dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 35 z 35
  1. #21
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    rob.swiderski

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Koszalin
    Kod pocztowy
    75-327
    Posty
    12

    Domyślnie

    Cytat Napisał Takao Zobacz post
    "Zaczynać od miejsc najmniej widocznych" - to moja taktyka budowy domu
    Mam tak samo u mnie na pierwszy ogień pójdzie pom. gospodarcze

  2. #22
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar zeusrulez
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    za daleko . . .
    Posty
    981

    Domyślnie

    Cytat Napisał rob.swiderski Zobacz post
    Mam tak samo u mnie na pierwszy ogień pójdzie pom. gospodarcze
    Jeśli sufit zrobicie i po malowaniu będziecie zadowoleni to ściany pójdą szybciej.
    Życzę powodzenia

  3. #23
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    rob.swiderski

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Koszalin
    Kod pocztowy
    75-327
    Posty
    12

    Domyślnie

    Dziękuję

  4. #24
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    rob.swiderski

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Koszalin
    Kod pocztowy
    75-327
    Posty
    12

    Domyślnie

    Cytat Napisał FlashBack Zobacz post
    nie budujesz ścianek, nie budujesz sufitu podwieszanego. Twój doradca trochę przekolorowal to podtrzymywanie sufitu, ale w każdym razie nie pomylił kolejności. Zrobisz okładzine z uszczelnieniem do ścian/muru, to ten cały slizg i okleisz sobie ściany.
    Czyli (jeśli dobrze zrozumiałem) w przypadku gdy do ścian (pustaki ceramiczne) są przyklejane płyty na klej a sufit nie jest podwieszany tylko przymocowany "na sztywno" za pomocą ES do profili, wówczas można robić w pierwszej kolejności sufit?

    Cytat Napisał zeusrulez Zobacz post
    Flash już tak ma nie ujmując mu, bo zasób wiedzy bardzo spory. . .
    Jest wiele dróg do tego - wyjątek może nawet stanowić stawianie ścianek działowych na poddaszu, jedni stawiają je przed sufitem i skosami, drudzy po sufitach i skosach. Wg. wszystkich producentów najpierw ściany później sufity, ale co z izolacją co paroizolacją . . .
    I nie koniecznie musisz robić ślizg . . .
    Zeusrulez pisze, że w pierwszej kolejności sciany...
    Kolejny raz w dyskusji pojawiają się sprzeczne opinie i bądź tu chłopie mądry ...

  5. #25
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    rob.swiderski

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Koszalin
    Kod pocztowy
    75-327
    Posty
    12

    Domyślnie

    Tak ściany są ale całe zamieszanie wynika z tego aby uniknąć pęknięć między sufitem i ścianą.
    Dla mnie sama kolejność prac nie stanowi problemu ale chciałbym to zrobić tak aby później nie wychodziły jakieś spękania.

  6. #26
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar zeusrulez
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    za daleko . . .
    Posty
    981

    Domyślnie

    Cytat Napisał FlashBack Zobacz post
    dla Zeusa jest bez różnicy ręką czy nogą bo obie to kończyny.
    Przestań, bo ja też zaraz mogę pokazać, że dla Ciebie to też bez różnicy bo raz piszesz tak a później inaczej.
    Po prostu nie zaczynaj.

  7. #27
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar zeusrulez
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    za daleko . . .
    Posty
    981

    Domyślnie

    Cytat Napisał rob.swiderski Zobacz post
    Zeusrulez pisze, że w pierwszej kolejności sciany...
    Kolejny raz w dyskusji pojawiają się sprzeczne opinie i bądź tu chłopie mądry ...
    Nic takiego nie piszę. Napisałem, że możesz i tak i tak. Czy postawiłbym ścianki pierwsze czy po sufitach jestem pewny, że nic nie pęknie.
    Tylko jeśli je stawiasz później (piszę tu o ściankach działowych) zapomnij o akustyce i takich tam.

  8. #28
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    rob.swiderski

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Koszalin
    Kod pocztowy
    75-327
    Posty
    12

    Domyślnie

    OK, czyli można i tak i ta

    Pytanie tylko do:
    Cytat Napisał FlashBack Zobacz post
    Jeszcze raz. Budujesz sufit, spoinujesz zakończenie sufit mur, ....
    Po co spoinować skoro za chwilę zostanie to przykryte płytami przyklejonymi do ściany?

  9. #29

    Domyślnie

    nie, najpierw sufit.
    Flash może jakieś argumenty dlaczego sufit w pierwszej kolejności powinien być wykonany ja uczyłem się całkiem co innego.

  10. #30
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    rob.swiderski

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Koszalin
    Kod pocztowy
    75-327
    Posty
    12

    Domyślnie

    Cytat Napisał MATRON Zobacz post
    Flash może jakieś argumenty dlaczego sufit w pierwszej kolejności powinien być wykonany ja uczyłem się całkiem co innego.
    Panowie powertowałem przed założeniem tego wątku trochę Internet i generalnie każde forum na którym czytałem o kolejności montażu płyt na ścianie i suficie kończyło się sporem pomiędzy forumowiczami, jedni pisali, że najpierw ściany inni że najpierw sufit ale koniec końców laik taki jak ja nie mógł z tego nic wynieść bo wątek kończył się na przepychankach słownych.
    Już nawet nie chodzi o mnie samego ale tak dla "potomnych" czy ktoś z doświadczonych fachowców mógłby jednoznacznie odpowiedzieć jak i dlaczego?

  11. #31
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    rob.swiderski

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Koszalin
    Kod pocztowy
    75-327
    Posty
    12

    Domyślnie

    Przytoczę jeszcze wypowiedź Pana Andrzeja który prowadzi świetny blog dot. płyt gipsowych
    http://plyty-gipsowe-porady-montera.pl/
    http://plyty-gipsowe-porady-montera....osnej#more-851

    Panie Robercie, generalną zasadą jest wykonywanie w pierwszej kolejności ścian, a następnie sufitów. Oczywiście są od tego rożnego rodzaju odstępstwa i niekiedy sytuacja, lub system, wymaga odwrotnego rozwiązania tzn. najpierw sufit, później ściany. Twierdzenie jednak że płyty ściany mają wspierać sufit (mówimy tu o suchej zabudowie) jest kompletnym nieporozumieniem. Sufit podwieszany ma być zamocowany do stropu i to mocowanie utrzymuje go na odpowiedniej wysokości a nie płyty ściany. Ja wykonałbym najpierw ściany, później sufit podwieszany.

  12. #32
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Fo_

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Częstochowa
    Kod pocztowy
    42-200
    Posty
    314

    Domyślnie

    Mylicie pojęcia sufitów podwieszanych, ścianek działowych i okładzin..

  13. #33

    Domyślnie

    Wiecie, co panowie kiedy to czytam, to przychodzi mi do głowy tylko jedno. Ilość przerasta jakość. Spora cześć tekstów jest niepełna, niespójna, zwraca uwagę przerostem "chwytów retorycznych" i dygresji jakieś wywracanie kota ogonem o ściankach działowych czy ruszcie krzyżowym gdzie pytanie jest całkiem inne więc panie Flash skoro nastukałeś te 2,6k spamu na tym zacnym forum było by miło jak byś podał kilka argumentów dlaczego w tym konkretnym wypadku doradzasz zaczęcie prac od sufitu.

  14. #34
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    rob.swiderski

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Koszalin
    Kod pocztowy
    75-327
    Posty
    12

    Domyślnie

    Cytat Napisał FlashBack Zobacz post
    Bo uczepiliscie się kolejności ścian z sufitami, jak tu gadka o czym innym.
    OK Flash podaj więc proszę powód dlaczego w pierwszej kolejności sufit w przypadku OKŁADZIN na ścianie i ?OKŁADZIN? na suficie.
    Tak jak napisałem w moim przypadku płyty do ścian na klej a sufit przykręcony bezpośrednio do profili co 40 cm. Profile do Teriva przymocowane za pomocą wieszaków ES do tego profil po obwodzie.

  15. #35
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Di.

    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Tarczyn
    Kod pocztowy
    05-555
    Posty
    359

    Domyślnie

    Naczytalem sie tu bzdur i pomieszania tematow. dorzuce jak ktos zainteresowany tez znajdzie ten temat.

    Odnośnie skosów:

    http://www.e-dach.pl/a/profil-v-na-poddasze-2753.html

    http://www.profiltech.com.pl/

    https://www.leroymerlin.pl/materialy...6908,l470.html

    Czyli krecimy na sztywno i nic nie ma prawa peknac.

    Co do polaczen prostopadlych sciana-sufit to chyba zalezy czy konstrukcja ma pracowac i ma mozliwosc pracowac czy nie?
    Wiec w uzasadnionych wypadkach tylko ma to znaczenie co najpierw, siana czy sufit.
    Jak ma pracowac to i tak peknie, jak jest sztywno to i tak nie peknie. Niekiedy nawet plyta przykrecana jest do profila U po samym obrzezu.
    "Pomieszczenie w którym możliwe jest wahanie wilgotność i temperatury powinno posiadać okładzinę dylatowaną."
    Tasma slizgowa jest tylko po to zeby "peklo" w kontrolowany sposob, a raczej zeby nigdy w tym miejscu nie bylo zaspojone.

    dziekuje i pozdrawiam,

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony