dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    stmartin

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    1

    Domyślnie Układanie paneli podłogowych ciągiem

    Witam, jestem początkujący , kupiłem mieszkanie i chcę ułożyć panele podłogowe ciągiem w całym mieszkaniu z wyjątkiem kuchni i łazienki.
    Czytałem instrukcje oraz oglądałem filmiki na YouTube instruktażowe jak układać panele , i nie jest to trudne. Panele chcę położyć ciągiem z salonu do przedpokoju z przedpokoju do pokojów bez progów oczywiści z zachowaniem szczelin dylatacyjnych przy ścianach.
    Poniżej rozkład mieszkania
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	mieszkanie.jpg
Wyświetleń:	382
Rozmiar:	12,0 KB
ID:	239434
    Tutaj rozkład mieszkania z planem układania paneli
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	mieszkanie_panelami.jpg
Wyświetleń:	715
Rozmiar:	14,7 KB
ID:	239435

    Moje pytanie czy taki układ paneli ma sens z punktu technicznego, nie podobają mi się listwy dlatego chcę układać panele ciągiem.
    Czy układając panele ciągiem w ten sposób powinienem o czymś pamiętać, wiem że max co 8 m musi być szczelina dylatacyjna, u mnie akurat najdłuższa odległość ma niecałe 8 m.

    Proszę o wszelkie sugestie i podpowiedzi.

  2. #2
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    PaGo77

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-232
    Posty
    19

    Domyślnie Kierunek układania paneli w mieszkaniu - która wersja?

    Ja mam podobny dylemat jak kolega z postu powyżej. Proszę o wasze opinie w sprawie kierunku układania paneli w moim mieszkaniu. Poniżej wersje z rysunkami technicznymi. Dziękuje.

    Wersja I:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	bcf0b91efa8d6122gen.jpg
Wyświetleń:	312
Rozmiar:	58,5 KB
ID:	416911

    Wersja II:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	16ac2185ab55d62fgen.jpg
Wyświetleń:	199
Rozmiar:	61,7 KB
ID:	416912

    Pozdrawiam
    PaGo77

  3. #3

    Domyślnie

    IMO wszystko kwestia gustu ja układałem tak żeby było jak najmniej docinek jak miałem mało $

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.934

    Domyślnie

    Cytat Napisał PaGo77 Zobacz post
    Ja mam podobny dylemat jak kolega z postu powyżej. Proszę o wasze opinie w sprawie kierunku układania paneli w moim mieszkaniu. Poniżej wersje z rysunkami technicznymi. Dziękuje.

    Wersja I:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	bcf0b91efa8d6122gen.jpg
Wyświetleń:	312
Rozmiar:	58,5 KB
ID:	416911

    Wersja II:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	16ac2185ab55d62fgen.jpg
Wyświetleń:	199
Rozmiar:	61,7 KB
ID:	416912

    Pozdrawiam
    PaGo77
    Dla siebie każdy robi jak chce. Może nie równać posadzki, może kłaść w poprzek linii światła zamiast wzdłuż, może później nie zwracać uwagi na odpryski, górki itd itp...
    Kiedyś jeden taki ofukał mnie, jak mu powiedziałem, że albo równamy podłogę, albo robi ktoś inny. Zrobił sam...a dwa lata później przyszła jego żona, bo już nie mogła patrzeć na panele przymocowane do podłogi...wkrętami

  5. #5
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    PaGo77

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-232
    Posty
    19

    Domyślnie

    Pytajnick, sorry, ale Twoja wypowiedź nic nie wniosła do tematu. Pytałem o opinie o kierunek układania paneli, a Ty o krzywej podłodze... Wypowiedz się proszę w temacie. Jeśli jesteś doświadczonym parkieciarzem, a tak wnioskuje z Twojej wypowiedzi (bo chyba układasz panele), to powinieneś napisać, jak ułożysz 1 sposobem, to plusy i minusy są takie i takie, a jak drugim, to takie i takie. Mogę na Ciebie liczyć?

    To już któryś mój temat na tym forum i tylko w jednym temacie, gdzie wypowiedział się specjalista z danej dziedziny uzyskałem sensowne odpowiedzi i uwagi. Reszta już bez komentarza, bo jakość tego forum to liga podwórkowa. Chyba czas się przenieść.


    Mogę liczyć na sensowne odpowiedzi i opinie?

  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.934

    Domyślnie

    Cytat Napisał PaGo77 Zobacz post
    Pytajnick, sorry, ale Twoja wypowiedź nic nie wniosła do tematu. Pytałem o opinie o kierunek układania paneli, a Ty o krzywej podłodze... Wypowiedz się proszę w temacie. Jeśli jesteś doświadczonym parkieciarzem, a tak wnioskuje z Twojej wypowiedzi (bo chyba układasz panele), to powinieneś napisać, jak ułożysz 1 sposobem, to plusy i minusy są takie i takie, a jak drugim, to takie i takie. Mogę na Ciebie liczyć?

    To już któryś mój temat na tym forum i tylko w jednym temacie, gdzie wypowiedział się specjalista z danej dziedziny uzyskałem sensowne odpowiedzi i uwagi. Reszta już bez komentarza, bo jakość tego forum to liga podwórkowa. Chyba czas się przenieść.


    Mogę liczyć na sensowne odpowiedzi i opinie?
    To może spróbuję prościej - ja układam panele wzdłuż linii światła( zawsze na wyrównanej podłodze) bo moim zdaniem lepiej wyglądają. Jeśli ktoś nie ma idealnej posadzki, to tym bardziej powinien się tej zasady trzymać, bo jak położy w poprzek, to będzie widział "fale"
    Czyli zdj.nr 1 z salonem jak w pokojach. Przedpokój masz bez okien, więc możesz jak na rysunku.
    Ostatnio edytowane przez Pytajnick ; 11-08-2018 o 07:59

  7. #7
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    romcost

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Rybnik
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    48

    Domyślnie

    Układałem panele ciągiem na piętrze domu, osobiście nie polecam, bo to bardzo dużo zabawy a moim zdaniem efekt nie wart poświęconego czasu.Ja mam "stary" dom i różnice wysokości pomiędzy pokojami niewielkie, ale trudne do zniwelowania i np. teraz na progu pomiędzy pokojami skrzypią mi panele (różnica była ok. 2 mm).
    Pamiętaj, aby dokładnie sobie wszystko wymierzyć, aby Ci nie okazało się, że musisz potem wzdłuż którejś ściany 1 cm docinki wstawiać, bo listwą nie przykryjesz szczeliny. Sprawdź też, czy wszystkie ściany masz równoległe, bo cię mogą potem docinki pokonać. Zaczynaj od największego pomieszczenia.

  8. #8

    Domyślnie

    Zły pomysł. Raz, że dużo zabawy, dwa, że jak trafisz to masz dużo odpadów, trzy, że jak trafisz to masz docinki po kilka cm, cztery, że niech któraś ze ścian będzie krzywo i cały efekt szlag trafi. Nie wspomnę o krzywej podłodze i skrzypiących panelach.
    Zrób każde pomieszczenie osobno dając jakieś ładne listwy progowe.
    Kładź zgodnie z zaleceniami producenta i dobrą praktyką.
    Efekt będzie lepszy niż jednym ciągiem.

  9. #9

  10. #10
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    gorny7

    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Skąd
    Kalisz
    Posty
    146

    Domyślnie

    Witam

    Odświerzę temat . mam pytanie jak ułozyc panele ( załaczniku) Głownie chodzi mi o ten korytarz w literze L. korytarzyk wąski z około 1m szerokości

    warianta A
    czy wariant B ten niżej ?

    przy schodach jest krawędz i bedzie barierka dla tego lepiej chyba wzdłuż ?

    pewnie bedzie troche odpadów bo cały panel bedzie ciety przynajmniej na jednym z boków , tam gdzie dzielić je bede chyba na 1/3
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	panele.jpg
Wyświetleń:	28
Rozmiar:	23,6 KB
ID:	454832  
    gorny7 , był Ekogr. Walendowski 25KW/kuzyn Ardeo/SPP Bolecki , był miał /Płomyk PID , jest Termet Gold Plus

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    zakręc pod kątem 90 stopni układając po przekątnej panele w jodełkę na zakręcie.

  12. #12
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    gorny7

    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Skąd
    Kalisz
    Posty
    146

    Domyślnie

    IIIIIIIIIII /
    -
    -
    -
    p.s rys sie przesuwa

    jak wyzej , tylko wtedy dwie listwy do kazdego kierunku jeden?
    korekta zle zrozumiałem 1 listwa po przekonej na maskowaniu łaczeń?
    gorny7 , był Ekogr. Walendowski 25KW/kuzyn Ardeo/SPP Bolecki , był miał /Płomyk PID , jest Termet Gold Plus

  13. #13
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    gorny7

    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Skąd
    Kalisz
    Posty
    146

    Domyślnie

    IIIIIIIIIII /
    -
    -
    -
    jak wyzej , tylko wtedy dwie listwy do kazdego kierunku jeden?
    wersja A załącznik? czerwone listwa
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	panele jjodełka.jpg
Wyświetleń:	23
Rozmiar:	11,6 KB
ID:	454837  
    gorny7 , był Ekogr. Walendowski 25KW/kuzyn Ardeo/SPP Bolecki , był miał /Płomyk PID , jest Termet Gold Plus

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony