dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Tasma kalenicowa - problem

    Czy ktoś się spotkał z odklejeniem lub przerwaniem taśmy kalenicowej(Micro-roll) po 2 latach na dachu. Po jesiennych wichurach dało się słyszeć że coś szeleści pod gąsiorami.Dzisiaj po wizycie na strychu wyraznie slychać szelest i furkotanie w dwóch punktach kalenicy kiedy wiatr wieje - tak jakby ktoś zgniatał folie. Co robić ? Na dachu leży dachówka - demontować gąsiory ?

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcin2372 Zobacz post
    Czy ktoś się spotkał z odklejeniem lub przerwaniem taśmy kalenicowej(Micro-roll) po 2 latach na dachu. Po jesiennych wichurach dało się słyszeć że coś szeleści pod gąsiorami.Dzisiaj po wizycie na strychu wyraznie slychać szelest i furkotanie w dwóch punktach kalenicy kiedy wiatr wieje - tak jakby ktoś zgniatał folie. Co robić ? Na dachu leży dachówka - demontować gąsiory ?
    Miałem tą taśmę w rekach , sama taśma alu niestety masywna to raczej nie jest, pasek kleju butylowego cienki i nie za gruby czyli klei raczej słabo. Od razu zacząłem szukać czegoś masywniejszego , znajomy dekarz doradził mi taśmę Mage , sam ją kleiłem na dachu, masywna , dobry pasek butylu , perforacja podłużnymi rowkami zapobiegająca nawiewaniu śniegu , dobrej jakości produkt polecam.
    Musisz zdemontować gąsiory i dać nową taśmę. powodzenia.

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    To się czasami zdarza. Wystarczy wprowadzić trochę kleju butylowego i docisnąć. Taką naprawę najlepiej zrobić po zimie gdy temperatura powyżej 5*C. Poza furkotaniem nic złego się nie dzieje. Należy sprawdzić czy to aby nie furkocze resztka paska przeźroczystej folii izolującej klej butylowy. Czasami taki przez nieuwagę pozostawiony pasek gdzieś się przyczepi i później głośno szeleści. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  4. #4

    Domyślnie

    A jakiej firmy jest ta taśma ???

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomraider Zobacz post
    znajomy dekarz doradził mi taśmę Mage , sam ją kleiłem na dachu, masywna , dobry pasek butylu , perforacja podłużnymi rowkami zapobiegająca nawiewaniu śniegu , dobrej jakości produkt polecam.
    Kupowałeś może tą taśmę z neta czy w sklepie ? Jeżeli z neta to czy możesz dać namiary gdzie ? Czy ta taśma ma perforację w formie tarki czy zwykłe otworki.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał _olo_ Zobacz post
    Kupowałeś może tą taśmę z neta czy w sklepie ? Jeżeli z neta to czy możesz dać namiary gdzie ? Czy ta taśma ma perforację w formie tarki czy zwykłe otworki.
    Niestety kupiłem przez dekarza który mi o Mage powiedział ,pokazał i dał kawałek, on miał rabat bo kupuje sporo i za przysługe i parę konsultacji i pożyczenie narzędzi dostał Vat z tego zakupy. Tak więc to było korzystne dla nas obu ,gdzie kupuje diabeł raczy wiedzieć. Jest jakaś hurtownia ( chyba w poznaniu) co ściąga to z niemiec, tanie to niestety nie jest ( chyba za 20 mb zapłaciłem 500zł) ale warto bo ma dobrą jakość. Perforacja to prostokątne podłużne wytłoczone otwory/rowki , takie 3-4 mm długie i 0,5mm szerokie.
    druga pozycja z katalogu http://www.mage-roof.com/_pl/fileadm...t_Polnisch.pdf
    Ostatnio edytowane przez tomraider ; 06-02-2014 o 19:11

  7. #7

    Domyślnie

    Ok, dzięki, może gdzieś znajdę w okolicznych składach bud.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał hokejgk1 Zobacz post
    A jakiej firmy jest ta taśma ???
    jestem z okolic opalenicy , czy ma Pan jakis namiary na dekarzy ? szukam szpecow od dachu, bede wdzieczny na jakies info
    pozdrawiam

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony