dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: Jaki piec

  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    wyrwiflak

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Drzycim
    Kod pocztowy
    86-140
    Posty
    3

    Domyślnie Jaki piec

    Witajcie. Sorki jeśli w złym dziale piszę. Mam mieszkanie 50m2 i myślę o zmianie pieca ponieważ sytuacja mnie do tego zmusza. Po prostu jaki kupić piec by można było do pełna zasypać bez obawy zagotowania wody czy wybuchu pieca i do którego nie trzeba by chodzić co 2-3 godziny. Piec który teraz mam jest w piwnicy około 8 metrów niżej i rury idą przewodem wentylacyjnym (zawsze różnica temperatury między piecem a górą była około 20 stopni) Jestem niepełnosprawny i nie mam możliwości chodzić do pieca dlatego szukam odpowiedniego by chociaż 6 godzin utrzymywał temperaturę i sam sterował pompką i dopływem powietrza do pieca. Pewnie od razu polecicie mi piec z podajnikiem ale jakiej firmy by kasa była sensownie wydana? To już byłaby ostateczność piec z podajnikiem. No i koszt pieca, najwyżej 4-5 tysięcy mogę na to poświęcić. Ile kw piec powinien mieć na te moje 50m plus bojler oczywiście? 15-20KW? Pozdrawiam Sebastian

  2. #2

    Domyślnie

    15-20KW to chyba na 4-5 takich mieszkań, jeśli jesteś niepełnosprawny może powinieneś poszukać innego źródła ogrzewania a nie kocioł na paliwo stałe?
    Może masz przyłącze gazu, ewentualnie ogrzewanie prądem. Jednak na początek napisz czy mieszkanie ( dom) jest ocieplony czy okna nowe/stare czy kocioł musi zapewniać Ci wodę użytkową?

  3. #3
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    wyrwiflak

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Drzycim
    Kod pocztowy
    86-140
    Posty
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    15-20KW to chyba na 4-5 takich mieszkań, jeśli jesteś niepełnosprawny może powinieneś poszukać innego źródła ogrzewania a nie kocioł na paliwo stałe?
    Może masz przyłącze gazu, ewentualnie ogrzewanie prądem. Jednak na początek napisz czy mieszkanie ( dom) jest ocieplony czy okna nowe/stare czy kocioł musi zapewniać Ci wodę użytkową?
    To jest blok 4ro rodzinny nie ocieplony, ściany wykonane z suporeksu, woda użytkowa będzie potrzebna a okna mam plastikowe lecz stare, doraźnie wymienię uszczelki na nowe. Gazu niestety nie mam możliwości podłączyć a prądem nie będę ogrzewał mieszkania na pewno sami wiecie dlaczego.

  4. #4

    Domyślnie

    Napisałeś tylko tyle że chcesz wymienić piec tylko dlatego że musisz do niego przychodzić co 2-3h. A może należało by się na początek ponownie nauczyć w nim palić? Mamy na forum temat dotyczący górnego palenia w piecu, opis i instrukcję co jak gdzie i dlaczego. W Twoim przypadku przy tak niewielkim mieszkaniu jeśli możesz palić od góry w kotłowni byłbyś gościem i przychodził np. 1-2 razy na dobę.
    Być może warto przeczytać choć najważniejsze ustalenia dotyczące palenia od góry i spróbujesz u siebie, to nic nie kosztuje a w znacznym stopniu wyeliminuje Twoje wizyty w kotłowni.
    Tu masz najważniejsze informacje które pozwolą Ci spróbować palenia od góry http://czysteogrzewanie.pl/jak-palic...czysto-weglem/
    Później zdecydujesz czy kolejny wydatek rzędu 5k PLN jest niezbędny.

  5. #5
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    wyrwiflak

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Drzycim
    Kod pocztowy
    86-140
    Posty
    3

    Domyślnie

    Dzieki za linka, przyda się gdy będę miał piec górnego spalania, puki co mam dolnego i palę odpadkami ze stolarni i co 2 godziny ktoś musi iść, poza tym piec ma malutkie palenisko i aby było ciepło na piecu musi być 70-80 stopni.A jeśli węgla nasypię pełno to woda sie gotować zaczyna, wszystko pozamykane, szyber do komina też przymknięty, a na piecu mam tylko pompkę, bez sterowników dmuchaw itd Zastanawiam się nad takim piecem ze sterownikiem, tam raczej pełno mogę nasypać i sterownik sam steruje spalaniem
    Ostatnio edytowane przez wyrwiflak ; 03-02-2014 o 11:00 Powód: Dodanie kilku słów więcej

  6. #6
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Radek.s69

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Nowy Dwór Mazowiecki
    Kod pocztowy
    05-100
    Posty
    222

    Domyślnie

    Pamiętaj, że modernizacja kotłowni, to nie tylko piec. Więc suma o jakiej piszesz może być niewystarczająca. Ponadto musisz sprawdzić wymiary kotłowni. Nic o tym nie piszesz. Szczególnie jej wysokość, bo w starszych budynkach różnie było z piwnicami. Jeżeli nadal zamierzasz używać tego samego paliwa (resztek ze stolarni), to ciężko ci będzie zmniejszyć ilość wizyt na dole. Piece na drewno, o jakich myślisz wymagają paliwa wysokiej jakości. Może na ekogroszek z podajnikiem. Przy twojej powierzchni mieszkania, to jeden załadunek wystarczyłby na kilka dni, ale pomieszczenie kotłowni musi spełniać odpowiednie parametry. Myślę, że najlepiej zrobisz, jeśli sprowadzisz specjalistę, który wykonuje usługi modernizacji, instalacji itp. powiesz o co chodzi, pokażesz pomieszczenie i on oceni, co można a co nie i co będzie opłacalne (może nawet projektanta) - to nic nie kosztuje. Otrzymasz ofertę. Wtedy będziesz mógł na forum zweryfikować zaproponowane rozwiązanie. W ten sposób będzie lepiej i szybciej.
    Pozdrawiam

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony