dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 30 z 30
Pokaż wyniki od 581 do 597 z 597
  1. #581

    Domyślnie

    Cytat Napisał Konsultant Viessmann Zobacz post
    nie ma znaczenia dla jakości pracy kotła, znaczenie ma tylko dla hejterów na tym forum, czego potwierdzenie niech bedzie fakt, że kotłow z serii Vitodens 2xx sprzedajemy roczni ekilka tysięcy szt a "problem" ma może 3 osoby w tym temacie
    Nie każdy ma czas i chęci żeby pisać na Forum.
    Poza tym, właśnie przez wasze oszukiwanie użytkowników kotłów Viessmann, większość nigdy nie będzie nawet świadoma z czego wynikają problemy z pracą tych kotłów.
    Gdy zaobserwowałem, że wasz kocioł często włącza się/wyłącza i pracuje z dużą mocą minęło trochę czasu. Gdy zacząłem problem zgłaszać, serwisanci i konsultanci zrzucali winę na błędy projektowe bądź wykonawcze mojej instalacji, nikt z was nie powiedział, że te kotły tak mają. Byłem wprowadzany przez was w błąd.
    Powiązanie problemów kotła z wiatrem trwało u mnie 2,5 roku od momentu uruchomienia kotła. Większość użytkowników tych kotłów nigdy tego nie odkryje - bo polityka Viessmann, to zwalić winę na użytkownika. A gdy użytkownik już się dowie, że to wynika z oprogramowania kotła, to przekaz Viessmanna jest, że te kotły tak zostały zaprojektowane i basta. I umywają ręce.

  2. #582

    Domyślnie

    Cytat Napisał Konsultant Viessmann Zobacz post
    nikt Pana nie oszukiwał przy odpowiedni zładzie wodnym instalacji (i o tym, jak sam Pan pisze, przez wszystkich byl Pan informowany) podniesienie mocy jest wręcz niezauważalne.
    Byłem informowany o tym, że to wina komina, instalacji ogrzewania itp. To jest wasze oszustwo!!!!
    Poza tym, po co przyjeżdżali do mnie serwisanci, skoro zgłaszałem, że kocioł zwiększa moc i często wyłącza się podczas wiatru????
    Przecież sami tutaj przyznajecie, że te kotły tak zostały zaprojektowane i to jest "normalna" praca kotła!!!!
    Żaden z serwisantów nie powiedział mi, że jest to "normalna" praca kotła Viessmann. To jest kolejne oszustwo!!!!

  3. #583
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Wojownik2

    Zarejestrowany
    Dec 2021
    Skąd
    PUCK
    Kod pocztowy
    84-100
    Posty
    97

    Domyślnie

    Konsultancie czytaj ze zrozumieniem pisałem wyłącznie o starszych modelach. O nowym wspominałem że nastąpiły zmiany natomiast Sam w ostatnim poście oświadczyłeś że poprawiliście bolączki starszych modeli i w nowych ten problem nie wystepuje. Więc rozumiem że uzytkownicy starszych modeli byli króliczkami doświadczalnymi których zostawiliście na lodzie i nie chcecie im pomóc bo wiąze sie to z wysokimi kosztami jakie byście musieli pokryć przyznając sie do błedu.. W USA ten numer by nie przeszedł więc musieliście poinformować o tym konsumentów natomiast w Europie głucho i cicho i jakoś to będzie i tak do momentu w którym sam konsultant napisał że w nowych modelach juz ten problem nie występuję. I ciekawe dlaczego ten problem juz w nowych nie występuje przeciez Konsultant pisze ze tak musi być(dotyczy starych) a tu nagle zmiana że już nie musi tak być. Proszę Drogi Konsultancie oświeć nas w jaki sposób wyeliminowaliście problem kotłów podczas wiatru co wymuszało prace bez modulacji ze stało mocą bo do tej pory z Twojej strony cicho sza az do ostaniego postu zę problem wyelimniwali w nowych kotłach gdzie min.moc kotła z 1.9 zwiekszyli do 2.5kw tco daje 14% mocy w starych modelach.Jak pisałem ''czym dalej w las tym więcej drzew'' Prosze teraz wytłumaczyć co zrobił Viessmann takiego w nowych kotłach chyba to nie jest tajemnicą bo wiedzieliście że jest to problem kotłow poprzedniego modelu zatajać tą informację.

  4. #584
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.026
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Wojownik2 nigdzie nie napisałem że "problem został wyeliminowany" bo jeszcze raz powtażam probelmu nie ma. Starsze kotły miały wyższą moc minimalną. Kotły VItodens serii 2xx B2xE i B2xF mają moc minimalną poniżej 2kW i system ochrony palnika i tu się nic nie zmieniło i nie planujemy zmian. System tak został zaprojektowany i działa poprawnie.
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  5. #585
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Wojownik2

    Zarejestrowany
    Dec 2021
    Skąd
    PUCK
    Kod pocztowy
    84-100
    Posty
    97

    Domyślnie

    To jak mam to rozumieć ''zamiast hejtować wystarczyło sobie zadać odrobinę trudu i zobaczyć , że ten temat nie dotyczył pierwotnie najnowszego modelu kotła.''
    Ochrona palnika dotyczy tylko modeli poniżej 2kw tak? Czyli w modelach mocy 2.5 ,3.2, 3,5 nie występuje wymuszenie zwiekszenia mocy aby płomień na palniku nie zgasł podczas niekorzystnych warunkach atmosferycznych ? Proszę jeszcze opisać dlaczego różnia się mocą minimalna kotły polskie,francuskie(1.9kw) od niemieckich (2.5kw) i dlaczego tak jest

    https://www.viessmann.pl/content/dam...HF_2022_03.pdf

    file:///C:/Users/User/Downloads/kpr-Vitodens_200-W_Typ-B2HF_B2KF%20(1).pdf

  6. #586
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.026
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Kocioł Vitodens 200-W w Polsce i kocioł Vitodesn 200-W w Niemczech to zupełnie różne urządzenia. Vitodensowi 200 oferowanemu na rynku polskim bliżej do kotła Vitodens 300 z rynku niemieckiego. I zupełnie inne niż te z rynku amerykańskiego.
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  7. #587
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Wojownik2

    Zarejestrowany
    Dec 2021
    Skąd
    PUCK
    Kod pocztowy
    84-100
    Posty
    97

    Domyślnie

    Różnica między Vitodens 200 a 300 polegała na innych palnikach gdzie nie widać ich między polskimi a niemieckimi obecnie w 200 jest palnik matrix plus. To niemieckiego do jakiego można porównać chyba nie do starszego, wczesniej tez był 1.9kw a teraz ten nowszy zaczyna się od 2.5kw więc z czegoś róznica wynika i czyms była podyktowana.

    Wróce do tematu na który nie ma odpowiedzi

    ''To jak mam to rozumieć ''zamiast hejtować wystarczyło sobie zadać odrobinę trudu i zobaczyć , że ten temat nie dotyczył pierwotnie najnowszego modelu kotła.''
    Ochrona palnika dotyczy tylko modeli poniżej 2kw tak? Czyli w modelach mocy 2.5 ,3.2, 3,5 nie występuje wymuszenie zwiekszenia mocy aby płomień na palniku nie zgasł podczas niekorzystnych warunkach atmosferycznych ? ''

  8. #588
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.026
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    tak, system jest tylko w Vitodensach seri 200 typy B2xE i B2xF
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  9. #589
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Wojownik2

    Zarejestrowany
    Dec 2021
    Skąd
    PUCK
    Kod pocztowy
    84-100
    Posty
    97

    Domyślnie

    Konsultancie a mogłbyś rozszrzyć opis jaka róznica jest między 1.9 np b2xe a kotłem 2.5. Co jest innego zastosowane że tam omawiany problemu nie wystepuję. Palnik , wentylator, oprogramowanie bo róznica w mocy jest znikoma a ochrona palnika nie jest juz potrzebna do tego aby kocioł mógł modulowac w pełnym zakresie mocy gdzie nie wpływaja na niego warunki atmosferyczne . A dla osób chcących zrobić upgrade kotła pozwoliło by zastosowac odpowiednie komponenty.

  10. #590
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.026
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Wbrew pozorom różnica jest spora a zyski z sytemu w znakoity sposób są większe niż chwilowe zwiększenie mocy minimalnej. Kocioł ma atesty i dopuszeczenia w formie w jakiej jest przez nas skonstruowany i nie ma możliwości jego przebudowy.
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  11. #591

    Domyślnie

    Cytat Napisał Konsultant Viessmann Zobacz post
    ... a zyski z sytemu w znakoity sposób są większe niż chwilowe zwiększenie mocy minimalnej....
    A w jakiż to znakomity sposób pojawiają się te zyski?
    Mam nadzieję, że nie pochodzą z mniejszego prawdopodobieństwa wystąpienia mitologicznego "taktowania"?
    NIE dla średniowiecznych systemów grzewczych (czyt. wungiel/drewno)

  12. #592
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Wojownik2

    Zarejestrowany
    Dec 2021
    Skąd
    PUCK
    Kod pocztowy
    84-100
    Posty
    97

    Domyślnie

    Zapytam ponownie jako do eksperta w budowie i wiedzy o produktach Viessmanna czym sie różnią oba kotły 1.9 na rynek polski i 2.5kw na rynek niemiecki gdzie nie została zastosowana ochrona palnika ( chodzi mi o podzespoły np. palnik , wentylator , oprogramowanie czy inne). Na upartego i tak jest możliwość tego znalezienia ale znów będzie sie poświęcic sprawie i grzebać w katalogach. Dlatego pytam eksperta ,chyba te wiadomości nie są już ścisle tajne jak juz tak daleko dobrnelliśmy.. Pisałem r,óżnica między 1.9 a 2.5 to tak jakby 1.9 chodził na 14% mocy czyli 2.5kw więc mała różnica najwyżej będzie częściej się wyłączał i uruchamiał ale mozna to zniwelować programem czasowym natomiast przy złych warunkach atmosferycznych juz nie będzie wymuszał pracy na 33%,55 % mocy gdzie dopiero ilość cykli się potęguje bo nie ma odbioru ciepła lub co u niektórych dochodzi do wychłodzenia budynku co tez moge potwierdzić ale też można temu zaradzić ale kosztem wiekszego zużycia gazu. Jesteśmy już blisko Konsultancie tylko troche woli i będzie głucho.

  13. #593
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.026
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Różnice tkwią w zakresie mocy oraz w automatyce, nie dysponuję tabelą porównawczą wszystkich podzespołow.
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  14. #594
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Wojownik2

    Zarejestrowany
    Dec 2021
    Skąd
    PUCK
    Kod pocztowy
    84-100
    Posty
    97

    Domyślnie

    Ok poszperam w katalogu serwisowym co jest innego. Pytanie czemu w Niemczech zostały wycofane modele poniżej 2 kw dokładnie 1.9kw i zastąpione 2.5kw ?

  15. #595
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.026
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wojownik2 Zobacz post
    Ok poszperam w katalogu serwisowym co jest innego. Pytanie czemu w Niemczech zostały wycofane modele poniżej 2 kw dokładnie 1.9kw i zastąpione 2.5kw ?
    Nic nie zostało wycofane. Od początku kotły Vitodens na platformie E3 w niemczech miały takie moce.
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  16. #596
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Wojownik2

    Zarejestrowany
    Dec 2021
    Skąd
    PUCK
    Kod pocztowy
    84-100
    Posty
    97

    Domyślnie

    300 pozostały ale 200 już sa innej mocy niż wcześniej

  17. #597
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.026
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wojownik2 Zobacz post
    300 pozostały ale 200 już sa innej mocy niż wcześniej
    tak bo moc minimalna cały czas jest zmiejszana. Historycznie modele Vitodensów 200 i ich moc minimalna (dla rynku niemieckiego)
    WB2B - 4,8 lkW
    WB2C - 3,2 kW
    B2xA - 3,2 kW
    B2xB - 2,5 kW
    B2xE - 2,5kW
    B2xF - 2,5 kW

    Vitodensy 300 to bardziej zaawansowane kotły zatem ch moc minimlana jest mniejsza i wnosi tylko 1,9 kW

    Na polskim rynku pod nazwą Vitodens 200 mamy tak naprawde niemieckiego Vitodensa 300 ale bez elektronicznego czujnika przepływu wody grzewczej. Pod wzgledem funkcjonalności i wyposażenia jest wyżej niż jego niemeicki odpowiednik o tej samej nazwie.
    Ostatnio edytowane przez Konsultant Viessmann ; 04-04-2023 o 14:28
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

Strona 30 z 30

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony