dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    marekbo

    Zarejestrowany
    Aug 2012
    Skąd
    opole
    Kod pocztowy
    47-230
    Posty
    171

    Domyślnie Podłogówka i kominek z płaszczem

    Witam,

    Mam podłączony wymiennik płytowy do kominka z płaszczem wodnym, czy dobrym rozwiązaniem będzie umieszczenie na powrocie wymiennika (od strony kominka) zaworu termostatycznego żeby regulować temperaturę zasilania podłogówki?.

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar gentoonx
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Warszawa ale uciekam na wieś
    Posty
    4.061

    Domyślnie

    coś kręcisz - narysuj jak to wymyśliłeś, bo po mojemu tu

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    marekbo

    Zarejestrowany
    Aug 2012
    Skąd
    opole
    Kod pocztowy
    47-230
    Posty
    171

    Domyślnie

    Cytat Napisał gentoonx Zobacz post
    coś kręcisz - narysuj jak to wymyśliłeś, bo po mojemu tu
    Nic nie kręcę zadałem proste pytanie, może mało szczegółowe opisałem . Chodzi mi o to żeby zamontować głowice termostatyczną w miejscu zaznaczonym niebieską strzałką, chciałbym uzyskać zalecaną temperaturę do zasilania podłogówki. Bez tego temperatura jest niestabilna na zasilaniu.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	schemat.jpg
Wyświetleń:	53
Rozmiar:	42,6 KB
ID:	239547

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar gentoonx
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Warszawa ale uciekam na wieś
    Posty
    4.061

    Domyślnie

    jeśli układ stałotemperaturowy na rozdzielaczu (jak narysowałeś) nie działa poprawnie tzn. nie jest w stanie zapewnić stałej temperatury ( w miarę stałej) to tylko wtedy, gdy na obieg pierwotny wymiennika wpływa temp. niższa niż nastawiona na układzie stałotemperaturowym OP - stąd montaż 3D na obiegu pierwotnym nic nie da.

    Jeśli jest inaczej - tzn że źle działa układ stałotemperaturowy na rozdzielaczu OP i tam należy szukać przyczyny, a nie komplikować układ

    jest jeszcze 3 możliwość - za mały wymiennik płytowy, ale tej nawet nie biorę pod uwagę, lub wielokrotnie większy przepływ po stronie wtórnej niż pierwotnej i to jest bardziej prawdopodobne

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    marekbo

    Zarejestrowany
    Aug 2012
    Skąd
    opole
    Kod pocztowy
    47-230
    Posty
    171

    Domyślnie

    Układ działa, tylko nie chcę przekroczyć temperatury podłogi, temperatura za wymiennikiem przekracza nawet 50stopni, a to za dużo, wystarczy mi 35, stąd moje pytanie czy montując głowicę na powrocie wymiennika mogę tą temperaturę obniżyć.

  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar gentoonx
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Warszawa ale uciekam na wieś
    Posty
    4.061

    Domyślnie

    Cytat Napisał marekbo Zobacz post
    Układ działa, tylko nie chcę przekroczyć temperatury podłogi, temperatura za wymiennikiem przekracza nawet 50stopni, a to za dużo, wystarczy mi 35, stąd moje pytanie czy montując głowicę na powrocie wymiennika mogę tą temperaturę obniżyć.
    plączesz się w zeznaniach

    skoro działa, to jak możesz przekroczyć temp maks OP, którą jak piszesz masz założoną 35stC

    chyba że nie wiesz o czym piszesz, to się ogarnij - jeśli schemat który podałeś odpowiada urządzeniom które masz zamontowane u siebie, to to o czym myślisz jest nie potrzebne, bo układ rozdzielacza OP realizuje maks 35stC na zasilaniu - na schemacie brak tylko głowicy z kapilarą na zaworze termostatycznym na zasilaniu rozdzielacza OP

  7. #7
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    marekbo

    Zarejestrowany
    Aug 2012
    Skąd
    opole
    Kod pocztowy
    47-230
    Posty
    171

    Domyślnie

    Cytat Napisał gentoonx Zobacz post
    plączesz się w zeznaniach

    skoro działa, to jak możesz przekroczyć temp maks OP, którą jak piszesz masz założoną 35stC

    chyba że nie wiesz o czym piszesz, to się ogarnij - jeśli schemat który podałeś odpowiada urządzeniom które masz zamontowane u siebie, to to o czym myślisz jest nie potrzebne, bo układ rozdzielacza OP realizuje maks 35stC na zasilaniu - na schemacie brak tylko głowicy z kapilarą na zaworze termostatycznym na zasilaniu rozdzielacza OP
    W niczym się nie płaczę tylko czytaj dokładnie. Dobrze wiem o czym piszę, nie napisałem że mam 35 tylko że wystarczy mi 35 stopni, w tej chwili jak zagrzeje kominkiem to temperatura podłogi jest wyższa niż zaleca producent, czyli ponad 35 stopni bo na wymienniku jest tyle ile idzie z kominka. 35 stopni to ja mogę sobie ustawić na piecu gazowy albo elektrycznym. Spytałem bardzo precyzyjnie bo mam rozdzielacz OP bez głowicy, ma jedynie rotametry i zawory odcinające.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony