dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 39
  1. #1
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Maciej Loret

    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Skąd
    Pod Bydgoszczą
    Posty
    556

    Domyślnie Piec na ekogroszek i zbyt nisko schodzący żar

    Witam,

    krótkie pytanie.
    Piec na ekogroszek. Co zrobić, by palący się ekogroszek palił się w górnej części palnika?
    Dlaczego pytam? Pękł mi ślimak. Pospawałem go (będzie na zapas) i jednocześnie kupiłem nowy. W trakcie rozmów z producentem, po wysłaniu mu zdjęć pękniętego ślimaka, zasugerował że powodem pęknięcia pod koniec ślimaka (poniżej palnika) mogło być nieumiejętne palenie,tzn. w taki sposób, że żar był bardzo blisko rdzenia ślimaka.
    Więc jak palić? Zwiększyć posuw ślimaka? Zmniejszyć dopływ powietrza?
    Jeśli potrzebne więcej danych (piec, sterownik, instalacja, nastawy..), to mogę podać...

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar czp01
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Rybnik - Kamień
    Posty
    2.540

    Domyślnie

    1. Palić z większą mocą to raz,

    2, Skrócić przerwę podtrzymania to dwa,

    Najlepiej podaj co za kocioł jaki, sterownik, czym palisz i jakie masz ustawienia sterownika w czasie pracy i w czasie podtrzymania i wrzuć fotki palnika jak się pali i popiołu.

  3. #3
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Maciej Loret

    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Skąd
    Pod Bydgoszczą
    Posty
    556

    Domyślnie

    Cytat Napisał czp01 Zobacz post
    1. Palić z większą mocą to raz,
    Tzn.? Podnieść temperaturę na piecu? Trochę bym nie chciał - mam 40 stopni Celsjusza, a i tak zwykle w domu jest zbyt ciepło.

    Cytat Napisał czp01 Zobacz post
    2, Skrócić przerwę podtrzymania to dwa,
    Który to parametr? Długość cyklu podtrzymania - u mnie parametr "o"?

    Cytat Napisał czp01 Zobacz post
    Najlepiej podaj co za kocioł jaki, sterownik, czym palisz i jakie masz ustawienia sterownika w czasie pracy i w czasie podtrzymania i wrzuć fotki palnika jak się pali i popiołu.
    Piec Eko-Energia prawdopodobnie 20kW, sterownik Compit 501:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...5%84&p=6115443
    Palę ekogroszkiem prawdopodobnie z Katowic - kupuję tu:
    http://www.nowak-martinex.pl/
    a wygląda tak:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMAG0128a.jpg
Wyświetleń:	792
Rozmiar:	54,4 KB
ID:	224891
    Podstawowe ustawienia sterownika:
    n42, d10, U42, b200, o30, L2, u--, J10, F10, PP26.

    Na poniższych fotkach mam nadzieję widać, że proces palenia zachodzi głęboko w palniku, pewnie wręcz blisko samego ślimaka, dodatkowo tworzą się ogromne około 10-15cm kalafiory:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMAG0124a.jpg
Wyświetleń:	1850
Rozmiar:	90,7 KB
ID:	224897Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMAG0131a.jpg
Wyświetleń:	2173
Rozmiar:	57,1 KB
ID:	224898


    Dodam, że ubiegły sezon był moim pierwszym z ekogroszkiem i nie miałem żadnych problemów z samym paleniem przy nastawach N40, d8, U45 - 99% sezonu przejechałem na takich ustawieniach. Żadnych kalafiorów, wręcz największe spieki miały rozmiar 3-4cm i to co kilka-kilkanaście dni, zwykle rozmiar spieku nie przekraczał 10-15mm.
    Ostatnio edytowane przez Maciej Loret ; 16-11-2013 o 17:45 Powód: Uzupełnienie parametrów i dodanie zdjęć

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    pietruch78

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    krakow
    Kod pocztowy
    30-422
    Posty
    212

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maciej Loret Zobacz post
    Tzn.? Podnieść temperaturę na piecu? Trochę bym nie chciał - mam 40 stopni Celsjusza, a i tak zwykle w domu jest zbyt ciepło.



    Który to parametr? Długość cyklu podtrzymania - u mnie parametr "o"?



    Piec Eko-Energia prawdopodobnie 20kW, sterownik Compit 501:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...5%84&p=6115443
    Palę ekogroszkiem prawdopodobnie z Katowic - kupuję tu:
    http://www.nowak-martinex.pl/
    a wygląda tak:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMAG0128a.jpg
Wyświetleń:	792
Rozmiar:	54,4 KB
ID:	224891
    Podstawowe ustawienia sterownika:
    n42, d10, U42, b200, o30, L2, u--, J10, F10, PP26.

    Na poniższych fotkach mam nadzieję widać, że proces palenia zachodzi głęboko w palniku, pewnie wręcz blisko samego ślimaka, dodatkowo tworzą się ogromne około 10-15cm kalafiory:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMAG0124a.jpg
Wyświetleń:	1850
Rozmiar:	90,7 KB
ID:	224897Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMAG0131a.jpg
Wyświetleń:	2173
Rozmiar:	57,1 KB
ID:	224898


    Dodam, że ubiegły sezon był moim pierwszym z ekogroszkiem i nie miałem żadnych problemów z samym paleniem przy nastawach N40, d8, U45 - 99% sezonu przejechałem na takich ustawieniach. Żadnych kalafiorów, wręcz największe spieki miały rozmiar 3-4cm i to co kilka-kilkanaście dni, zwykle rozmiar spieku nie przekraczał 10-15mm.
    Czy masz uszczelniony palnik ?
    Parametr [b] zmniejsz do 30 s, parametr [o] daj na 10 minut , parametr [d] pozostaw bez zmian.
    czasy przedmuchu w pracy [j] oraz podtrzymaniu pozostaw na razie tak jak masz.
    jezeli w podtrzymaniu bedzie tworzyl sie krater to mozesz zwiekszyc [ L ] do 3
    Przeslone wentylatora daj na ok 1-1,5cm
    Obserwuj co sie bedzie dzialo przez ok 1h

    Jak dla mnie to za dlugi miales parametr [b] oraz [o] . Niektore rodzaje wegla nie lubia dlygiego lezakowania na palniku.

  5. #5
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Maciej Loret

    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Skąd
    Pod Bydgoszczą
    Posty
    556

    Domyślnie

    Cytat Napisał pietruch78 Zobacz post
    Czy masz uszczelniony palnik ?

    Nie wiem co to znaczy.

    Cytat Napisał pietruch78 Zobacz post
    Parametr [b] zmniejsz do 30 s, parametr [o] daj na 10 minut , parametr [d] pozostaw bez zmian.
    czasy przedmuchu w pracy [j] oraz podtrzymaniu pozostaw na razie tak jak masz.
    jezeli w podtrzymaniu bedzie tworzyl sie krater to mozesz zwiekszyc [ L ] do 3
    OK, tak zrobię. Dodam, że ekogroszek cały czas ten sam, nie zmieniam nastaw temperatur na grzejnikach oraz podłogówce, czyli grzebię tylko w parametrach sterownika pieca.

    Cytat Napisał pietruch78 Zobacz post
    Przeslone wentylatora daj na ok 1-1,5cm
    Masz na myśli przesłonę na ssaniu wentylatora?
    Jeśli tak, to nie wiem jak ustawić 1-1,5cm. U mnie przesłona zamontowana jest w osi wentylatora.

    Cytat Napisał pietruch78 Zobacz post
    Obserwuj co sie bedzie dzialo przez ok 1h
    Ok, idę ustawić. Zobaczymy co się będzie działo...

  6. #6
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    pietruch78

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    krakow
    Kod pocztowy
    30-422
    Posty
    212

    Domyślnie

    Uszczelnienie palnika (retorty) polega na osadzeniu jej gornej czesci (ten prostakat na ktorym jest zar) na silikonie wysokotemperaturowym, aby plewe powietrze nie wychladzalo komory spalania. Inaczej mozna to tak opisac ze na laczeniu ponizej zaru nie powinno wiac.

    Tak , to jest ta przeslona. Ustaw ja tak zeby szczelina od krawedzi wentylatora (gorna lub dolna ) do krawedzi przeslony wynosila ok 1,5cm.

  7. #7
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    pietruch78

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    krakow
    Kod pocztowy
    30-422
    Posty
    212

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	bobrek1 002.jpg
Wyświetleń:	1379
Rozmiar:	32,0 KB
ID:	224928

    Tu masz foto przeslony na dmuchawie o ktorej pisze

  8. #8
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Maciej Loret

    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Skąd
    Pod Bydgoszczą
    Posty
    556

    Domyślnie

    Cytat Napisał pietruch78 Zobacz post
    Uszczelnienie palnika (retorty) polega na osadzeniu jej gornej czesci (ten prostakat na ktorym jest zar) na silikonie wysokotemperaturowym, aby plewe powietrze nie wychladzalo komory spalania. Inaczej mozna to tak opisac ze na laczeniu ponizej zaru nie powinno wiac.
    Jak sprawdzić czy mam ten silikon? Na zimnym palniku spróbować podnieść górną jego część i gdy się uda, to znaczy że brak silikonu?

    Cytat Napisał pietruch78 Zobacz post
    Tak , to jest ta przeslona. Ustaw ja tak zeby szczelina od krawedzi wentylatora (gorna lub dolna ) do krawedzi przeslony wynosila ok 1,5cm.
    U mnie jest to trochę inaczej zrobione i trudno mi określić procentowo ile procent otworu ssącego jest zasłonięte - myślę, że w około 60%:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMAG0134a.jpg
Wyświetleń:	825
Rozmiar:	56,0 KB
ID:	224943

    Przez ostatnie 80minut zmieniłem nastawy z b200 i o30 na mniej radykalne b100 i o20 (zamiast proponowanych przez Ciebie b30 i o10).
    Niestety kalafiory powiększyły się do 15-20cm:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMAG0133a.jpg
Wyświetleń:	835
Rozmiar:	76,8 KB
ID:	224944
    Ostatnio edytowane przez Maciej Loret ; 16-11-2013 o 20:22

  9. #9
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    pietruch78

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    krakow
    Kod pocztowy
    30-422
    Posty
    212

    Domyślnie

    Sprubuj jednak zmniejszyc parametr [b] do 30 i [o]do 10
    Przy takich parametrach na palniku jest ruch wegla ,a co za tym idzie mniejsza szansa na spieki.
    Sprubuj tez obnizyc parametr [U] czyli moc dmuchawy tak do 35% i obserwuj.

    Co do palnika to na jpieierw sprawdz reka na zimnym palniku czy nie dmucha w kolo ponizej zaru.
    Wejdz w tryb reczny sterownika i przyciskiem [-] uruchom dmuchawe ,sprawdz czy dmucha ponizej zaru. Jezeli dmucha to sciag gore retorty i w ten rowek naniesc silikon nastepnie osadz z powrotem gore i tyle.
    Na forum jest gdzies to ladnie pokazane

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał pietruch78 Zobacz post
    Sprubuj jednak zmniejszyc parametr [b] do 30 i [o]do 10
    Przy takich parametrach na palniku jest ruch wegla ,a co za tym idzie mniejsza szansa na spieki.
    Sprubuj tez obnizyc parametr [U] czyli moc dmuchawy tak do 35% i obserwuj.

    Co do palnika to na jpieierw sprawdz reka na zimnym palniku czy nie dmucha w kolo ponizej zaru.
    Wejdz w tryb reczny sterownika i przyciskiem [-] uruchom dmuchawe ,sprawdz czy dmucha ponizej zaru. Jezeli dmucha to sciag gore retorty i w ten rowek naniesc silikon nastepnie osadz z powrotem gore i tyle.
    Na forum jest gdzies to ladnie pokazane
    Profilaktycznie robię to na jesieni aby zima była spokojna.Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Silikon palnika.JPG
Wyświetleń:	601
Rozmiar:	34,7 KB
ID:	225011

  11. #11
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Maciej Loret

    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Skąd
    Pod Bydgoszczą
    Posty
    556

    Domyślnie

    Cytat Napisał pietruch78 Zobacz post
    Sprubuj jednak zmniejszyc parametr [b] do 30 i [o]do 10
    Przy takich parametrach na palniku jest ruch wegla ,a co za tym idzie mniejsza szansa na spieki.
    Sprubuj tez obnizyc parametr [U] czyli moc dmuchawy tak do 35% i obserwuj.
    Po całej nocy wielkiej poprawy nie widać. Zar wciąż jest nisko, na tyle ża patrząc z zewnątrz nie da się zobaczyć na ile nisko.
    Właśnie zmniejszyłem do b30 i o10 oraz dmuchawę do U35.

    Cytat Napisał pietruch78 Zobacz post
    Co do palnika to na jpieierw sprawdz reka na zimnym palniku czy nie dmucha w kolo ponizej zaru.
    Wejdz w tryb reczny sterownika i przyciskiem [-] uruchom dmuchawe ,sprawdz czy dmucha ponizej zaru. Jezeli dmucha to sciag gore retorty i w ten rowek naniesc silikon nastepnie osadz z powrotem gore i tyle.
    Na razie odpuszczę, bo nie mam takiego silikonu. Jak kupię, to w któryś weekend wygaszę piec, oczyszczę palnik i spróbuję zobaczyć.
    Do tej pory myślałem, że powietrze doprowadza wentylator tymi otworami, które są widoczne poniżej:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1090902a.jpg
Wyświetleń:	995
Rozmiar:	76,8 KB
ID:	225017

    Cytat Napisał zbigmaz01 Zobacz post
    Profilaktycznie robię to na jesieni aby zima była spokojna.
    Dziękuję, za łopatologię...
    Ostatnio edytowane przez Maciej Loret ; 17-11-2013 o 08:24

  12. #12
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar timon120777
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Rawa Mazowiecka
    Kod pocztowy
    96-200
    Posty
    3.561

    Domyślnie

    Maciej
    dobrze myślałeś- doprowadza tymi otworami
    niestety ta część palnika jest odlewana i nie pasuje idealnie do części dolnej
    są zatem szpary i nimi ucieka powietrze
    powstaje zatem problem z ochładzaniem komory spalania poprzez tą jego część która nie bierze udziału w spalaniu węgla na palniku tylko hula sobie bokami i dołem
    jak już sciągniesz tą koronę i zaaplikujesz silikon w rowek to po jej ponownym osadzeniu daj równiez silikon na połączeniu korony z palnikiem od środka
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	silicon2.JPG
Wyświetleń:	1591
Rozmiar:	38,5 KB
ID:	225020

    dopiero taki zabieg sprawi że powietrze będzie dostarczane jedynie poprzez otwory i nacięcia
    jak nie uszczelnisz od środka to będzie dmuchać całym obwodem gdyż tam jest minimalna szczelina
    TERMO-ECO 19KW BRUCER ST37/ COBRA/SCORPION
    Dokonaj czegoś niemożliwego, a szef zaliczy to do twoich obowiązków.
    Jedynym sposobem by zmądrzeć jest gra z mądrzejszym przeciwnikiem
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...nik-dwustanowy
    LINK DO PORADNIKA ZABLOKOWAŁ ADMINISTRATOR JAKO NIEZGODNY Z REGULAMINEM

  13. #13
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Maciej Loret

    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Skąd
    Pod Bydgoszczą
    Posty
    556

    Domyślnie

    Cytat Napisał timon120777 Zobacz post
    ciach opis[...]
    dopiero taki zabieg sprawi że powietrze będzie dostarczane jedynie poprzez otwory i nacięcia
    jak nie uszczelnisz od środka to będzie dmuchać całym obwodem gdyż tam jest minimalna szczelina
    Czyżby mnie jednak czekało uszczelnienie?
    Dwa dni temu wymieniałem na nowy ślimak. Czyżbym podczas montażu jakoś rozszczelnił palnik przy wkładaniu ślimaka? Powtarzam, że w tamtym roku nie maiłem z kotłem żadnych problemów a paliłem pierwszy sezon w życiu.
    Zastanawiam się, gdyż po zmianie parametrów jak pisałem w postach wyżej specjanie zmian nie widać, wciąż płomień i żar jest głęboko wewnątrz palnika.Do tego wzorcowe kilkunastocentymetrowe kalafiory, które wręcz strącałem na dół, gdyż nie chciały spadać grawitacyjnie pomiędzy palnikiem i ścianami kotła - były po prostu zbyt duże. Zdjęcie robiłem z góry pod dosyć dużym kątem:nastawy wielu parametrów są poniżej fabrycznych (w nawiasie fabryczne) - c43(c50), d10 (d osiem), U35 (U60), b30 (b30), o10 (o50), L2 (L1) - tylko posuw ślimaka mam nieco większy oraz liczna cykli pracy w trybie podtrzymania jest dwukrotnie większa. Z drugiej strony odczyt zmierzonej temp. podajnika waha się od 26 do 30 stopni Celsjusza.. Alarm A2 spowodowany przegrzaniem podajnika nigdy mi się nie pojawił, a fabryczna nastawa tego alarmu to 75 stopni Celsjusza. Nie wiem gdzie jest umieszczony ten czujnik, gdzieś zaraz za palnikiem czy bliżej wentylatora?. Może więc przesadzam ze zbyt niskim schodzeniem żaru i płomienia w palniku, skoro jestem tak daleko od stanu alarmowego?.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMAG0137a.jpg
Wyświetleń:	945
Rozmiar:	56,6 KB
ID:	225106  
    Ostatnio edytowane przez Maciej Loret ; 17-11-2013 o 17:01

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maciej Loret Zobacz post
    Czyżby mnie jednak czekało uszczelnienie?
    Mam chyba taki sam (albo zbliżony) palnik jak Twój. Ja mam APPM-1.

    Jakbyś miał nieszczelny palnik to by Ci spadał do popielnika zupełnie nie spalony węgiel. Po prostu by się przesypywał ...
    Wiem , bo kilkanaście dni temu uszczelniałem palnik i widziałem jakie sa objawy ...

    Ja mam obecnie bardzo zbliżony do twojego problem , choć nie aż tak "drastyczny , tyle że pale miałem (podobno Piast 23MJ)
    Opał mi się też skleja jeszcze w retorcie. Zabawa w zmniejszanie czasu podawania nie daje rezultatu , bo jak zacznie działać na zbyt dużej mocy to zaczyna spiekać i kicha.
    Na razie walczę , ale daleko mi do ideału , a ten niespalony węgiel ponownie wrzucam do podajnika ...

    Zapadanie paleniska jest głównie jak za mocno dmuchasz i przez to szybko opał się wypala w podajniku lub masz za duży ciąg , albo za długo opał jest w podtrzymaniu.
    U mnie też się zapada jak jest za długo w podtrzymaniu ...
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  15. #15
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar timon120777
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Rawa Mazowiecka
    Kod pocztowy
    96-200
    Posty
    3.561

    Domyślnie

    Maciej
    zrób jeszcze zdjęcie popiołu
    po mojemu choć nie widzę zbyt dobrze to masz sporo niedopalonego węgla w popiele


    w temacie opału
    według oferty to węgiel z Kompanii węglowej
    prawdopodobnie dostałeś jakiegoś bobrka- węgiel koksujący tworzący piękne spieki i potrzebujący długich przerw podawania i małego nadmuchu
    inaczej się nie spali tylko przeleci przez palnik
    tutaj mogę się mylić ale tak mi to wygląda na zdjęciu

    najprostszy sposób sprawdzenia czy korona siedzi szczelnie to poruszenie nią na boki(gruba rękawica i do dzieła)
    jak silikon puścił będzie ruch, jeśli trzyma to nie drgnie
    TERMO-ECO 19KW BRUCER ST37/ COBRA/SCORPION
    Dokonaj czegoś niemożliwego, a szef zaliczy to do twoich obowiązków.
    Jedynym sposobem by zmądrzeć jest gra z mądrzejszym przeciwnikiem
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...nik-dwustanowy
    LINK DO PORADNIKA ZABLOKOWAŁ ADMINISTRATOR JAKO NIEZGODNY Z REGULAMINEM

  16. #16

    Domyślnie

    Kaszpir, dla laika to te palniki są podobne, różnią się jednak diametralnie....

    Dla mnie idealna byłaby hybryda z obu (2rozwiązania z eko, a reszta w całości z appm-1)
    U kolegi ślimak jest w całości, z jednej strony wisi na otworze w palenisku a z drugiej na tulei przekładni.....
    U Ciebie ślimak składa się z dwóch części i łączony jest takim nazwijmy to sprzęgłem...

    Twierdzę,że u kolegi, podobnie jak u moich klientów... winna jest konstrukcja korpusu palnika (moim zdaniem), błąd ciągnie się od II-ej wersji do teraz, zgłaszałem to wielokrotnie, no ale cóż.... Ja do moich klientów, którym na gwarancji walnął ślimak walczyłem o darmową wymianę.
    Wole po 100kroć do małych kotłów brać appm-1, bo ma mniejsze wyjście na paliwo, szersze ranty na palniku ale przede wszystkim po ustaleniu z producentem wystarczy do niego dobre uszczelnienie. Tamten, co ma kolega trzeba dość poważnie przerabiać (moim zdaniem oczywiście)

    W czym rzecz....


    W połowie, jakby kolega rozkręcił korpus jakis geniusz w II-ej wersji wymyślił 6do8dziur wielkości małego palca... ciągnęły się od łączenia aż w stronę paleniska
    później-aż do teraz zmieniono ich liczbę na cztery i umieszczono w rzędzie....
    Jak to pracuje na małej mocy, to jak myslicie, gdzie ma łatwiej trafić powietrze z wentyla.... dziurami jak mały palec na ślimak, czy jakimś cudem w palenisko cieniutko nacinane z małymi otworkami....

    Trzeba ten palnik w warunkach domowych rozebrać w połowie, zakleić wszystkie dziury sliconem czarnym zostawiając tylko jedną, drugą od strony montażu dmuchawy.....
    Na pridukcji do dużych kotłów my to odpowiednio i trwale zaspawujemy.... bo niestety slicon z czasem popęka i tylko kwestia odpowiedniej granulacji węgla, aby go wypchnąć i usypać jeszcze góreczkę paliwa w tunelu doprowadzającym powietrze do głowicy spalającej... dodatkowo pierdzieląc i tak już ciulowy przez te dziury proces spalania
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	POWIETRZE ANTYSPALINOWE.jpg
Wyświetleń:	842
Rozmiar:	77,3 KB
ID:	225136

    Szczerze mówiąc powoli mi bokiem wychodzą te "wielokrotnie" dłuższe pod względem żywotności palniki....
    Jestem względnie szczęśliwy tylko z tego appm-1. Pozostałe trzeba mocno poprawiać po producencie.
    Ostatnio edytowane przez Jarecki79 ; 17-11-2013 o 18:33
    Sterowniki - przegląd: http://forum.muratordom.pl/showthrea...C4%85d-rynkowy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...sterownik-Puma
    Szacunkowy dobór źródła ciepła: http://cieplowlasciwie.pl/
    Spalajmy węgiel czysto!

  17. #17
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Maciej Loret

    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Skąd
    Pod Bydgoszczą
    Posty
    556

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    Mam chyba taki sam (albo zbliżony) palnik jak Twój. Ja mam APPM-1.

    Jakbyś miał nieszczelny palnik to by Ci spadał do popielnika zupełnie nie spalony węgiel. Po prostu by się przesypywał ...
    Wiem , bo kilkanaście dni temu uszczelniałem palnik i widziałem jakie sa objawy ...

    Raczej mi się niespalony węgiel nie przesypuje. Natomiast częściowo niespalony być może tak, ale na moje niewprawne oko raczej w niewielkiej części niespalony.


    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    Zapadanie paleniska jest głównie jak za mocno dmuchasz i przez to szybko opał się wypala w podajniku lub masz za duży ciąg , albo za długo opał jest w podtrzymaniu.
    U mnie też się zapada jak jest za długo w podtrzymaniu ...
    Mam (mogę?) całkowicie zamknąć przesłoną ssanie wentylatora?
    Albo jeszcze zmniejszyć U?


    Cytat Napisał timon120777 Zobacz post
    Maciej
    zrób jeszcze zdjęcie popiołu
    po mojemu choć nie widzę zbyt dobrze to masz sporo niedopalonego węgla w popiele
    Jak pisałem w tym poście wyżej chyba nie. Tak wygląda w piecu, co dziwne za palnikiem i po jego lewej stronie są kalafiory, natomiast z przodu a szczególnie z prawej strony jedynie drobny popiół:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMAG0139a.jpg
Wyświetleń:	933
Rozmiar:	90,2 KB
ID:	225196
    Czyżby gdzieś z tyłu i od prawej w dolnej części palnika mocno dmuchało powietrze?


    Natomiast rano z pieca wyciągnąłem to:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMAG0140a.jpg
Wyświetleń:	993
Rozmiar:	68,7 KB
ID:	225198
    Po prostu masakra. Takiej ilości kalafiorów tej wielkości nie miałem przez 7 miesięcy poprzedniego sezonu łącznie przez cały sezon...


    Cytat Napisał timon120777 Zobacz post
    prawdopodobnie dostałeś jakiegoś bobrka- węgiel koksujący tworzący piękne spieki i potrzebujący długich przerw podawania i małego nadmuchu
    Podaj parametry, które mam zmienić i na jakie wartości, bo dla mnie te wszystkie stany pracy i cykle, to ciągle czarna magia...

    Cytat Napisał timon120777 Zobacz post
    najprostszy sposób sprawdzenia czy korona siedzi szczelnie to poruszenie nią na boki(gruba rękawica i do dzieła)
    jak silikon puścił będzie ruch, jeśli trzyma to nie drgnie[
    To za kilka dni, bo teraz wychodzę, to ciemno, wracam - już dawno ciemno...
    Ostatnio edytowane przez Maciej Loret ; 17-11-2013 o 21:08

  18. #18
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar timon120777
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Rawa Mazowiecka
    Kod pocztowy
    96-200
    Posty
    3.561

    Domyślnie

    to co masz w popiele to właśnie niedopalony węgiel
    co do stanu na palniku to moze być efektem nieszczelnej korony. tam gdzie powietrze nie ucieka i trafia go więcej do strefy zaru dopala lepiej a tam gdzie leci bokami wyłażą niedopałki
    póki jeszcze nie ma mrozów wygasić kocioł i uszczelnić palnik porządnie inaczej zabieranie się za jakiekolwiek poprawki w ustawieniach sensu nie ma
    TERMO-ECO 19KW BRUCER ST37/ COBRA/SCORPION
    Dokonaj czegoś niemożliwego, a szef zaliczy to do twoich obowiązków.
    Jedynym sposobem by zmądrzeć jest gra z mądrzejszym przeciwnikiem
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...nik-dwustanowy
    LINK DO PORADNIKA ZABLOKOWAŁ ADMINISTRATOR JAKO NIEZGODNY Z REGULAMINEM

  19. #19
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Maciej Loret

    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Skąd
    Pod Bydgoszczą
    Posty
    556

    Domyślnie

    Cytat Napisał timon120777 Zobacz post
    to co masz w popiele to właśnie niedopalony węgiel
    Moim zdaniem więcej węgla jest w kalafiorach, ale ja się nie znam...

    Cytat Napisał timon120777 Zobacz post
    póki jeszcze nie ma mrozów wygasić kocioł i uszczelnić palnik porządnie inaczej zabieranie się za jakiekolwiek poprawki w ustawieniach sensu nie ma
    OK, jak uda mi się kupić ten silikon, to zabiorę się w weekend...
    Na jaką temp. ma być odporny silikon i ile go potrzeba?

  20. #20

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maciej Loret Zobacz post
    Moim zdaniem więcej węgla jest w kalafiorach, ale ja się nie znam...



    OK, jak uda mi się kupić ten silikon, to zabiorę się w weekend...
    Na jaką temp. ma być odporny silikon i ile go potrzeba?
    Na 1200*C w każdym markecie budowlanym.

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony