dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14
  1. #1

    Domyślnie instalacja CO, WOD-KAN Pomóżcie

    Witam chciałbym się poradzić was którzy robili taką instalacje u siebie w domu, dostałem dziś wycenę instalacji gazu CO wody i kanalizy, oczywiście materiał + robota systemem Kantherm poniżej zamieszczam wycenę, dodam że dom to 120m2 powierzchni użytkowej czy to dobra cena ???


    tak wygląda ten System KANtherm
    http://www.youtube.com/watch?v=Bx-jfWOp8gc
    Ostatnio edytowane przez Lusia191 ; 04-02-2014 o 18:51

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar nela29
    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Skąd
    Warszawa Wesoła
    Kod pocztowy
    05-075
    Posty
    189

    Domyślnie

    IMO drogo. Ja za instalację woda+kanalizacja w całości na Wavin bezzłączkowo z cyrkulacją ciepłej wody, dom 220 m2 zapłaciłam 8 tys.
    240m2 (100% podłogówki), kocioł 1F ACV kondensat.
    Ściany 3-warstwowe 42 cm + 15cm styropian grafit. 20cm podłoga, 15-18cm piany na dachu.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał nela29 Zobacz post
    IMO drogo. Ja za instalację woda+kanalizacja w całości na Wavin bezzłączkowo z cyrkulacją ciepłej wody, dom 220 m2 zapłaciłam 8 tys.
    Witaj nela29 mówisz 8tys ??? z materiałem??? ktoś tu chyba nieczyta z uwagą przeczytaj jeszcze raz dokładnie

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar nela29
    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Skąd
    Warszawa Wesoła
    Kod pocztowy
    05-075
    Posty
    189

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lusia191 Zobacz post
    Witaj nela29 mówisz 8tys ??? z materiałem??? ktoś tu chyba nieczyta z uwagą przeczytaj jeszcze raz dokładnie
    Czytam raz jeszcze i jest tak samo jak było wcześniej napisane. 8 tys materiał z robocizną, za mój dom 220 m2. Firma polecana jest na tym forum, popytałam i się nie zawiodłam na panu Zbigniewie Kapszukiewiczu. Wszystko czyściutko, zrobione perfekcyjnie, wytłumaczone i ustalone. Panowie są zupełnie bezobsługowi, pomagają w rozwiązaniu problemów gdzie co umieścić i tak naprawdę wolą zrobić tak, aby było lepiej dla właściciela, pomimo że trudniej dla instalatora. Złoty człowiek.
    240m2 (100% podłogówki), kocioł 1F ACV kondensat.
    Ściany 3-warstwowe 42 cm + 15cm styropian grafit. 20cm podłoga, 15-18cm piany na dachu.

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000)
    gersik

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Małopolska
    Posty
    1.253

    Domyślnie

    Stówa różnicy między jednym a drugim to żadna różnica. Poproś o wyszczególnienie ceny materiałów od robocizny.
    Ostatnio edytowane przez gersik ; 05-02-2014 o 06:21

  6. #6
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar nela29
    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Skąd
    Warszawa Wesoła
    Kod pocztowy
    05-075
    Posty
    189

    Domyślnie

    Cytat Napisał gersik Zobacz post
    Stówa różnicy między jednym a drugim to żadna różnica. Poproś o wyszczególnienie ceny materiałów od robocizny.
    Przy porównywalnym metrażu żadna różnica, ale ona ma 120m, a ja 220.
    240m2 (100% podłogówki), kocioł 1F ACV kondensat.
    Ściany 3-warstwowe 42 cm + 15cm styropian grafit. 20cm podłoga, 15-18cm piany na dachu.

  7. #7

    Domyślnie

    zależy ile kto ma łazienek i punktów

  8. #8

    Domyślnie

    Czy to 220 czy 120 to w praktyce to samo - a czesto na mniejszym domku jest trudniej np wieksze kłopoty z wyprowadzaniem pionów kan i wykonaniem odpowiednich podejść kan instalacja wodna to pestka, najdroższa i najbardziej kłopotliwa jest instalacja kanalizacyjna - najbardziej czasochłonna.
    Pozdrawiam

    Nie sztuką jest kupić dobry kocioł - sztuką jest odpowiednio go zainstalować i eksploatować.

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000)
    gersik

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Małopolska
    Posty
    1.253

    Domyślnie

    Ale łazienek i kuchni masz pewnie tyle samo.

  10. #10

    Domyślnie

    eeee nie
    na domki od 0-100m2 -1 kuchnia i jedna łazienka. 100-200 1 kuchnia i 2 łazienki 200-300 2 kuchnie i 3 łazienki itd.
    A wracając do tematu to taka średnia cena za instalacje i z mało szczegółowego opisu to raczej ludzie którzy wiedzą co i jak mają zrobić. Na instalację wodną wykorzystają cześć rur pozostałych z wykonania ogrzewania - metoda bezodpadowa. Instalację wod-kan wycenili dość dorogo ale z pewnością poprzerzucali ceny z innych elementów ( ogrzewania kotłowni) Rozpatrywać musisz cenę całościową. Ja np wyceniam dość wysoko ogrzewanie a taniej wod -kan, kotłownię ale w sumie to i tak na jedno wychodzi.
    Ostatnio edytowane przez Puławiak ; 05-02-2014 o 09:44
    Pozdrawiam

    Nie sztuką jest kupić dobry kocioł - sztuką jest odpowiednio go zainstalować i eksploatować.

  11. #11

    Domyślnie

    hej wszystkim

    Jeśli chodzi o łazienki to my mamy jedną na górze na 120m2 jedną kuchnię, a na dole zamiast łazienki mamy geberit+umywalka. Kurcze pierwsza firma co nam wyceniła wydaje nam się trochę dużo dlatego poprosiliśmy o Wasze opinie jak to u Was było kto ma podobny metraż i też podłogówkę wszędzie prócz garażu i kotłowni.... dziś na budowę ma przyjechać kolejny pan którego poprosimy o wycenę, jedną ofertę wysłałam na maila także będziemy mieć 3 do porównania mam nadzieję, że jakoś się to będzie kształtować w rozsądniejszych kosztach bo pierwsza spowodowała wytrzeszcz naszych oczu

  12. #12

    Domyślnie

    musisz uważać bo bedziesz dostawać też pewnie niekompletne oferty. A później sie też okazuje że to to to tamto trzeba dołożyć itd. Albo instalacja robiona na skróty z materiałów najtańszych bo przecież okres gwarancji i tak jakoś wytrzyma. A jak wiadomo cena czyni cuda. Często z ofert np na kotłownie usuwa się odpowietrzniki zawory spustowe i różne inne potrzebne rzeczy żeby zbić cenę a później w użytkowaniu robią się problemy. Gościa na którego sie zdecydujesz poproś o pokazanie wykonaniej przez niego instalacji na użytkowanym budynku - napewno ma taką możliwość. Zwykle z wiekszością klientów żyje się w zgodzie i nie robią problemów jeśli chcesz się pochwalić tym co zrobiłeś.
    Ostatnio edytowane przez Puławiak ; 05-02-2014 o 10:06
    Pozdrawiam

    Nie sztuką jest kupić dobry kocioł - sztuką jest odpowiednio go zainstalować i eksploatować.

  13. #13

    Domyślnie

    no wiem wiem, dlatego też nam przygotował taką a nie inną ofertę mówił że on robi tylko na dobrych markach i ma to sprawdzone materiały ale troszkę myśleliśmy że jednak to wyjdzie taniej. Wszystkim instalatorom mówimy że nam nie zależy jak najtaniej co za tym idzie tandetnie po 2-3 latach ale by to było tak jak dla jego domu. Zaraz jadę na budowę więc zobaczymy co drugi ma nam do zaoferowania

  14. #14

    Domyślnie

    Ale wiekszości instalatorów zależy na tym zeby zrobić jak najtaniej i zarobić na tym. W tej pierwszej ofercie to akurat troche widać że dobiera materialy i rozwiązania tak żeby zrobić szybko wygodnie i nie marnować materiału.
    Pozdrawiam

    Nie sztuką jest kupić dobry kocioł - sztuką jest odpowiednio go zainstalować i eksploatować.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony