dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Domyślnie Jaki system ogrzewania do zbudowanego domu

Witam
    Mam dom 290 m2 w którym mieszka samotna kobieta .
    Mam 2 rodzaje ogrzewania gazowy z butli od gaspolu , piec gazowy podgrzewa też wodę instalacja rur miedzianych prowadzi ciepła wodę do kaloryferów , wszystko sterowane jest programatorem która włącza i wyłącza piec poniżej jakiejś temperatury niestety te rozwiązanie jest cholernie drogie (ostatnie tankowanie cenne 3,2 zł/l ) Ten system ma już 15 lat i wszystko świetnie działa i nie dokładam do niego .
    Dodatkowo mam piec na drewno do którego cały czas trzeba dokładać pieniądze i ciągle jacyś partacze go "naprawiają " teraz znowu szykuje się kolejna inwestycja za kilka tyś Do tego roznosi bród po całym domu i trzeba targać drewno które zajmuje miejsce w zimę jest problem itp itd Powiedziałem stop! .
    Szukam jak najmniej obsługowego systemu ogrzewania oraz najtańszego w utrzymaniu mój budżet to 40 tyś zł .Liczę na wasze propozycje interesowałem się pompami ciepła oraz kolektorami słonecznymi ale to ostatnie to straszna kicha
    Ostatnio edytowane przez Karenz ; 05-02-2014 o 16:27

Domyślnie

na 290m2 samotna kobieta? Fajnie masz. Zakladam ze w poblizu nie ma gazu ziemnego? na 290m2 to masz co grzac wiec przydaloby sie tu fakt dobre rozwiazanie. Cenowo niezle wychodza piece samoobslugowe na ekogroszki etc ale to nie jest super czyste wiec nie polecam
    pozdrawiam

Andrzej

Zapraszam na moja budowe na http://z500.pl/plac-budowy/Z216/355/...ony-garaz.html

Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEMMODERATOR FORUM Avatar Greengaz
    Kod pocztowy
    96-300

Domyślnie

Cytat Napisał Karenz Zobacz post
    Witam
    Mam dom 290 m2 w którym mieszka samotna kobieta .
    Mam 2 rodzaje ogrzewania gazowy z butli od gaspolu , piec gazowy podgrzewa też wodę instalacja rur miedzianych prowadzi ciepła wodę do kaloryferów , wszystko sterowane jest programatorem która włącza i wyłącza piec poniżej jakiejś temperatury niestety te rozwiązanie jest cholernie drogie (ostatnie tankowanie cenne 3,2 zł/l ) Ten system ma już 15 lat i wszystko świetnie działa i nie dokładam do niego .
    Wypowiedz umowę Gaspolowi, wymień zbiornik na własny /6 -7 000 zł/ i propan będziesz miała za 1,7 - 1,8 zł/litr, czyli koszty spadną o 40 - 45%. W instalacji nic nie będziesz musiała zmieniać.
    Obalam mity na temat ogrzewania propanem.
    Ogrzewanie propanem nie musi być drogie.

Domyślnie

A może ktoś podać konkretnego dostawce który dostarczy propan za taką cenne ?
    Byli u mnie ludzie a AmeriGas i przy wkładzie 10 tyś dostał był gaz 10-20 gr tańszy i to tylko na początek a to chyba jakaś pomyłka
    Co do tych 290 m2 to tak się życie ułożyło i w sumie użytkowany jest tylko parter czyli 150 m2 i tylko on jest grzany .
    Rozważałem takie rozwiązanie z własnym zbiornikiem ale nigdzie nie znalazłem konkretnej oferty że ktoś sprzedaje po tyle wszędzie tylko teoria na forum .
    Dom znajduje się pod Pułtuskiem 50 km od Warszawy .Gdybym się zdecydował to na pewno na duży zbiornik bo musi starczyć na cały sezon
    Ostatnio edytowane przez Karenz ; 05-02-2014 o 19:47

Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEMMODERATOR FORUM Avatar Greengaz
    Kod pocztowy
    96-300

Domyślnie

Proszę o kontakt na priv.
    Obalam mity na temat ogrzewania propanem.
    Ogrzewanie propanem nie musi być drogie.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia