dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 19 z 19
  1. #1

    Domyślnie Jaki styropian na podłogę na gruncie

    Czy różnica między EPS 80 a EPS 100 jest warta dopłaty ? Jaki styropian stosowaliście u siebie i czy się sprawdził ?

  2. #2

    Domyślnie

    Eps 200
    Teraz budując zacznę od dymu z komina

  3. #3
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    BCS

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Żelazowa Wola
    Posty
    454

    Domyślnie

    Sam 70 to niby minimun, ale raczej za słabo- bo do tego trzeba dorzucić nieuczciwość producentów- jak jedna warstwa to 100, jeśli dwie, spodnia może być 70

  4. #4

    Domyślnie

    Tomekatomek ja właśnie przerabiam ten temat . Wybierałam między grafitem eps 80( ponieważ nie ma twardszych grafitów) a białym eps 100 .

    Pan od wylewek na wizji lokalnej potwierdził że w domu minimum EPS100 i układany w warstwach po 5 cm.
    Do garażu koniecznie EPS parking (najlepiej EPS 200)
    W związku z tym musiałam zrezygnować z grafitu

    Zobacz moje ostatnie posty( na temat grubości wylewki i styropianów) tam mam odpowiedzi na ten temat z forum ( jak również temat z problemem z grubością wylewek przy styro 80 kPa )
    Ostatnio edytowane przez modena ; 02-02-2014 o 20:23

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.617
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Nie rozumiem, dlaczego, jeśli dajesz 20cm styropianu, to masz go układać w warstwach po 5 cm ?
    Przecież taka kanapka osłabia wytrzymałość styropianu....
    Pierwsze słyszę, że "w domach minimum EPS 100"...
    To EPS 80 niby gdzie, jak nie w domach ?
    U Ciebie przy grubości 20cm ta obada przed EPS80 ma może sens, ja mam w tej warstwie 10cm i nikt na wizji lokalnej (były trzy) nie zgłaszał uwag.
    Wylewka u mnie to 7,5-8 cm
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Nie rozumiem, dlaczego, jeśli dajesz 20cm styropianu, to masz go układać w warstwach po 5 cm ?
    Przecież taka kanapka osłabia wytrzymałość styropianu....
    Pierwsze słyszę, że "w domach minimum EPS 100"...
    To EPS 80 niby gdzie, jak nie w domach ?
    U Ciebie przy grubości 20cm ta obada przed EPS80 ma może sens, ja mam w tej warstwie 10cm i nikt na wizji lokalnej (były trzy) nie zgłaszał uwag.
    Wylewka u mnie to 7,5-8 cm
    Myślałam że wrzucę 2x po 10 cm , ale Pan argumentował że absolutnie nie i ma być po 5 cm i to w dodatku płyty styropianu klejone ze sobą klejem do styropianu żeby się nie puszyłyi nie podnosiły . Pan się nie zgodził na grubsze warstwy ponieważ jest ryzyko że będzie to klawiszować ,a 5cm jest na tyle odkształcalny że się dociśnie betonem.
    W sumie argumenty mają jakąś tam logikę .
    Pewnie jakbym wezwała jeszcze ze dwie firmy to bym się dowiedziała jeszcze innych ciekawostek.
    No i bądź tu mądry człowieku Chyba osiwniemy przy tej budowie

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał modena Zobacz post
    Myślałam że wrzucę 2x po 10 cm , ale Pan argumentował że absolutnie nie i ma być po 5 cm i to w dodatku płyty styropianu klejone ze sobą klejem do styropianu żeby się nie puszyłyi nie podnosiły . Pan się nie zgodził na grubsze warstwy ponieważ jest ryzyko że będzie to klawiszować ,a 5cm jest na tyle odkształcalny że się dociśnie betonem.
    W sumie argumenty mają jakąś tam logikę .
    Pewnie jakbym wezwała jeszcze ze dwie firmy to bym się dowiedziała jeszcze innych ciekawostek.
    No i bądź tu mądry człowieku Chyba osiwniemy przy tej budowie
    zalezy jak nierowny jest chudziak.jesli masz gory i doliny to nawet zacznij od jakiejs 3cm styro,poniewaz lepiej sie docisnie i ulozy taka gr styropianu jak np 5cm,ale jedna podstawowa zasada -powyzej 10cm styropianu zawsze siatka,a Pan od wylewek najpierw niech przyjedzie do Ciebie i zniweluje Ci strop,czy chudziak bo byc moze nie wszedzie wejdzie 20cm styro a np 17cm a gdzies moze np 22cm.zawsze sa roznice na powierzchni 100m2 miedzy 2-5cm .wiecpogon tego swojegomistrza od posadzek zeby na kazdym pokoju zniwelowal Ci poziomy pod gr styropianu i zeby ie pozniej nie okazalo ze poziom na lazience czy korytarzu idzie w gore np 5cm i gosc bez Twojej wiedzy wyleje np 3cm zeby sie zmiescic np pod skrzydlo drzwi balkonowych.takie i inne przygody sa na budowach i wpasc na łubu dubu zeby zrobic metry to nie sztuka.przy gr 20cm styropianu gr betonu 6,5-7cm
    reklamy, ogłoszenia i logo - tylko na płatnym profilu

  8. #8
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    pieknyromek

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    ok. Legionowa
    Posty
    690
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał modena Zobacz post
    Myślałam że wrzucę 2x po 10 cm , ale Pan argumentował że absolutnie nie i ma być po 5 cm i to w dodatku płyty styropianu klejone ze sobą klejem do styropianu żeby się nie puszyłyi nie podnosiły . Pan się nie zgodził na grubsze warstwy ponieważ jest ryzyko że będzie to klawiszować ,a 5cm jest na tyle odkształcalny że się dociśnie betonem.
    [/SIZE]
    Kleić płyty które mają być pod betonem
    Nie słyszałem o czymś takim. To jakaś super nowa technologia No ale ja nie jestem specjalistą więc się nie znam. Sam mam 10cm styro pod betonem ale w jednej warstwie - nie wiedziałem o takiej technologii jak klejenie 5cm warstw. Może w kolejnym domu tak zrobię

  9. #9
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    antekrudy

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    01-009
    Posty
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Artur-69 Zobacz post
    Sam 70 to niby minimun, ale raczej za słabo- bo do tego trzeba dorzucić nieuczciwość producentów- jak jedna warstwa to 100, jeśli dwie, spodnia może być 70
    Kup styropian, dobrej markowej firmy, nie oszczędzaj

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał teka Zobacz post
    zalezy jak nierowny jest chudziak.jesli masz gory i doliny to nawet zacznij od jakiejs 3cm styro,poniewaz lepiej sie docisnie i ulozy taka gr styropianu jak np 5cm........a Pan od wylewek najpierw niech przyjedzie do Ciebie i zniweluje Ci strop,czy chudziak.....
    Mam tam jakąś nierówność , była po deszczu kałuża na środku ok 1,5 cm.
    Pan od wylewek zapowiedział że wpadnie po tynkach i zniweluje .
    Myślę o wylewce 7 - 8 cm , siatka ma być 4mm . Czy dobrze by było dać jeszcze jakieś włókna (szklane ?) do wzmocnienia?
    Na razie wymarzyłam sobie piasek od 0-4 ( taki grubszy ) i nikt nie ma ( lub się nikomu nie chce sprowadzać ) ,a od 0-2 to będzie drobnica straszna

    Cytat Napisał pieknyromek Zobacz post
    Kleić płyty które mają być pod betonem
    To jakaś super nowa technologia
    Ostatnio edytowane przez modena ; 06-02-2014 o 22:13

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał modena Zobacz post
    Mam tam jakąś nierówność , była po deszczu kałuża na środku ok 1,5 cm.
    Pan od wylewek zapowiedział że wpadnie po tynkach i zniweluje .
    Myślę o wylewce 7 - 8 cm , siatka ma być 4mm . Czy dobrze by było dać jeszcze jakieś włókna (szklane ?) do wzmocnienia?
    Na razie wymarzyłam sobie piasek od 0-4 ( taki grubszy ) i nikt nie ma ( lub się nikomu nie chce sprowadzać ) ,a od 0-2 to będzie drobnica straszna


    włókno i plastyfikator na całość powinieneś dać

    to kup piasek płukany 0-2mm i do tego kruszywo 2-8mm

  12. #12

    Domyślnie

    To ja się podepnę pod temat.Mam 25 cm przewidziane na podłodze na parterze,18 cm w garażu i 10 cm na piętrze?Jak porozkładać prawidłowo styropian pod podłogówkę.Robić 3 warstwy na dole?Może po prostu dać 20 cm na dole i wylać 7 cm mixokreta ? (2 cm na ugięcie?)
    01.09 2014 początek - kopanie dziury
    28.08 2015 przeprowadzka

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.617
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Ale dlaczego masz "przewidywać" ugięcie ?
    Źle "przewidzisz" i drzwi nie otworzysz
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  14. #14

    Domyślnie

    Jeżeli pomieszczenie, w którym będzie używane wodne ogrzewanie podłogowe jest pomieszczeniem na gruncie lub pomieszczeniem nad nieogrzewaną piwnicą to układ warstw powinien wyglądać w następujący sposób:
     izolacja przeciwwilgociowa ( w przypadku ogrzewania na gruncie)
     warstwa chudego betonu
     izolacja cieplna ( np. płyty styropianowe KNAUF Therm TECH Dach/Podłoga λ 37,)
     płyta styropianowa KNAUF Therm EXPERT FLOOR HEATING 200 λ 31 - to taka na której układamy rury grzewcze
     betonowa płyta grzejna z przewodami grzejnymi – wylewka
     posadzka
    Czyli podsumowując - warto ułożyć 2 warstwy izolacji.

  15. #15
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Hanss

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Bydgoszcz
    Posty
    593

    Domyślnie

    A grafit Kanuf 031 F/D/P nadaje się pod ogrzewanie podłogowe czy nie???

  16. #16
    grend
    Guest
    grend

    Domyślnie

    Cytat Napisał Hanss Zobacz post
    A grafit Kanuf 031 F/D/P nadaje się pod ogrzewanie podłogowe czy nie???
    za 190pln kupiłem styro EPS 100 o przenikalności 0,37. Warto ryzykować z grafitem 0,31 ? Nie wiem o co chodzi z tym styro Knauf Termoorganika itd. Ja jakos nie widze tych jakoby zalet - Powiem więcej Termoorganika Silver EPS 80 jest bardziej miękka od Arbet elewacyjny EPS70

  17. #17

    Domyślnie

    A jaki byście polecili styropian na podłogę w piwnicy? U mnie jest piwnica ok 120cm poniżej poziomu ziemi, na podłożu gliniastym. Na ławy poszło 15cm podsypki piaskowej, 8cm chudziaka. Natomiast chudziak pomiędzy ławami ma 12cm, B20, a pod nim ok. 24cm podsypki piaskowej. Na to kierownik chce dać folie izolacyjną, 8cm styro i 5cm posadzki. I szukam jakiegoś ciepłego styro ponieważ piwnica wyszła nam i tak o 20 cm wyżej ponad grunt niż chcieliśmy a chce utrzymać wysokość pokoi na 220cm pod piec gazowy.

  18. #18
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Janekk1234
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    TSA
    Kod pocztowy
    77-430
    Posty
    1.647
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Najcieplejszy "styro" to płyty pur/pir.

  19. #19
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar mateuszpawlik
    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    31

    Domyślnie

    Cytat Napisał Janekk1234 Zobacz post
    Najcieplejszy "styro" to płyty pur/pir.
    Tak, tyko różnica w cenie z tym najzimniejszym(?) to kwota, która nigdy nie zwróci się z oszczędności na ogrzewaniu, tzn. zwróci się po 500 latach. Raczej nie dożyjemy a i dom pewnie nie przetrwa. Sądzę, że lepiej wziąć najtańszy styropian i ułożyć go szczelnie, niż inwestować w 5-6 krotnie droższe rozwiązania PIR, które nie mają szans dać nam rzeczywistych oszczędności.

    W jednym sezonie grzewczym, przy obecnych cenach gazu, oszczędzimy 35zł jeśli zastosujemy 15cm PIR zamiast 15cm styro. Jednak za 15 centymetrów PIR zapłacimy 12000zł, za 15cm styro 2000zł (podłoga do 100m2). Rachunek jest dość prosty.
    Rozpocząłem przygodę budowy własnego domu energooszczędnego. Jednocześnie w wolnym czasie, po godzinach na swoim blogu OnaiOnBudujaDom.com tworzę pamiątkę z tej przygody.
    Wierzę, że wiedza i informacje tam zgromadzone w przyszłości, a może już dziś pomogą komuś, kto również, tak jak my zamarzy i zacznie swe marzenia realizować. Marzenia o budowie własnego domu.
    Zapraszam do kontaktu oraz do odwiedzenia mojego bloga https://onaionbudujadom.com/

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony