne zapotrzebowanie na temperaturę na górze? czy muszę jednak wziąć sterowniki do każdego pokoju? co wtedy z pogodówką?
    4. czy robić ogrzewanie podłogowe w garażu w bryle? trochę odizolowany od reszty pomieszczeń ale bez przesady
    5. czy i jak można ustawiać godziny, kiedy ciepła woda nie jest potrzebna? czy takie ustawianie okresów gdy praca pieca może być mniejsza ze względu na nieobecność w domu na czas pracy ma ekonomiczny sens?
    póki co po lekturze wątków o ogrzewaniu mam mętlik w głowie i nie umiem ocenić co będzie dobre w naszym przypadku
    i już takie stricte do podłogówki- czy robić rurki pod prysznicem z odpływem liniowym? jak to wtedy ogarnąć? wstępnie instalator od ogrzewania mówi, że nie robi wtedy rurek na całości pod prysznicem tylko do połowy ( czy nie może być tylko zostawiony pasek pod ten odpływ, a spadek zrobiłby kafelkarz na kleju?)
    będę wdzięczna za każdą odpowiedź

  9. #49
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.246

    Domyślnie

    Cytat Napisał mahogany6 Zobacz post
    podepnę się pod temat ponieważ mam w ofercie na instalacje ogrzewania domu 150 m2)
    będę wdzięczna za każdą odpowiedź
    Sterownik pogodowy umieszczony w salonie czyli parterze w otwartej przestrzeni z podłogówką.
    Sterownik zapewni utrzymanie stałej temperatury w całym pomieszczeniu, a małe różnice w łazienkach i innych pokojach na poddaszu mogą zostać wyregulowane poprzez przepływy na rotametrach pętli podłogówki.
    1. Cyrkulację rób, można ją uruchamiać w oknach czasowych kiedy to domownicy korzystają z cwu.
    Wszystko zależy od oferty sterownika pogodowego a w najgorszym razie mozna do tego celu użyć zwykłego dobowego zegara programowanego który załączy pompę cyrkulacji w odpowiednich godzinach.
    2. Myślę ze liczą się nie dwie łazienki ale 4 osoby więc radzę wybrać coś 160l
    3. Wszystko zostanie ogarnięte przez sterownik pogodowy. Reszta została ujęta na początku wpisu.
    4. Garaż w bryle jeśli ściany zewnętrzne i brama są ocieplone nie wymaga żadnego grzejnika.
    Temperatura tam nie spadnie poniżej zera gdyż zapewnia to przenikanie ciepła z pomieszczeń sąsiadujących.
    Ważna jest tu oczywiście powierzchnia styku i rodzaj ścian,

    Zamiast ogrzewania podłogowego zastosował bym raczej normalny grzejnik podłączony do tego samego obiegu na niskim zasilaniu.
    5. Z podłogówką pod prysznicem instalator dobrze radzi. Mała przerwa w powierzchni grzewczej zostanie tak czy inaczej nagrzewana tylko do niższej temperatury a dodatkowe zyski z ciepłej wody dogrzeją posadzkę na tyle że będzie to niezauważalne w dotyku gołą stopą.
    Ostatnio edytowane przez Mareks77 ; 17-11-2016 o 09:02
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  10. #50
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    piotrektorun

    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Skąd
    Torun
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    20

    Domyślnie

    Witam
    więc może zaczne od początku.
    dom
    - 200 metrów
    -ocieplenie 20cm
    -okna wspolczynnik 0,7
    -2 sezon
    Ogrzewanie
    -kondesat vitodens 200 z pogodówka bez regilatora domowego
    -podłogówka
    -sprzęgło
    -jedna pompa obiegowa.
    -krzywa 0,3 przesuniecie 12
    -moc pieca na 40%
    Cwu ustawione na 43 z cyrkul;acja 200L pojemnosc
    Problem tkwi w taktowaniu ponad 250 startów na dobe.
    Jak jest chłodniej ok -5 to startów jest ok 100.
    Czy jest możłiwosc ustawienia roznicy temperatór pomiedzy zasilaniem a powortem???????
    czy w ustawieniach poziom kodowania1 lub poziom kodowania 2 mozna coś ustawic aby było mniej tych startów
    podczas morzo ok -5 spalanie gazu 12m3
    ok 6st spalanie 8m3.
    Moim zdanie to chyba sporo
    Jakie macie ustawienie krzywych i ich przesuniec?
    czy w poziomie kodowania 1 lub 2 cos trzeba postawić aby zmniejszyło sie taktowanie?
    za cholere nie moge ustawic np zasilania na 36 zeby chodzilo np 4h a potem przerwa a nie pochodzi minute na 43 i sie wyłacza
    prosze pomózcie
    Pozdrawiam

  11. #51
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.246

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotrektorun Zobacz post
    Witam
    więc może zaczne od początku.
    dom
    - 200 metrów
    -ocieplenie 20cm
    -okna wspolczynnik 0,7
    -2 sezon
    Ogrzewanie
    -kondesat vitodens 200 z pogodówka bez regilatora domowego
    -podłogówka
    -sprzęgło
    -jedna pompa obiegowa.
    -krzywa 0,3 przesuniecie 12
    -moc pieca na 40%
    Cwu ustawione na 43 z cyrkul;acja 200L pojemnosc
    Problem tkwi w taktowaniu ponad 250 startów na dobe.
    Jak jest chłodniej ok -5 to startów jest ok 100.
    Czy jest możłiwosc ustawienia roznicy temperatór pomiedzy zasilaniem a powortem???????
    czy w ustawieniach poziom kodowania1 lub poziom kodowania 2 mozna coś ustawic aby było mniej tych startów
    podczas morzo ok -5 spalanie gazu 12m3
    ok 6st spalanie 8m3.
    Moim zdanie to chyba sporo
    Jakie macie ustawienie krzywych i ich przesuniec?
    czy w poziomie kodowania 1 lub 2 cos trzeba postawić aby zmniejszyło sie taktowanie?
    za cholere nie moge ustawic np zasilania na 36 zeby chodzilo np 4h a potem przerwa a nie pochodzi minute na 43 i sie wyłacza
    prosze pomózcie
    Pozdrawiam
    Zlikwiduj sprzęgło
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  12. #52
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    piotrektorun

    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Skąd
    Torun
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    20

    Domyślnie

    Uważasz że sprzęgło podgrzewa mi powrót?Temperatura powrotu za sprzęgłem i przed sprzęgłem jest taka sama.

  13. #53
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.246

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotrektorun Zobacz post
    Uważasz że sprzęgło podgrzewa mi powrót?Temperatura powrotu za sprzęgłem i przed sprzęgłem jest taka sama.
    Może w twojej instalacji moja uwaga jest nie do zrealizowania ale problem ze sprzęgłem nie leży w temperaturach ale w szybkości przepływów.
    Tak też należy dobierać moc sprzęgu.
    Nowoczesne kotły posiadają pompy z regulacją prędkości i kocioł często sam dostosowuje prędkość tak aby różnica temperatur była odpowiednia.
    Kocioł wyłącza się albo z powodu iż pompa nie może zejść już niżej ze swoją prędkością a minimalna moc kotła i palnika jest duża, albo istnieje wyższy przepływ po stronie kotłowej aniżeli po stronie instalacji ( podłogówka ma małe przepływy ) i moze następuje przymknięcie zaworów termostatycznych lub zamknięcia się pętli ogrzewania podłogowego. Część wody trafiającej do sprzęgła od strony kotła zostanie zawrócona co spowoduje wzrost temperatury powrotu i da sygnał automatyce do obniżenia mocy kotła lub jego wyłączenia bo zejść niżej już nie może.

    Sprzęgło powinno działać tylko w jedną stronę i instalacja tylko i wyłącznie odbierać energię, ale nieraz są sytuację z powodu złego doboru kotła lub sprzęgła iż instalacja dogrzewa obieg w kotle, a pomiar różnicy temperatur na zasilaniach i powrotach nic nie daje.
    Ogólnie sprzęg w kondensatach to zły pomysł gdyż podnosi temperaturę powrotu o którą jak najniższą w tych kotłach chodzi, no ale niekiedy nie ma innego wyjścia i wtedy tylko kocioł z niską mocą minimalną.
    Zapodaj problem instalatorowi i powiedz że może pomiędzy sprzęgłem a kotłem wystarczy zamontować zawór dławiący przepływ.
    Trzeba to zrobić na tyle inteligentnie aby się nie poczuł obrażony.
    Ostatnio edytowane przez Mareks77 ; 18-11-2016 o 09:35
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  14. #54
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar misiupl
    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    okolice Płocka
    Posty
    451
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Moc pompy w 200-w w instalacji ze sprzęgłem można ustawić na sztywno. Fakt, że przy termostatach na grzejnikach lub elektrozaworach na petlach nie pomoże za wiele. Ale po co elektrozawory jak jest pogodówka...

  15. #55

    Domyślnie

    dziekuje ślicznie

  16. #56
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    piotrektorun

    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Skąd
    Torun
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    20

    Domyślnie

    Nie mam termistatow na petlach....dziś sprawdze ustawienie krzywej oraz przesuniecie. Napiszę z jaką temperatura zasila obieg oraz przy jakiej temperaturze zalacza ponownie piec....super by było żeby np pięć grzał np 36 stopni z 2 i potem jakaś dłuższy przestój.czy temperatura ustawiona z krzywej grzewczej powinna się zawsze pokrywać z temperaturą zasilania pokazywanej w czasie grzania co?może coś trzeba przestawić w kodowaniu?

  17. #57
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.246

    Domyślnie

    Cytat Napisał pegaziatko Zobacz post
    przemyśl człowieku co napisałeś, kocioł pracuje na delcie równej 20K, podłogówka na delcie 7-8K co oznacza, że aby woda instalacyjna przeniosła całą moc kotła przepływ po stronie podłogówki musi być 3 razy większy niż po stronie kotła
    Nie wiem co rozumiesz pod pojęciem delty = 20K po stronie kotła bo jeżeli jest to według ciebie różnica pomiędzy zasilaniem a powrotem to o ile taka różnica możliwa jest przy starcie kotła o tyle podczas pracy spada lawinowo a już na pewno tak się dzieje w instalacji ze sprzęgłem.
    Może źle mnie zrozumiałeś a może ja nie dopisałem iż rozpatrywać należy tu także przepływ ale i pojemność obiegu kotła i obiegów grzewczych.
    To że według ciebie w kotle jest dT=20K a podłogówki 7K nie oznacza że pompa w obiegu musi chodzić trzy tazy szybciej bo obiegi podłogówki i grzejników mają w niektórych instalacjach pojemność 10 razy większą niż pojemność kocioł-sprzęg.
    piotrektorun: Powiedz jak się zachowuje pompa po stronie kotła oraz po stronie obiegów gdy dochodzi do wyłączenia kotła.
    Czy wyłączają się one automatycznie czy w obiegu podłogówki nadal chodzi.
    Na fakt że kocioł startuje z pełną mocą wysterowania palnika a dopiero po jakimś czasie zaczyna modulację w dół nic Ci nie pomogę bo taki jest jego urok i jeśli obwody instalacji nie odbierają w zakładanym czasie wtłoczonej do sprzęgła energii to dzieje się tak jak opisałeś.
    Temperatura zasilania kotła powinna się pokrywać z temperaturą krzywej grzewczej a ta zależy od temperatury zewnętrznej i zadanej ale to także zależy od ustawień w kotle. Niektóre kotły mają możliwość regulacji od zasilania lub powrotu co jest podobno dobrym rozwiązaniem dla podłogówki ale także chodzi o moment odczytu temperatury, gdyż czasem ta wskazywana na bieżąco jako zasilania rośnie razem ze wzrostem powrotu.
    Wskazywało by to na to że należy ją odczytać podczas wyłączania się kotła ale z kolei niektóre regulatory specjalnie przeregulowują faktyczną temperaturę o 2 - 4*C tak aby po wyłączeniu kotła zadana temperatura się utrzymywała.
    Ostatnio edytowane przez Mareks77 ; 18-11-2016 o 18:53
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  18. #58
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    piotrektorun

    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Skąd
    Torun
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    20

    Domyślnie

    Dzięki Panowie za pomoc.u mnie jest tak że pompa w piecu chodzi 12 minut po przestaniu grzania...obiegowa pompa podlogowki chodzi cały czas.....może warto wrzucić na 1 bieg pompę obiegowa zamiast 2 biegu lub program auto....może jak będzie woda wolniej wracała to będzie lepiej ciepło oddawać podłodze i powrót będzie chłodniejszy i piec będzie chodził dłużej...co wy na to?a może po prostu przewymiarowany pięc....24 kw na dom 200 m2 20 styropian ocieplenia plus ciepłe okna?

  19. #59
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.246

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotrektorun Zobacz post
    Dzięki Panowie za pomoc.u mnie jest tak że pompa w piecu chodzi 12 minut po przestaniu grzania...obiegowa pompa podlogowki chodzi cały czas.....może warto wrzucić na 1 bieg pompę obiegowa zamiast 2 biegu lub program auto....może jak będzie woda wolniej wracała to będzie lepiej ciepło oddawać podłodze i powrót będzie chłodniejszy i piec będzie chodził dłużej...co wy na to?a może po prostu przewymiarowany pięc....24 kw na dom 200 m2 20 styropian ocieplenia plus ciepłe okna?
    Z pompą jest wręcz odwrotnie i aby szybciej oddawać ciepło instalacyjna powinna chodzić szybciej tak aby jak najszybciej rozprowadzać to ciepło po domu, jednakże Twój dom poprostu nie potrzebuje tyle ciepła, natomiast jedynie gdyby pompę w kotle ustawić na sztywno na 50 -60% wydajności wtedy powrót ze sprzęgu nie nagrzewał by się tak szybko i nadal istniała by spora różnica pomiędzy zasilaniem a powrotem.
    Jeszcze jednym sposobem aby uniknąć taktowania może być wyłączanie pompy instalacyjnej w momencie wyłączania kotła lub razem z pompą kotła.
    W ten sposób nie będzie ona schładzała sprzęgu a pompa pieca przez te 12 minut rozprowadzi nadmiar ciepła po małym obiegu.
    To z kolei spowoduje iż temperatura na powrocie kotła nie spadnie w tak szybkim okresie a kocioł nie załączy się ponownie.
    Dłuższy czas pomiędzy załączeniami spowoduje iż woda w obiegu przestygnie ta tyle że maksymalna moc palnika która istnieje podczas startu kotła nie spowoduje tak szybkiego wzrostu temperatury.
    Jeszcze innym sposobem może być zainwestowanie w regulator pokojowy lub pogodowy umieszczony np. w salonie.
    W ten sposób on przejmie na siebie sterowanie kotłem które nie będzie się odbywało na podstawie odczytu różnicy zasilania i powrotu ale dojdzie do tego także temperatura w pomieszczeniu.
    To będzie chyba pomysł który najmniej zaingeruje w instalację z całej dotychczasowej dyskusji.

    Cytat Napisał pegaziatko Zobacz post
    to co napisałeś świadczy że instalacja jest skopana hydraulicznie a ty niestety nie masz bladego pojęcia o czym się wypowiadasz...
    Forum nie jest po to aby obrażać drugiego ale po to aby spróbować pomóc pytającemu.
    Nie twierdzę że instalacja jest skopana ale parametry części składowych nie są dostosowane do obiektu jakim jest dom.
    Myślę że dyskusja gdy żadne argumenty nie trafiają nie ma najmniejszego sensu i myśl przewodnia na Twoim profilu jest strzałem w dziesiątkę a zbliżające się święta dobrym czasem na refleksję,
    Ostatnio edytowane przez Mareks77 ; 19-11-2016 o 11:18
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  20. #60
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    piotrektorun

    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Skąd
    Torun
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    20

    Domyślnie

    Panowie ale mój powrót nie jest podgrzewany ża sprzeglem.powrot przed sprzęgłem jak i za sprzęgłem ma jednakowo temperaturę....może jest problem z modelowaniem palnika?mam ustawiona tem maksymalna na 45 a on podgrzewa do 53....i się wyłącza....może palnik nie moduluje ?już nie mam siły z tym piecem....infolinia mówi że to niby norma....przegląd miesiąc temu i serwisant mówi że wszystko ok....myślę jednak że 250 to zdecydowanie za dużo.....

Strona 3 z 30

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony