dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 25 z 25
  1. #21
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    dilemmor

    Zarejestrowany
    Aug 2016
    Skąd
    Kartuy
    Kod pocztowy
    83-300
    Posty
    5

    Domyślnie

    Mam pytanie do adam_mk. Jeśli istnieje możliwość to czy ma sens demontaż listew bocznych legarów i obniżenie ich, tj. przybicie czy przykręcenie niżej aby uzyskać więcej przestrzeni dla warstw np. perlitu? Czy chodzi tu o to aby była po prostu jakaś pusta przestrzeń?
    dilemmor

  2. #22
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    "...czy ma sens..."
    Czasem ma czasem nie.
    Co jest pod spodem? Twoje jest?
    Ogrzewane jest?
    Ten perlit spełnia rolę kierunkowania strumienia ciepła z podłogowej płyty.
    Zdecydowanie bardziej w górę jak w dół.
    Tu zwykłe 5cm wystarczy.
    Ale...
    Sam zdecyduj jak bardzo termicznie chcesz oddzielić to co pod stropem od tego co nad nim.

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  3. #23
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    dilemmor

    Zarejestrowany
    Aug 2016
    Skąd
    Kartuy
    Kod pocztowy
    83-300
    Posty
    5

    Domyślnie

    Dziękuję za odpowiedź. Pod spodem mieszkam teraz ja. W większości mam sufity podwieszane, ale w dwóch pokojach mam standard dla tego stropu czyli tynk, trzcinę z drutami i deski. Dół jest ogrzewany. W tej chwili po zdjęciu desek podłogowych i wyjęciu gliny na piętrze mam 10 cm do dołu deski ślepego pułapu. Do desek sufitowych parteru mam 25 cm (wysokość legara). Wymiar legarów 25x18 cm. Odległości pomiędzy legarami to około 80 cm.
    To co chciałbym naprawić to nie tylko kwestia izolacji termicznej. Jeżeli 5 cm jest wystarczające to dobrze. Zachciało mi się podłogówki na tym stropie A jednocześnie chciałbym wyrównać podłogi (legary chyba siadły). Mam dwa pokoje po ok. 25 m2 i tam mam ugięcie na środku. Ponadto zależy mi na dobrej izolacji akustycznej względem dołu, bo może kiedyś będzie mieszkał tam ktoś inny. No i jeszcze jedna kwestia ważna dla mnie. Efekt drgania mebli podczas poruszania się w tej chwili po podłodze/stropie jest zbyt duży. Chciałbym to jak najbardziej zniwelować. Gdzieś wyczytałem, że jest to efekt zbyt szeroko rozstawionych legarów i również ich długości. Najbardziej to odczuwalne jest w dużych pokojach. To jest logiczne. Wyczytałem, że należy gęściej nabić mniejsze beleczki (kratownica) i na to osb. Ale ja chcę podłogówkę. Perlit+perlitobeton+wylewka. Jak to pogodzić? Pomożesz mi?

    Pozdrawiam
    dilemmor

  4. #24
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    Odbierz PW.

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  5. #25
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    dawka7

    Zarejestrowany
    Feb 2020
    Skąd
    poznań
    Kod pocztowy
    60-185
    Posty
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk Zobacz post
    Odbierz PW.

    Adam M.
    Mam identyczną sytuacje jak Wy, pytanie czy wykonaliście co pisaliście? co byście ew poprawili? Czy udało Wam się odzyskać stare deski? wiem że to krew pot i łzy ale uważam że świetnie wyglądają. Pytanie czy mimo tego że są prawie 100 letnie i idealnie suche, to po położeniu pod nie ogrzewania podłogowego wyginają się? rozsychają? coś się z nimi dzieje?
    Zastanawiam się czy ogrzewanie podłogowe jest warte robienia, czy tylko wygłuszyć strop, chociaż z drugiej strony wylewanie płyty grzewczej która ma 5-7 cm niesamowicie zniweluje drgania, jak to jest w Waszym przypadku? Już "po robocie" ??
    Pozdrawiam

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony